Şimdi Ara

Türkiye Çıkışlı Ip'ler Playstation Store'a Artık Giremiyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben pek uzulmedim de,gecmis olsun yine de

• Bu ne demek oluyo şimdi?
  • quote:

Sony son 12 saattir PSN üzerinde bakım çalışmasına girmişti. Türkiye saatiyle 23:45'te çalışmaların bitmesi nedeniyle PSN'e girebilen Türk kullanıcıları küçük bir şok bekliyor. Playstation Store artık Türkiye çıkışlı IP'lere kapalı. Girmeye kalktığınızda "Bu hizmet ülkenizde / bölgenizde geçerli değildir" mesajı çıkıyor.

Hemen belirtelim, bu engelleme PSN üzerinden multiplayer desteğini etkilemiyor. Hemen Red Dead Redemption'ın multiplayer modunu denedim, ancak sorunsuz bir şekilde girip oynadım. Yalnız bundan böyle, USA, Japonya ya da UK hesabımız olsa bile, sırf Türkiye'den bağlandığımız için IP tanımlaması üzerinden Playstation Store'a girmemiz ve paralı/parasız herhangi bir içerik indirmemiz mümkün olmayacak.

Bu gelişme Store'u takip etmeyenler için çok önemli olmayabilir. Ancak ücretsiz DLC hizmeti, temalar ve paralı PSN oyunlarından mahrum kalmak biraz can sıkıcı. İyimser açıdan bakarsak, bunu PSN Türkiye'nin açılışına bir ön hazırlık olarak yorumlayabiliriz. Ya da daha az para harcamamızı sağladıkları için teşekkür de edebiliriz. PSN oyunlarına verdiğimiz 10 dolarlar 14 dolarlar başka yere gidecek demek ki. Ama bugüne dek PSN'e para harcayan birçok Türk kullanıcıya yapılmış ciddi bir haksızlık ve nankörlük de var ortada.

Bu gelişmeyi her şeye rağmen çok iyimser algılamıyorum. Bölge sınırlamaları giderek daralıyor. Next-gen oyun dünyasına bu sınırlamaların hiçbiri yakışmıyor.

soyle bir alintiyla cevap vereyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur610 -- 10 Haziran 2010; 4:42:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur610

quote:

Sony son 12 saattir PSN üzerinde bakım çalışmasına girmişti. Türkiye saatiyle 23:45'te çalışmaların bitmesi nedeniyle PSN'e girebilen Türk kullanıcıları küçük bir şok bekliyor. Playstation Store artık Türkiye çıkışlı IP'lere kapalı. Girmeye kalktığınızda "Bu hizmet ülkenizde / bölgenizde geçerli değildir" mesajı çıkıyor.

Hemen belirtelim, bu engelleme PSN üzerinden multiplayer desteğini etkilemiyor. Hemen Red Dead Redemption'ın multiplayer modunu denedim, ancak sorunsuz bir şekilde girip oynadım. Yalnız bundan böyle, USA, Japonya ya da UK hesabımız olsa bile, sırf Türkiye'den bağlandığımız için IP tanımlaması üzerinden Playstation Store'a girmemiz ve paralı/parasız herhangi bir içerik indirmemiz mümkün olmayacak.

Bu gelişme Store'u takip etmeyenler için çok önemli olmayabilir. Ancak ücretsiz DLC hizmeti, temalar ve paralı PSN oyunlarından mahrum kalmak biraz can sıkıcı. İyimser açıdan bakarsak, bunu PSN Türkiye'nin açılışına bir ön hazırlık olarak yorumlayabiliriz. Ya da daha az para harcamamızı sağladıkları için teşekkür de edebiliriz. PSN oyunlarına verdiğimiz 10 dolarlar 14 dolarlar başka yere gidecek demek ki. Ama bugüne dek PSN'e para harcayan birçok Türk kullanıcıya yapılmış ciddi bir haksızlık ve nankörlük de var ortada.

Bu gelişmeyi her şeye rağmen çok iyimser algılamıyorum. Bölge sınırlamaları giderek daralıyor. Next-gen oyun dünyasına bu sınırlamaların hiçbiri yakışmıyor.

ohaaa bu çok kötü oldu o zaman ..Nolcak şimdi bi daha hiç giremiycek miyiz storeye???

• proxy gireriz
  • Google'a ait IP'lerin yasaklanmasından sonra PSN'e gelse nasıl olurdu diye düşünmüştüm ama hiç iyi değilmiş...

Umarım bir an önce düzeltilir bu sorun
  • Bir bu eksikti.
  • Yandık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur610

quote:

Kaynak?

• beyler heyecan yapmayın. her sonrası oluyor bu. bir süre sonra düzeliyor. muhtemelen en geç yarın düzelmiş olacaktır.

edit: düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi valentine71 -- 10 Haziran 2010; 5:43:45 >
  • Milleti galeyana getirmeyin yarına düzelir
  • düzeldi bile. o gaza gelip ''makale'' uzunluğunda mesaj yazan arkadaşın playstation store ile ne kadar alakası ve bilgisi olduğunu görmüş olduk bu arada.
  • Kuzey Amerikada yasiyorum bende store'a giremiyorum sony'nin network bakimi kullanicalarin seceresini okuyor artik evet evet yanlis duymadiniz menşeinize gore store'a girip giremiceginizi test eden bir sistem, peki bu sistem nasil isliyor? Kontrolu tutan ellerinizden alinan ter ornegi kontrollurun icine emilip test ediliyor eger genleriniz store acilmamis bir ulkedense vay halinize,amerikayada gitseniz uzayada ciksaniz nafile giris miris yok size.... Arkadaslar bos keseden uydurmayin bakim daha devam ediyor sizin saatinizle Sabah 6:30 da biticek o yuzden sakin olun kontrollere fazla ter kacmasin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPYdir

Kuzey Amerikada yasiyorum bende store'a giremiyorum sony'nin network bakimi kullanicalarin seceresini okuyor artik evet evet yanlis duymadiniz menşeinize gore store'a girip giremiceginizi test eden bir sistem, peki bu sistem nasil isliyor? Kontrolu tutan ellerinizden alinan ter ornegi kontrollurun icine emilip test ediliyor eger genleriniz store acilmamis bir ulkedense vay halinize,amerikayada gitseniz uzayada ciksaniz nafile giris miris yok size.... Arkadaslar bos keseden uydurmayin bakim daha devam ediyor sizin saatinizle Sabah 6:30 da biticek o yuzden sakin olun kontrollere fazla ter kacmasin.

uk store 3 saat önce açıldı. ip- store blok problemi ortadan kalktı az önce.

edit: bu arada ülke problemi yaşayan arkadaşlar uk ve diğer avrupa store'larını kullananlar. problemin ne olduğunu anlamadan, sıfır bilgiyle millete ayar vermeye kalkmasan daha güzel olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi valentine71 -- 10 Haziran 2010; 5:52:33 >

• Ip ile alakasi yok uk'de yasiyan adamda giremiyor sende bende giremiyoruz hangi store ne zaman acildi bilmiyorum ama ip-blok olayi diye birsey yok millet ortaligi velveleye veriyor yok yere halbuki sakin olmak varken telas niye bilemiyorum. Kahve fali gibi yorumlar var surekli kaynakta yok.

Ip blok bilmemne varsa Ben amerikada store'a neden giremiyordum Yani mantik varmi, en son 2 saat once denedim girmiyordu birazdan tekrar bakicam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPYdir -- 10 Haziran 2010; 5:57:54 >
  • Daha ortada kesinleşmiş bir problem mevcut değil. Kesinleşene kadar ortalığı karıştırmaya gerek yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.