Şimdi Ara

Türkçe Google Asistan için Beta kayıtları başladı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
4
Favori
42.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Siri den daha düzgün bir Türkçe kullanıyor, uygulamayı Apple cihazda test ediyorum, Android bir telefonda daha aktif olacağını tahmin ediyorum. Program menüleri Siri den daha çok seçenek sunuyor ve kullanımı daha geniş oluyor. Bazı bilgileri girdiğinizde daha da kullanışlı olacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: türksystem

Siri den daha düzgün bir Türkçe kullanıyor, uygulamayı Apple cihazda test ediyorum, Android bir telefonda daha aktif olacağını tahmin ediyorum. Program menüleri Siri den daha çok seçenek sunuyor ve kullanımı daha geniş oluyor. Bazı bilgileri girdiğinizde daha da kullanışlı olacaktır.
    Espri yapıyor mu Siri gibi ?
  • Hikayeleri çok soğuk, henüz kaliteli espri yaptığını görmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: türksystem

Hikayeleri çok soğuk, henüz kaliteli espri yaptığını görmedim.
    Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rica ederim, gün geçtikçe daha çok kullandıkça, kendi kişisel bilgilerimi girdikçe daha etkin olacaktır. Zaman geçtikçe yüzeysel, gizlilik işgali yapmadan detayları paylaşırım.

• türksystem kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam. Peki genel kullanıcılara beta sürümü açılır mı acaba bir bilginiz var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aliakguun kullanıcısına yanıt
    Beta sürümü için ben yaklaşık 3 ay önce Form doldurmuştum. Uzmanlara göre sene sonunda tam sürüm verilecek. Belki 1-2 ay sonra test sürümü tüm kullanıcılara açılabilir.

• Google Asistan Beta kaydı bulunan Google hesabı satın alabilirim. Beta sürecinden çıktığı zaman tekrar iade ederim. İlgilenen kişi PM atabilir.

• JessicaCornish kullanıcısına yanıt
    Genelde google ve diğer google uygulamalarını aktif olarak kullananlar test ediyor. Benim sadece google fotoğraflarda 3000 den fazla fotoğrafım, google drive klasöründe de bir çok okul evrağım var. Oyun kayıtları da cabası...

Bende aşırı derece kullanıyorum ancak gelmedi 🤔 Google fotoğraflar, drive ve diğer her hizmeti aktif şekilde kullanıyorum. Cihazım eski LG G4 ve custom rom kurulu, belki bunun etkisi vardır.

• JessicaCornish kullanıcısına yanıt
    Ben google haritaları çok aktif kullanıyorum. Sürekli yeni resim ekleme, konum ekleme, puan verip yorum yazma etkinliklerinde bulundum. Apple cihaz kullanmama rağmen, harita olarak, yedekleme olarak google ürünlerini kullanıyorum ve google asistanı da şu an i Phone 7 de deniyorum, biraz da bunun etkisinin olacağını düşünüyorum.

Hocam peki var mı yeni bilgiler

• aliakguun kullanıcısına yanıt
    Yeni bilgiler giriyorum, otomatik yölendirmeler yapıyor, henüz alışveriş ülkemize açılmadı, bazı bilgileri giremedim için daha doğrusu aktif olmadığı için göremiyorum. Sesli komut Apple'de Siri gibi geri planda aktif olmuyor, her türlü izni verdim ama yine de açılmıyor, bir çok kez bunu geri dönüş yaparak belirttim. Uygulama açıkken, hey google, google gibi komutlara cevap verebiliyor, bu Android cihazda nasıl merak ediyorum. Bir kaç önemsiz hata var, şu an günde 10-12 geri dönüş yapıyorum, hata bildiriyorum. Rehberden birini aramam söylediğimde ekrana telefon numarası geliyor sen tıklayınca arıyor. Dediğim gibi ios ile alakalı olabilir.

• Bir video olsaydı daha iyi anlayabiliriz mümkünse bir video bekliyoruz sizden

• quote:

Orijinalden alıntı: tanercskn

Bir video olsaydı daha iyi anlayabiliriz mümkünse bir video bekliyoruz sizden
    Kusura bakmayın, video ekleyemem, gizlilik ihlali konusunda ciddiler...
    Eyvallah hocam Android olsa daha net olabilirdi dediğiniz gibi.

• Bugün geri dönüş yapıldı. Beta sürümü ile sona geliyor diye düşünüyorum. Gelen mail de
    Google Asistan Beta Topluluğu--

Google Asistan'ı aktif olarak kullandığınız ve Asistan ile ilgili geri bildirim gönderdiğiniz için teşekkür ederiz.
    Katkılarınız Türkçe Google Asistan'ı daha iyi hale getirmemize yardımcı oluyor. Harika bir iş çıkardınız! Önümüzdeki haftalarda sizden geri bildirim almaya devam etmeyi umuyoruz. "
    Ve bir anket aldım. Bir kaç soru soruldu. Test sonrası beta sürümü sunulmaya yakın gibi...

Duyumlarıma göre Eylül ayı içersinde beta sürümü yayınlanacakmış hocam. Bilgilendirmeniz için teşekür ederim.

Hocam asistanı sizce siri den ayıran belirgin bir fark var mı? asistan sizce özellikle hangi konuda sir nin gerisinde yada ilerisinde?
  • khaos kullanıcısına yanıt
    Türkçesi çok düzgün, 20 gündür kullanıyorum, akıcı bir konuşması var. Üst mesajlarda da belirttim, ios cihazda arka planda sesli komutla aktif edemedim, bununla ilgili bir kaç geri dönüş yaptım. Android cihazlarda ne durumda bilmiyorum, kullanana sormak lazım ama henüz göremedim. Test aşamasında olduğu için eksikler, hatalar bulunup düzeltiliyor. Bu arada yeni nesil Android cihazlarda Asistan tuşu olacak deniliyordu, eğer olacaksa sesli komutla aktif etmenin bir anlamı kalmayacak gibi... Son olarak Asistan galiba ilerleyen zamanlarda Siri'den üstün olacak, sanal bir zekadan bahsediliyor, Siri düz mantık robot gibi, Asistan biraz daha hitap etme çabasında, Siri'de sadece ayarlar menüsü ve alt uygulamalar var, Asistan bir program gibi, giriş yaptığınızda bir çok seçenek sunuyor, ev, iş adresi girdiğinizde araca bindiğimde otomatik gideceğim yolu gösteriyor, hava durumu, borsa bilgisi ve bunun gibi detayları var...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.