Şimdi Ara

Türkiye'de Asla Okuyarak Zengin Olunmayacağı Gerçeği (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
52
Cevap
4
Favori
3.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: unguided

Bir sor bakayım bu adamlara mutlular mı acaba , para mutluluk getirmiş mı cidden?hem ülkemizdeki okumayip zengin olanların okumayip fakir olanlara oranı , okuyup zengin olanlarin okuyup fakir olanlara oranindan daha düşüktür emin olun bunlar şans işi
    Mutsuz fakir olacağıma mutsuz zengin olmak isterim. Teşekkürler.
  • minik_karinca kullanıcısına yanıt
    Eğer zenginden kastın milyonların veya milyarlarin olmasiysa anlarım çünkü benim hiçbir zaman o kadar param olmadı eminim senin de veya yakınlarının da olmamıştır o yüzden tartışmamız mantıksız ama eğer zenginden kastın lüks bir hayat yaşamaksa çevremde öyle insanlar var emin ol senden benden farksız değiller bakış açısı hep aynı önemli olan hayattan aldığın zevk. Siz hayatı dar bir çerçeveden görüyorsunuz şu anda ama eminim bir elinize para geçerse birlikte harcayacağın kişiler seni parana tercih ettiğinde mutlu musun görürsün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam öncelikle başlığın yanlış. "türkiyede okuyarak zengin olunmayacağı gerçeği" diyebilirdin çünkü bahsettiğin insanların çoğu çok büyük zorluklardan geçmiş insanlar. ve başardıkları her şey de çok çalışmalarından kaynaklanıyor. bu sadece Türkiye için değil tüm dünya için geçerli olan bir şey. sadece okuyarak mesleğini icra ederek güzel paralar kazanamazsın. iş yapmak zorundasın, yatırım yapmak zorundasın. cebine giren parayı iyi değerlendirirsen milyarder olamasan da banka hesabında milyonların olabilir. çok uç noktaları düşünmeyin. ticari zekasını kullanan ve meslek hayatında başarılı olan binlerce doktor, mühendis var bu ülkede banka hesaplarında milyon dolarlar olan. siz işinizi güzel yapın yeter, para isterseniz paranız da olur. ufkunuzu açık tutun yeter.
  • unguided U kullanıcısına yanıt
    zenginden kastım evet milyoner veya milyarder olmak. Türkiye'de parası olmayıp gidip 24 ay taksitle iphone alanlar var o yüzden ben gösterişli yaşamaya zenginlik demiyorum. çünkü bizim vatandaşımız aç kalır yine de gösterişli yaşar.

hayatı dar bir çevreden gördüğüm konusuna ise katılmıyorum bence büyük resmi gördüğüm için böyle

ve elime para geçse direkt çeşitli yollarla değerlendiririm(hisse,mülk) o yüzden harcayacağımı sanmıyorum :)
  • zoilist kullanıcısına yanıt
    haklısınız hocam düzelttim
    Hahahaha hisse mülk kısmı iyidi, parayı mezara mı götürüyorsun koçum, bir de bakış açım geniş yazmışsın neyse tartışmayalim kanka bitsin bu tartışma, pek bir yere gittiği yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    acun gerçekten çok zengin
    sabahları survıvor eskı senelerini izliyorum.kızlar adada paso bikini ve sütyenle dolaşıyordu.bu sene hep kapalı kıyafetlere geçtiler.biri sormuştu nıye artık böyle giyiniyorlar diye

acun: izleyenler arasında çocuklar da var vs tarzı demişti.ee 5 sene önce izlemiyor muydu?o zaman ızleyen şimdi de izliyor.acun gerçekten çok akıllı adam.sevmem orası ayrı ama halkı çok iyi tanıyor
  • hopesystem H kullanıcısına yanıt
    adam trilyonluk villada kizlari kiyafetle havuza soktu awk.ama onun sucu degil rtuk cok kati hemen yapistirir cezayi.survivor 2015 her acidan zirveydi sonra hem acun kaliteyi dusurdu hem de yonetimin baskisi artti

• yanlış düşünce hocam.Yemek sepetinin kurucusu nevzat aydın boğaziçi bilgisayar mezunu ve abd’de silikon vadisindeki sistemi görüp iş hayatında orayı öncü olarak alıyor.Bu adam boun’da olmasaydı,lisede bıraksaydı bu işe başladaydu silikon vadisine hiç gidemeyecekti ve şu anki yemek sepeti sistemi gerçekleşmeyecekti.

• kobe6 kullanıcısına yanıt
    bu konuyu açarken nevzat aydın'ı karşıt olarak sunulacağını düşünmüştüm fakat kendisinin vizyonu geniş olduğu, Türkiye'de daha önce olmayan bir şeyi icat ettiği için milyoner olabildi. boğaziçi kendisine elbet bir şeyler katmıştır ama mesleği olan bilgisayar mühendisliği sayesinde değil girişimciliğiyle buralara geldi.
    kesinlikle hocam.zaten fikrinize zıt değilim.ne sadece eğitimle ne de sadece fikirle olacak bi iş değil(en azından tr şartlarında.ikisi birbirini tamamlıyor.ama en garanti yol babadan zengin olmak türkiye’de

• kobe6 kullanıcısına yanıt
    iyi bir dayın olursa da başarılı olabiliyorsun
  • Konu yanlış. Türkiye'de okunarak zengin olunur. Ama Türkiyede okunamaz

Ailesi ders çalışma bilinci ve alışkanlığıyla yetiştirmediyse, orta halli veya daha düşük bir geliri varsa ailesinin, kendi çabalarıyla iyi bir eğitim almasına imkan yok bireyin.

Çünkü ders çalışma alışkanlığı olmayan birey düzgün lise kazanamaz. Düzgün lise kazanamadığında oradaki arkadaşları boş beleş tipler olur, hocalar doğru düzgün eğitim veremez geneli yaşlıdır. Böylece iyi bir üniversite kazanması da çok zorlaşır. İyi bir üniiversite kazanamayınca da zaten ya işsiz ya da orta ve altı gelirli bir hayat sürüyor.

• RundeLL kullanıcısına yanıt
    konuyu açmadan önce forbes 100'deki Türklerin eğitim hayatlarını inceledim aileleri zengin olanların çoğu önce Robert,Saint Benoît, Saint Joseph, Üsküdar Amerikan gibi liseleri bitiriyor sonra Amerika'ya üniversite eğitimi için gidiyor

biz daha doğarken kaybetmişiz
  • Okumak zengin olmanın önüne geçmiyor ama toplumda okumayan adam boştur algısı yaratılmış, zengin olmanın tek yolu kesinlikle okumak değil ama kafada ister istemez böyle bir düşünce doğuyor. Yazdığınız isimler de bu algıyı kıran kişiler oluyor

• Bu saydıklarının bi kısmı yandaşlık yaparak bu günlere geldi. Yalakalık yapıp milyoner olacağıma onurlu yaşarım daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5681568FB

Okuyun oğlum okuyun öğretmen memur olun sonra hobi olarak milyoner olursunuz
    Umudumu bitcoine bağladım 2021 de zengin olucam ytd
  • Oku, okuma, ticarete atıl eğer bu ülkedeysen siyasi destek olmadan bir hiçsin. Bu corona döneminde bunu çok iyi anladık. Şu sayılan her isim siyasi destek ile bugünlere ulaştı. Çok çalışmaktan ziyade çok iyi bir yalaka olup, girişken olursanız gerisi çorap söküğü.

Şu ülkede siyasi destek almadan sıfırdan gelen adam gösterin.
  • Hocam bu adamlar bizden 50 sene önce doğdu yalnız. Dünya değişiyor, internet çağındayız artık. Kaç bin insan da ticarete atılcam diye okulu bırakıp batmıştır allah bilir. Bir işi çok iyi yapmadan zengin olmayı beklemek artık pek mümkün değil. Elbette illegal yolları veya büyük şansları saymazsak. Tavsiye vermek bana düşmez tabii ama gözünüzü para hırsı bürümesin. Bir işi sevin ve o işte en iyi olmaya bakın. Para zaten sizi bulur.
  • ImPerspektif I kullanıcısına yanıt
    siyasete girmek istemedim çünkü zaten herkes neyin ne olduğunu biliyor. ama evet bir yerlere gelmek için bazı tavizler vermeniz günümüz türkiyesinde şart
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.