Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (555. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fotoğraf atacaktım ama sürekli orda bulunmuyorum. Çalıştığım yere ters kalıyor. Şöyle söyleyeyim, attığınız resimdeki gibi boş bir beton var ona benziyor. Adsl kabinin hemen yanına yapmıslar. Suanki adsl kabinin olduğu betonun sağ kısmı cokmus vaziyette. Yeni betonun bulunduğu yerin tam önünde türk telekom kapağı var. Geri dönerken resim atacağım 19 civarı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çalışma yapılan Kutunun bana uzaklığı 250 metre civarıymış bu arada

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• PoyrazKarayel59 P kullanıcısına yanıt
    Bende spora giderken görmüştüm adsl kabinin yanında fiber kabini büyük ihtimalle sizinkide öyle adsl kabinin yanına fiber koycaklar

• DüşünenÇocuk32 D kullanıcısına yanıt
    Bence kabini taşıyacaktır beton hasar gördü diye

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Hattınız 97Mbps'e kadar destekliyor, eğer zayıflama problemini de çözerseniz 100Mbps rahat görürsünüz.

17a bir modülasyon türü, maksimum 100Mbps'e kadar destekliyor. 17a'nın dışında 8a,12a, 30a,35b G.fast, GigaDSL gibi modülasyonlar da var.
    Peki 30a,35b G.fast, GigaDSL modülasyonlarının kullanıldığı santral/kabinler var mı? özellikle 35b g.fast ve gigaDsl mesela?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Hattınız 97Mbps'e kadar destekliyor, eğer zayıflama problemini de çözerseniz 100Mbps rahat görürsünüz.

17a bir modülasyon türü, maksimum 100Mbps'e kadar destekliyor. 17a'nın dışında 8a,12a, 30a,35b G.fast, GigaDSL gibi modülasyonlar da var.
    MH de 5 6 farklı kişiyle görüştüm. Binanıza gelen hız 49mbps diyor, daha fazlasını desteklemiyormuş. Ankastreyeye gelen hız buymuş.

Anlamadığım hat değerlerim şuan 100 olmasada 70 80 görebilecek seviyede sanırım. Ek olarak modemde maximum 97 gözüküyor.

Tekrar bi telekom baskını yapmalıyım sanırım?

Ayrıca yarın elit hizmet gelecek, kablolamada revizyon yaptıracağım. Bi nebzede olsa değerler daha iyi olacaktır?

Benim vanayı mı kısık açtılar anlamadım ki. Kasıtlı olarak 50 vermiş olabilirlermi? Ne bileyim 10 kişiye 100mbps vermektense 20 kisiye 50mbps vermek onlar için daha kârlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 17 Ağustos 2018; 14:12:17 >

• PoyrazKarayel59 P kullanıcısına yanıt
    Eski kabini kimse taşımaz hatta öyşe eski saha dolapları var ki, regletler yerde geziyor, poşetle sarmışlar dağılmasın diye, yani oraya yeni bir kabin takılacak o belli.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Ama adamlar 5 yıl sizin mahalleye calısma yapmam demişlerdi. Yine resim atıcam aksam detaylı

• Backspace7 kullanıcısına yanıt
    30a var, kabinlerin bir çoğu destekli, hatta kullananlar da var bildiğim kadarıyla, ama artık yeni olarak vermiyorlar sanırım.

35b G.Fast'in lisansı Türk Telekom'da yok.

GigaDSL pilot olarak test ediliyor.

• CRM'deki hızı güncellemeleri lazım, hat değerlerinin bulunduğu sayfabın fotoğrafını çekip il/ilçe müdürlüğüne gidin, deyin ki 100Mbps'e geçmek istiyorum, değerler de böyle, yok mok derlerse teknik personelle görüşmek isteyin oys'den değerlerinize baktırın, kendi gözleriyle görsünler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam biz 2017 aralıkta dilekçe verdik mayıs ayında binaya türk telekomdan bir adam geldi yoneticiyle konuştu yok priz gibi şeylere bişey takacaz dedi ondan sonra ses soluk çıkmadı ne yapmam gerek ?

Reis ben ttnin kapsama haritasına baktım ben 150mdeki saha dolabına reis onun orayı seçince bilgiye ulaşılmıyor diyor ama dibindeki binada 95mpbs maks gözükğyor ondan sonra 220m falan mesafede var onda gözüküyor hipernet arkadaş 300 350metreden alabilir gözüküyor modem ayarlarından ben 150m den 8 senelik tesisatla 100 alırım herhalde di mi bu saha dolaplarında yer var mı müdürlüğe sormadan öğrenemez miyim

• RadresrecA R kullanıcısına yanıt
    Paul Doany'ye yazın Twitter'dan durumu.

O kapsama haritasi eksik, mesela benim binam içinde bilgşye ulaşılamıyor diyor ama çatır çatır kullanıyorum.

Sorgulamada tavsiyemizi zaten ilk mesajda belirttik.

Milleni'den sorguyu tavsiye ediyoruz.

Belli olmaz, bakırın durumuna bağlı. Ama önce bağlı olmak lazım, bşka türlü öğrenemezsiniz.

ben başka siteyi kullanıyorum kapsama haritası dışında vodafone milleni falan aynı mantık aynı verileri veriyor aynı şeyi kullanıyorlar galiba ondan bakıp dibindeki bina 95 yanımdaki bina eski 66 dedim zaten bu doluluk öğrenme olayına yok mu çözüm
    Yok, o bilgiyi sadece Türk Telekom verebilir.

Hocam önümüzdeki 3 binada alt yapı var 75 metre yanımızdaki binada altyapı var bizim binanın arkasına ev diktiler nerdeyse bitmesine 1 ay felan kaldı o binanın bitmesini böylece o binayla bizim binayı altyapı çekmeyimi bekliyolar acaba ?

• RadresrecA R kullanıcısına yanıt
    Bir siz CEO'ya (Paul Doany) yazın, bilemiyorum net bir şey demek doğru değil ancak zannetmiyorum sebebin bu olduğunu.

bizim sokağın başında dedim dolapta metal levha yok tipini belirten ama 4veya 5 haneli bir sayı ve /7 gibi bişey yazıyor üstünde anlamı nedir bugün spora giderken çekip atabilirim
    O yazılar mavi ya da siyahla kalınca yazılmış değil mi?

O sayılar saha kodunu gösterir.

Genelde fiberNAS ve büyük Tip serisi kabinlerde metal levha olmadığı oluyor.

• 
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.