Şimdi Ara

Turk Telekom Daireye kadar Fiber internet baglantısı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
4
Favori
68.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mersin/Mezitli de 2 bloklu bi sitede oturuyorum.2 hafta once Turk Telekom sitedeki blokların icine kadar Fiberoptik kablo getirip kutu koymustu.Bugun ise gelip o kutudan eve kadar ince bi Fiberoptik kabloyla hat cektiler.Ve daha sonra gelip bi cihaz baglıcaklarını soylediler.Internete hız kaybi yasamadan baglanıcagımı soylediler.Kutudan eve kadar getirilen kablonun bi parcasına baktım içinde sac teli kalınlıgında suruyle fiber vardı.Sayamadım bile.Ayrıca Turk Telekomun kutusunun yanına sonradan SuperOnline ekipleri gelip
    kendi kutularını koymuslar ama Turk telekom once davrandı.Cat 6 kablo kullandıkları yerde var mıs ama bizim siteye eve kadar fiberle geldi.Tamamen aktif oldugunda burdan sizinle performansını paylasıcam.Tesekkurler Turk Telekom.

• quote:

Orijinalden alıntı: pischoo

Mersin/Mezitli de 2 bloklu bi sitede oturuyorum.2 hafta once Turk Telekom sitedeki blokların icine kadar Fiberoptik kablo getirip kutu koymustu.Bugun ise gelip o kutudan eve kadar ince bi Fiberoptik kabloyla hat cektiler.Ve daha sonra gelip bi cihaz baglıcaklarını soylediler.Internete hız kaybi yasamadan baglanıcagımı soylediler.Kutudan eve kadar getirilen kablonun bi parcasına baktım içinde sac teli kalınlıgında suruyle fiber vardı.Sayamadım bile.Ayrıca Turk Telekomun kutusunun yanına sonradan SuperOnline ekipleri gelip
    kendi kutularını koymuslar ama Turk telekom once davrandı.Cat 6 kablo kullandıkları yerde var mıs ama bizim siteye eve kadar fiberle geldi.Tamamen aktif oldugunda burdan sizinle performansını paylasıcam.Tesekkurler Turk Telekom.

İstanbul'da deprem projesi kapsamında evlerimiz yıkılacak diye türk telekom tarafından koca şehre fiber internet kablosu çekilmek istenmedi.ayıp ya madem bir hizmet vereceksin o zaman bunu Tüm Türkiye yay olası riskleride göze al,bölge bölge fiber internet bağlantı kablosu mu çekilir ya resmen dalga geçmektir bu internet kullanıcılarıyla kınıyorum buradan Telekomu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_Ugur -- 16 Aralık 2011; 20:13:55 >

• quote:

Mersin/Mezitli de 2 bloklu bi sitede oturuyorum.2 hafta once Turk Telekom sitedeki blokların icine kadar Fiberoptik kablo getirip kutu koymustu.Bugun ise gelip o kutudan eve kadar ince bi Fiberoptik kabloyla hat cektiler.Ve daha sonra gelip bi cihaz baglıcaklarını soylediler.Internete hız kaybi yasamadan baglanıcagımı soylediler.Kutudan eve kadar getirilen kablonun bi parcasına baktım içinde sac teli kalınlıgında suruyle fiber vardı.Sayamadım bile.Ayrıca Turk Telekomun kutusunun yanına sonradan SuperOnline ekipleri gelip

Kardeşim hayırlı uğurlu olsun bir kaç fotoğraf çekip koyarsan bizde telekomun bu hizmeti hakkında fikir sahibi oluruz..

• Eskişehirde de büyük bir yenileme çabası var ama sanırım evler ekadar döşeme yok fiberi. Bizim binanında tüm tel hattını içeri aldılar normal cat6 kablo ile hat çektiler ikili RJ11 priz koyup cat6 dan 4 kalboyuda bu prize bağladılar.

Mahallenin altında da fiber opitk kabloları var. Uzaklığım hemen hemen 200metre falan. Keşke eve kadar fiber döşenseydi ama bu bile büyük başarı bence şu anda camdan sallanan bir kablo ile adsl hizmeti alıyorum. Bari apartmanın altına kadar fiber gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: emo5313

quote:

Kardeşim hayırlı uğurlu olsun bir kaç fotoğraf çekip koyarsan bizde telekomun bu hizmeti hakkında fikir sahibi oluruz..

Tesekkurler takıcakları cihaz da gelsin koyucam resmini sarı bir kabloyla getirdiler odada prizden cıkardılar.kablonun kesilmis bir parcasını inceledim beyaz beyaz sac teli inceliginde bi suru tel var.Bu arada bizim asansor dairesinde Turk telekomun kutusunun yanınada Superonline koymus kutu Rekabet :)Onunda fotosunu cekicem gorusmek uzere.

• ne şans yahu
  • Japonya'da da deprem oluyor ama altyapı süper. Adamlar bir kere kabloları yer altına değil, gökyüzüne çıkarıyor. Fiber kablolar bile direkler arasında asılı. :)
  • tamamen fiber hat değil. sadece kutulardan evlere fiber hat çekiyorlar. Ana dağıtım bakır kablo.

kısaca ana yollar 3 şeritli evlere gelen yan yollar 10 şeritli
  • quote:

Orijinalden alıntı: pilyeri

tamamen fiber hat değil. sadece kutulardan evlere fiber hat çekiyorlar. Ana dağıtım bakır kablo.

bloklardaki kutuya fiberle geldi ve yollar santraller arası hepsi fiber yanlıs bilgi vermeyelim.
  • Kardeşim kutu bundanmı..

• arkdaşlar birkaç gün öncede bizim binaya kablo çekmişler ama kutu yok. kablo siyah kalın bir kablo ve ucunda led gibi bişey var. bu fibermi oluyor. bölge istanbul bahçelievler soğanlı tarafı
  • quote:

Kardeşim kutu bundanmı..

bizim apartmanada bundan takıp gitmişler.altında o siyah kablo bağlanmamış ve gördüğüm kadarı ile hiçbir bağlantı yapılmamış sadece kutu :)
    bu aktive olduğunda kaç mb e kadar hız alabilicez?
  • savas146 kardeşim öncesi sonrası değerleri koyayımda nasıl olduğuna sen karar ver.

O resimler fiber kablo bağlanmadan önceki hali

Üstteki eski hat değerlerim alttakide yeni..

• Gerçekten doğruysa çok süper bir haber zira yıllardır TT'deyken, 18 ay önce kızdığımdan Smle'ye geçmiştim hem kampanyadan (%50 indirim 12Ay) yararlanıp hiç olmassa tam olarak alamadığımız 8Mb'tin acısını çıkarmak için. Zira Smile geçmeden bir kaç ay evvel çok kopmalar yaşıyordum artık çok can sıkmaya başlamıştı ve smileye geçtikten bir kaç ay sonra bir baktımki hızımı 6Mbit'e sabitlemişler yani bu hat verimsizliği buradada devam etmişti anlaşılan diğer internet sağlayıcılarıda aynı altyapıyı kullanıyorlar(Superonline hariç) Hat kaldırmadığı için 18 aydır 8Mbit parası ödüyoruz. Ama 6Mbit alıyorum çok büyük haksızlık. Bu modeme kadar Fiber çekme olayı için Apartmanca Telekoma müracacat filanmı gerekiyor yada kendi kendilerincemi yapıyorlar acep? Vallahi çekilenler çok şanslı bencede hayırlı uğurlu olsun darasıda bizlerin başına.
    Not: Yer,İzmir Karşıyaka Atakent

• quote:

savas146 kardeşim öncesi sonrası değerleri koyayımda nasıl olduğuna sen karar ver.

Teşekkürler kardesim eline saglık
    Peki bu bağlantı yapıldığında limitsiz olarak hangi paketi tavsiye edersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: savas146

quote:

savas146 kardeşim öncesi sonrası değerleri koyayımda nasıl olduğuna sen karar ver.

Kardeşim hız arttı ama ping süreleri uçtu gitti online oyun keyfimiz kaçtı..

Şu an hangi tarifedesin bilmiyorum ama bana 8 e kadar olan tarife yetiyor ha dersenki arada fazla bir fark yok hd blurey film koleksiyonu yaparım dersen 16 kadar olanı al.

Hatta bir ortak bulursan hiper dedikleri aslen vdsl olan 32 e kadar tarifeye bile geçebilirsin kutu sizin binadaysa kayıpsız kullanırsın ben ortak bulamadığım içn kaldı sen şansını bir dene istersen ortak konusunda.. 32 e kadar olanın fiyatda 79 lira yanlış değilsem

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: savas146

quote:

Kardeşim hız arttı ama ping süreleri uçtu gitti online oyun keyfimiz kaçtı..

Şu an hangi tarifedesin bilmiyorum ama bana 8 e kadar olan tarife yetiyor ha dersenki arada fazla bir fark yok hd blurey film koleksiyonu yaparım dersen 16 kadar olanı al.

Hatta bir ortak bulursan hiper dedikleri aslen vdsl olan 32 e kadar tarifeye bile geçebilirsin kutu sizin binadaysa kayıpsız kullanırsın ben ortak bulamadığım içn kaldı sen şansını bir dene istersen ortak konusunda.. 32 e kadar olanın fiyatda 79 lira yanlış değilsem

kutu bizim binada şuanda 2 mb sınırsız kullanıyorum.eski kullanıcı olduğum için 500 gb download yapsamda hızım düşmüyor(her ay min 200 gb download yaparım)

• Daire içine kadar fiber hat çekiyorlar ama hala DSL bağlantısı mı veriyorlar?
  • 2 mb sınırsıza verdiğin parayla 16 kadar olana geçersin kardeşim dediğim gibi vdsl seçeneğinide değerlendirebilirsin..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pilyeri

tamamen fiber hat değil. sadece kutulardan evlere fiber hat çekiyorlar. Ana dağıtım bakır kablo.

bloklardaki kutuya fiberle geldi ve yollar santraller arası hepsi fiber yanlıs bilgi vermeyelim.

O dediğin süperonline ın yöntemi en baştan sistem kuruyorlar.

tt net VDSL2 üzerinden fiber! isminde internet veriyor. TTnet çalışanına sor söylerler. Ana hattın vdsl2 oldugunu.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.