Şimdi Ara

Turkcell çekim gücü uygulaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar bir kac yil once turkcelin cekim gucu diye bir uygulamasi vardi AppStore da kayıtlıydı sonra sildim ben onu simdi lazim oldu ama AppStore dan kaldirilmis galiba uygulama bilen var mi bu uygulama hala aktif mi yoksa tamamen kaldirildi mi? Cekim sorunlari icin cok iyiydi buradan yaptigim bildirim ile koye baz istasyonu koyulmasina bir nevi vesile olmustum. Simdi yine boyle bir bildirim yapmam gerekli ama uygulama yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 27 Temmuz 2017; 11:21:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• turkcell e bi mesaj yaz bakalım ne diyecekelr uygulama için
  • Müşteri hizmetlerini arayın çekim sorunu için. Onlar ilgilenecektir. Uygulamanın da tek yapacağı bildirim.

• Benimde çekim sorunum var.Oturduğum bölgede Turkcell çekmiyor.Ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz?Bu yüzden LTE de 3 ila 10 Mbps hız alıyorum.
    Dilekçe filan mı verilmesi gerekli?
  • Turkcell mh ile görüştüm o uygulama artık kullanılmıyormus kaldırılmış bu yuzden bu tarz bildirimleri mail veya mh ile görüşerek bildirmek gerekiyormuş. ama bence kotu olmnus cok faydalı bir uygulamaydı.
  • Ben turkcell'in sitesinden şikayet ettim bakalım ne cevap verecekler türk telekom 3g full turkcell 0 anlarlarsa artık service mode ss inide attım :)

Turkcell çekim gücü uygulamasıTurkcell çekim gücü uygulaması

• turkcell rezillik artık o sorunları hemen çözen turkcell yok kaliteden hizmetten tamamiyle uzaklaşmış bir turkcell mevcut
  • biraz önce aradım resmen dalga geçiyorlar geçen sene hem modem hemde 12gb data hattı aldım ayda 59 tl ödüyorum evde turkcell tam bir rezalet 4g de hız testi 3 ile 5mbps 3g aldığımda ilk teste 7mbps çıkıyor hemde full çektiği halde on dakika sonra hız 2mbps iniyor kaçkere aradı mesaj çektim neymiş kendi mülküm var ise veya müsait olan bir yer var ise baz istasyonu kurcaklarmış yahu ben sana nasıl yer bulayım kesin mahallede bir sorun var yada turkcell benimle dalga geçiyor peki diyorum 3g fullçekiyor oraya 4g anteni koyun diyorum ses yok çok pişmanım şimdi hesaplattım cihaz için 195 tl 12gb paket için 355 tl erken ödeme tutarı çıkarıyorlar yani aylık ödememle aynı sayılır gibi 150 tl aylık ödememden az yaz ayı için çok kötü oldu kış olsa noktadaki evde rahat kullanırdım orada turkcell 50mbps çekiyor yazında avm park gibi yerlerde 50mbps çekiyor keşke almasaydım vodafone kızdım vodafone düzeldi ama türkcell tam hüsran arkadaşlar aldığı paraharam zıkım olsun her 59 tl yatırdığımda allah belanı versin haram zıkım bu deyerek yatırıyorum........

• efem-35 kullanıcısına yanıt
    Hayatımda okuduğum en uzun cümle sanırım. :D Arada nokta koyun yahu. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Hayatımda okuduğum en uzun cümle sanırım. :D Arada nokta koyun yahu. :)

modemi eylül 2016 aldım hızım iyidi 20 ile 25mbps alıyordu şimdi hızım 3mbps ile 5mbps arasında, arada dışarıya çıktığımda avm gibi yerlerde turkcell 50mbps hız veriyor oralarda kullanıyorum hocam. İnanki aldığıma pişman oldum akşam uygun bir fiyat çıksaydı taahhütü iptal etirecektim hele telefona çıkan mh temsilcisi resmen gülüyordu ben orda üzüntü içindeyim adam resmen gülüyor, modem için ayrı birime hesaplattım 195 tl çıktı internet paketi için üç kere mh temsilcisini aradım aktarıyorum diyor hat düşüyordu sonunda mh
    bir yetkili hesapladı 355 tl internet paketi için fiyat çıkardı, hocam inan yukarıdaki yazıyı sinirli sinirli yazdım iptal için turkcell 550tl istiyor kalan ayları ödesem 140 tl fazla ödenecek tam bir saçmalık ödemeye dwvam edip taahhütü bitince kapatacam artık adamlar baz istasyonu kurmaya yanaşmıyor, vodafone bu konuda daha duyarlı çıktı 10gb vodafone hattım var formuna yazdım iki ay önce 3g anteni koymuşlar 20mbps hız alıyorum yani allah razı olsun ama turkcellin aldığı para haram zıkkım olsun....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 1 Ağustos 2017; 12:05:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Ben de birkaç ay benzer bir şekilde kullanım yaptım. Evde tüm operatörler çekiyordu ama şehir dışına baktığı için verim çok iyi değildi, karşı köydeki istasyondan 3G sinyali alıyordum tek hani. Onu da telefonu cam önüne yerleştirip WiFi modem olarak kullanıp kullanıyordum. Bu şekilde ters tarafta kalan 5KM mesafede bir baz istasyonundan 1800 MHz 4G sinyali alabiliyordum, 20 - 30 Mbit alabiliyordum böyle. Turkcell'e şikayet ettim vs. karşı köydeki istasyon 800 + 1800 MHz 4G sistemle güncellendi; 70 - 80 Mbit hızlar alabilmeye başladım bir daha. Derken Turkcell sınırsız olayını bitirdi. :D

Hani elinden gelen bir şey yoksa, mümkün olduğunca bir şekilde kullanmaya bak derim. Balkonda kullan, cam kenarında kullan; benim gibi PC'den kullanıyorsan araç tutturucu ile cama sabitle kullan vs. Bölge sıkıntılı bir bölge demek ki kuramıyorlar. Ben de nasıl olur böyle yerde TT çekmez kalabalık yer vs. diyordum; Google'a bir baktım; ahali etrafta baz istasyonu kokusunu alınca koşup kurulumu engelliyormuş hemen. Haberlerde bahsedilen antenlere baktım, hiç birinde anten yoktu, ahali başarmış işi hani. :D

• sis651 kullanıcısına yanıt
    size karşı ilgiyle karşılık verip sorunuzu çözmüş olabilirler ama ben 6 aydır yazmadığım yazı kalmadı, mh arıyorum bir ümitle tamam diyorlar sizin sorunuzu haledeceğiz cek cak ama sorun devam ediyor. modem odanın pencerisnde veya masanın üstünde denemediğim yer kalmadı anten olsa inanki takıcam yabancı sitelerde araştırdım sonra vazgeçtim bak vodafone 3g anteni koymuş bu arada anteni bulamıyorum yakınımda biyerde ama nerde
    kamufule etmiş vodafone helal olsun keşke 4g anteni taksaydı süper olacaktı ama bunada şükür... o sıralar vodafone baz istasyonunu kaldırmıştı 10mbps hızım 2mbps düşmüştü türkcell iyi diye 24 ay sözleşme yaptım neymiş çekim gücü al sana çekim gücü bir daha ben hayatta türkcelle sözleşme imzalamam bin kere düşünürüm ve arkadaşlarında bu yazıları okuyup ona göre imza atsın, daha önceki yıllar 12 ay tahahhüt yapıyorlardı şimdi taahhüt sayısını artırıp düşük ücret gösterip insanları yanılgıya sürüklüyorlar işte ben 24 ay imzaladım 550 tl fiyat çıkarıyor sanki sabit internet gibi oldu gir ama çıkma politikası daima bana bağlı kal sonra nasılsa taahhütün var birşey yapamaazsın ben seni kaz gibi yolarım mantığı ama taahhüt bitmeye yakın devamlı müşteriyi arayıp nasıl 24 ay sözleşme imzalar nasıl 1000 tl cebinden alırım mantığı, bakalım nereye gidecek bu sistemleri 2010 aralık ayında türkcellden hp dm1 laptop aldım o zaman 3g vardı hız testinde 4mbps çıkıyordu 4 ay sonra bir baktım hocam hızım edgeye düşmüş aradım inşaat yıkımı dolasıyla baz istasyonu kalmış hemen avea paket alıp olayı sıyırmıştım ama 4gb paketi kullanamıyordum tam taksitin bitmesine bir ay kala turkcell baz istasyonu kurmuştu ben bunları inanki unuttum gidip yine sözleşme yaptım aynısı yine başıma geldi yani ben akılnanamadım daha doğrusu türkcele güvendim sorarım sana hocam ya ben türkcell konusunda şansızım yada türkcell bana gıcık olsun diye yapıyor yada beni mimledi.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 1 Ağustos 2017; 13:51:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Valla operatörlerle ben kesinlikle sözleşme yapmıyorum. Arada arıyorlar sadık müşterimizsiniz, yıllardır kullanıyorsunuz zaten, gelin taahhüt verin şu paketi verelim falan. Diyorum sadıktım ama ileride olacağımı garanti etmiyorum, işime gelmiyor, taahhütsüz devam lütfen. :D
    Sıkıntılı bir yer ise yeni baz istasyonu ayarlaması vs. bir yıl kadar sürüyor benim anladığım. Benim tarafta Turkcell iyi gizleme yapıyor, bir tane su deposu var 2000LT yazılı, bir binanın üzerinde havalandırmalı bacalar var, baca havayı ne yapacaksa. :D Ama Vodafone ya da TT yeni istasyon kurdu yakınlarda, radyolinkleri vs. görünüyor; iyi uyanmadı millet. :D
    Ben şikayet ettiğimde zaten bölge plana alınmıştı ancak baz istasyonu kurulacak yer bulamıyorlardı. Şehir içi istasyondan evlerin Güney cephelerini zaten çok iyi kapsıyorlardı, 60 - 80 Mbit alınıyordu; ama Kuzey cephelerde sıkıntı idi. Muhtemelen yer bulamadılar ki köydeki istasyona 4G kurdular ve 70 - 80 hızlar görür olduk Kuzey cephesinde de. Ancak bölgedeki sorun yeni istasyon kurulmadan %100 çözülecek türden değil, binalar birbirini kapatıp sinyali engelliyor çünkü. Önümüze bir bina dikerlerde yine sıkıntı olacak, çünkü sinyal 2 - 3 KM mesafeden geliyor 1800 MHz.

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Bu genelde Türkcell de oluyor da tek sektöre çift yada uzun anten takıyorlar bunu kapsama mı yoğunluk için mi yapıyorlar ?

Türk Telekom da da 1800 iken tek sektörde çift anten vardı 900alınca 2g 3g tek antene düştü ve 900de 3g nete bağlanmıyor

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Turk Telekom kullanacağı bütün frekansları tek antende toplamaya çalışıyor. Turkcell ise bölgede kullanacağı frekansa göre bir ya da iki anten kullanıyor. Turk Telekom'un yöntemi biraz daha ucuza geliyor olmalı; her antenden sanırım beş frekans verebiliyor. Ama multibant antenlerde sinyali yönlendirmek vs. biraz daha zor ve verim de bir miktar düşüyor olabilir. Keşke her sektörde her frekans için teker teker anten koysalar. :D Donanım sağlayıcı ile yaptıkları anlaşmalar ve aldıkları fiyatlara göre yapıyorlardır bu tercihleri de.

Burada Turkcell bir antenden 900 2G ve 2100 3G veriyor ve dört sektör. Üç sektörlük diğer antenden de 800 MHz 4G veriyor ve diğer frekanslar için boş girişler var antenin altında. 1800 MHz RRU var sanırım kulede yanlış görmüyorsam ama daha etkin değil. Şehir merkezi vs. yerlerde ise daha kalın ikişer anten oluyor yanyana; bu şekilde muhtemelen 800, 900, 1800, 2100, 2600 FDD ve TDD her frekansı destekleyebiliyordur. Gelecekte tam kapasite ve gigabit kapasiteler için bu istasyonları tam kapasite kullanmak zorunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa Dmrl

Ben turkcell'in sitesinden şikayet ettim bakalım ne cevap verecekler türk telekom 3g full turkcell 0 anlarlarsa artık service mode ss inide attım :)

Bende yoğun nüfuslu ilçenin tam göbeğinde bulunuyorum. Vodafone FULL çekiyor ama Türkcell 1 çizgi çekiyor. Yani çekim gücü ilçenin orta yerinde resmen berbat. Büyük umutlarla almıştım. Bunu nasıl şikayet edebiliriz? İşin garibi etrafta baz istasyonları ile dolu ama Türkcell sanki dağ başındaymışım gibi zannediyor beni.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetleri ile iletişime geçip şikayet kaydı bırakın hemen.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.