Şimdi Ara

Türkçe desteğinin de olduğu Google Asistan tercüman modu çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Google Asistan artık daha yetenekli. Daha önce akıllı ekran ve hoparlörlerde gördüğümüz Google Asistan tercüman modu artık iOS ve Android cihazlarda. Yeni güncellemeyle birlikte anlık çeviri yapabilen Google Asistan, aynı zamanda akıllı yanıtlar da önerebiliyor. 

Ayrıca Bkz.Huawei P40 Lite tanıtılmış olabilir

Yeni tercümanınız: Google Asistan

Türkçe'nin de yer aldığı 44 farklı dilde çalışabilen Google Asistan tercüman modu, anlık çeviri özelliği ile öne çıkıyor. "Hey Google, Türkçe çevirmenim ol!" veya "Hey Google, Türkçe konuşmama yardımcı ol!" komutlarıyla devreye giren tercüman; konuşmalarınızı dinleyip, sesli veya transkript şeklinde çevirebiliyor.

Çevirilerin yanı sıra daha akıcı ve hızlı bir iletişim deneyimi için konuya ilişkin akıllı yanıtlar da sunabilen Google Asistan tercüman modu, Android ve iOS telefonlar için kademeli olarak kullanıma sunuldu. 

• 4-5 dil bilmenin marifet olmayacagi doneme dogru ilerliyoruz 5-6 yil sonra simultane ceviri yaparlar yapay zekayla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet çokta güzel çalışıyor günlük hayatımda google asistanı çok kullanıyorum umarım voice match türkçe dilinde açılır.

• Millet google dan aylardır voice match ve kısayolları bekliyor.Malesef donanımhaber editörleri sırf bu haberin altında google a (beş para etmez google tr ofisine) laf atılmısın diye yoruma kapatmışlar.

• bu tür uygulamalar cidden çok işe yarıyor,geçen bir arkdaşımı ziyaret eden rusyadan gelen bir arkadaşla yandex uygulaması üzerinden simultane iletişim kurabildik.Gogle uygulamasınıda deneyeceğim.
  • muhtesem bir program ancak türkçe cevirisi biraz sıkıntılı inşallah en kısa zamanda düzeltirler ve ciddi alternatifleri cıkar..
  • khaos kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de o özelliği bekliyorum. Şuan kontrol ettim bende aktif gözüküyor. Denemedim ama henüz, müsait değilim pek. Ama önceden gri dururdu bu işaret.

• Angel of the Lord kullanıcısına yanıt
    Dil seçenekleri içinde ingilizce var mı?

Hayır ama yine de çalıştıramadım seçenek aktif olmasına rağmen. Yarın yine denerim sesimi tanımlatmayı başarırsam.

Google uygulamasını beta olarak kullananlarda Voice Match aktif duruma geldi son güncelleme ile

• Angel of the Lord kullanıcısına yanıt
    Çalıştırabildiniz mı? Ben aylardır beta kullanıcısı olmama rağmen bende hâlâ pasif

Yok hocam. Eski sürümlerde sesi tanıtabiliyordum. Şimdi öyle bir seçenek yok. Okay google dediğimde de asistan açılmıyor. Eskiden bir şekilde 3 kere sesi tanıtıp açabiliyordum asistanı telefon kilitli değilken. Şimdi o da yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.