Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1969. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19671968196919701971
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bunun için evinize türknetin kendi fiberini çekmesi lazım bunları telekom üstünden vermesi imkansız. 1 gbps hız için telekomun fiber kablosu için veri geçiş masrafı port ücretini geçer.

Bu gördüğünüz fiyatlar kendi fiber altyapısı için geçerli bu altyapıda attığım linkteki semtlerde bazı sokaklarda var sadece şuanda.

https://turk.net/mahallenizde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilmiyorum gibirnet 85 tl + 10 tl modem 100mbps veriyomus telekom altyapisi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    O konuda Telekom'un planı nedir bilgim yok ancak ben olabilecek olanı söylüyorum. Bir tedarikçinin sorun çıkartması normal ancak ne boyutta bir sıkıntı yok, yani buna uygun donanımlı cihazları mı satmak istemiyorlar yoksa pazarlık yapıp orada bir sıkıntı mı gerçekleşti ya da belki de zaten dolaplar bu modülasyonları destekliyordur sağlam ve doğru bir bilgi lazım bu konuda, açıkcası Telekom'un birden çok tedarikçiyle çalıştığı bir ortamda bana gerçekçi bir iddia gibi gelmedi, belki bilgiler aktarılırken yanlış aksettirilmiş ise istemeden doğru olmayan bir bilgi de edinilmiş olabilir.

Tabii ki FTTC sistemleri FTTB/H sistemlere dönüştürmek de başka bir alternatif neticede FTTx sistemlerin en büyük avantajlarından birisi bu şekilde geleceğe dair farklı konfigürasyonları oldukça düşük maliyetlerle destekleyebiliyor olması. Burada o zaman eş değer hizmeti sunabilmek maksadıyla FTTB/H dönüşümüyle meydana gelecek maliyet, FTTC üzerinden Gbps seviye modülasyonların sunulmasının oluşturacağı maliyet arasındaki fark belirleyici olackatır.

• hocam ümit önala mail attım fttb/ftth için. ne kadar sürede sonuçlanır sizce 2-3 haftada bağlarlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarumana -- 25 Haziran 2020; 15:1:3 >
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Yapsınlar mı Zaten var.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    ankara da altyapı sıkıntı var yağmur yağdı sel götürdü resmen
  • Bulunduğum yerde sadece adsl var. download 8 upload 0.7 .Download neyse çokta kötü değilde upload kötü. Bulunduğum yerdeki türktelekom müdürlüğüne gittim dilekçe yazmak için. Bilgisayardan bakıp çalışma yok deyip gönderdi. bulunduğum eve 500-600 metre mesafede site var. Altyapı sorguladım fiber altyapı var gösteriyor. Müstakil ev ve sokakta internet kullanan çok yok. max 10 dur.Sence fiber getirtebilir miyim?Yada vdsl. Cimere de yazı yazdım ne kadar etkiliyse artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmt9417 -- 18 Haziran 2020; 12:30:1 >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    onu açıkladılar turknet artık yılan internet veriyor diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

O konuda Telekom'un planı nedir bilgim yok ancak ben olabilecek olanı söylüyorum. Bir tedarikçinin sorun çıkartması normal ancak ne boyutta bir sıkıntı yok, yani buna uygun donanımlı cihazları mı satmak istemiyorlar yoksa pazarlık yapıp orada bir sıkıntı mı gerçekleşti ya da belki de zaten dolaplar bu modülasyonları destekliyordur sağlam ve doğru bir bilgi lazım bu konuda, açıkcası Telekom'un birden çok tedarikçiyle çalıştığı bir ortamda bana gerçekçi bir iddia gibi gelmedi, belki bilgiler aktarılırken yanlış aksettirilmiş ise istemeden doğru olmayan bir bilgi de edinilmiş olabilir.

Tabii ki FTTC sistemleri FTTB/H sistemlere dönüştürmek de başka bir alternatif neticede FTTx sistemlerin en büyük avantajlarından birisi bu şekilde geleceğe dair farklı konfigürasyonları oldukça düşük maliyetlerle destekleyebiliyor olması. Burada o zaman eş değer hizmeti sunabilmek maksadıyla FTTB/H dönüşümüyle meydana gelecek maliyet, FTTC üzerinden Gbps seviye modülasyonların sunulmasının oluşturacağı maliyet arasındaki fark belirleyici olackatır.
    50 tl fark ile fiber çekelim dediler

Tip 11 den 160 MBps çıkış veriyor nerede ise bakır 350 metre olunca 95 MBps düşüyor 65 MBps kayıp kabul edilmesi normal değil gibi ?

• ahmt9417 A kullanıcısına yanıt
    400 tane abone olan yere vdsl getirmediler

• smart0201 kullanıcısına yanıt
    Yakında fiber olunca belki dedim bir umut. Cimerede yazmaya devam etcem bakam. Hergün mesaj atcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmt9417 -- 18 Haziran 2020; 16:17:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmt9417

Yakında fiber olunca belki dedim bir umut. Cimerede yazmaya devam etcem bakam. Hergün mesaj atcam.
    çok geç kaldınız onceden cimer ile btk ya yazdığınız zaman il müdürlüğü bakıyordu şimdi genel merkez bakıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 18 Haziran 2020; 17:16:15 >
  • Fiber internet sureci ve operator hakkinda desteginize ihtiyacim var arkadaslar. Oncelikle Turk Telekom musterisiyim yillardir gecen ay sitemize fiber adi altinda apartmanlarin altina fiber kutusu takildi. O kutudan ince turuncu bir kablo cikiyor. Daire basina 25-30 metre kablo hakki verdiklerini soyleyerek her dairenin yaninda bulunan yere kablolari cektiler.Simdi benim sorum su;

1-Bize gelen bu sistem ftth mi oluyor?

2-Dairelere gelen bu kablonun ucu normal kablo, modeme baglamak icin arastirdim 'fiber sonlandirma' yapilmasi lazimmis. Bunu turk telekomu aradigimda biz yapmiyoruz dediler, elektrikcinin isi o, onlari cagirin dedikten sonra hat dustu zaten. Anlamadim ozellikle bu konuda kime gitmem lazim, prosedur nedir?

3- 8 gun sonra taahutum bitiyor. Turktelekom da kalabilirim ya da superonline/ turknet gecebilirim. Sizler bu konuda bana ne onerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pierre Cantona

Fiber internet sureci ve operator hakkinda desteginize ihtiyacim var arkadaslar. Oncelikle Turk Telekom musterisiyim yillardir gecen ay sitemize fiber adi altinda apartmanlarin altina fiber kutusu takildi. O kutudan ince turuncu bir kablo cikiyor. Daire basina 25-30 metre kablo hakki verdiklerini soyleyerek her dairenin yaninda bulunan yere kablolari cektiler.Simdi benim sorum su;

1-Bize gelen bu sistem ftth mi oluyor?

2-Dairelere gelen bu kablonun ucu normal kablo, modeme baglamak icin arastirdim 'fiber sonlandirma' yapilmasi lazimmis. Bunu turk telekomu aradigimda biz yapmiyoruz dediler, elektrikcinin isi o, onlari cagirin dedikten sonra hat dustu zaten. Anlamadim ozellikle bu konuda kime gitmem lazim, prosedur nedir?

3- 8 gun sonra taahutum bitiyor. Turktelekom da kalabilirim ya da superonline/ turknet gecebilirim. Sizler bu konuda bana ne onerirsiniz?
    superonline fiber varsa ona geçin turknet geçerseniz turk telekom fiber den yararmazsın

• ahmt9417 A kullanıcısına yanıt
    Binamın önünden fiber optik kablo geçiyor. Şubat ayından beri iki haftada bir mail atıyorum. En son bugün yine görüştük. Olmuyor yapmıyorlar lanet olası şeyi. Ankara keçiören
  • Arkafaşlar 2 bloklu sitw var. Birinde fibernvar diğeri yeni bitmiş durumda. Net almak istesem bağlarlar mı?

• Dostlar, binamızda T21A Turk Telekom kutusu var ve içerisinde fiber kabloda var görüyorum ancak evde VDSL hizmeti var ve maks. 85Mbps. alabiliyorum. Bu normal mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Telefon kablolarini kestiler hep DSL gitti internetimiz yok biseyler yapiyorlar 3-4 kisi suan. Bir fikri olan var mi? Resimdeki dolap 1 ay once koyuldu.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
  • xSwindLer X kullanıcısına yanıt
    Maili nereye atıyonuz? Bende cimere hergün bir dilekçe atcam artık. İhtiyacım olmasa uğraşmıcam. internetten aldığım kurslar var canlı. upload hızı yetmiyor.
  • 
Sayfa: önceki 19671968196919701971
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.