Şimdi Ara

Turk Telekom Daireye kadar Fiber internet baglantısı. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
4
Favori
68.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sabırlı olun müdürlükten haberler var sizin böyle aramanıza gerek yok ekipler ilk fiber kabloyu çeker 1 hafta sonra saha dolabını yani t11 a kabinini kuraralar.1 gün sonra kabinde telefon kablolarına aktarım yapılır.bu aktarım adsl kullanıcıları içindir.bunun yararı adsl kullanıcıları sanki santral aşağıdaymış gibi kullanmakarıdır.bununla birlikte aşağıya mdu server kurulur ve her daireye elektrik şaftından yani apartman boşluğundan hat çekilir.eğer cat 6 kablo ile intermnet alırsanız telefonu modeme bağlarsınız ve voip ile görüşürsünüz ve bakır kablolardan kurtulursunuız.kısaca cat 6 kablo ile gelmesinin sebebi ana fiber modem aşağıda siz onu aktarıcı ile eve aktarıyorsunuz :D KOMŞUDA KABLO ÇEKME MANTIĞI.fiber internet bu.bide daha güzel yeni siteler var ama küçük nolanları 6 veya 5 katlı gibi oralarda EWE direk fiber kıl gitmektedir:D
  •  Turk Telekom Daireye kadar Fiber internet baglantısı.
    BU FTTH testi GPON'dan pek farkı yok.
    Bazı yerlerde FFTC'nin bile bu değerleri yakaladığı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emo5313

Kardeşim kutu bundanmı..

Turk Telekom Daireye kadar Fiber internet baglantısı.

Bu Kutu İle Bizim Binaya Takılan Kutu Farklı Elektirk Girişi Yok Bizimkinde T21 Geniş Bant Erişim Kabini Türk Telekom 100/100Mbps Fiber Yazıyor Konulan Kutuda Aralarındaki Fark Anlamadım Ama Sizin Kutu Daha Bİr Hızlı Gibi Duruyor
  • exileteam E kullanıcısına yanıt
    2 sene önce çekip foruma eklediğim fotolor onlar evet elektirik girişi var ama hepsi lanet telekomun çağdışı networküne bağlı olduğu için pingler uzaya çıkmış durumda online oyun yalan oldu gitti dsl arar oldum.

Şimdi bu kutuya 20 metre mesafeye tip7 saha dolabı koyuyorlar geçen baktım çalışma var.

Altta roket hizmetiyle aldığım hız var 80mbps üstü hızları daha göremedik bakalım.

Snr yerlerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thrax

Pek farkı yok derken neyi kıyaslayarak diyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emo5313 kullanıcısına yanıt
    Sizinki Gene İyi Benim Snrler Daha Kötü 5.1 8.1 SNR DEĞERLERİ

ulaşılabilir hız 15mbit

tanımlı hız 10239 kb 799 kb suan sürekli değişiyor tabi bu tanımlı hız hat durumuna bağlı olarak
  • Bizim binayada sessiz sedasız koymuşlar, kimse talep etmedi
    elektrik girişinde elektrik sayacı var..sayaç ne işe yariyor acaba?
  • Yan binaya koydular 2-3 binaya dağıtacakmış ordan türk telekom...Süperonline'ı arasammı acaba?Yan binaya koydular bizim apartmanada siz koyun diye :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: faststyla94

quote:

Orijinalden alıntı: Thrax

Pek farkı yok derken neyi kıyaslayarak diyorsunuz?

Bende 1 ay oldu vdsl2 20mbit kullanıyorum tip 7 saha dolabından hizmet alıyorum hattım çok iyi olduğunu 100mbit çok rahat görebilceğimi söyledi tt deki tanıdık sizce kaldırırmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 20 Eylül 2013; 15:45:13 >

• 100mbit alıp 200 gb adil kota ile ugrasacagınıza 32 mbit 159tl ile aknsiz hayatla tanısın daha iyidir bence saniyede 4 megabayt dosya indirmek az bir değer değil açıkçası
  • ftth hizmeti alıyorum. henüz internet aktif olmadı ama sormak isediğim bir soru var.

daireme ericsson t063g ve tilgin hg1332 takıldı.

bu ericsson t063g gpon aleti ile birlikte bendeki hizmet gerçek ftth oluyor mu?
  • eloko E kullanıcısına yanıt
    Elektirik gidince ne işe yaradığını anlarsın kardeşim

Diyebilirsin elektirik gidince net işime yaramaz ama telekom herşeyde olduğu gibi bundada sınıfta kalıyor sistemi bir çok defa elle tekrar çalıştırmak gerekti tecrübeyle sabit elektirik gidip geliyor bakıyoruz net yok birde telekomu arıyoruz.

Sistem enerjisi normal saha dolapları gibi santralden değil direk elektirik hattından sağlanıyor.
  • arkadaşlar selam. binanın girişine birkaç ay önce fiber dolap koymuşlardı. t11 sanırım. 2 gün öncede fiber kabloyu bağlamışlar. bundan yapılacak işlem nedir. telefon kablolarının bağlanması mı gerekiyor. bu arada kutuya tek koblo giriyor.

• Fiber pano ile telefon kutusu arasında kablo bağlantısı yapılıyor.
    Diyelim ki bir abone fiber istedi, bu durumda fiber pano ile hali hazırdaki telefon kutusundaki ilgili dairenin evine giden kablo arasında köprü bağlantı şeklinde bir kablo çekiliyor.
    gelen hat fiber ama eve giden kablo normal kablo oluyor bu durumda , tabi telefon kutusundan eve gelen cat5 falan değilse hız azalır mı ne olur bilemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eloko

Fiber pano ile telefon kutusu arasında kablo bağlantısı yapılıyor.
    Diyelim ki bir abone fiber istedi, bu durumda fiber pano ile hali hazırdaki telefon kutusundaki ilgili dairenin evine giden kablo arasında köprü bağlantı şeklinde bir kablo çekiliyor.
    gelen hat fiber ama eve giden kablo normal kablo oluyor bu durumda , tabi telefon kutusundan eve gelen cat5 falan değilse hız azalır mı ne olur bilemem.

Slm lar
    bende fiber abonesi oldum bina girişinden daireye ayrı bir hat çekmem gerekiyormuş Cat 5 kablo aldım doğrumu acaba ? kalın bi kablo tereddütte kaldım bağlantıyı aşağıdan yukarı kendim yapabilirmiyim bilgisi olan tarif ederse çok memnun olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realjonturk -- 20 Mart 2014; 20:08:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: realjonturk
    Slm lar
    bende fiber abonesi oldum bina girişinden daireye ayrı bir hat çekmem gerekiyormuş Cat 5 kablo aldım doğrumu acaba ? kalın bi kablo tereddütte kaldım bağlantıyı aşağıdan yukarı kendim yapabilirmiyim bilgisi olan tarif ederse çok memnun olurum

Mesafe 50 metreden az ise hiçbir sıkıntı olmaz, cat 5 işinizi görür. Port ve modem bağlantısı için telekomun teknik ekipleri gelecek. Kendileri fiber uyumlu modemde geitereceklerdir. Hayırlı olsun
  • Arkadaşlar bizim site 300 metre ötedeki mahallenin kıdemli Tip1 dolabına bağlı ama 7 bloklu sitemizin altyapısı dandik. Acaba telekoma yönetim olarak başvursak blok bodrum katına tip11 kabin bağlarlar mı? Ne gerekli binaya kadar fiber getirtmek için? Çevredeki diğer sitelerde bu kabin binaya kadar gelmiş?
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Bir dilekçe ile şansınızı deneyebilirsiniz fakat mahallede fiber oldugundan binaya kadar fiberoptik getirmeye gerek duymayabilirler. Dusuk bir ihtimal bence ama deneyin derim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim 7 daireli 70 bloklu sitede bile şu bina altına konulan tip11 kabinden yok. Yönetici bunu talep etse sonuç alır mıyız?

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Üstteki cevabımı okuyun :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.