Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM'DAN İKİNCİ BOMBA - TAHAHÜTÜ DEVAM EDEN ABONELER AKN'SİZ İNTERNET KULLANAMAYACAK MI? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
1
Favori
22.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • allah kahretsin ne zırıltı ettiler. yap şunu aknsiz 24 mbit sabit fiyat herkes kullansın işte.

ulan ne kadar meraklılar vatandaşı ütmeye. cebe zaten 3 kuruş para giriyor,ona da gözünü dikti şerefsizler.

ama müstehak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoraNb

6 gün önce taahhüt yeniledim. Müşteri temsilcisi yılbaşından sonra sınırsız kullanacaksın dedi.

Şimdi 3 ay kullanacaksın deniliyor. Tüketici Hakem Heyetine kadar giderim valla, sözleşmemin cezasız feshini talep ederim. Böyle saçma iş olmaz. İnsanlarla dalga mı geçiyorlar?

Doğru olmamasını umuyorum...
    Tahutunuz bitmiş yada bitmek uzere miydi yoksa zaman olmasina rağmen mi yenilediniz ?

Benim 3 ay var daha, 24 mbit fiber 75 gb kota ile 67 tl ödüyorum. Tahut yeniletirlerse 2 sene daha vereyim

• Sadece gülüyorum bunlar yürek yemiş galiba,kısasa kısas o zaman hadi bakalım getirsinler sıkıyorsa,hey yavrum hey onlar daha bizim kim olduğumuzu bilmiyorlar taş üstünde taş kalmaz o fiber kabloları ısırarak kopartırız

• Selamlar,

Bazı arkadaşlar taahhütlerini uzattılar, en azından bir yıl garanti dediler. Türk Telekom gibi bir firmayla bırakın 1 yılı 1 ay bile taahhüt yenilemek istemiyorum bundan sonra. Her anımız bizi kazıklayacaklar, gelişmelerden haberdar olmamız lazım ile geçiyor. Bu ülke de hakkını korumak, kaziklanmamak bile tam zamanlı iş gibi... Türk Telekom gibi bir firmaya bundan sonra bir lira kazandırmamak lazım. Daha pahalı olsun ama Türk Telekom olmasın. Net bir şekilde sağmak için inek arıyorlar.

• Ben iki sefer telekom müdürlüğüne gittim bunun için.
    Bizzat çalışanlar 1 Ocak 2019 'da sınırsız, akn sız herkes (eski - yeni sözleşmeli herkes) internet kullanacak dediler.
    Ve bunu bütün gün orada anons ettiler.
    Ayrıca mesaj geldi.
    Ayrıca telefonla aradım.
    Bütün kayıtlar duruyor.
    Mahkemelik olurum. En sevdiğim şey adliyede takılmak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semiramist1

Selamlar,

Bazı arkadaşlar taahhütlerini uzattılar, en azından bir yıl garanti dediler. Türk Telekom gibi bir firmayla bırakın 1 yılı 1 ay bile taahhüt yenilemek istemiyorum bundan sonra. Her anımız bizi kazıklayacaklar, gelişmelerden haberdar olmamız lazım ile geçiyor. Bu ülke de hakkını korumak, kaziklanmamak bile tam zamanlı iş gibi... Türk Telekom gibi bir firmaya bundan sonra bir lira kazandırmamak lazım. Daha pahalı olsun ama Türk Telekom olmasın. Net bir şekilde sağmak için inek arıyorlar.
    Daha bugün alternatif sağlayıcılara %66 zam talebi geldi. BTK onaylarsa TT altyapısını kullanan tüm firmalar zam yapmak zorunda kalacak. Şimdi mantıken şunu sorayım, yanlışsam yanlış desin tüm arkadaşlar. Hiç bir firmayı övmüyorum, kötülemiyorum

Bu karışık ortamda TürkNet, Millenicom gibi taahhütsüz firmalara geçip bir sonraki ay zam gelip gelmeyeceğini bilmeden internet kullanmak mı? ( Dolar, enflasyon, BTK kararı sonrası yeni zam ihtimali vb.. )

Yoksa şimdiden TT'a taahhüt verip 24-50 mbps arası ideal bir hızı 65-85 TL arasında 2 yıl sabit fiyat garantili kullanmak mı mantıklı?

Amacım muhalefet etmek falan değil. AKK'nin 1 Ocaktan sonra kalkacağını cümle alem biliyor. 24-100 Mbps kullanan birinin bence bundan sonra vereceği parayı düşünmeli. Çünkü her koşulda AKK'si yok

Mevcut müşteri de olsa AKK'siz paketin normalden daha pahalı olacağı çok açık. 250 TL'lik yeni bir paketi AKK'siz diye mevcut müşteriye 100-150 TL'den satışa sunabilirler. Ben bunu düşünerek elimde fırsat varken değerlendirdim ve taahhüt uzattım, kendimi garantiye aldım

https://forum.donanimhaber.com/taahhut-yeniledim-hiz-ve-fiyat--136349806#136349806

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 20 Aralık 2018; 3:23:34 >

• phorever kullanıcısına yanıt
    Haklısınız sizde. Ama bence önemli olan kısım sizin bahsettiğiniz kısım değil. Ben çıkarımı düşünürsem, siz çıkarınızı düşünürseniz Türk Telekom bunları yapmaya (yapmaya çalışmaya) devam edecek. Ki taahüt dediğimiz şey dünyanın en mantıksız olayı bence. Neden diye sorarsanız, belki bana berbat bir hizmet sunacak 12 ay içinde herhangi bir ay ve ben bu durumdan rahatsız olunca benden kat ve kat cayma bedeli mi alacak? Siz taahüt uzattığınızda Türk Telekom denilen marka amacına ulaşıyor. Bunların hepsi planlı. Şunu yaparsak şu kadar müşteri kazanırız, satranç oynar gibi oynuyorlar. Ne kadar amaçlarına ulaşırlarsa o kadar kar.

Ama daha komik bir durum var. Biz olmasaydık Türk Telekom diye bir firma varolamazdı. Bizden kastım, tüketiciler. Onların bizi ikna etmesi gerekiyor, bizim onları değil. İnanır mısınız hakkımı korumaktan, kazıklanmamak için uğraşmaktan, düşünmekten bıktım. Artık basit şeyleri yapmak ağır geliyor. Daha önce de dediğim gibi haklarımızı korumak tam zamanlı iş gibi Türkiye'de. Çoğumuz da ücret almadan bu işi yapıyoruz...

• BU yazinin gonderilme tarigi 1 kasim 2018 yeni bir yazi degil belki ozaman dusunce oydu ama sanki dunku yaziymis gibi davranmayin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ediza

BU yazinin gonderilme tarigi 1 kasim 2018 yeni bir yazi degil belki ozaman dusunce oydu ama sanki dunku yaziymis gibi davranmayin
    Akn'nin kalkacağı da 15 gün önce belli olmadı ki geçen sene belli olmuştu. Telekom planını programını yapmıştır birkaç ay öncesinden.
  • ''toptan satis ve al&sat paketleri'' ibarelerini gorebilirsiniz.bunlar son kullaniciyi bag-la-mi-yor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Akn li interneti de sınırsız diye satmıyorlar mıydı?

• Hani bazılarına göre zam yapmak fırsatçılıktı, hani fahiş zam yapan marketler vs şikayet ediliyordu, hani patates,soğan depoları basılıyordu? Hadi soruyorum bu %66lık zam fırsatçılık değil de nedir? Hadi enflasyonla mücadele (!) Hadi bak dolar da düştü fırsatçılık işte ! Hadi patates deposu basıldığı gibi TT ye de dur deyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 20 Aralık 2018; 6:33:53 >
  • Bu imkansız. Tüketicinin korunması hakkındaki kanuna aykırı. Var olan sözleşmeyi tüketici aleyhine sonradan değiştiremez. Mecburen sözleşme sonunu beklemesi gerekir...

Rahat olun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeniada -- 21 Aralık 2018; 7:10:47 >
  • iyoki kullanıcısına yanıt
    Bende aynısını yaptım bana da kota kalkacak dediler

• Bu mail sanki hiç bizimle alakalı değil gibi. Toptan satış bölümü yollamış.

Zaten sözleşme maddesi çok açık. Tüketici aleyhine değişiklik yapılamaz. Yapılırsa tek taraflı fesih mümkün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TÜRK TELEKOM'DAN İKİNCİ BOMBA - TAHAHÜTÜ DEVAM EDEN ABONELER AKN'SİZ İNTERNET KULLANAMAYACAK MI?

Bu mesajı boşuna attıklarını veya yanlışlık olduğunu düşünmüyorum.Ocak ayından itibaren aknsiz kullanmaya başlarız.

• Bu sadece toptan satış yapan firmalarla ilgili bir durum. Bireysel Türk Telekom aboneleri ile uzaktan yakından alakası yok.

• Eveeeeeet 80 türk lirasına 170 gb lik kotalı internetim hayırlı (!) olsun
    Edit: Eski smslere bakayım dedim ama tersini diyor?

TÜRK TELEKOM'DAN İKİNCİ BOMBA - TAHAHÜTÜ DEVAM EDEN ABONELER AKN'SİZ İNTERNET KULLANAMAYACAK MI?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunpower-storm -- 20 Aralık 2018; 9:26:38 >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Hata tabiki sizde. Ne diye boş konu açıyorsunuz toptan satış diyor gonderen kişi yani al-sat modeliyle hizmet verenler etkilenir bundan sadece

Okuma Yazmanızda mi yok bu tt lulari etkilemiyor forumda al-sat olarak internet kullananlar sadece oris telekom kullananlar onlarda zaten sınırsız değiştirmez ler diye düşünüyorum

İnsanlara yanlış bilgi verip algı yapmanızın amacı ne yani okuma yazmanız yoksa söyleyin tamam diyelim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.