Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1916. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19141915191619171918
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şimdi burdan ne söylesek doğru olmayabilir telekom satış ofislerinden birisine gidip altyapı sorgulatmak istiyorum dersen onlar senin apartmanındaki altyapı durumunu görebilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • furkann406 F kullanıcısına yanıt
    Virüs muhabbetine pek çıkamıyoruz ki hocam :) Çıkarsam ilk işim olucak ama sağ ol.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DukeMew D kullanıcısına yanıt
    Vdsl2 diye satılan her modem olur.

Adslde destekler zaten. Lakin size tavsiyem wireless ac 5 GHz destekli modem alın. 2.4 GHz olanlar yüksek hızları veremiyor.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Şimdi bakıyordum da hocam TP Link’in VR300 VR1200’leri gözüme çarptı 300-400 TL’ye kadar siz ne tavsiye edersiniz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Tplink hala yazılım güncelleme konusunda sorunlu mu bilmiyorum ama birde bu modemi inceleyin istersiniz.

https://www.hepsiburada.com/keenetic-extra-dsl-ac1200-whole-home-wi-fi-kablosuz-vdsl2-adsl2-modem-router-p-HBV00000MI5NL

Forumda konusuda var. Merak ettiklerinizi sorarsınız.

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    sonuçta belediye telekomun yapamadığını yapıyor demek istediğim telekom bu ülkeye yetmiyor iddia ediyorum bu fiber kablo çekme hızıyla 10 yıl sonra da eski binalara kablo çekmekle uğraşacaklar o kadar yavaşız... ama ne gören ne umursayan var buda bir gerçek
  • quote:

Orijinalden alıntı: k8s

Binaya çekilen fiberler turuncu veya siyah renkte oluyor. Dairelere çekilen fiberler ise sarı renkte oluyor. Siyah kabin konuldu ise FTTH türü altyapı gelecek. Türk Telekom bu aralar yeni binalara FTTH eskilere VDSL yapıyor. Binaya kadar kablo çekildi ise daireye kadar fiber yani FTTH gelecektir. Hayırlı olsun şimdiden.
    Eyvallah hocam.. Valla download ve upload olarak öyle über süper beklentilerim yok.. Sadece ping düşük ve pocket loss sıfır civarı olan bir sağlayıcı ile anlaşalım yeter. Bir kaç arkadaş bu parametrelere istinaden sağolsunlar tavsiyeler de bulundular sağlayıcı firmalar için.. Sizin tavsiye(ler)iniz nedir?

tp link ac1200 5ghz modemi kullaniyorum 350 tl ye almistim memnunum sorun görmedim suana kadar cekim olarak fena sayılmaz 5ghzde ping sorunu baya fark ediyor

• Adsl olarrak ping değerlerim 8 lerde hep vdsl de daha düşük olurmu dolaba yakınlıkla alakası varmı
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yns61 -- 25 Nisan 2020; 9:17:13 >
  • yns61 kullanıcısına yanıt
    dolaba yakinsin elbette ping degerlerin cok daha stabil olur cunku tam paket veri kaybi olmadan net alicaksin bide vdsle gecis yaptigin zaman hattin fastpatch modunda olsun bende suan interleaved modunda o yuzden 13ms ping var dun mail attim düzeltilmesi icin bekliyorum gecis yaptigin zaman mutlaka belirt

• Evet günlerdir kontrol ediyorum ve sonunda bu sabah güne güzel başladım. Adres tanımlanmasıda yapılmış. Ama şansımıza Cumartesi denk geldi sanırım yine Pazartesi gününü bekliycez. Önümüzdeki hafta bu iş sonlanır umarım 🙏🏼

• quote:

Orijinalden alıntı: FNDR

Evet günlerdir kontrol ediyorum ve sonunda bu sabah güne güzel başladım. Adres tanımlanmasıda yapılmış. Ama şansımıza Cumartesi denk geldi sanırım yine Pazartesi gününü bekliycez. Önümüzdeki hafta bu iş sonlanır umarım 🙏🏼

Bizdede cıkıyor bu şekil hipernrtte hala bekliyoruz

• Ne kadar süredir bekliyorsunuz? Altyapınız yeni mi kuruldu internet paket başvurusu yaptınız mı?

• quote:

Evet günlerdir kontrol ediyorum ve sonunda bu sabah güne güzel başladım. Adres tanımlanmasıda yapılmış. Ama şansımıza Cumartesi denk geldi sanırım yine Pazartesi gününü bekliycez. Önümüzdeki hafta bu iş sonlanır umarım 🙏🏼

Ben de 2 yıldır boyle gozukuyor ama 9mbit adsl veriyorlar :)

• :)) Yok hocam bendeki sistem bu adsl falan veremez bana :)

• quote:

:)) Yok hocam bendeki sistem bu adsl falan veremez bana :)

Size gelmis fiber:) bize vdsl gelebilirse bir şükür duasina çıkacağız bakalim

• Sokağımda T23 kabininden var binama uzaklığı 25-30 metre altyapı sorgulaması yaptığımda max 62 Mbps gösteriyor. Bu yakınlığa bağlı olarak en az 80-90 almam gerekmiyor mu? ve eğer almam gerekenden az alıyor isem bunu hangi konu başlığı altında yetkililer ile görüşmem gerekiyor?
  • Masahanajin kullanıcısına yanıt
    o tahmini ve sorunsuz alabilegin rakam bendede 300 metreye 56 mbit cikiyor ama suan durum böyle 100 mbite rahatlikla alirsin

• hommate01 H kullanıcısına yanıt
    Anlıyorum hocam cevabınız için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Masahanajin

Sokağımda T23 kabininden var binama uzaklığı 25-30 metre altyapı sorgulaması yaptığımda max 62 Mbps gösteriyor. Bu yakınlığa bağlı olarak en az 80-90 almam gerekmiyor mu? ve eğer almam gerekenden az alıyor isem bunu hangi konu başlığı altında yetkililer ile görüşmem gerekiyor?
    Sorgulamayı nerden yaptınız

• 
Sayfa: önceki 19141915191619171918
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.