Şimdi Ara

Turkcell T10 a.k.a Huawei u8110 Kullanıcıları (Cihaz hakkında herşey) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.175
Cevap
5
Favori
190.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: herhangibirisi34

quote:

Orijinalden alıntı: akinarcak

quote:

5800 almayı düşünüyordum ama T10'u görünce kafam karıştı. Youtubeda gördüğüm videolarda telefon biraz hantal. Buradaki videolarda daha hızlı. Anlattığınız şeyle(ROm galiba) ilgili sanırım bu. Yüklemesi de çok karışık geldi bana. Telefonu alıp da radyosuz marketsiz ve yavaş şekilde kullanmak istemiyorum açıkcası.

5800'ı resim çekmek, müzik dinlemek ve arada nete girmek için alacaksanız, bu cihaza hiç bakmayın.
    ama elimin altında bir bilgisayar taşımak istiyorum diyorsanız kesinlikle android işletim sistemi tercih edin.
    yüklemesi aslında karışık değil, resim çekmediğimden karışık geliyor olabilir. teknik altyapınız varsa 30 dk içinde olayı algılayıp cihazınızı güncelleyebilirsiniz.

Yapmak istediklerim şunlar: Radyo dinleme, wifi ile internete girme, mesajlaşma, online olsun bellekten olsun rahatça film izleyebilme ve biraz da oyun ve program. Şu an elimde 6300 var. Anroid sistem hiç kullanmadım. 5-10 dk kullanmışlığım dahi yok. Saydığım şeyleri T10 ile yapabilir miyim merak ediyorum. Bir de elimin altında bilgisayar taşımak derken tam olarak neyi kastettiniz anlamadım. Biraz açarsanız sevinirim

Mesaj delisiysen T10 seni zorlayacaktır şahsi görüşüm. Radyo'da ROM atılarak kullanılabiliyor.

• quote:

quote:

quote:

5800 almayı düşünüyordum ama T10'u görünce kafam karıştı. Youtubeda gördüğüm videolarda telefon biraz hantal. Buradaki videolarda daha hızlı. Anlattığınız şeyle(ROm galiba) ilgili sanırım bu. Yüklemesi de çok karışık geldi bana. Telefonu alıp da radyosuz marketsiz ve yavaş şekilde kullanmak istemiyorum açıkcası.

5800'ı resim çekmek, müzik dinlemek ve arada nete girmek için alacaksanız, bu cihaza hiç bakmayın.
    ama elimin altında bir bilgisayar taşımak istiyorum diyorsanız kesinlikle android işletim sistemi tercih edin.
    yüklemesi aslında karışık değil, resim çekmediğimden karışık geliyor olabilir. teknik altyapınız varsa 30 dk içinde olayı algılayıp cihazınızı güncelleyebilirsiniz.

Yapmak istediklerim şunlar: Radyo dinleme, wifi ile internete girme, mesajlaşma, online olsun bellekten olsun rahatça film izleyebilme ve biraz da oyun ve program. Şu an elimde 6300 var. Anroid sistem hiç kullanmadım. 5-10 dk kullanmışlığım dahi yok. Saydığım şeyleri T10 ile yapabilir miyim merak ediyorum. Bir de elimin altında bilgisayar taşımak derken tam olarak neyi kastettiniz anlamadım. Biraz açarsanız sevinirim

Cep telefonu derken arkadaşın demek istediği ; bu ürün kısacası notebook ve netbookların hepsini kısaca yapabiliyor.Ayrıca sizin istediğiniz tüm olayları bu T-10'da yapabilirsiniz kolay gelsin

• Mesaj delisi sayılmam. Zaten şu sıralar neredeyse hiç mesaj atmıyorum. Ama bir günde 200 mesaj attığımı da bilirim. Yeni telefona geçmemdeki en büyük etken internet ve film izlemek. Kafede ya da yataktayken wifi ile internete girmek ve istediğim yerde film izlemek istiyorum. Bunları ne derece yapabilirim? 5800 ile arasında ne gibi farklar olur?
  • quote:

Mesaj delisi sayılmam. Zaten şu sıralar neredeyse hiç mesaj atmıyorum. Ama bir günde 200 mesaj attığımı da bilirim. Yeni telefona geçmemdeki en büyük etken internet ve film izlemek. Kafede ya da yataktayken wifi ile internete girmek ve istediğim yerde film izlemek istiyorum. Bunları ne derece yapabilirim? 5800 ile arasında ne gibi farklar olur?

Bahsettiğin herşeyi sorunsuz yapabilirsin :)
    Şahsi görüşüm ; 5800 artık alınmaz. Bi zamanların 3310'u gibi her ele düşer oldu.
    Alanlar memnun olabilir ama alınmadan önce artık 2.defa düşünülebilir.
    En fazla şikayette dokunmatik ekranından geliyor zaten (Gerçi bunların çoğu almayanın fikirleri)
    Ayrıca aradaki fiyat farkıda azımsanmayacak kadar fazla.
    Bahsi geçen T10'un %30'u kadar daha pahalı

• Şu son videoda 00:28-00:31 arasındaki haber yine hatırlattı ya
    O olay benim mezun olduğum ilköğretim okulunda oldu. Evimin 50 mt. ötesinde.
    Yine hatırladım üzüldüm ya :S

Haber bu :http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14704058.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 5 Aralık 2010; 2:12:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xFeeL

quote:

Mesaj delisi sayılmam. Zaten şu sıralar neredeyse hiç mesaj atmıyorum. Ama bir günde 200 mesaj attığımı da bilirim. Yeni telefona geçmemdeki en büyük etken internet ve film izlemek. Kafede ya da yataktayken wifi ile internete girmek ve istediğim yerde film izlemek istiyorum. Bunları ne derece yapabilirim? 5800 ile arasında ne gibi farklar olur?

Şahsi görüşüm ; 5800 artık alınmaz. Bi zamanların 3310'u gibi her ele düşer oldu.
    En fazla şikayette dokunmatik ekranından geliyor zaten (Gerçi bunların çoğu almayanın fikirleri)

Birşey daha sormak istiyorum :)
    Yukarda da belirttiğim gibi şuanda 6300 kullanıyorum. 6300 s40 işletim sistemine sahip(İşletim sistemi denirse ona:) 5800 sysmbian olduğu için kullanmakta hiç zorluk çekmem diye düşünüyorum. Ama T10 anroid. Bambaşka bir işletim sistemi gibi geliyor. Yani zorluk çeker miyim bilmiyorum. Bir T10'da direkt olarak radyo yok galiba. Yukardaki rom işlemini yaparsak geliyor. Yani ben böyle anladım. Gerçekte durum ne? Ha bir de bu rom yükleme işi çok mu zor yoksa bana mı öyle geldi. Ya da görsel olmadığı için mi öyle görünüyor çözemedim..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xFeeL

quote:

Birşey daha sormak istiyorum :)
    Yukarda da belirttiğim gibi şuanda 6300 kullanıyorum. 6300 s40 işletim sistemine sahip(İşletim sistemi denirse ona:) 5800 sysmbian olduğu için kullanmakta hiç zorluk çekmem diye düşünüyorum. Ama T10 anroid. Bambaşka bir işletim sistemi gibi geliyor. Yani zorluk çeker miyim bilmiyorum. Bir T10'da direkt olarak radyo yok galiba. Yukardaki rom işlemini yaparsak geliyor. Yani ben böyle anladım. Gerçekte durum ne? Ha bir de bu rom yükleme işi çok mu zor yoksa bana mı öyle geldi. Ya da görsel olmadığı için mi öyle görünüyor çözemedim..

5800 Symbian kullanıyor ama alışmasında fazla bişey yok. Symbian'ın tüm versyonları fix sayılır. Herşey aynı tema değişik gibi. Windows Vista'dan sonra Windows 7'ye gelişmiş gibi. Arayüz aynı ama derinlerinde bişeyler değiştirilmiş.
    Şöyle düşünülebilir ; Symbian = Windows Android = Linux.
    Symbian biraz daha anlaşılır, daha az detaylı, gelişmeye namüsait bi işletim sistemi. Çoğu şey zaten içinde default halde ve kullanıcıya pek bişey bırakmıyor.
    Android ise Windows'un aksine Linux gibi kalıyor daha fazla detaylı, gelişmeye müsait, alıştınmı bırakılmayacak cinsten gibi.

Android hiç kullanmadım ama izlenimlerim bunlar. Kullanıcılar yorumlarsa daha yerinde olur.
    Windows ile Linux kullandırsan ne demek istediğimi biraz daha anlarsın :)

ROM işini bende bilmiyorum. Telefon'u şayet alırsam o zaman yazılanları daha iyi anlarım sanıyorum. Radyo ROM sonrasında geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 5 Aralık 2010; 2:28:55 >

• Android işletim sisteminin avantajı symbian gibi sadece bir firma tarafından desteklenmemesi. arkasında binlerce kullanıcı var, açık kaynak kodlu ve uygulamaları çok fazla.
    kullanımı Iphone ios'a benzemekte. Gelişme açısından inanılmaz bir ivme yakaladı yılların Windows Mobile'ı ve Symbian'ı android in çok gerisinde kaldı. Microsoft bu yüzden WM7'i geliştirirken sıfırdan yazma kararı aldı ve şu anda emekleme aşamasında. Satış rakamlarına bakarsanız toplam android işletim sistemine sahip telefon satışlarının bütün telefonlardan daha çok satıldığını görürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akinarcak -- 5 Aralık 2010; 10:17:38 >
  • quote:

Android işletim sisteminin avantajı symbian gibi sadece bir firma tarafından desteklenmemesi. arkasında binlerce kullanıcı var, açık kaynak kodlu ve uygulamaları çok fazla.
    kullanımı Iphone ios'a benzemekte. Gelişme açısından inanılmaz bir ivme yakaladı yılların Windows Mobile'ı ve Symbian'ı android in çok gerisinde kaldı. Microsoft bu yüzden WM7'i geliştirirken sıfırdan yazma kararı aldı ve şu anda emekleme aşamasında. Satış rakamlarına bakarsanız toplam android işletim sistemine sahip telefon satışlarının bütün telefonlardan daha çok satıldığını görürsünüz.

Nandroidi nasıl kullanıcaz?
  • yeni kurulum yapacak bir arkadaş, kurulum esnasında video ya da resim çekse de anlatımın arasına yerleştirsek.
    türk milleti olarak görsellik görmeyince sıkılıp bırakıyoruz. okumayı sevmediğimizden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3ortacine16

quote:

Android işletim sisteminin avantajı symbian gibi sadece bir firma tarafından desteklenmemesi. arkasında binlerce kullanıcı var, açık kaynak kodlu ve uygulamaları çok fazla.

Nandroidi nasıl kullanıcaz?

telefon kapalıyken, ses kısma + kapatma tuşu (kırmızı) + power tuşuna basacaz.

daha sonra kabloyu takıp amonra kurulumunu yapıyoruz.

recovery moduna geçince cihaz backup/restore seçeneği geliyor zaten.

orada nandroid mevcut.

• @akinarcak

incelemeler süper olmuş ellerine saglık
  • rica ederim
  • Turkcell orijinal romu birisi internete yüklese ve herhangi bir sorun olduğunda yedeğini alamamış olsak bile internetten indirdiğimiz romla geri yükleme yapabilir miyiz?
  • arkadaslar bu telefon kontratsız veriliyormu,veriliyorsa neden sordugum timler kontratsız satmıyoruz diyorlar,turkcell insiyatiflerinemi bırakmıs.adam bana satan varsa soyleyin sikayet edelim diyor kafa kırar gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aboow -- 5 Aralık 2010; 15:23:47 >
  • quote:

Turkcell orijinal romu birisi internete yüklese ve herhangi bir sorun olduğunda yedeğini alamamış olsak bile internetten indirdiğimiz romla geri yükleme yapabilir miyiz?

telefonlar arasında az da olsa donanım farklılığı olma ihtimali olabilir.

yüzde 100 yedekten dönerken sorunsuz olur diyemiyorum ama yüzde 99 internetten indirdiğimiz rom ile geri yükleme yapabiliriz.
  • @akinarcak videolar çok iyi olmuş. Kamerayı sabitlersen çok daha iyi videolar çekebilirsin. Kamerayı masanın üzerindeki herhangibir kutu vb birşeyin üzerine koyarak daha net videolar elde edersin. Hem de iki elinle birden daha rahat kullanırsın telefonu. Benimki sadece bir öneri. Vaktin varsa ve bunu yaparsan benim gibi birçok kişiye rehber olmuş olursun. Zaten şimdi de öylesin biraz ama dediğim şekilde daha net anlaşılır bazı şeyler. Telafonu almış başka bir arkadaş da bunu çok rahat bir şekilde yapabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VolkanikYanardağ -- 5 Aralık 2010; 13:40:41 >
  • @akinarcak acaba oyun denedinmi,youtubtaki gibi telefonu oynatarak oynanan 3d oyunlar oynanırmı acaba.asphalt,nfs falan
  • gps çalıştıran varmı güncelemeyide yaptım ama bir türlü çalışmadı bende
  • Kontratsız satış var elbette. Kendi sitelerinde de yazıyor bu, ama bir tek kendilerini uyanık sananların işine gelmiyor olmalı kontratsız satmak....

Turkcell T10’un kampanyasız satış fiyatı vergiler dahil 232 $ karşılığı 329 TL olarak önerilmektedir.

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/kampanyalar/telefoncihazkampanyalari/TurkcellT10#tt1

quote:

Orijinalden alıntı: aboow

arkadaslar bu telefon kontratsız veriliyormu,veriliyorsa neden sordugum timler kontratsız satmıyoruz diyorlar,turkcell insiyatiflerinemi bırakmıs.adam bana satan varsa soyleyin sikayet edelim diyor kafa kırar gibi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.