Şimdi Ara

Türkiye'de Asla Okuyarak Zengin Olunmayacağı Gerçeği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
52
Cevap
4
Favori
3.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet gelin tartışalım. Bu ülkede iyi bir lise/üniversite/yüksek lisans bitirip zengin olan insan sayısı bir elin parmağını geçmez. Ama ilkokul mezunu, lise mezunu veya üniversite terk kişilere bakınca ya holding sahibi ya da üst düzey mevkilerde oluyorlar gelin inceleyelim

-----------------------------------------------------------------------
    1-Acun ILICALI

Evet kendisi iyi bir lise olan Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce öğretmenliğini kazanıyor. buraya kadar gayet iyi bir eğitim almış. fakat üniversiteyi terk edip medya sektörüne adım atıyor gerisi ise malum her gün twitter ve ekşi gibi sitelerde trend oluyor.

2-Ali AĞAOĞLU

kendisi lise son sınıfta bırakıp ticarete atılıyor. 2017 ile serveti 1 milyar doların üzerinde

3-Hamdi AKIN

kendisi Gazi Üniversitesi Makina bölümünden mezun fakat üniversite 3. sınıfta kalorifer kazanı üreterek iş hayatına atılıyor. Bugün Türkiye'nin en zengin 27. kişisi

4-Ahmet ÇALIK

kendisi liseden mezun olduktan sonra tekstil alanında iş hayatına atılıyor. bugün serveti yaklaşık olarak 1.4 milyar dolar. kendisi sabah, atv gibi medya kuruluşlarının da sahibi aynı zamanda.

5-Nihat ÖZDEMİR

kendisi Gazi Üniversitesi Makina mezunu. bir süre yine aynı üniversitede asistan olarak çalıştıktan sonra bugün Türkiye'nin en büyük holdinglerinden biri olan Limak Holdingi kuruyor. Türkiye'nin en zengin 14. kişisi

6-Turgay CİNER

kendisi lise mezunu. Liseden sonra ticarete atılıyor. bugün ise 1.4 milyar serveti ve show, habertürk gibi kanalların sahibi

7-Ahmet Nazif ZORLU

kendisi 15 yaşında ticarete atılıyor. bugün vestel gibi ünlü şirketleri var serveti 1.3 milyar dolar civarında.

Bonus: Mozambik başkanının damadı

babanınızı seçemezsin ama kayınpederinizi seçebilirsininiz
    not: listeye doğuştan zengin olup sonradan zenginliklerini arttıran kişileri almadım

not2: zenginlikten kasıt evi olsun arabası olsun değildir. zenginlik algınızı genişletin.

not3: herkesin bildiği ama yazmaya çekindiği ismi yazmaya evet ben de çekindim

gibi örnekler arttırılabilir ama gerek yok bence. tabii benim burada değinmeye çalıştığım şey hadi okumayı bırakıp ticarete atılalım değil. fakat günümüz gençlerinde: "ay doktor olayım ay boğaziçi mezunu olayım bunları olunca aşırı zengin olurum zaten" algısı mevcut. bu şekilde zengin olan insanlar diğerlerinden farklı düşünüyorlar/farklı iş ortaya çıkarıyorlar o yüzden evet aç kalmazsınız ama hayallerinizdeki o ferrariler o yatlar da olmaz. o yüzden mezun olduğunuz üniversiteden/meslekten çok kendinizi geliştirmeniz farklı fırsatları değerlendirmeniz önemli olan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minik_karinca -- 5 Haziran 2020; 20:38:31 >

• Bu sadece Türkiye'de boyle degil ki, bakin bakalim doktorlar kalifiye muhendisler ne kadar kazaniyor kutu acilimi ceken "miçerik müreticileri" ne kadar kazaniyor.
    N'apalim yani?
  • Arandiel kullanıcısına yanıt
    ABD'ye bakarsak iyi bir üniversite(MIT,STANFORD gibi) bitiren çoğu kişinin gerçekten başarılı ve zengin olduğunu görürüz(istisnalar kaideyi bozmaz).

ayrıca burada sadece karşılıklı tartışıyoruz gelip direkt "N'apalım yani" diyecekseniz boşverin siz kendinizi yormayın
  • Daha kotusu Turkiye'den bu adamlar gibi basari hikayesi de cikmaz artik.Siyasetten destur almayan ticaret de yapamaz.
  • edit: keşke mesajı silip kaçmasaydın

al işte geldi biri daha önce yazdıklarımı okusaydın böyle asalakça yorum yapmazdın

"tabii benim burada değinmeye çalıştığım şey hadi okumayı bırakıp ticarete atılalım değil."

oku biraz oku

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minik_karinca -- 5 Haziran 2020; 20:7:52 >
  • Okuyun oğlum okuyun öğretmen memur olun sonra hobi olarak milyoner olursunuz
  • hocam rizkin onda 8/9u ticarettedir diye bir hadis var. bu gerçekten böyle. ticaret kolay iş değildir. yürek ister, gece uyku girmez adamın gözüne. her an tüm hayatın alt üst olabilir. ben borsada 15 bin TL ile elim titreyerek açıyorum uygulamayı düşün belki tüm mal varlığını koyup bir dükkan açmışsın, onun stresi çok feci.

okuyarak zaten bu seviyede zenginlik çok zor. ticarete atılmak zorundasın milyoner/milyarder seviyesine gelmek istiyorsan.
  • okuyarak ancak düzenli bir gelir elde edilir iyi ünilerde okursan he çok zengin olunur mu olunur ama nadirdir. Para riskin olduğu ,girişimin olduğu yerde vardır düzenli maaş alarak ultra zengin olunmaz.
  • Kilit üniversiteden ziyade ağ iş bilirlik fırsat koklama bence bu adamlarda iyi burun var
  • Şu ülkede para için okul okuyan varsa aklı yoktur kesinlikle.Gidin eşcinsel taklidi yapın Murat Övünç gibi.Aylık 1milyon tl kazanın.Ben şahsen kariyer için okuyorum çalışmayı seviyorum diye okuyorum.Anne babamdan kalanlar bana bi ömür yeter.
  • Ray Allen 20 kullanıcısına yanıt
    Mithrandir. kullanıcısına yanıt
    kesinlikle ya risk alıp bir şeyler ortaya koyacaksınız ya da yeni bir icat çıkarmalısınız ki zengin olabilesiniz.
  • Türkiyede 80 milyon kişi var ve bu gibi isimlerden 100'den fazla çok zor sayabilirsiniz. Yani demek istediğim böyle kişiler ilham kaynağı olsa da piyangonun size çıkma ihtimali daha yüksek :)
  • Moussa Dembele M kullanıcısına yanıt
    Marco Paixao
  • Moussa Dembele M kullanıcısına yanıt
    ağlamak? :DD yazık sakat galiba

hadi abisi yks ertelensin konusu iki aşağıda seni oraya alalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: minik_karinca

kesinlikle ya risk alıp bir şeyler ortaya koyacaksınız ya da yeni bir icat çıkarmalısınız ki zengin olabilesiniz.
    öyle hocam ben memur olayım yaslanıyım 8-5 hafta sonu tatil ne uzar ne kısalırım kafasında biri zaten zengin olamaz risk almak gerekiyor bir girişimde bulunmak gerekiyor böyle zenginlikler için. Acun durup dururken spor muhabiriyken zengin olmadı elbette şansı vardır da adam halkı çözmüş yabancı ülkede tutan formatları buraya uyarlıyor içine bol bol reyting getircek şey katıyor patlatıyor sonra geçen bir yerde okumuştum kendisi mesela neredeyse bütün paramla tv8'i aldım demiş al sana risk yani.
  • Bir sor bakayım bu adamlara mutlular mı acaba , para mutluluk getirmiş mı cidden?hem ülkemizdeki okumayip zengin olanların okumayip fakir olanlara oranı , okuyup zengin olanlarin okuyup fakir olanlara oranindan daha düşüktür emin olun bunlar şans işi
  • unguided U kullanıcısına yanıt
    fakirlerin kendini avutma yöntemi: "para mutluluk getirmez"

bugün bir markete gittiğinde ilk baktığın şey o malın kalitesi mi oluyor yoksa fiyatı mı? eğer zengin değilsen tabii ki de fiyatı oluyordur veya en son ne zaman gidip karayiplerde hatta boşver karayipleri en son antalya/bodrum taraflarında ne zaman tatile gittin? bunlar mutluluk için bir kıstas değildir belki ama kesinlikle insanı mutsuz da etmez

evet belki mutsuz zenginler vardır. ama bunlar çok çok azdır bak sana sevdiğim bir yazardan bir alıntı yapayım

“İnsanın parası varsa çalışmak zorunda kalmaz. Böylece zamanı satın alır. Bu kalan zamanda da kendini mutlu edebilecek şeyleri yapar. Yani para mutluluğu satın alır.” Albert Camus
  • Ray Allen 20 kullanıcısına yanıt
    Acunu zerre kadar sevmem hayatımda programlarını da hiç izlemedim ama evet adam gerçekten zeki ve türk halkını bliyor. bu yüzden de bu adama aşırı bir saygı duyuyorum
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.