Şimdi Ara

Turk Telekom İnternetimi Hackliyor (Videolu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
2.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 gün önce malum baş belası AKN' i aştım. O günden beri hangi siteye girersem gireyim karşıma AKN aştığımla ilgili bilgilendirme sayfası geliyor.

İlgili sayfa:http://bilgi.turktelekom.com.tr/adilkullanimnoktasi/bilgiyuzde100.aspx

Normalde bu uyarı AKN aştıktan sonra 1 kere çıkar bir daha da gözükmezdi. Ancak bu sefer hiç bir siteye girmeme izin vermiyor. Sadece Google üzerinden aratıp erişebiliyorum. Resmen kurum tarafından hacklenmiş durumdayım, her sayfa redirect tohttp://bilgi.turktelekom.com.tr/adilkullanimnoktasi/bilgiyuzde100.aspx...

Video:https://youtu.be/dYNeAG21arI

Turk Telekom müşteri hizmetlerini aradım sorunu anlattım abartısız 3 kere (AKN aştığınız için o sayfanın gelmesi normal) cevabı aldım. Zorla arıza kaydı açtırdım. Ekip yolladılar, elinde penselerle (???) gelen ekibe neden geldiniz diye sorduğumda "internetiniz kopukmuş" dediler. Durumu anlattım yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler. Santrali aradılar orayla görüştürdüler vs. ancak ellerinden bir şey gelmediğini belirtiyorlar. Müşteri hizmetlerini arayın diyorlar onları da arayınca derdimi anlayan birine denk gelmiyorum.

Bir tavsiyesi olan var mı? Çıkmaza girmiş durumda sorun.

• geçmişi sil öyle dene
  • tarayıcı çerezlerini vs. temizle
  • 4 bilgisayardan, 1 tabletten denedim durum aynı. Çerezleri vs. zaten temizledim. Sıfırdan tarayıcı kurup denediğimde de problem düzelmiyor.

Opera VPN açıyorum örneğin sitelere direk giriyor. VPN' i kapatır kapatmaz AKN sayfaları gelmeye başlıyor. Çererezlik bir durum değil.
  • Yorumsuz

• Bir yeri düzeltelim derken öbür tarafı bozuyorlar.

Türkiye'de rutin uygulamalar bunlar. Bir şekilde düzelir herhalde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • farselem kullanıcısına yanıt
    firefox kullanıyorsan stelerin kendilerini tazeleme ve yönlendirme ayarlarını kapat ve a d b l o c k eklentisi kullan, işeyarayabilir,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TD-W9970_V3 -- 11 Nisan 2017; 21:20:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TD-W9970_V3

firefox kullanıyorsan stelerin kendilerini tazeleme ve yönlendirme ayarlarını kapat ve a d b l o c k eklentisi kullan, işeyarayabilir,

Hocam tarayıcıyla alakalı değil problem. 4 pc, 1 tabletten toplam 4 farklı tarayıcıdan deneme yaptım.

Ay başına kadar bu işkenceyi çektirecekler belli. Bağlı olduğum santrale gidip yetkili biriyle bağlantı kurmaya çalışacağım.
  • Tasarım yaptırılmış! Kendilerince

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Direk ilçe müdürü ile temasa geçmeye çalışın yazılımsa bir problem. Bölge müdürlüğüne bildirilsin.
  • Bende de geçen ay aynı sorun vardı, daha sonra Türk Telekom'un verdiği modemi kullanmaya başladım, bağlantı sorunları bir anda kayboldu.Eski modemin bir ay önceye kadar hiç bir sorunu yoktu.
  • Eski Airties RT103 (adsl2+) modemle bağlanmayı denediğimde bağlantı var görünüyor ancak ip alamıyor.
    Aynı şekilde Asus DSL N10E (adsl2+) modemle bağlanmayı denediğimde bağlantı var görünüyor ancak ip
    alamıyor karşıdan. Mayıs sonunda TTnet taahhütüm bitiyor. Türknet vdsl geçerim diye sahibinden.com
    dan 2'nci el TTnet için üretilmiş Airties 5650v3 vdsl2 modem aldım. Onunla bağlanmayı denediğimde aşağıdaki hata mesajını
    aldım.

Onaylıyorum butonuna tıkladıktan beş on saniye sonra internet bağlantım sağlandı. Sonuç olarak
    TTnet kesinlikle modem seçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A5184EA8 -- 12 Nisan 2017; 15:26:24 >

• bu durum biraz farklı ama 2 sene önce benimde modem ayarlarını benden habersiz ve hiçbir talebim olmaksızın değiştirmişlerdi.Arayüz şifresini değiştirdim ve benden başka kimse bilmiyordu buna rağmen uzaktan erişim sağlayıp modem ayarlarını bozmuşlar,wifi ismini değiştirmişler vs. haksızlıkları saymakla bitmez bunların
  • Tuna152 kullanıcısına yanıt
    TR-069 u kapatmazsanız ttnet bağlantı kurabiliyor ve bazı çalışanlar modemi sabote edebiliyor

• türk telekomun sorun çözme anlayışıda ancak bukadar olur zaten
  • Yukarıda beş on saniyede bağlandığını söylediğim modem de TTnet için üretilmiş Airties 5650v3. Yani ttnet harici orjinal modem değil.
  • Asus modem alıp bunların hepsinden kurtuldu arkadaşlarım.

• Tuna152 kullanıcısına yanıt
    Superonlineda olanlardan bahsetmiyorum. TR-069 Belasınıda başımıza sokan akk nin de öncüsü bu Turkcell Superonline yada nağmıdeğer SuperOffline

• Hocam sizin alıntı yaptığınız mesajımdan bir önceki mesajımda yazdığım gibi Asus DSL N10E modemle de denedim bağlantı normal miş gibi görünmesine rağmen internete giremiyordum.
  • nerde yazdığımı hatırlamıyorum ama türkiyede ttnet dışında başka 1 modem satışı yasaklanırsa hiç şaşırmam yazmıştım,

adamlar (ki bunlar adam değil) tekel olmanın dışında tabiricaizse diktatörlük yapmaya başladılar,

kendi ürettikleri modemlerde,

izinsiz yazılım yükleme mi dersin,

dns ayarlarını değiştirememi dersin,

modem kullanıcı ismini değişememe mi,

mtu mru engelimi dersin,

yada kişiselbilgilere erişme mi dersin,

herşeyi kontrolleri altına almışlar....
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.