Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (386. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk Telekom'un, bilanço yapısının güçlendirilmesi için bu sene temettü dağıtmamayı planladığı iddia ediliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    bir zahmet dağıtmasın artık. o dagıttıklarının bir kısmını yatırıma ayırsaydılar cok daha faydalı seyler yapmış olurlardı.
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Yatırım şuan fena değil de asıl sorun yatırımın da (ki bu sorun tüm İSS'lerde ortak bir sorun) bütçesinin hatrı geçer kısmının bürokrasiye harcanması. Kazıdır odur budur şudur diye tonlar para ziyan oluyor. Vermeme gibi bir şansınız da yok. Yani oturduğum yerden konuşmak kolay ama ben şirketlerden birinde çalışıyor olsam cinnet geçirirdim herhalde belediyeler ve bürokrasi yüzünden.

Ha benim keyfime kalsa hissedarlara yok 50 sene temettü falan şirketin üzerinden borç alıp ödemezken iyiydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • $U$PeCT RoCKerS kullanıcısına yanıt
    Kazıya gerek yok gibi duruyor ancak belediye izni gerekir mi bilemiyorum. Onun dışında kabin T11 ama FTTB versiyon mu FTTC versiyon mu bilemiyorum bu tüp T serisi kabinlerin FTTC'de kullanılması hiç hoşuma gitmiyor doğrusu ha hiç yoktan iyidir tabi en azından fiber. İnşallah en kıza zamanda bağlantınız yapılır sorunsuz kullanırsınız.

• Bugün İstanbul Bahçelievler de Türknet in hes marka fiber kablo makarasıni gördüm. Makara mi deniyor bilmiyorum.

Bir kazı çalışması görmedim. Sanırım Türk Telekom un kanallarını kullanıyorlar. Omurga yatırımı yapmaya devam ediyorlar.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• mcrew kullanıcısına yanıt
    TT kanallarını sadece Türksat kullanabiliyor. Muhtemelen belediyeye ait kanalları kullanıyorlar Superonline ve Vodafone gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LGR9 kullanıcısına yanıt
    Kendi evime türkcell hattı çektirmeye çalışıyorum orada ki saha elemanı ile konuştuğumda telekomun kanallarını da kullanıyoruz demişti

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    hayır hocam çok zorda kalmadığı sürece kullanmıyor. TT tek göz kanalın metresini senelik 48TL'den kiralıyor, Turkcell için 9 kanallı kazının maliyeti açma kapama, her 100 metrede bir konan menholler ve ruhsat bedeli dahil Ankara'da 22TL'ye mal oluyor, yani kanal başına 2,45TL/metre gibi bir yatırım masrafı çıkıyor ve tek sefer ödeniyor bu ücret.

ekleme: Belediye 100mm'lik kanalın metresini senelik 5,50tl'ye kiralıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGR9 -- 17 Şubat 2018; 21:9:56 >
  • Binada 2 tane hattım var eskiden 20 olan port sayısını Türk Telekom kafasına göre 10'a düşürüp başka binaya mı verdi yoksa hattın sağlıklı iletilmesi için mi yaptı bilinmez binamızda dükkan abonelik açtırmaya çalışıyor port yok diyorlar yan binayı ikna edin sorunu çözelim diyorlar bu mümkün değil yane binada T21 var binanın hepsi kavga etmeye yer arıyor bu imkansız fiber projeyi onaylayan arkadaş ise yan binadan fiber optik hat çekilmesi için onaylamış felan filan iş uzadı şimdi 8 Mbps hızlara mahkum kaldık bu değer bakırın kalitesine ve uzaklığına göre her yıl düşecek burada Türk telekom çözüm bulamıyor Paul Doany yazdığımızda ise port sorunu hiç görünmüyor taş taş geçiyorlar keşke zamanında bakır yerine fiber döşenseydi ülke olarak neden teknolojiyi geriden takip ediyoruz adamlar 5G'ye geçecek biz daha 4G'yi yeni yeni tanıdık kuzey koreden farkımız kalmadı.
    Adsl kullanıyorum 70 TL ödüyorum Vdsl kullanan daha hızlı daha fazla AKK'ye takılmadan interneti kullanıyor aynı paraya ne ala memleket haksız yere para kazananlara hakkımı helal etmiyorum Allah Belalarını bir an önce versin amin.
    THH başvurdum saçma bir cevap vermişler tüketici tarafından uzlaşma sağlandı diye telefonla beni kimse aramadı acaba Türk Telekom ile THH'ye rüşvet mi yediriyor nedir anlamıyorum.

Bimer ve Cimere başvurdum.Tüketici Hakem Heyetinde çalışan personeller kafalarına göre karar mı alıyor acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 17 Şubat 2018; 22:40:26 >

Hocam peki belediyeler her nevi kurumun kanalından geçerse geçsin hat bulundurma kirası alıyorlar mı Turkcell'den?

sözleşmeye göre değişiyor ama belediye özellikle kanal istemediği sürece 1 adet 25mm belediyeye tahsis ediliyor, belediye ister kullanır ister kullanmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cuma gunu donduler yatirim planlamasinda bolgem yokmus. Seneye planlamada oncelik verilecek dendi paul beye gelen cevabi ilettim oda öncelik icin cakisacagiz yillik planlamada dedi. bu yil oncelik altyapi olan yerlerde uygun fiyat verip genis bant penetrasyonu artirmakmis

• Bizim eve 250-260 metre mesafede 2 tane Tip-7 DSLAM kabini var ama ben TurkNet'ten ADSL hizmeti alıyorum. Sizce VDSL hizmeti alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkifier -- 18 Şubat 2018; 12:6:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cronaldo2

Cuma gunu donduler yatirim planlamasinda bolgem yokmus. Seneye planlamada oncelik verilecek dendi paul beye gelen cevabi ilettim oda öncelik icin cakisacagiz yillik planlamada dedi. bu yil oncelik altyapi olan yerlerde uygun fiyat verip genis bant penetrasyonu artirmakmis

Hocam size süre vermişler bana süre vermediler.

• YAPA'da değilseniz evet alabilirsiniz.

Maalesef YAPA'dayım. VAE'ye geçirmeye çalışacağım.

Belediye operatörün kendi kazıp döşediği kanalından düşükte olsa işgaliye gibi kira almıyor mu yada alamıyor mu , malum belediyeler boşuna operatöre zorluk çıkarmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cronaldo2

Cuma gunu donduler yatirim planlamasinda bolgem yokmus. Seneye planlamada oncelik verilecek dendi paul beye gelen cevabi ilettim oda öncelik icin cakisacagiz yillik planlamada dedi. bu yil oncelik altyapi olan yerlerde uygun fiyat verip genis bant penetrasyonu artirmakmis

O nasıl olacakmış tarife fiyatları zaten ülkenin tamamında geçerli değilmi?Altyapı olmayan adama uygun fiyat sunsan ne olur?
    Abudik gubudik e-ticaret sitelerine döndü iş stokta olmayan malın fiyatı olayı.
  • müntekim M kullanıcısına yanıt
    Bilemiyecegim onlar dusunsun hedef buymus yani bu 3milyar tlden fazla para ayrilmis

• müntekim M kullanıcısına yanıt
    Yazıyı yanlis okudun sanırım.

Alt yapı olan yerlerde uygun fiyat verip abone penetrasyonunu arttırmak istiyorlarmış.

Türk Telekom un uygun fiyat verme ihtimali yok rekabet kuralları acisindan. Nasıl yapacaklar ben de merak ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.