Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (533. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
13.115
Cevap
124
Favori
727.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 531532533534535
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    VDSL'den dolayı değil, sistemdeki hızınız 2 idi port hızınız 4 idi o sebepten 2 alıyordunuz şimdi sistemde de yükselttiler o sebeple düzeldi. Bu arada labin hayorlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Adsl bağlantı hızımızı anlıyorum ancak sistemdeki hızımız nasıl etki ediyor anlamadım.Akk nasıl çalışıyor? Yani hızımızı dslam nasıl bir protokol ile kesebiliyor? Bu olay biraz Türkiye ye özel gibi.Portuma kaç ile bağlandıysa onu almam gerekmez mi?Napıyor da hızı kısıtlıyor? Zaten sanırım bu kısıtlama yüzünden indirme yaparken hızlar yavaş yavaş artıyor değil mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • miskindvd kullanıcısına yanıt
    Şimdi internete çıkmak için bir DSLAM'daki karta bağlıyız değil mi, bu karttaki portların da hızı var. Bu DSLAM da bir MSAN'a o MSAN da bir veri merkezindeki MSAN'a bağlı, QoS gibi düşünün eğer burada hızınızı atıyorum 1Mbps'e ayarlarlarsa şayet dilerseniz port hızınız 1Gbps olsun yine 1Mbps alırsınız. Mesela tam tersi de mevcut, eğer sistem hızınız atıyorum 5Mbps ama port hızınız 2Mbps bu sefer de 2Mbps de takılı kalırsınız.

Bize has değil tabi ki. Network'ün bulunduğu her yerde böyle hatta evinizdeki ağda bile bunu QoS ile yapabilirsiniz ama router'ını ile bilgisayarınız arasındaki portun hızı 100Mbps mesela

Yok, şimdi bir çok cşhazdan geçince performansları önemli oluyor cihazların, bilgisayarınızdan HDD'ye veri yazmak ya da okumak gibi düşünebilirsiniz.

Bahsettiğiniz msan cihazında da mı kişiye özel bant genişliği ve kullanıcı sistemi var yani? Yoksa kullanıcı adı ve şifreyi msan mi alıp kontrol edip interneti açıyor?

• miskindvd kullanıcısına yanıt
    Bunu tek bir MSAN cihazı olarak düşünmek yanlış olur. Her abonenin bir veri merkezinde bağlı olduğu port bulunur. Veri merkezinde ayarlanıyordur büyük ihtimalle. Zaten bu network işi karışık bir iş. Mesela İnternete çıkmak için PPPoE bağlantısı kuruyorsunuz AKN'yi geçerseniz hızınız düşüyor ama IPTV için IPoE bağlantı kuruyorsunuz TB'larca veri harcasanız da hızınıza bir şey olmuyor. Yani sistem bizim evlerimizdeki QoS gibi değildir çok daha gelişmiş yazılımşar kullanılıyordur.

Anladım,teşekkür ederim. Baya karışık olaylar.

• Merhaba superonline ADSL kullanıyorum. ;Turk telekom 39mbps destekliyormuş. 4 aylık bi taahütüm var ve 340 tl Fatura çıkarıyor superonline. Biraz önce turk telekomu aradım ve 150tl karşılarız dediler. İnternetten baktığımda 12 aylık kampanyalar mevcut 12 aylık taahhüt istediğimi söylediğimde 12 aylık paket yok dediler bilgisi olan var mı?
  • Türk Telekom'dan upload hızları 1 Temmuz 2018 itibariyle 4 Mpbs olacaktır diye mesaj geldi ama hızı test ettim hala 2 Mpbs. Neden böyle?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JustOffer

Türk Telekom'dan upload hızları 1 Temmuz 2018 itibariyle 4 Mpbs olacaktır diye mesaj geldi ama hızı test ettim hala 2 Mpbs. Neden böyle?

Modemi kapatıp açtınız mı? Daha önce forumda 2 mbps görenler modemi kapatıp açınca 4 mbps almaya başladılar. Bir de modemde kaç mbit tanımlı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11. ayda taahhüt bitiyor. O zamana kadar AKN kalkar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LorneMalvo

11. ayda taahhüt bitiyor. O zamana kadar AKN kalkar mı?

Btk'nın kararına göre AKN 31.12.2018'de kalkacak.

• VDSL kullanıyorum bugun mesaj geldi, "upload hızınızı 3 mbps yaptık" diye, zahmet etmişsiniz diye yazacaktım :)

2 küsürdü zaten 3 yapmışlar , çok bi şey farketmiycek yani.

Sizde durumlar nasıl ?

• quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

Türk Telekom'dan upload hızları 1 Temmuz 2018 itibariyle 4 Mpbs olacaktır diye mesaj geldi ama hızı test ettim hala 2 Mpbs. Neden böyle?

Modemi kapatıp açtınız mı? Daha önce forumda 2 mbps görenler modemi kapatıp açınca 4 mbps almaya başladılar. Bir de modemde kaç mbit tanımlı?

Alıntıları Göster
    Banada geldi, bende modemi bi reboot ettim ama yine 2 veya 2.30 da kalıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PehliOne- -- 5 Temmuz 2018; 21:28:55 >

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Modemde de 2 Mpbs tanımlı.
  • quote:

Modemde de 2 Mpbs tanımlı.

Anladım. 24 mbps paketinin upload hızı 2 mbps'tir. 35 mbps upload'ı 3 mbps'tir. 50 mbps ve üzeri paketlerin upload'ı 4 mbps'tir. Paketiniz 35 ve üstü ise arıza kaydı bırakın, olması gereken upload'ı tanımlasınlar.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/internet/sss/sayfalar/turk-telekom-hipernet.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: PehliOne-

Banada geldi, bende modemi bi reboot ettim ama yine 2 veya 2.30 da kalıyorum.

Bilmiyorum hocam, türk telekom bir çeşit kısıtlama yapıyor olabilir. Modemde 4 mbit mi tanımlı sizde de? 2 mbit tanımlı olsaydı 2 mbit'i geçemezdiniz speedtest'te. 2.30 civarı çıktığına göre en azından 2 mbit tanımlı değil gibi gözüküyor.

• Yeni taşındığım dairede cat5 veya cat6 benzeri çıkış var duvarda. Yazlık internete basvurdum, modem istemedim. Hangi modem isimi görür? Airties 5650(elimde var) veya tplink 9970 tarzi modemler mi yoksa tılgın, huawei vs mi olmalı illa veya elimde asus dsl12e var ewan destekli. Musteri hizmetleri bilmiyor, bayi modem almazsan kullanamazsın adı altında 168 lira gecirmeye çalışıyor. Bilemedim Dağın başındayım bir de. Şaşırttı ttnet.

Edit:çıkış rj45 değilmiş, rj11mis. Arkadaş yanılttı beni 6 pini görünce. Fttb imiş. Telefon kablosu uzerinden vdsl yani anlayacağınız. Başvurunun ertesi günü sabah ekip geldi aktiflendi hemen modemsiz. Kurulumcu denedi, sıkıntısız. 100mbit bile zorlarsın sinyal sahane dedi gelen abimiz. Zyxel 3312 aldım ben de ikinci el. Isimi görür sanırım. Teşekkürler. Bina yeni, lokalizasyon keşan/yeni mah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi POTENZA06 -- 6 Temmuz 2018; 16:30:34 >

• Dün müşteri temsilcisiyle yapmış olduğum görüşme neticesinde bende 24 mbs hızında hipernete geçtim.Bir kaç sorum var yanıtlarsanız sevinirim.
    1-Modem ve sözleşme ne zaman gelir,kargoyu takip edebiliyormuyuz.
    2-Sözleşme ile beraber kimlik fotokopisi isteniyor diye bir şey duydum doğru mu?
    3.Hipernette de CGI net havuzunda mıyız gene(yani modemde görün İP ile Who is İP deki İP miz aynı mı?
    Teşekkürler
  • POTENZA06 kullanıcısına yanıt
    Mac filitre var, sistem tespit ederse sinyali keserler.

• tecman kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun, keyifli kullanımlar dilerim.

-Şimdi modemi saha ekiplerinin de getirdiği oluyor. Kargo ile gelirse takip oluyor mu bilmiyorum.

-Türk Telekom sabitte genel olarak CGN'den IP vermiyor, belki az bir kısım aboneye veriyor olabilirler.

• 
Sayfa: önceki 531532533534535
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.