Şimdi Ara

Türkcell ims nedir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
13.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telefonumun mobil erişim noktasında türkcell ims diye bi apn var bu ne işe yarıyor acaba sizdede varmı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konu Hort :), ims hakkında daha fazla bilgiyi ararken buldum kimse bişey yazmamış, ims süper bi servis, eğer telefonunuz samsung galaxy s6 , s7 veya lg g4 gibi volte destekleyen bi telefonsa, telefonunuzdan volte(Görüşmelerde Yüksek ses kalitesi) ve vowifi ( yani gsm çekmediği zamanlarda evdeki modeme bağlanarak sanki gsm e bağlı gibi telefonu kullanabilirsiniz, mesela bulunduğunuz yerde baz istasyonu yok ama internetiniz vari o zaman evin internetini baz istasyonu gibi kullanıyor, daha da güzel tarafı yurtdışındayken wirelese bağlıysanız, turkcelden sanki türkiyedeymiş gibi gsm raması yapabiliyosunuz veya aranabiliyosunuz, ek ücret ödemeden) gibi servislerin calışmasını sağlayan apn ayarlarıdır. bu konuda cok araştırma yaptım, ve farkettim ki daha pek bilen yok bu teknolojiyi, volte vodafone da da var ama vowifi yok sanırım, ayrıca volte açıkken ve telefonla volte üzerinden görüşme yaparken başka birisi ararsa telefon hattı kesiliyor (tabiki vodafone müşteri hizmetleri volte nin bile ne oldugunu bilmiyor :), o yüzden tecrübe ede ede öğreniyosunuz), şuanda vowifi ve volte turkcell de cok başarılı, Turk telekom kullanmadım bilmiyorum, konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenleri bilgilendirebilirim... Türkcell ims nedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BarbarossE -- 6 Aralık 2016; 22:50:48 >

• S6, S7, LG G4, iPhone gibi telefonları olmayanları da Bip uygulamasını yüklemeye davet ediyorum. Oradan da her yöne arama özelliği ile hattınızdaki dakikaları istediğiniz her bağlantıdan kullanabiliyorsunuz. Yurtdışında vs. İnternet bulduğunuzda gayet iyi iş görüyor. İstersen İnternet'ten ara birini, istersen her yöne dakikalarından ara. 4G'den 3G'ye düşme falan da olmuyor.
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Bence de BİP çok iş görür ama henüz yaygın olarak kullanılmıyor,
    Çünkü
    Turkcell,BİP reklamını/tanıtımını pek yapmıyor malesef.

• @koray.tekler kullanıcısına yanıt
    Benim dediğim BIP üstünden normal konuşma paketinizi kullanarak GSM araması yapma seçeneği. Sen mobil veri üstünden BIP ile her yöne arama yapıyorsun, karşı tarafın mobil verisi açık ya da kapalı, bip var ya da yok farketmez normal GSM araması gibi arama geliyor ve o da cevaplıyor. Bu şekilde sen de 4G bağlantından düşmeden arama yapmış oluyorsun. Hani BIP'ten BIP'e arama değil, BIP'ten telefona arama yapmış oluyorsun.
    @koray.tekler kullanıcısına yanıt
    Servis ilerde lifecell markası altında tanıtılacak.

http://medya.turkcell.com.tr/turkcell-yeni-nesil-operatoru-lifecell-ile-mobil-iletisimi-dataya-tasidi-bulten_9697.html
    Çok şaşırdım bip var ama bunu bilmiyordum ilginc ayarlardada bisey gormedim. Kurcaliyim. Bilgi icin tesekkurler

Ben arama yaptığım zaman BİP ile LTE şebekesinde kalabiliyorum, bunda sıkıntı yok. Bir de karşıdan arama geldiği zaman LTE şebekesinde kalmayı başarabilirsem 3G'ye düşmeden çok makbule geçecek
  • A.R.E.S. kullanıcısına yanıt
    O zaman karşı taraflarla da anlaş, onlar da komple Bip'ten arasınlar. Ya da WhatsApp falan... :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Benim dediğim BIP üstünden normal konuşma paketinizi kullanarak GSM araması yapma seçeneği. Sen mobil veri üstünden BIP ile her yöne arama yapıyorsun, karşı tarafın mobil verisi açık ya da kapalı, bip var ya da yok farketmez normal GSM araması gibi arama geliyor ve o da cevaplıyor. Bu şekilde sen de 4G bağlantından düşmeden arama yapmış oluyorsun. Hani BIP'ten BIP'e arama değil, BIP'ten telefona arama yapmış oluyorsun.

Bip üzerinden arayınca paketten düşüyorsa iyi fakat hiç denediniz mi ses geç gelme falan oluyor mu ve ayrıca 3G uyumlu cihazda bu şekilde bip üzerinden arama yapılabilir mi?

• Telefonunu seven bilge T kullanıcısına yanıt
    3G, 4G farketmiyor. Skype araması gibi düşünün. Tabi Bip ile Skype sunucuları yerine Turkcell sunucularına bağlanıyorsunuz ki bu sunucular da Turkcell şebeke sunucularına bağlanıp ses iletişimini gerçekleştiriyor. Geç gelme falan yok, ses anlaşılır gür ve net. :)
    Teşekkür ederim bu süpermiş hem de ücretsiz olması daha iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BIP üzerinden Wifi ile cep ve özellikle sabit hatları arayabiliyor muyuz peki?

• Sabit hat denemedim ama cepler aranıyor. Eminim sabit hat da aranır, çünkü ücretlendirme tarafında bir fark olmuyor. Şebeke tarafında da bir farkı yok bunun operatöre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vega

BIP üzerinden Wifi ile cep ve özellikle sabit hatları arayabiliyor muyuz peki?

Tarifinizde ne varsa bedava olarak bipten arayabilirsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.