Şimdi Ara

Türkçe Wikipedia'nın engellenemez sürümü yayınlandı! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
3.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cherkesomer

anlatın anlatın bütün terör sevici sitelere nasıl girilir anlatın aferin size.. biraz karakter sahibi olsanız kendiniz bu siteyi boykoda çağırırsınız ama işiniz gücünüz özgürlük adı altında terör propagandası yapan siteye nasıl girilir haberi yapmak! tebrikler

İnternetin en büyük ansiklopedisinden bahsediyoruz burada. En büyük bilgi kaynaklarından birisi. Ne saçmalıyorsun sen ? Kar amacı gütmeyen bir kuruluşu vergi vermiyor diye engellemek nedir ? Derdin yazılan maddelerse yazılar herkesin erişimine açık, kaynağını koy gir değiştir tutan mı vardı.

Siteye suç bulacağına kendi hükumetine bak. Işidi geçtim muhalif teröristlere yardım yapıldığını bilmeyen yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 13 Mayıs 2017; 10:42:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cherkesomer C kullanıcısına yanıt
    Wikiyi engellemekteki amaç ilgili suçlayıcı yazıların okunmaması idi ama bunu wikiyi engelleyip tüm dünyaya reklam ederek yapmak yanlıştı. Çok sayıda kişi engellenen içeriği merak edip okudu ve inandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PaNoZ -- 13 Mayıs 2017; 11:58:18 >
  • quote:

anlatın anlatın bütün terör sevici sitelere nasıl girilir anlatın aferin size.. biraz karakter sahibi olsanız kendiniz bu siteyi boykoda çağırırsınız ama işiniz gücünüz özgürlük adı altında terör propagandası yapan siteye nasıl girilir haberi yapmak! tebrikler

Keşke bu eleştirileri wikipediada yazan suçları işleyen vatan hainlerinede yapabilseydiniz. Ama sizde nerde o cesaret. Sıkıyorsa Amerikanın, Türkiyeninde aralarında bulunduğu ortadoğu ülkelerini bitirme projesi olan BOPun esbaşkanınada sorsana hesap.
  • Wikipedia'yı savunmak da zor, savunmamak da. Wikipedia'da Türkiye karşıtı epey admin bulunuyor (Genelde PKK fanatikleri). Bunlar genelde Türkiye'yi karalamak için ellerinden geleni ardına koymazlar. Zaten düzenleme olayı da burda sıkıntı oluyor çünkü bu fanatikler yetkilerini kötüye kullanıyor ve Wiki'de buna ses çıkarmıyor.

Öte yandan dünyanın en büyük E-Ansiklopedisi. 4 madde için de tamamiyle engellenip, bunun dünyaya reklam edilmesi de doğru değil.
  • Bana akıllı birisi, engellemenin ne faydası olduğunu anlatsın. Tamam sayfa engellendi, giremiyoruz diyelim. Konuyu konuşmamıza engel mi? Hayır değil, üstelik bu şekilde daha da çok yayılıyor mu konu (içeriği doğru veya yanlış, ayrıca tartışılır), evet yayılıyor. Ayrıca, burada önemli olan Wikipedia'dan içeriğin kaldırılması değil mi? Evet, o da doğru ama engellendiğinde içerik kaldırılıyor mu? Hayır kaldırılmıyor, o zaman Wikipedia'yı engellemenin anlamı nedir?

El oğlu, hala o yazıyı okuyor (okumaya devam ediyor) ve Güzel Ülkemizi ona göre yorumlamıyor mu, ona göre benimsemiyor mu, ona göre davranmıyor mu? Evet davranıyor, o zaman bana aklı başında birisi, engellemenin bana ne faydası olduğunu açıklasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

quote:

Keşke bu eleştirileri wikipediada yazan suçları işleyen vatan hainlerinede yapabilseydiniz. Ama sizde nerde o cesaret. Sıkıyorsa Amerikanın, Türkiyeninde aralarında bulunduğu ortadoğu ülkelerini bitirme projesi olan BOPun esbaşkanınada sorsana hesap.

geldi bi bobcu daha hayırdır saadetlimisin kardeşim 50yıllık laflarla gelme. şuan için konuş kimin kime yardım ettiğini kime mermi sıktığını görüyoruz. bob kaldı sanki hala bob diyor. sabah oldu uyan hoca Allahın rahmetine kavuştu darısı başımıza uyan artık gitmiş can düşmanlarıyla ortaklık yapanlar gelmiş burda 50yıllık laflar ediyor hala bi dön aynaya bak ne durumlara geldiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

quote:

İnternetin en büyük ansiklopedisinden bahsediyoruz burada. En büyük bilgi kaynaklarından birisi. Ne saçmalıyorsun sen ? Kar amacı gütmeyen bir kuruluşu vergi vermiyor diye engellemek nedir ? Derdin yazılan maddelerse yazılar herkesin erişimine açık, kaynağını koy gir değiştir tutan mı vardı.

Siteye suç bulacağına kendi hükumetine bak. Işidi geçtim muhalif teröristlere yardım yapıldığını bilmeyen yok.

neyin kafasını yaşıyorsun sen ya_? ne ansiklopedisi_? engellenme sebebinin ansiklopedilik tarafı ne_? kar etmeyen para kazanmayan bi firmadan kim neyin vergisini alabilir alooo dünyaya dön. yakında ekşisözlüğe de ansiklopedi der bunlar. 100tane doğru var diye araya senin devletini terörist ilan edenlere yalan bilgilerle dünyaya kötüleyenlere muhtaçsanız acınacak haldesiniz demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: suslu76

quote:

terorden degil turkiyenin irak-suriye olaylarindaki tutumunu anlatan maddelerden yasaklandi

tabi doğru pyd diyorki türkiye bizi vurduğu için işidle mücadele edemiyoruz.....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

quote:

neyin kafasını yaşıyorsun sen ya_? ne ansiklopedisi_? engellenme sebebinin ansiklopedilik tarafı ne_? kar etmeyen para kazanmayan bi firmadan kim neyin vergisini alabilir alooo dünyaya dön. yakında ekşisözlüğe de ansiklopedi der bunlar. 100tane doğru var diye araya senin devletini terörist ilan edenlere yalan bilgilerle dünyaya kötüleyenlere muhtaçsanız acınacak haldesiniz demektir.

Wikipedia'daki her maddenin en altında koskoca kaynakça bölümü bulunur, yazılan maddelerin hangi kaynaktan alındığı link link koyulur. İngilizceden haberdarsanız uluslararası sürümüne açıp bakarsınız.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

quote:

geldi bi bobcu daha hayırdır saadetlimisin kardeşim 50yıllık laflarla gelme. şuan için konuş kimin kime yardım ettiğini kime mermi sıktığını görüyoruz. bob kaldı sanki hala bob diyor. sabah oldu uyan hoca Allahın rahmetine kavuştu darısı başımıza uyan artık gitmiş can düşmanlarıyla ortaklık yapanlar gelmiş burda 50yıllık laflar ediyor hala bi dön aynaya bak ne durumlara geldiniz.

50 az olmuş 500 yıl önce söylendi o laf. Adam itiraf etti Amerika ve İsrailin Türkiyeninde içinde bulunduğu ortadoğuyu yıkma projesinin esbaşkanı olduğunu. Daha neyin tatavası bu. 10 sene önce söyleyince söylememişmi kabul etmeliyiz. Gelecek başkanlıkla birlikte Türkiyenin eyaletlerle parçalanacağını, İstanbul belediye başkanının İstanbulu eyalet yapalım dediğini, cumhurbaşkanı danışmanlarının başkanlıkla eyalet sistemi gelecek dediğini ağızlarından kaçıralı daha 2 ay olmadı be bu kadarda kör sağır olmayın.

Sizin kafaya göre vatan hainlerinin yaptığı haltı ortaya döken herkes vatan haini zaten. Seviye bu.

Işide gönderilen silahları, ışidlilerin tedavi edilip tekrar teröristlik yapması için suriyeye geri postalanmalarını, pkknın yerleştirdiği bombaları görüp ses etmediğini itiraf edenleri, terörist başına ne istedinde vermedik diyenleri ne çabuk unuttunuz.

Uyanması gereken sen ve senin gibi kafasını kuma gömüp ben görmüyorsam o zaman öyle birşey yoktur kafasındaki kitle. İnşallah ülke vatan hainleri tarafından yıkılmadan uyanırsınızda kurtuluruz şu pisliklerden.

• La oğlum vpn'le bile uğraşmanız gereksiz. Google'da elma yazdın, wikinin elma sayfası geldi ya, linkin yanındaki oka tıkla önizleme yazar, oradan direk girersiniz..

Google engellenene kadar text içerikler engellenmiş sayılmaz ;-)
  • Milletin bu yasaklardan haberi yok. Hangi hakla bilgiye erişim yasaklanabilir? Madem halkın egemenliği ise halkı gerektiği gibi bilgilendirip referandum yap. Halk karar versin. Böyle hükümeti suçlayan içerikleri engellemek yerine hava alanlarında sokulan bombaları engelleyebilseler şimdi bir çok iyi insan hala yaşıyor ve ülkesine hizmet ediyor olurdu. Bence Türk halkı layık olduğu biçimde yönetiliyor. Acaba havaalanında bomba patlar mı korkusuyla yaşamaya alışmalı. Bu ülkenin bu hale gelmesinin tek sorumlusu halktır. Çünkü egemenlik onda. Onlar seçti bu hükümeti 15 yıldır. Ben 1 kez oy verdim ondan sonraki hiçbir seçimde oy vermedim.

• Wikipedia'yı savunmak da zor, savunmamak da. Wikipedia'da Türkiye karşıtı epey admin bulunuyor (Genelde PKK fanatikleri). Bunlar genelde Türkiye'yi karalamak için ellerinden geleni ardına koymazlar. Zaten düzenleme olayı da burda sıkıntı oluyor çünkü bu fanatikler yetkilerini kötüye kullanıyor ve Wiki'de buna ses çıkarmıyor.

Öte yandan dünyanın en büyük E-Ansiklopedisi. 4 madde için de tamamiyle engellenip, bunun dünyaya reklam edilmesi de doğru değil.

• Dünyadaki büyük kuruluş, gizli örgüt ve kişilere ait kurumlar,işler ÖZGÜR oluyor, onlara hizmet etmek ÖZGÜRLÜK oluyor, diğerleri özgürlüğün kısıtlanması oluyor. Sanırım ifade edilmek istenen esas şey, Kölelik özgürlüğüne müdahale oluyor. Bu Yorumun konuyla alakası yok sadece bir yerlere ait olanın bu şekilde lanse edilmesine ve tüm insanların kalkan edilip beleşe kullanılmasına dikkat çekmek istedim.

• İnternet yasağı bağnazlıktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: sevketkral

Vikipedi gibi bir site çalışmalarını devlet başlatsa ve türkçe bir bilgi kaynağımız olsa daha iyi olur.

Nesnel bilgileri unutun o zaman. Zira malum hükümet yerel vikipedinin tarih bölümünü kadir misirliogluna vererek kuzey kore yolundaki ilk aşamayı tamamlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vpn eklentileriyle zaten sorunsuzca girebiliyoruz.

• Devlet gerçekten işini bilmiyor. İstediği kadar bizi terörist göstersin yalan söylesin, ansiklopedi la bu. Aradığın herşey burada. Sen gidip de nasıl bunu engellersin? İçerikte yanlış varsa dersin ki işin doğrusu bu böyle yazın ki zaten sayfalar editlenebiliyor aç üşenme editle, zaten objektif bir yazıysa ben kasıtlı olarak bişey yapacaklarını zannetmiyorum. Ama olur mu hiç yasaklayın gitsin. Bir tek Vikipedi benzeri yerli kaynağımız yokken en büyük kaynağı da yasakla gitsin. Reyizin bakan seçimi çok dandik.

• quote:

Orijinalden alıntı: LambayaFunfDe

Devlet gerçekten işini bilmiyor. İstediği kadar bizi terörist göstersin yalan söylesin, ansiklopedi la bu. Aradığın herşey burada. Sen gidip de nasıl bunu engellersin? İçerikte yanlış varsa dersin ki işin doğrusu bu böyle yazın ki zaten sayfalar editlenebiliyor aç üşenme editle, zaten objektif bir yazıysa ben kasıtlı olarak bişey yapacaklarını zannetmiyorum. Ama olur mu hiç yasaklayın gitsin. Bir tek Vikipedi benzeri yerli kaynağımız yokken en büyük kaynağı da yasakla gitsin. Reyizin bakan seçimi çok dandik.

bahsi gecen sayfanin editlenmesine izin verilmiyor hocam.
    tabi sözlük guzel bisey ama sözluk olarak insanlarin ilgisini cekip sonrada benim vatanimi karalamasi güzel bisey degil. kimse bunu hakli gosteremez.

• quote:

kardesim ;

​Adres : İncek Mah. Boztepe Sk. No:125 Gölbaşı - ANKARA

Tel : 0 312 462 55 00

​​​ 0 505 318 00 98

0 505 318 00 99

Faks : 0 312 462 55 09

E-Posta : siber@egm.gov.tr

:) zalimin zülmü varsa mazlumun Allahi var.

yani bu yönetim Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafindan yasaklanan sitelere giris için yol gösteriyorsalar suç işliyorlar demektir.

Site yönetimini , konuyu şikayet etmemize rağmen herhangi bir yaptirim geregi duymayan adminleri, konu sahibini şikayet etmek boynumuzun borcu.

Site yönetiminin bu tür haberlere konulara izin vermesi de bu illegal durumulari destekler nitelikte.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.