Şimdi Ara

Türk Telekom ve diğer firmalar VDSL2 Plus (35b) veya FTTH Fibere geçsin! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
509
Cevap
18
Favori
40.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
867 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Muhtemelen (%90) orada Metro Ethernet bağlantısı vardır. Bu bağlantı şekli direk olarak Turkiye'deki internet omurgasına bağlanmasıdır.

yani sen evinden internete çıkarken modem-dslam-bölge-şehir-....-omurga'ya bağlanırken oradaki altyapı direk omurgaya bağlanabiliyor.
    Birçok "kapasitesi" olan cihaza uğramayıp direk omurgaya çıkabiliyor.

kaldı ki sen bugün herkese değil 1gbit sadece 100mbit'i en düşük hız olarak versen Türkiye'de internet mevcut altyapı ile o kadar ağır bir hale gelecek ki muhtemelen küfredeceksin.

Bu işler maalesef maliyet ve zaman isteyen şeyler.

Paran varsa ve çok istiyorsan Turknet'in kendi fiberi olan bir siteye taşınırsın basarsın 250 TL yi alırsın 1Gbit/150MBit interneti
  • TekniKerim kullanıcısına yanıt
    Fiyat pahalı. 150 TL olmalı ayrıca 1 Gbps Download verirlerken, Upload'ın 150 Mbps olması gülünç. Fiber teknolojisi simetrik teknolojidir. 1000/1000 Vermeleri gerekir. Doğrusu budur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim hat 140a 50 destekliyor bu vdsl 2 plus mu şimdi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    Upload'ı 50 Mbps aldıysan muhtemelen 17a'dır.

• acura07 kullanıcısına yanıt
    VDSL2 Plus ortalama 180-200 Mbps Download'a kadar çıkabiliyor. Upload ise 200 Mbps'e kadar.

• https://www.iskur.gov.tr/

güzel web sitesidir tavsiye ederim.

bireysel 10gbps simetrik internet

bu ülkede hala bireysel müşterilerin %90'ı tiktok, facebook ve instagram için interneti kullanıyor.

%1 bile etmeyen bir müşteri profili için gerçekten çok komik bir talep.

bak güzel kardeşim. fttb altyapıda clientlar 12 veya 24 portlu switche cat6 kablo ile bağlanır.
    her port 1 gbps destekler. 24 portlu switchte her nodeye 1 gbps verdiğini hayal et.
    ne oldu? toplamda 24 gbps uplinke ihtiyacın var. fttb alt yapıda kullanılan switchlerin alayında uplink 10 gbps.
    şimdi anladın mı neden mümkün olmayacağını?
    sonra hız sorunu yaşıyorum. 1 gbps görmüyorum 990 mbps görüyorum diye çağrı merkezini arar, senin maaşını ben ödüyorum 10 dk sonra teknik servis kapımda olsun dersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi command_4 -- 24 Nisan 2020; 19:40:52 >

• Türkiye'de son 10 senede ilerleme yok hatta 5 senedir gerileme var bazı issler 35 mbit üstü vermek istemiyor alt yapılar kaldırmadiğî için.. Üst üste gelen ekonomik krizler ve Türk Telekom daki yapılan yolsuzluklar nedeniyle bir çok yatırım yapılamadı

• command_4 kullanıcısına yanıt
    1 Gbps simetrik internette zaten %100 olarak hiçbir zaman 1000 Mbps'i göremezsiniz. 990 Mbps cıvarı olabilir. Bunu ben dert etmezdim.

• Ben hala ADSL kullanıyorum. VDSL'e de razıyım.
  • Vallaha hayal aleminde geziyor bunlar

• -Rusher- kullanıcısına yanıt
    Onlar ölsun bunlara gore

• crawlers kullanıcısına yanıt

• ölü yatırım olur, eve kadar fiber en mantıklısı şu an. zaten mevcut çoğu vdsl2 modem/router cihaz gpon ile kullanılabilir, sadece gpon ile fibere terfi edebilir.
  • Hayal kurmaya devam edin ADSL ölü yaptırım

• Arada max upload 50mbps görünüyor.
    VDSL2 ile verebileceklerini verseler yeter.
    Türk Telekom ve diğer firmalar VDSL2 Plus (35b) veya FTTH Fibere geçsin!

Not: Cihaz modeli TD-W8980. VDSL desteği için crossflash yapıp TD-W9980 firmware yükledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erdem the mixer

VDSL2 Plus ortalama 180-200 Mbps Download'a kadar çıkabiliyor. Upload ise 200 Mbps'e kadar.
    ?

VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 6 hours: 24 minutes
    ============================================================================
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 8.212 Mbps 97.985 Mbps
    Actual Net Data Rate: 8.189 Mbps 97.843 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 28.9 dB 8.9 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 9.0 dBm 14.5 dBm
    Receive Power: 5.6 dBm 0.6 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 3.3 dB 13.8 dB
    Attainable Net Data Rate: 39.981 Mbps 101.810 Mbps

• paşam twitch yayını yapacak verin ordan 1gbps upload bu tür hızlar yok mu sanıyorsunuz? var tabii ki, ama fiber altyapısı üzerinden verilebiliyor ve bak ne kadar

https://kurumsal.turktelekom.com.tr/internet/baglantisecenekleri/sayfalar/metro-ethernet-internet.aspx
    https://www.superonline.net/kurumsal/urunler/internet/metro-ethernet-internet

çünkü twitch ya da youtube üzerinden yapacağınız ergen saçmalıkları kimsenin umrunda değil, yüksek upload hızları ev kullanıcısına hitap etmediği gibi yerleşim yerlerindeki saha dolaplarının da belli bir kapasitesi var, altyapı yatırımı olmadan herkese modeminde görünen maksimum hızı verseler o işin içinden çıkılamaz

ayrıca en büyük sebeplerden biri de tabii ki evlerden hosting, simbox voip ya da korsan stream işlerine girilmesi istenmemesi

• Son 1 haftada sanırım bu arkadaşın konusunu 2 defa gördüm. Yazmayayım diyorum ama artık sinirim bozuldu. Arkadaşım başka hiç derdiniz yok mu? Ciddi soruyorum, bütün dünyada salgın varken ve millet evine ekmek götürme telaşındayken hala upload vs.. uğraşıyorsunuz. Şu çaba ve enerjinizi biraz daha farklı alanlarla kullanamaz mısınız? En azından bu zor günlerde.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.