Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Superonline belirlediği zengin sitelere altyapı götürüyor.

İstanbul da bir çok yerde gördüm altyapısını ama diğer illere yayılmada çok yavaşlar hatta hiç çalışma bile yok belkide.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Tabii ki cihaz değişimi olacaksa tamamını değiştirirler. Ayrıca VDSL'i neden unutuyorsunuz? Eğer bölgeye VDSL verip trafiği santral üzerinden aktaracaklarsa cihazları değiştirmek gerekir. Çünkü mevcut cihazların kapasiteleriyle santral üzerinden VDSL trafiği aktaramazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Şöyle açıklayayım bizim yan binamıza T21 Fiber optik çekilip , kutu konulup hizmete başladılar.
    Binada kullanım oranı 3-5 kişi çoğu mobil internet kullanıyor.
    Bundan dolayı karşı binaya bu kabinden çekmişler ve Maksimum hız 76 Mb gösteriyordu.
    1 kullanıcı bu kabinden en az 100 Mb hız alması gerekiyordu.
    Türk Telekom'da kablo maliyeti , kazı ve taşeron'a maliyet , dolap maliyeti gibi ücretleri çıkarması gerekir çıkaramayınca zarara giriyor.
    Herkes evine Fiber istiyor fakat Türkiye'de değil bir çok Avrupa ülkesi bu durumu anladı ve VDSL yatırımları yaptılar ve Bence mantıklı geliyor.
    Yan binada böyle olanaklar var faydalanmıyorlar bizim binamızdaki internet kullanım oranı maksimum derecede iken bize Adsl veriyorlar ben kullanıcı olarak rahatsız bir durumdayım Vdsl gelmesi daha mantıklı yarın bir gün yeni bina yapıldığında gelen kullanıcı yüksek hızda interneti kullanır.
    Binaya fiber getirmek hem maliyet olarak hemde altyapısal olarak sıkıntılı Proje cizimi , belediye onayı , aparman yöneticisi ve sakinleri onayı , proje onay aşaması , bütçe belirlenecek ve ödenek çıkacak , dolap gerekli merkezlerden temin edilecek felan filan ayrıca Vdsl'de istediğiniz İSS'den hizmet alabilirsiniz Ama Fibernet gelirse TTnet'ten başka İSS hizmet veremiyor

Benim anlamadığım, öyle bir binaya nasıl olupta kabin yatırımı yaptılar?
    Bildiğim kadarıyla bina yada sitelerde kullanım oranına göre yatırım yapılıyor. Doğru düzgün internet kullanmayacak olan bir binaya t21 koyulması ilginç.
    Buna rağmen karşı binadakiler neden 100mbps hız alamıyor hocam? Anladığım kadarıyla kapasite doluluğu söz konusu değil çünkü.
    Mesela ben 12 blok yaklaşık 90 dairelik sitede oturuyorum. 2012 yılında tek bloğun altına kabin çekip tüm siteye oradan hizmet vermeye başladılar. Kabinin konduğu blokta oturmama rağmen maksimum verimli alabileceğim hız 70mbps civarında. Ama muhtemelen kapasite doluluğu olduğundan bu durum anlaşılabilir. Sizin anlattığınız örnekteyse bir gariplik var sanki. Yada koydukları t21 kabininin kapasitesi düşük diyeceğim ama t21 kabinlerin kapasitesi yüksek yanlış bilmiyorsam.

• mustifb M kullanıcısına yanıt
    Saha dolabına gelen fiber darıca tarafından çektiler hocam santral tarafı tam tersi yönde bundan dolayı tekrar ya fiber çekilecek yada Vdsl unutacağız.

• cagriyil C kullanıcısına yanıt
    Kabini tahmin ettiğim kadarıyla yan binada oturan torpili olan bir kişi çektirdi daha fazla detaya gerek yok

T21 kabinin kapasitesi yanlış hatırlamıyorsam 2 g/bit yan bina 14 daire var karşı binada 14 daire mevcut başka bir binaya çekmedilerse bakır kablodan dolayı hız düşmüş olabilir.

• arkadaşlar telekom'un 2017'de mahalle'lere koyduğu tip7 vdsl2 dolaplar acaba 30a profilinimi destekliyor,yoksa 17a profilinimi?
  • qhsusb_bulk Q kullanıcısına yanıt
    alırsınız sol vdsl kullanıyorum t11 a kabininden ama solun port kiralaması yada satın alması lazım
  • Skörtıl_Nimo kullanıcısına yanıt
    30a profilini BTK onaylamadığı için olsada bir anlam ifade etmez kullanamadıktan sonra ilerisi için yeni kabinlere konulacaktı.

Sizin bölgenize yeni dolap konulduysa üzerinde yılı yazar eğer 2017 isr yeni kartlar takılmış olabilir.

2017 yazıyor daha çalışmaya başlamadı zaten,yeni taktılar
    Büyük ihtimalle 30a profilli kartları takmışlardır.

İl ilçe tam neresi saha dolabının resmini çekip buraya atarsanız tam net bilgi alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 5 Şubat 2017; 14:56:53 >
    Antalya /Alanya
    Antalya'ya baya bir çalışma yapıyor bütün İSS'ler Türk Telekom'dan başka diğer İSS'ler yaygın sizin bölgenizde farklı İSS'ler yokmu?

Hayır yok,sadece telekom var
    Yeni koyulan T-7 dolabın resmini atarmısınız?

Kızılayda izmir caddesine 5-6 tane 2017 üretim t7 dolap koydular dışarıdan hiç farkı yok eski kabinlerle, eski kabinlerin içini pek göremedim ama bunlardada standart 1 tane vdsl kartı en üstte altındada bakır kabloların bağlandığı slotlar vardı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
    bunun aynısı işte
    Eski kabinlerden farkı donanımsal olarak yapıldı herhalde eğer saha dolabına yakınsanız 100 mb hız alırsınız.Mayıs'a kadar aktifleştirirlerse güzel olur.

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Ben eskilerin içine varıncaya kadar inceledim ama yeni dolapların içini pek görmedim merak ettiğim konuydu hayırlısı bakalım 30a profili veya 1 g/bit hızları sağlayacakmı ileride göreceğiz.

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    1 tane VDSL kart derken yanılıyorsunuz. 1 VDSL kart kartın markasına göre değişsede maximum 32 abone alabilir. Kabinin içindeki VDSL destekli port sayısı ise en az 96'dır. 1 VDSL kart yoğunluğun az olduğu yerlerde takılır.
    Yeni dolaplarında içindeki tek değişiklik VDSL/ADSL kart takılan raf sayısı arttı. Bununla paralel olarak ADSL ve VSDSL port sayısıda arttı. Diğer değişiklikler o sunucunun içindeki işlemci, RAM'lerde.
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.