Şimdi Ara

Turkcell E Sim... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Multe Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
211
Cevap
10
Favori
38.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Apple çevrimiçi mağazasına yakında diye eklenmiş

Turkcell E Sim...

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • maaart M kullanıcısına yanıt

hocam merhaba, amerikadan sadece e-sim ile kullanılabilen telefon getirmeyi düşünüyorum. fiziksel sim girişi yok. mantıklı olur mu? e-sim kullanımında bir problem yaşıyor musunuz? telefonun kaydını da yaptıracağım dolayısıyla şebeke sorunları var ise onları söylerseniz daha iyi olur ya da bir öneriniz var ise onu da alabilirim

• bayfeynman B kullanıcısına yanıt
    Amerika’dan iPhone dışında bir şey gelmez derim sadece… üç yıl kuralı var ve getirdiğiniz alet üç yıl dolmadan değerini kaybedecek…

• Ben de iphone getittireceğim amerikadan ancak normal sim girişi yok, esimle çalışıyormuş. Esimin normaline göre dezavantajları var mıdır? İnternet hızı, çekmeme gibi.

• The BlackMamba 24 kullanıcısına yanıt
    Esimin kullanıcıya bir farkı yok ancak ben sadece esimi iPhone hic duymadım 14 serisini bilmiyorum diğer serilerde yok böyle bir olay bi dönem cdma cihazlarda yoktu ama onlar zaten ayrı bi konu

• Amerika 14'lere SIM girişi koymamışlar. Sadece E-Sim destekliyor. Türkiye gibi ülkelerden satın alınınca var fiziksel sim. (Haber sitelerine göre konuşuyorum.)

E-SIM ülkemizde 3 operatörde de var ve stabil çalışıyor. Ancak silmeniz durumunda her seferinde 70-80 liralık oluyorsunuz. Yenisini almak zorundasınız.

Vodafone bayisine gidip sordum, E-sim var mı diye, faturalı için var dediler. Normalde taşımayla E-sim'in ücretsiz olması lazım. Ancak çoğu bayi hat açıldıktan sonra geçiş yapabiliyoruz diyorlar. Zaten sıfırlayınca falan E-sim planı silinmiyor. Dikkatli olmanızda fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Desident -- 17 Eylül 2022; 22:12:21 >
  • Desident D kullanıcısına yanıt

Ben iphone 13pm den 14pm ye geçiş yapacağım. Bu geçiş esnasında tekrardan e sim e para ödemek zorunda mıyım yoksa eski qr ile geçebilir miyim ?

• bob_marley_232 kullanıcısına yanıt
    evet yeni qr almalısınız. iOS 16 ile e-sim aktarma geldi ancak operatörün destek sunması gerekiyormuş sanırım, Türk operatörlerinde olmayabilir. Ayrıca fiziki sim’i e-sim e dönüştürme de gelmiş ancak onunda destekleneceğini sanmıyorum.

Turkcell E Sim...

• kadir1003 kullanıcısına yanıt

İphone dan aktarmayı yurt dışındaki bazı operatörlerde desteklemiyormuş. Ancak onların mobil uygulama üzerinden qr oluşturma hizmetleri var direk aktif ediyorlar.

Yine para bayılacağım bayiye. Kesin fazla para almaya çalışacaklar birde onun kavgasını yapacağız kesin.

• Ücret ne kadar e sim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haftaya Cumartesi eve gelmiş olacağım, ilk işim bir TİM’e gidip hattı E-SİM’e çevirmek olacak (İPhone 12 Mini aldım, 5G var mı onu da deneyeceğim)

• Öncelikle hayırlı olsun yeni cihazınız hocam, 5G maalesef Türk operatörlerinde gözükmüyor, yabancı hat takınca geliyor ayar bi kaç yerde denedim onda da 5G servis alamadım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir1003 -- 25 Ekim 2022; 23:43:31 >
  • kadir1003 kullanıcısına yanıt

Sağolun hocam, daha iyisi sizin olsun. Sağlık olsun artık bir daha ki baharlara kaldı 5G işi o zaman

• Hayırlı olsun. Platinium üyesi iseniz E-SIM ücretsiz

• Desident D kullanıcısına yanıt

Evet hocam, Platinum Black üyesiyim.

O zaman harika Turkcell E Sim...  

• E-sim maalesef Türkiye’de henüz pratik ve mantıklı değil. Mesela telefonu tamire verdiniz, bir hafta geçici telefon için yeni bir E-sim ya da fiziki sim alacaksınız. Tamir bitince de tekrar E-sim alacaksınız. Bir sürü vakit ve nakit kaybı.

Türkiye’de E-Sim tek kullanımlık qr kod ile veriliyor ve bir telefondan diğerine aktarımı henüz desteklenmiyor. İleride çıkarsa düşünülebilir.
    Kaynak:https://support.apple.com/tr-tr/HT209096

Bu arada 5G konusu açılmış, sim kart destekliyorsa şimdilik sadece İstanbul Havalimanında test amaçlı olarak açılmış durumda. Başka bir yerde henüz yok. Yanlış bilmiyorsam eğer sim kartınız 5G desteklemiyorsa operatörler 5Gye özel ücretsiz sim kart değiştirebiliyorlar. Sim kart değiştirmek isteyen için ücretsiz bir bahane olabilir:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voyager1979 -- 1 Kasım 2022; 18:55:35 >

• Sabah itibariyle E-Sim’e geçiş sağladım, memnunum mevcut sim kart gibi kullanabiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yokizm58

Sabah itibariyle E-Sim’e geçiş sağladım, memnunum mevcut sim kart gibi kullanabiliyorum.

Hocam ilerleyen günlerde telefonun şarjına olan etkisi hakkında bir şeyler söyler misiniz? Şarja önemli etkisi olduğunu söylüyorlar.
    Bir de e-sim için bayi ne kadar ücret istedi?

• plt13 kullanıcısına yanıt

Şuan normal görünüyor bakalım hocam, 90₺ istediler hocam.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.