Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1917. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19151916191719181919
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://www.extranet.com.tr/altyapi/ en beğendiğim burası, İSS firmalarının altyapı sorgulama sayfaları oluyor oradanda yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Masahanajin -- 25 Nisan 2020; 15:32:12 >

• Hat kaybı çok az olmasına rağmen snr yerlerde sürünüyor. İç tesisatda sorun da yok, bina yeni zaten.
    Santralden dolayı olabilir mi snr sorunu? Bi de bulunduğum santrale turknet ile sorgulama yapıyorum, şöyle diyor.

snr düşük olduğu için kopma olmasın diye 8 e sabitlemişler. Bu snrnin düşük olması santralden kaynaklanabilir mi?

• XaViEsTa kullanıcısına yanıt
    Galiba ağırlıkla online oyun için istiyorsunuz. Türk Telekom en düşük pingleri verecektir. Devamında Fixnet, o da olmazsa Millenicom tavsiye ederim. Ping konusunda iki sağlayıcı da TT kadar iyi değerler veremez. Biraz daha yüksek olur ortalama 5-10ms kadar. İki sağlayıcıda da kronik sorunlar yok yani packet loss yaşamazsınız.
  • Masahanajin kullanıcısına yanıt
    O sitelerde değişebiliyor. Bende de 72Mbps gösteriyor ama modemde erişilebilir hız 140Mbps
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam inceleyim sağ ol.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hommate01 H kullanıcısına yanıt
    Sağ ol hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: k8s

Galiba ağırlıkla online oyun için istiyorsunuz. Türk Telekom en düşük pingleri verecektir. Devamında Fixnet, o da olmazsa Millenicom tavsiye ederim. Ping konusunda iki sağlayıcı da TT kadar iyi değerler veremez. Biraz daha yüksek olur ortalama 5-10ms kadar. İki sağlayıcıda da kronik sorunlar yok yani packet loss yaşamazsınız.
    Yani aslında hizmeti asıl hizmeti verenden almak lazım kabaca bir tabirle ve mantıken. Zaten x firmasına da sağlayıcılık hizmetini TT veriyor. Fiyatlar biraz yüksek TT tarifelerinin bakalım araştırıyorum iki tane TT mobil hat var onlara özel fiber teklifleri olabilir belki. Teşekkür ederim tavsiyen için hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• FNDR kullanıcısına yanıt
    Hocam adres tanımlaması kaç gün sürdü ?
  • 50mbit pakete geçtim fakat hattim interleaved modda müsteri hizmetlerini ariyorum fastpatch moduna alin diyorum onu bilmiyoruz diyorlar ayrica hattim 100mbiti kaldirmasina rağmen sistemde 56 gozukuyor o yuzden 100 mbit veremeyiz diyorlar boyle sacmalik varmi ya

• S.a arkadaşlar 3 gündür 8-9 db olan snr baya düştü Modemde Regional Mode A yazıyordu B oldu ve hat değerleri düştü neden olmuş olabilir acaba?

• imate kullanıcısına yanıt
    FTTH sistem bu. Bir ki hafta içerisinde tahminen hazır olur.
  • XaViEsTa kullanıcısına yanıt
    Bulunduğunuz bölgeyle alakal denebilir bu konu. Genel olarak en iyi performansı Türk Telekom'da alırsınız ancak bu her yerde en iyi performansı Türk Telekom veriyor manasına gelmez. Şehire göre değişir.
  • imate kullanıcısına yanıt
    Teorik olarak Nokia PON modülasyonu ile 50Gbps.
    Hayırlı olsun hocam.
  • sorumsuzadam kullanıcısına yanıt
    Maillerden sonuç gelmedi ise bir ilçe müdürlüğüne gidip teknik personele sormanız gerekiyor. Bağlı olduğunuz dolap aktif mi bir baktırın.
    Ping süresine etki etmez ama 5 tl fark ile 100'e geçebiliyorsanız düşünmeyin bile hemen geçin derim.
  • DukeMew D kullanıcısına yanıt
    %90 fiber (VDSL) vardır sorguda çıkıyorsa 83Mbps. Modem konunsuda gelince, VDSL modemler ADSL'i de destekler. VDSL2, VDSL'in günümüzde kullanılan türü, 100Mbps hız alabilmemizi sağlıuyor. Eski VDSL ise (bugün kullanılmamakta) bu kadar yüksek hızlar veremiyordu.
  • Masahanajin kullanıcısına yanıt
    Sorgu %100 isabetli sonuç vermez, bir bağlantı kurup modem arayüzünden değerleri görüp ona göre hareket etmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imate

Hocam adres tanımlaması kaç gün sürdü ?
    Salı günü siyah kabin takıldı çarşamba ttnet müdürlüğe gittim ordaki yetkili biyere mail attı akşam eve geldiğimde sinyal çalışması yapılıyodu.
    Cumartesi günü adres tanımlası olmuş harita üzerinde sinyal geliyor.
    Yani kabin takıldıktan 3 gün sonra oldu.

Şimd daire içi modem bağlantısını bekliyorum

• 
Sayfa: önceki 19151916191719181919
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.