Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: haLiLx , haLiLx Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.347
Cevap
244
Favori
4.013.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hat değerlerinde iyileşme oluyor. Bazı durumlarda pinglerde iyileşebiliyor.
  • emrefe kullanıcısına yanıt
    Bu dolap aktif olduktan sonra hızınız yükselecek. 5-6 ay içerisinde aktif olur, hayırlı olsun.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    O şekilde bir kiralama soz konusu degil. Portlar her formaya aciktir. Vae firmalari hat verdiginde vdsl icin 1-2 tl sanirim adsl ye gore pahalim alsat firmalarinda zaten boyle birsey yok direk istedigine veriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • scatter kullanıcısına yanıt
    Fixnet Türk telekom Vdsl hizmeti alırsınız diyor fakat Türknet alamazsınız diyor sebebi nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim apartman yeni, port yoktu başvurduk. 3aydır bi gelişme yoktu. Geçen hafta ana caddeden bizim sokağa yerden fiber çektiler. Bizim apartmana da girişe kadar çektiler ama apartmana sokmadılar daha. Şimdi Yeni bir dilekçe yazmam gerekiyor mu fiber için yeni port lazım mı? Bundan sonra süreç nasıl işler kaç ay daha beklemek gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ardaturco A kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir dilekçe ya da başvuruda bulunmanız gerekmiyor FTTB kurulacak herhalde. Çalışmalar en az 6 ay daha sürer.

• mustifb M kullanıcısına yanıt
    Hocam T23 FTTC olarak da hizmet verebiliyor mu ?

• Bugün bulunduğum sokağın bağlı olduğu caddenin kaldırımında İBB tarafından kazı çalışması vardı. Yerlerde bunlardan vardı.
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
    Sizce fiber altyapı yenileme çalışması falan mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luck runs out -- 5 Şubat 2017; 20:34:5 >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    belediyeler genelde akpli olanlar engellemese SOLNet çok daha yaygınlaşmış her abone FTTH kullanıyor olurdu... hatta belkide minimum hız 100Mbps olurdu... upload hızı en fazla 50Mbps yaparlar oda şüpheli...
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    O konuda sonuna kadar haklısınız fakat Süperonline istese şimdide AKK'yi kaldırır ama bazı politikaları yanlış ilerliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Kabini tahmin ettiğim kadarıyla yan binada oturan torpili olan bir kişi çektirdi daha fazla detaya gerek yok

T21 kabinin kapasitesi yanlış hatırlamıyorsam 2 g/bit yan bina 14 daire var karşı binada 14 daire mevcut başka bir binaya çekmedilerse bakır kablodan dolayı hız düşmüş olabilir.

28 daire internet kullansa 2gbps kabinden 100mbps alınamayabilir ama görünüşe göre o kadar kullanan yok.
    Karşı bina ile kabin arasında ciddi mesafe olmaz. Millet kabini bırakın 100 metre ötedeki saha dolabından fttc sistemle 100mbps alabiliyor.
    Ben memnunum 50mbps hızdan ama keşke 100mbps kullanabilsem.
    Bizim site olduğu için torpile gerek yok, pekte etkili olmaz zaten. Tek apartmanlar için torpil çok etkili olur tabi.

• Türk Telekom kesin olarak bu işi ypamıyor. Yıl olmuş 2017 hala istanbul'un %80'inde fiber yok. bırakısnlar bu işi
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Normalde verilmemesi gerekiyor ancak bazı durumlarda veriliyor.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Hocam peki herhangi bir Tip serisi kabin daha iyi performas gösterecektir değil mi hocam T23'e nazaran ?

• ikstanem kullanıcısına yanıt
    O kadarda değil yav tüm ISS'leri hesaba katarsak neredeyse Türkiye'deki fiberin 1/3'den daha fazlası fiber İstanbul'da.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Bu dolap aktif olduktan sonra hızınız yükselecek. 5-6 ay içerisinde aktif olur, hayırlı olsun.

İnşallah olur hocam ya rezillik çekiyoruz resmen.
  • Dolabın icinde yazanlar bunlar.Fibermi sizce

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrefe -- 6 Şubat 2017; 8:2:51 >
  • emrefe kullanıcısına yanıt
    kardeş attıgın resim elektrik saati resmi
  • Hocam yukarıda paylastigim kutunun içinde bu var 😂😂

• cagriyil C kullanıcısına yanıt
    Eve kabin koyulmasında biraz siyaset de dönüyor. Hepsinde olmasa da

Mesela emlak konut projelerinin hepsinde daha oturum izni alınmadan fiber internet alt yapısı getirilmiş oluyor.

Hatta geçen gördüm bir vakıf yurduna fiber internet çekmişlerdi. Özel hükümete yakın bir vakıf yurdu.

Bazı kişiler üç yıl önce yapılmış ve yapıldıktan hemen sonra tasindiklari binalara internet hizmeti getiremiyor. Fiber interneti geçtim adsl gelse öpüp başlarına koyacaklar ama Alt yapı yok.

Ki su an bazı biten emlak konut projelerinde internet abone sayisini geçtim doğru düzgün taşınan yok. Sitenin yüzde yetmisi boş.

Şahsen ben oturduğum lokasyona fiber internet kabinin gelmesini de istemem. Şu an kampanya olarak en mantikli seçenekler vdsl de.

modem kısıtlaması yok. Firma kısıtlaması yok. Tek yapman gereken Eve güzel bir tesisat çekmen.

Türk Telekom un fiber yatırım yapmasını da ben şahsen yanlış buluyorum. Önce bir tüm ülkeye vdsl alt yapısı getir. Hadi tüm ülkeyi geçtim. En azından tüm ilçe merkezlerinde vdsl olsun. Ondan sonra fiber yatırım gerekirse yaparsın. Zaten vdsl üzerinden 200 mbps hız veriliyor.

• 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.