Şimdi Ara

Türkiye Cumhuriyetinde düzeltilmesi gereken bozukluklar çok kim düzeltecek ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • biraz fazlaca sorun var , nasıl düzelecek bende bilemiyorum ama arapsaçı gibi her gün bir yenisi geliyor ,

sanırım önce nüfus ploanlama , yerleşim yerlerinde esnaf sayısı belirleme , işsizliğe çözüm bulma , toprak reformu , tekrar gıda da kendi kendine yeten ülke durumuna gelme , teknolojide ilerleme , eğitim sistemi , dini karmaşaya son verme , rüşvet , yolsuzluklar ;

bunları kim gelse düzeltebilir yada düzeltmeye başlayabilir ? akp+mhp+bbp koalisyonunun ve erdoğan`ın bu sorunları çözmekten çok uzak olduğu ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serenissimo -- 8 Aralık 2018; 16:32:46 >

• cumhuriyet kurulduğundan beri atatürkten başka kimse halkını düşünmediği için düzeltecek biri şu an yok
  • Duzelmez hiç bir zamanda duzelmeyecek her millet hakettiği şekilde yönetilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kim düzeltecek bilmem de bunları düzeltemeyeceği belli. Malum 16 yıldır baştalar daha da bozuldu.
  • Önce eğitim sisteminden baslanılmasi lazım. Ahlak dinden ayrılmaz. İslam dini Kurana ve sünnete gore kıvırmadan çocuklara aşılanmalıdır. Gecmisine söven ingilizin fransızin yazdığı yalan tarih kitapları çöpe atılmalı. Mufredat değiştirilmelidir. Kurtuluş İslamdadir. Osmanli İslamı uyguladığında dünyanın efendisi oldu, ne zaman islamdan uzaklaşmaya başladi geriledi ve sonunda yıkıldı. Tek çaremiz İslam , başka kurtuluşumuz yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslında hatamız bir kişiden bir şeyler beklemek hep , Atatürk bile başta bir kişiydi ama sonra birlikteliği sağlayarak bir şeyler başardı , bizde ortaklaşa başarmaya çalışmalıyız , sorunlar büyük ama aşılamayacak kadar değil , kurtuluş savaşından önceki durumdan daha iyiyiz en azından ,

islam da kurtuluşa giden büyük bir adım olabilir ama önce tarikat ve cemaatlerden kurtulduktan sonra , bunlar varken islam destekleyici değil köstekleyici olur ,

eğitimden başlanabilir ama önce eğitecek insanlar bulmak gerek , parasal kaygılar öğretme isteğini maddi çıkar sağlama aracına dönüştürüyor ,

elbette son derece idealist canla başla çalışan eğitmenler / öğretmenlerde var ,

ama öncelikle , TBMM iş ve işçi bulma kurumu , iştakibi yapma müessesesi olmaktan çıkarılmalı ,

kuvvetler ayrılığı sağlam bir temele oturup , kuvvetlerin bağımsızlığı sağlanmalı ,

çıkarılmış bulunan kanunlar uygulanmaya başlanmalı.

• aynı mesaj 2 kere gitmiş bu 2. :) forum arızası galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serenissimo -- 8 Aralık 2018; 17:12:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknokratik

Önce eğitim sisteminden baslanılmasi lazım. Ahlak dinden ayrılmaz. İslam dini Kurana ve sünnete gore kıvırmadan çocuklara aşılanmalıdır. Gecmisine söven ingilizin fransızin yazdığı yalan tarih kitapları çöpe atılmalı. Mufredat değiştirilmelidir. Kurtuluş İslamdadir. Osmanli İslamı uyguladığında dünyanın efendisi oldu, ne zaman islamdan uzaklaşmaya başladi geriledi ve sonunda yıkıldı. Tek çaremiz İslam , başka kurtuluşumuz yok.
    Adam nasıl düzlüğe çıkacağımızı soruyor, nasıl foseptiğe düşeceğimizi değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkratoss

Adam nasıl düzlüğe çıkacağımızı soruyor, nasıl foseptiğe düşeceğimizi değil.

Alıntıları Göster
    Foseptiğe düşmek isteyene büyük büyük dedesinin maymun olduğuna inanan hurafeci materyalist eğitim anlayışıyla devam edilmesini tavsiye ederdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41635B9FE

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Din ahlak aynı demedim , biribirinden ayrılmaz dedim biraz dikkatli oku. Adem a.s 'den beri tek din İslamdır. Şeriatler değişmiştir Tek Allah var, insanlar dini bozduğu için Allah kitap ve peygamber göndermiştir. Son peygamber ve kitap Hz Muhammed sav ve Kuranı Kerimdir . Çocuklara dini doğruyu ahlakı empoze etmek kotu bir şey değildir. Osmanlı'nın gerilemesinin sebebi İslamdan uzaklaşmaktir. Batınin sadece ahlaksızliğini almışız. Cumhuriyetle de bu devam etmiş . 100 yıldir halimiz ortada. İslam hem birey hem de devlet ıcin kurtuluştur. İslam bilime karşi değildir. Osmanli altın çağında ,çağın en teknolojik silahlarına sahipti. Sen uzaya cıktında İslam mi engelledi.

• quote:

Foseptiğe düşmek isteyene büyük büyük dedesinin maymun olduğuna inanan hurafeci materyalist eğitim anlayışıyla devam edilmesini tavsiye ederdim.

Alıntıları Göster
    Kardeşler arası ensestten ürediğine inanan birisi mi söylüyor bana bunları? Bir de utanmadan yukarıda din, bilime karşı değildir yazmış vay anası. :) Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde "Büyük deden maymun mu senin ehehe xD" diye dalga geçtiğin konu ders diye okutuluyor okullarında. Senin gibi maymun ehehe diye dalga geçenler de Orta Doğu'da pisliğe batmış bir biçimde hayatta kalmaya çalışıyor.

İstediğiniz kadar ağlayın zırlayın. Bu güzelim ülkeyi tipik bir Orta Doğu çöplüğüne çeviremeden ölüp gideceksiniz bu dünyadan. Çok istiyorsanız da masallarınızı kendiniz öğretirsiniz çocuklarınıza. Ülkenin geleceğini sizin saçmalıklarınız için heba edecek değiliz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 8 Aralık 2018; 18:17:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kkratoss

Kardeşler arası ensestten ürediğine inanan birisi mi söylüyor bana bunları? Bir de utanmadan yukarıda din, bilime karşı değildir yazmış vay anası. :) Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde "Büyük deden maymun mu senin ehehe xD" diye dalga geçtiğin konu ders diye okutuluyor okullarında. Senin gibi maymun ehehe diye dalga geçenler de Orta Doğu'da pisliğe batmış bir biçimde hayatta kalmaya çalışıyor.

İstediğiniz kadar ağlayın zırlayın. Bu güzelim ülkeyi tipik bir Orta Doğu çöplüğüne çeviremeden ölüp gideceksiniz bu dünyadan. Çok istiyorsanız da masallarınızı kendiniz öğretirsiniz çocuklarınıza. Ülkenin geleceğini sizin saçmalıklarınız için heba edecek değiliz.

Alıntıları Göster
    Heryerin çelişki dolu, buyük dedelerini hayvan yapıyorsun, hayvanlardaki ensestlik durumunu hıc düşünmuyorsun güya İslam düşmanlığı yapacam diye sonra rezil oluyorsun. Allah sana diyorki senin dedn insandı , eşrefi mahluktur. Sen ise benim dedem bir hayvandi diye diretiyorsun. Benim söylediğim saçmalik senin hurafelerin de bilim oluyor öyle mi

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2F1E2312B -- 9 Aralık 2018; 8:47:37 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sorunları düzeltebilmek için ilk önce Halkın düzelmesi lazım...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Heryerin çelişki dolu, buyük dedelerini hayvan yapıyorsun, hayvanlardaki ensestlik durumunu hıc düşünmuyorsun güya İslam düşmanlığı yapacam diye sonra rezil oluyorsun. Allah sana diyorki senin dedn insandı , eşrefi mahluktur. Sen ise benim dedem bir hayvandi diye diretiyorsun. Benim söylediğim saçmalik senin hurafelerin de bilim oluyor öyle mi

Alıntıları Göster
    Tipik bir ıslak çoraplı cevabı. Benim hayvanların cinsel hayatını düşünmeme gerek yok. Zira öyle bir iddiam da yok. Yalnız sen böyle bir şeyi kabul etmediğin için, yani sana göre direkt normal bir insandan geldiğimiz asıl senin düşünmen lazım "Biz insanlar niye ensestten türedik?" diye. Adem'in çocukları birbirlerine hallenmişler ve insan nüfusu artmış. Allah'ın gücü yetmemiş mi farklı bir çözüm bulmaya da kardeşleri birbirine düşürmüş? Vay anası. :)

Neyse işte, bilim dünyasının tartışmasız kabul ettiği bir konuyu senin gibi birisiyle tartışacak değilim. Derdin varsa hurafelerini bilim adamlarına anlatırsın, bana değil düz dünyacı arkadaş. Hadi bana müsaade artık, yeterince saçmaladım zaten sana açıklama yapmaya çalışarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 8 Aralık 2018; 18:54:14 >

• Bu ülke kurulduğu ilk dönem harici milli birliği asla yakalayamamış, yani fiziki olarak aslında parçalara ayrılmış bir ülke.

Bugün bu ülkenin çoğunluğu aynı ülküye sahip değil. Birlik olmayan ülkeler iç siyasette boğulur ve oluşan parçalanmış ortamda düşmanlara yardım ve yataktık edenler artık ayırt bile edilemeyecek kadar çoğalır.

Böyle mi oldu? Evet aynen böyle oldu.

Bu ülke artık 3 ana gruptan ve bir sürü farklı gruptan oluşmakta.

Sünni Türk milliyetçiler.
    Alevi Türk milliyetçiler.
    Kürt milliyetçiler.

Bu ülke üçe bölünmüş bir ülke.

Hangi partiye oy verdikleri önemli değil. Ben burada partiden bahsetmiyorum.

Bu 3 ana grup 3 farklı ülkü ile yaşıyor.

Sünni Türk milliyetçiler; İslam sosuna bulanmış Türk hakimiyeti ve Sünni hayat tarzını istiyor, Atatürk'ten de vazgeçmiyor.

Alevi Türk milliyetçiler; şia sosuna bulanmış Türk hakimiyeti ve seküler hayat tarzını istiyor, Atatürk'ten de vazgeçmiyor.

Kürt milliyetçisi; pkk, pyd, ypg vs bilimum terör örgütü ile Türkleri yıldırıp Türkiye topraklarında Kürdistan kurma ülküsü ile yaşıyor, İstanbul, İzmir, Adana, Mersin vs gibi Türk şehirlerinden de vazgeçmiyor.

Türkiye Cumhuriyeti ne Almanya, ne Britanya, ne Japonya, ne Rusya, ne İsviçre değil. O ülkelerde çok büyük bir çoğunluğun ana kriteri ülkenin menfaatleri. Zaten bu yüzden iktidarlar değişse de ülkenin menfaatleri kaybedilmiyor.

Biz de bir zamanlar bu birliği sağlamıştık. Osmanlı'nın ilk 3 asrı ve Mustafa Kemal liderliğinde ki Türk direnişi.

Bir daha da yakalayabileceğimizi düşünmüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• amerika , japonya , avrupa islamla mı kurtuldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-078AFC984

amerika , japonya , avrupa islamla mı kurtuldu?
    Bu bahsettiğıniz ülkeler teknolojik olarak ilerdeler. Bizim teknolojik olarak ilerleme sağlayabilmemeiz icin , bağimsız bir devlet olmamız lazim, Bağımsız bir devlet icin önce ahlakli birey yetiştirmemiz lazım. Geçmısıni idrak edebilen bir nesil yetiştirmek gerekiyor. Yoksabu ülkelerini giyimini taklit etmekle ilerleme sağlanmaz. Bu yüzden din ve ahlaka önem vermek gerekiyor. Bunlar biribirinden ayrılmaz.

• geçmişinde de bağımlıydı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.