Şimdi Ara

Türkçe Google Asistan için Beta kayıtları başladı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
4
Favori
42.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: türksystem

Evet aktif olmayan komutlar var. Ben 8 gündür kullanıyorum. Fakat Siri den daha geniş kullanım alanı var ve daha aktif diyebilirim.
    Hocam ev otomasyonu komutları aktif mi peki? mesela ışık aç kapa tv komutları vs. bende de home mini var türkçe gelmesini bekliyorum
  • SAMET/ kullanıcısına yanıt
    Ev kontrolü var ama evde deneyebileceğim bir cihaz olmadığı için kullanamıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Ev kontrolü var ama evde deneyebileceğim bir cihaz olmadığı için kullanamıyorum.
    alarm falan kurabiliyormu? cevapları mantıklı mı? en beğendiğiniz özelliği nedir?
  • YunusPhp kullanıcısına yanıt
    iPhone cihazdan test ettiği için arkadaşın telefonunda biraz kısıtlı olabilir sanırım Android telefonlarda daha işlevsel kullanılır. Birde alarmı şuandaki ok google bile kullanıyor alarmın 10 a kur deyince :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YunusPhp kullanıcısına yanıt
    Alarm, hatırlatma gibi şeyler kuruluyor. Çoğunlukla mantıklı cevaplar veriyor. Siri gibi düşünün ama konuşması daha akıcı, alt menüleri daha fazla, erişim açık...

• türksystem kullanıcısına yanıt
    Hocam beta tester lık süreci devam ediyor mu? Süresi belli mi?

• khaos kullanıcısına yanıt
    Bir kaç gün önce mail almıştım, iletiyi konu içerisinde de paylaştım. Beta süresi bitimi yakın gibi, test programı bu ay içinde yayınlanır diye düşünüyorum. Bu ara okulda işlerim yoğun, açıkçası programla çok ilgilenemiyorum. Testflight üzerinden indirdiğim için güncelleme geldiğini göremiyorum, muhtemelen yapılan güncellemeler otomatik oluyor.
  • quote:

Türkçesi çok düzgün, 20 gündür kullanıyorum, akıcı bir konuşması var. Üst mesajlarda da belirttim, ios cihazda arka planda sesli komutla aktif edemedim, bununla ilgili bir kaç geri dönüş yaptım. Android cihazlarda ne durumda bilmiyorum, kullanana sormak lazım ama henüz göremedim. Test aşamasında olduğu için eksikler, hatalar bulunup düzeltiliyor. Bu arada yeni nesil Android cihazlarda Asistan tuşu olacak deniliyordu, eğer olacaksa sesli komutla aktif etmenin bir anlamı kalmayacak gibi... Son olarak Asistan galiba ilerleyen zamanlarda Siri'den üstün olacak, sanal bir zekadan bahsediliyor, Siri düz mantık robot gibi, Asistan biraz daha hitap etme çabasında, Siri'de sadece ayarlar menüsü ve alt uygulamalar var, Asistan bir program gibi, giriş yaptığınızda bir çok seçenek sunuyor, ev, iş adresi girdiğinizde araca bindiğimde otomatik gideceğim yolu gösteriyor, hava durumu, borsa bilgisi ve bunun gibi detayları var...
    Hocam o dediklerinizi Siri’de yapıyor yalnız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• AirSupport kullanıcısına yanıt
    Oda yönetimi, cihaz yönetimi, daha burada telif yüzünden yazmadığım bir kaç özellik daha var.
  • quote:

Oda yönetimi, cihaz yönetimi, daha burada telif yüzünden yazmadığım bir kaç özellik daha var.
    Hm iyiymiş hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben genel olarakta google now (ok google) dan memnunum ancak daha önce kullandığım s6 edge plus ta da şimdi kullandığım s9 plus ta da ekran açıkken bile bazen "okey google" komutunu algılamıyor ve bunu bazen sessiz bir ortamda bazen gürültülü ortamda yapıyor kısacası ilk komut algılama stabil değil acaba asistanda durum nasıl?
    Doğru diyosun ok google komutunu bazen algılamıyor ama buradaki arkadaşta iPhone cihazda test ettiği için tam yeterli cevap olmuyor Android cihazda asistanı test eden birinden cevap alsak daha yeterli olur sanırım

Bende ios cihaz var onda arka planda hiç algılamıyor. Bununla ilgili bir çok kez dönüş yaptım ama aynı, değişen birşey yok...

• Android yada ios fark etmiyor demek ki açık ekranda bile ilk komut algılama sıkıntılı umarım bir an önce düzeltirler siri de bildiğim kadarıyla böyle bir problem yok?

Android cihazda çoğunlukla algılıyor hocam ok google deyince. Bende saf Android one var ok Google diyorum hemen açılıyor ama bazen açılmıyor algılamıyor o da düzeltilebilir sanırım Google asistanla beraber.

• Google Asistan Türkçe sayfası kaldırılmış. Acaba bir hazırlık mı yapıyorlar 🤔

• JessicaCornish kullanıcısına yanıt
    Google asistanın Türkçe sayfası mı vardı hocam ? Hangi sayfaki

• aliakguun kullanıcısına yanıt
    https://support.google.com/assistant/answer/7172657?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=tr

Bu Türkçe hazırlanmış bir sayfaydı. Dün yayından kaldırıldı

• JessicaCornish kullanıcısına yanıt
    Google asistanı resmi işlemlerden önce deneyin diye yazan sayfaydı şimdi anladım. Evet dediğiniz gibi Türkçe gitmiş komple galiba yeni bilgiler eklemek için kaldırdılar. Çok yakın bi zamanda asistanı kullanabileceğiz yüksek ihtimalle.

• Ok google/google now için güncel türkçe komut listesi var mı bildiğiniz?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.