Şimdi Ara

Türk Telekom ve diğer firmalar VDSL2 Plus (35b) veya FTTH Fibere geçsin! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
509
Cevap
18
Favori
40.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
867 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nedir? Sizin bildiğiniz daha kolay bir çözüm yolu mu var?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 17a dan tamamen yararlanabilmek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lord Melkor kullanıcısına yanıt
    17a'dan Tamamen yaralanabilmek yerine, 35b verip, altyapınızın desteklediği maksimum hızı vermeleri daha mantıklı. Ve sürekli söylüyorum 35b uzak mesafede daha iyi hız veriyor diye. Altyapınız kötüyse eğer, 35b daha kurtarıcı olabiliyor. Örneğin VDSL2 17a kullanan biri 20 Mbps'ten üstünü göremiyorsa, 35b ile 35 Mbps görür. Öyle düşünün. 35b, 35 MHz anlamına geliyor. Bant genişliği daha yüksek.

Mesafeye göre VDSL2 17a ve VDSL2 Plus 35b arasındaki gözle görülür hız farkı grafiği:
    Türk Telekom ve diğer firmalar VDSL2 Plus (35b) veya FTTH Fibere geçsin!

• Yav bunu anlıyorum zaten. Benim uploadımın 4mb olmasınıyla altyapının 17a veya 35b olması arasında nasıl bir ilişki var onu anlayamıyorum. Hali hazırda olanı vermeyen firmadan yenisini koy ve daha fazlasını vermesini istemek don kişotluktır.

Hepsi zamanla olacak ama çok uzun sürede değil. Bunun olması için uğraşıyoruz.

• Cidden ne amaçladığını anlamadım. Şuan ben 35mb upload alabiliyorken 4mb alıyorum. Altyapım 1 gbit desteklese ne değişecek alamadıktan sonra ? O yüzden konunun amacı yanlış

Bu konu araba sürmeyi bilmeden rally pilotu olmaya çalışmak gibi bir şey

Bu konudaki hedefte limitleri kaldırmakta var. Dikkatli okudunuz mu yazdıklarımı acaba?

• O zaman fokus limit arttırmakta olmalı. Limiti arttırmayandan profil için yatırım yapmasını beklemek saçma olur

• oturduğumuz semtte 10 senedir adsl var 8 Mbps kadar bir gram alt yapı çalışması yok ve aylık 80 tl bir eve 80 tl diğer eve ödüyorum buna bir çözüm bulunmalı artık tak etti canımıza bu yavaşlık
  • VDSL kabin varsa hattınız VDSL geçiş olmadan VDSL sinyalini yani hat değerini göremiyorsunuz.
    BEN ADSL kullanırken 12 mbps görüyordum değerleri, VDSL geçince değerlerim 140 mbps ye çıktı
    Limit arttırmak değil, limiti komple kaldırmak. TürkNet bu konuda iyi bir örnek. Kendi altyapısında ADSL/VDSL'de en ufak limitleme yapmadan veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem the mixer -- 25 Nisan 2020; 15:38:40 >
  • Tamam her neyse o zaman limit kaldırmak olmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: Erdem the mixer

Bu konuyu açmamdaki amaç, sizin, bizim, hepimizin altyapımızın desteklediği kadar Download ve Upload hızlarını en ufak bir hız limitlemesi olmadan, uygun fiyata, kotasız alınmasını sağlamaktır. Ancak hedefimiz bunlarla sınırlı kalmamakla birlikte; Mevcut altyapınızda ADSL varsa AnnexM verilerek mevcut altyapınızdan en iyi Upload hızının alınmasının sağlanması, Türkiye genelinde EPON 10 Gbps'e kadar fiber'in yaygınlaşması, halihazırda VDSL2 17a kullananların, VDSL2 Plus (35b) ile güncellenmesi (Bazı internet abonelerinin modemleri 35b değil, en fazla 30a destekliyorsa, 30a da alabilmeleri için hem 35b, hem 30a sinyalinin ikisininde verilmesi), Türkiye genelinde fiber yaygınlaşana kadar kullanıcılarımıza en iyi bakır internet hizmeti sunmayı hedefliyoruz.

EPON Fiber teknolojisi ile 10 Gbps Simetrik hızlara çıkabilmek mümkün. Kişisel ihtiyaca göre olması gereken gelecekteki fiber tarife listemiz şu şekildedir;

4 Mbps Simetrik Fiber tarifesi; 1 TL (Maddi anlamda çok zorlananlara önerilir.) (Acil internet tarifesi.)

8 Mbps Simetrik Fiber tarifesi; 3 TL

16 Mbps Simetrik Fiber tarifesi; 5 TL

24 Mbps Simetrik Fiber tarifesi; 10 TL

35 Mbps Simetrik Fiber tarifesi; 15 TL

50 Mbps Simetrik Fiber tarifesi; 30 TL

100 Mbps Simetrik Fiber tarifesi; 75 TL

1000 Mbps Simetrik Fiber tarifesi; 150 TL

10.000 Mbps Simetrik Fiber tarifesi; 200-250 TL.

Her bireysel kullanıcının ihtiyacına ve isteğine göre gelecek fiber tarifeleri...
    10 tl nedir xcnndknd
    Benim ünide günlük aldığım harçlığın yarısına 1 aylık internet mi alacaksınız :D
    Yani düşünüyorum da 10 tl yi böyle adama veriyorsun hahahhahaha
    Ya da tt net yurtdışı ile anlaştığı network ekiplerine 1 ay için 2 dolar veriyor ahahhshahhahsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Grastice G kullanıcısına yanıt
    Ama hıza bakın. Baya düşük. 10 TL ama alacağınız hızda ona göre.

Biz limit kaldırmak ile diğer şeylerede odaklıyız. Hepsiyle bir arada. Çünkü her sorunun artık en hızlı şekilde çözülmesini istiyoruz. Adım adım gitmeye kalkarsak, tüm sorunların çözülmesi en az 10-20 seneyi bulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem the mixer -- 25 Nisan 2020; 15:43:34 >
  • Öyle bi dünya yok. Keşke her şey istemekle olsa. İstenen şey tutarlı ve adım adım olmalı. Yoksa hiçbir amaca ulaşmaz.

Adım adım olmayacak. Hepsi bir arada olacak. Eğer hepimiz birlik olup, hepsi hakkında şikayette bulunursak, inanın sorunların her birini tek tek çözmek zorunda kalırlar.

• Burası meclis mi? İlla insanların bir şeyi yada şeyleri daha iyi yapmasını sağlamak için söylemek mi gerekiyor? Nasıl Meclis bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortada çözülmesi gereken bir sorun yok. Daha iyisi için talep var ve tutarsız taleplerden hiçbir sonuç alınamaz. O yüzden bu kampanyanın hiçbir yere varmayacağını düşünüyorum

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.