Şimdi Ara

Turkcell T10 a.k.a Huawei u8110 Kullanıcıları (Cihaz hakkında herşey) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.174
Cevap
5
Favori
190.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • .apk dosyalarını internetten bulup yüklerseniz zaten çalışıyordu Turkcell rom'u ile de.

belli başlı market erişimi sağlayacak siteler mevcut forum içinde belirtilmesi muhtemelen yasaktır.
  • Cihazı bootloader modunda açtım, android yazısı ekranında kaldı, daha sonra masaüstümde duran amonra klasöründen install-recovery-windows dosyasını çalıştırdım fakat dos penceresi açılıp recovery ok diyor ve kapanıyor. Telefon ekranında bir değişiklik yok. Recovery menüsüne nasıl girilir ki?
  • telefon kapalıyken

ses açma tuşu + arama tuşu (yeşil) + açma kapama tuşu

daha sonra sd karta attığın rom dosyasını seçip kuruluma başlayacaksın.
  • cihazda 3g işle video izleyen varmı acaba izlemede sıkıntı oluyormu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xFeeL
    Bugün Forum Mersin'e gittim 1 tane TİM vardı ve oraya uğradım ama ellerinde kalmamış (Teşhir ürünü dahil) tek alabiliyormuyuz diye sordum faturalı Turkcell hattınız varmı diye sordu yok dedim o zaman kontratsız alamazsınız dedi. Tekrar geldiğinde kontratsız satış olacakmı dedim belli değil olabilir dedi.
    MediaMarkt'ın içinde Turkcell, Avea, TTNet, TurkTelekom için ayrılmış alan vardı gittim Turkcell bölümüne orayada sordum burasıda kalmadı dedi ve burasıda aynı şeyi söyledi. Gözünü sevdiğimin ülkesi bir denilen diğerini tutmuyor. İlla Beyoğlundaki Turkcell binasına gönderecekler yani onu istiyorlar. Ellerine geldiği zaman tekrar yoklarım Forum dışındaki TİM'lerede gidicem. Baktım olmuyor Şubat ayında İstanbul'a gittiğimde Beyoğlundaki Turkcell'in plazasına gider durumu bildiririm. Şikayetle felan olacaksa söylerim burası böyle böyle yapıyor diye. Artistliği lüzumu yokki. Bunlar abone yapınca komisyon alıyorlardır sadece para kazanma çabası var. Az bişeyde dürüst olsalar ya. Niye uğraştırıyorlar ki bu kadar ?

Dün turkcele mail attım.timdeki temsilciniz kontratsız vermedigi gibi verenler varsa soyleyin sikayet edelim deyip bizle kafa kırıyo.uc kurus para kazanmak icin sitenizdeki bilgileri yalanlıyo dedim.vs.vs..biseyler daha yazdım.bugun cevap geldi.cevap şu;telefon kontratsız olarak satılmaktadır.size satılmadığını soyleyen bayinin isim il ilce adresini lutfen bize bildirirmisiniz....tabi hemen kendilerine geri dondum

• quote:

Orijinalden alıntı: aboow

quote:

Bugün Forum Mersin'e gittim 1 tane TİM vardı ve oraya uğradım ama ellerinde kalmamış (Teşhir ürünü dahil) tek alabiliyormuyuz diye sordum faturalı Turkcell hattınız varmı diye sordu yok dedim o zaman kontratsız alamazsınız dedi. Tekrar geldiğinde kontratsız satış olacakmı dedim belli değil olabilir dedi.
    MediaMarkt'ın içinde Turkcell, Avea, TTNet, TurkTelekom için ayrılmış alan vardı gittim Turkcell bölümüne orayada sordum burasıda kalmadı dedi ve burasıda aynı şeyi söyledi. Gözünü sevdiğimin ülkesi bir denilen diğerini tutmuyor. İlla Beyoğlundaki Turkcell binasına gönderecekler yani onu istiyorlar. Ellerine geldiği zaman tekrar yoklarım Forum dışındaki TİM'lerede gidicem. Baktım olmuyor Şubat ayında İstanbul'a gittiğimde Beyoğlundaki Turkcell'in plazasına gider durumu bildiririm. Şikayetle felan olacaksa söylerim burası böyle böyle yapıyor diye. Artistliği lüzumu yokki. Bunlar abone yapınca komisyon alıyorlardır sadece para kazanma çabası var. Az bişeyde dürüst olsalar ya. Niye uğraştırıyorlar ki bu kadar ?

Dün turkcele mail attım.timdeki temsilciniz kontratsız vermedigi gibi verenler varsa soyleyin sikayet edelim deyip bizle kafa kırıyo.uc kurus para kazanmak icin sitenizdeki bilgileri yalanlıyo dedim.vs.vs..biseyler daha yazdım.bugun cevap geldi.cevap şu;telefon kontratsız olarak satılmaktadır.size satılmadığını soyleyen bayinin isim il ilce adresini lutfen bize bildirirmisiniz....tabi hemen kendilerine geri dondum

Bu hafta sonu tekrar gidip görüşücem yine aynı şey tekrarlanırsa mail atıp durumu izah ederim, baktım olmuyor şubatta dediğim gibi Beyoğlu'ndaki Turkcell Plaza'ya

Ama kontratsız satış dediklerine Turkcell hat şart koşuluyor mu acaba ? Çünkü ordaki görevli bana Turkcell faturalı hattınız varmı diye sorduğunda hayır cevabını verdim ardından hemen tek satılmıyormu dediğimde hayır cevabını aldım.

Şu Turkcell'e mail atıp sorayımda sonra ordaki görevlilerle papaz olmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 7 Aralık 2010; 1:31:33 >

• T10'u yeni inceledim. 350TL birçok internet sitesinde 10 taksitle satılıyor. Görünümü HTC'yi andırıyor. Ekran kalitesi pek tatmin edici değil. GPS si oluşu güzel. Bu fiyata böyle bir cihaz bulmak oldukça zor. Ancak Samsung'un yeni 525wave(400TL) 723wave(525TL) telefonları gerçekten de çok kaliteli tabiki fiyat farkı var. 525wave kapasitif multitouch ekranı oldukça keyifli. browser müthiş hızlı youtube videoları zerre kadar takılmadan seyrediliyor. bence samsung daha başarılı ancak aradaki fiyat farkı T10'u alınabilir kılıyor.
  • quote:

quote:

quote:

Bu hafta sonu tekrar gidip görüşücem yine aynı şey tekrarlanırsa mail atıp durumu izah ederim, baktım olmuyor şubatta dediğim gibi Beyoğlu'ndaki Turkcell Plaza'ya

Ama kontratsız satış dediklerine Turkcell hat şart koşuluyor mu acaba ? Çünkü ordaki görevli bana Turkcell faturalı hattınız varmı diye sorduğunda hayır cevabını verdim ardından hemen tek satılmıyormu dediğimde hayır cevabını aldım.

sanmıyorum,sonucta ortada bi anlasma olmayacak hangi hat kullandıgın onemli degildir diye dusunuyorum.adamlar satmıyoruz demisler yani hattın yoksa kontrat yapamıycakları icin sallamıslardır.(tabi yinede ogrenmek lazım,gerci ben mailimde vodafonlu oldugumu ve turkcelle gecmeyi dusunmedigimide soyledim,ona ragmen o cevabı verdilerse sanırsam hat zorunlulugu yoktur

• quote:

quote:

quote:

quote:

sanmıyorum,sonucta ortada bi anlasma olmayacak hangi hat kullandıgın onemli degildir diye dusunuyorum.adamlar satmıyoruz demisler yani hattın yoksa kontrat yapamıycakları icin sallamıslardır.(tabi yinede ogrenmek lazım,gerci ben mailimde vodafonlu oldugumu ve turkcelle gecmeyi dusunmedigimide soyledim,ona ragmen o cevabı verdilerse sanırsam hat zorunlulugu yoktur

Mesajı yazdıktan sonra mail attım hemen yarın cevap gelir tahminen. Gelen mail'i aynen yazarım burayada

• turkcell den yeni aldığım fiyat kampanyalı aylık 25TL sanırım 24 ay, peşin 380TL. hizlial da 340TL/12 yani kontratsız satış mevcut TİM'ler dahil. Ayrıca bu telefonun orjinal romu 8110 topiği açan arkadaşın yüklediği gibi. Telefonun orjinali Huawei U8110 diğer telefonları da oldukça güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simerkan

turkcell den yeni aldığım fiyat kampanyalı aylık 25TL sanırım 24 ay, peşin 380TL. hizlial da 340TL/12 yani kontratsız satış mevcut TİM'ler dahil. Ayrıca bu telefonun orjinal romu 8110 topiği açan arkadaşın yüklediği gibi. Telefonun orjinali Huawei U8110 diğer telefonları da oldukça güzel.

Dediğin gibi hızlıal'da satılabiliyor ordan alınabiliyorsa TİM'den Turkcell hattı olmaksızım alınması gerekiyor.
    Ama şarj meselesi kafama takıldı az giden diyek var çok giden diyen var kafam karıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: simerkan
    turkcell den yeni aldığım fiyat kampanyalı aylık 25TL sanırım 24 ay, peşin 380TL. hizlial da 340TL/12 yani kontratsız satış mevcut TİM'ler dahil. Ayrıca bu telefonun orjinal romu 8110 topiği açan arkadaşın yüklediği gibi. Telefonun orjinali Huawei U8110 diğer telefonları da oldukça güzel.

Evet onada bakmıstım,ama hızlı aldan hic alısveris yapmadıgım icin kararsızım.aslında ben vodafonun huawei joy'unu(845 diye vericek) bekliyodum ama ondada bi haber yok,gerci aynı sayılırlar ama kampanya nasıldır bilmiyorum.380 olmaması lazım dolar kurundan hesaplarsan en fazla 340 falandır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aboow -- 7 Aralık 2010; 3:04:06 >
  • Şarj süresini hiç bilmiyorum. 1 gün gidiyorsa gerçekten sıkıntı. 1 gün gidenlerin umarım pilleri açılır da 2 gün gider. kurcalamazsanız 2 gün gideceğine ihtimal veririm. Ancak bu süre bile benim için yeterli değil. Sanırım pili oldukça ufak. Telefonda kuş gibiydi zaten varla yok arası. Bu arada TİM de beyazını gördüm oldukça şık duruyor. Sanırım alacağım beyazını biraz takılır beğenmezsem eşime veririm. Samsung wave525 düşünüyordum ama onunda A-gpsi var sadece. bir üst modeli 723 ise 580tl neredeyse t10'un iki katı. iyi telefonlar ama bütçe meselesi.
  • Arkadaşlar herşey iyi güzel de, bende gps ve şebekeyi kullanarak internete bağlanma olayı resmen iptal oldu bunu nasıl halledebilirim yardımcı olabilir misiniz?
  • akinarcak ben bu telefonu 2 hafta kadar önce eşime aldım. fazla bi beklentisi olmayan birisi için :) bile bazı özellikleri can sıkıcıydı. özellikle menüdeki gereksiz kalabalık fazlasıyla ağır geçişler videolarda izlerken takılmalar.. nette biraz dolaşırken senin anlattıklarını gördüm ve dün akşam hemen denedim sayende telefon bambaşka bişey oldu bütün o sorunlar düzeldi. şu anda 691mhz de çalıştırıyorum. sanırım bi üst overclock dosyası daha vardı ama şu anda idare eder. olmadı onu da denerim. market özelliği de çok iyi oldu ama tek sorun bazı arkadaşların dediği gibi gps.. üst çubukta gps ikonu nedense bir türlü çıkmıyor defalarca denedim ama düzeltemedim. sanırım sende bu sorun yok buna bi çözüm bulabilir misin? bunu da halledersen duacın olcam valla

• gps'i çalıştıramayan arkadaşlar acaba TCT_tmo_u8110_update_2.zip güncellemesini de yaptılar mı ?

bende güncellemeyi yapmadan önce gps'im çalışmıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanmn

Arkadaşlar herşey iyi güzel de, bende gps ve şebekeyi kullanarak internete bağlanma olayı resmen iptal oldu bunu nasıl halledebilirim yardımcı olabilir misiniz?

şebeke ayarlarını yaptınız mı ?

ayarlar->kablosuz özelliği ve ağlar->mobil ağlar->erişim noktası adları kısmına girip operatörünüzün internet ayarlarını yapmanız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvenkasikci

akinarcak ben bu telefonu 2 hafta kadar önce eşime aldım. fazla bi beklentisi olmayan birisi için :) bile bazı özellikleri can sıkıcıydı. özellikle menüdeki gereksiz kalabalık fazlasıyla ağır geçişler videolarda izlerken takılmalar.. nette biraz dolaşırken senin anlattıklarını gördüm ve dün akşam hemen denedim sayende telefon bambaşka bişey oldu bütün o sorunlar düzeldi. şu anda 691mhz de çalıştırıyorum. sanırım bi üst overclock dosyası daha vardı ama şu anda idare eder. olmadı onu da denerim. market özelliği de çok iyi oldu ama tek sorun bazı arkadaşların dediği gibi gps.. üst çubukta gps ikonu nedense bir türlü çıkmıyor defalarca denedim ama düzeltemedim. sanırım sende bu sorun yok buna bi çözüm bulabilir misin? bunu da halledersen duacın olcam valla

gps i aktif hale getirmek için;

ayarlar->konumum ve güvenlik kısmı altında gps uydularını kullan ve desteklenen gps kullan seçeneklerini açmanız gerekiyor.

bundan sonra navigasyon uygulamanız (örn. Google Maps with Navigation) açtığınızda, yukarıdaki barda uydu sembolü çıkacaktır.

• evet ayarlari yaptim operator ayarlari gps ayarlari yapildi ama neden olmuyor anlayamadim hala:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayarcini

quote:

Orijinalden alıntı: marangozustasi

Turkcell T10 Android 2.1 işletim sistemi

Kuran-ı Kerim programı varmı saygılar

bu adresen bulabilirsinhttp://forum.pocketpc.gen.tr/index.php?topic=14582.0

teşekkürler senin verdiğin linkte forum referanslı üyelik istiyor ama orda programım ismini alınca bulmak kolay oldu

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.