Şimdi Ara

Turkcell / Superonline Fiber Alt yapı hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
2
Favori
2.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sokağımızda şuan Turkcell Superonline fiber internet adına İstelkom firmasının çalışanları kazı yapıyor ve fiber kabloların geçeceği turuncu kalın borular döşüyorlar. Ayrıca her binanın önüne de küçük kutular koyuyorlar. Yetkili çalışanlardan birinin dediğine göre apartman yöneticisi izin verirse ben kutu takacağım binaya diyor.

Benim binam müstakil ve 2 boş daire 1 dolu daire ve ve 1 dükkan olmak üzere 4 bağımsız var. Sizce kutu takarlar mı? Benzer bir durum yaşayan var ise nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yönlendirebilir mi? Binanın önüne küçük beyaz kutu gömdüler.

• Müstakiller de durum nasıl bilmiyorum ama belki diğer 3sakinle görüşüp birlikte taktırabilirsiniz.

Dışarı koydukları küçük kutunun fotosu var mı, nasıl bir şey koyuyorlar merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

Müstakiller de durum nasıl bilmiyorum ama belki diğer 3sakinle görüşüp birlikte taktırabilirsiniz.

Dışarı koydukları küçük kutunun fotosu var mı, nasıl bir şey koyuyorlar merak ettim.

Aslında durum şöyle diğer 2 kat boş ve alttaki dükkanda Türk Telekom var ama adam genelde gelmiyor bile. O yüzden sadece biz kalıyoruz :(

Kutu fotoğrafını atıyorum. Sokaktan turuncu kablo yolu borusu çektiler ve bu kutuyu tam bizim binamızın girişine koydular. Aslında her binanın girişine koydular bundan. Yani istenildiğinde direkt kablo yolundan fiber kabloyu verecekler ve binaya ulaştırabilecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mirket34 -- 11 Ağustos 2021; 16:4:52 >

• Mirket34 kullanıcısına yanıt

Talep edin, belki zorlaştırmadan çekerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

Talep edin, belki zorlaştırmadan çekerler.

Teşekkürler deneyeceğim 15 gün 1 ay kadar sürermiş alt yapı çalışması bitmesini bekleyeyim.

• Yeni bir konu açmamak için buradan yazmak istedim umarım cevap bulabilirim.

Bugün binamıza Turkcell Superonline fiber kutu taktı ve fiber kablonun ucunu boş bırakmış. Benim bildiğim kadarıyla binaya bağlanacak kablo aktif olan hatta bağlanacaktı yani aktifleşme beklemeyecektik. Bu durumda süreç nasıl ilerliyor ve diyelim ki kabloyu da bağladılar ne zaman aktifleşir nereden öğrenebilirim Turkcell' de adres ile sorgulama yok ve fiber nerede ekranı da güncel çalışmıyor.

Hocam şimdiden hayırlı olsun, fiber çekildiyse tamamdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9A0BECBC3

Hocam şimdiden hayırlı olsun, fiber çekildiyse tamamdır.

Teşekkür ederim hocam ama ne zaman aktif olup satışa sunulur ve ben bunu SOL' da nasıl takip edebilirim.

Ayrıca anlıyorsanız bu kutu ftth mi fttb mi oluyor. Switch yok, ftth olması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mirket34 -- 9 Eylül 2021; 20:44:59 >

FTTH olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Benizakura

FTTH olacak.

Teşekkür ederim dostum.

Hocam orası belli değil ama twitter'dan sıkıştırım derim.
  • Teşekkürler hocam daha bugün taktılar 1 hafta müddet vereyim sabırsızca beklesem de sonra sıkıştırırım :)

Tekrardan fiberin keyfini çıkarmanız dileğiyle...🙂
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9A0BECBC3

Tekrardan fiberin keyfini çıkarmanız dileğiyle...🙂

Teşekkür ederim hocam. Senelerce telekom ile çok upraştım fiber getirmediler. Kaç defa bölge müdürlüğüne gittim, alt yapı müdürü ile görüştüm ama olmadı. Geçen sene vdsl olduk nihayet tip7 dolap koyulunca ve hiç ummadığım anda Turkcell Superonline dehşet bir alt yapı çalışmasıyla tüm bölgeye girdi ve sonuç harika. Darısı isteyen herkesin başına

• Süreç devam ediyor. Aldığım bir bilgi üzerine birşey sormak istiyorum.

Sanırım dağıtım yapacakları fiber kutuyu bana 350-400 metre yakınlığında bir yere koyacaklar. Fiberde normalde santral uzaklığı dediğimiz tabir yok ama yine de dağıtım şebekesine yakınlık uzaklık önem taşır mı? Taşırsa 350-400 metre uzaklık iyi midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mirket34

Süreç devam ediyor. Aldığım bir bilgi üzerine birşey sormak istiyorum.

Sanırım dağıtım yapacakları fiber kutuyu bana 350-400 metre yakınlığında bir yere koyacaklar. Fiberde normalde santral uzaklığı dediğimiz tabir yok ama yine de dağıtım şebekesine yakınlık uzaklık önem taşır mı? Taşırsa 350-400 metre uzaklık iyi midir?

Hayır GPON sistemde uzaklığın pek önemi yok, OLT otomatik olarak ayarlıyor çıkış gücünü. Kullanılan optiğe bağlı olarak 40km'ye kadar bile yolu var yani.

• Teşekkür ederim üstad.

• Arkadaşlar tekrardan merhaba,

Kutuya kablo sonlandırılması yapılmış artık hattın aktif olması ve satışa sunulması kalmıştı.

Yoğun tacizlerim sonucunda hat bugün satışa sunuldu ve başvuruda bulundum, superonlinedan müşteri numaram ve başvurumla alakalı mesajlar da geldi. Dikey imalat yaptırmadığım için bugün dikey imalata ikna edip yaptılar. Sonra kurulum ekibi de biraz önce geldi ve herşeyi hazırladı, fiber baskı açıp bir cihaz taktılar ve hat aktif değil dediler.

Hattın aktifleştirilmesi için bayii aradılar. Benim nereden haberim olur dediğimde ' zaten gelip ölçüm yapıp aktif yapıyorlar' dediler. Süreç bu şekilde mi ilerliyor. Bayiiye gidip şunu aktif hale getirin dememin faydası olur mu? Bugün iş güç bıraktım yarına da sarksın beni engellesin istemiyorum.

Ayrıca modelini göremediğim ZTE modem verecekler bu wifi6 mı ve güzel bir modem midir?

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mirket34 -- 7 Ekim 2021; 13:54:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mirket34

Arkadaşlar tekrardan merhaba,

Kutuya kablo sonlandırılması yapılmış artık hattın aktif olması ve satışa sunulması kalmıştı.

Yoğun tacizlerim sonucunda hat bugün satışa sunuldu ve başvuruda bulundum, superonlinedan müşteri numaram ve başvurumla alakalı mesajlar da geldi. Dikey imalat yaptırmadığım için bugün dikey imalata ikna edip yaptılar. Sonra kurulum ekibi de biraz önce geldi ve herşeyi hazırladı, fiber baskı açıp bir cihaz taktılar ve hat aktif değil dediler.

Hattın aktifleştirilmesi için bayii aradılar. Benim nereden haberim olur dediğimde ' zaten gelip ölçüm yapıp aktif yapıyorlar' dediler. Süreç bu şekilde mi ilerliyor. Bayiiye gidip şunu aktif hale getirin dememin faydası olur mu? Bugün iş güç bıraktım yarına da sarksın beni engellesin istemiyorum.

Ayrıca modelini göremediğim ZTE modem verecekler bu wifi6 mı ve güzel bir modem midir?

Teşekkür ederim.

Kaç mbps lik pakette anlaştınız? 100mbps ve üzeri paketse wifi6 modemdir.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.