Şimdi Ara

Türk Telekom (avea) Artık 900 mhz Bandınıda Kullanacak (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
513
Cevap
6
Favori
16.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 900mhz e nasıl sabitliyoruz geçmiş sayfalara baktım bulamadim kaçıncı sayfada acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben samsung note 3 kullanıyorum nasıl 900mhz kullanıyorsunuz?Bir şey yapmaya gerek varmı?

• Bu 900mhz sabitlemenin bi avantaji yada dezavantaji var mi beyler? Yararli olacaksa yapalim ama zararida varsa gecmeyelim. Anladigim kadariyla o kadar elzem bisey degil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bender B. Rodriquez

Bu 900mhz sabitlemenin bi avantaji yada dezavantaji var mi beyler? Yararli olacaksa yapalim ama zararida varsa gecmeyelim. Anladigim kadariyla o kadar elzem bisey degil

Ben 900sabitledim Bursada 2defa çekmediği yere denk geldim. Zaten çekmediği yerde de 2g nede 2100mhz3g hiçbiri çekmiyordu. Ben şuan gayet memnunum. Sarj daha uzun gidiyor gibi hissettim. Sinyal seviyesi çok tatmin etti beni. Normalde 3gde 1dişe düşer sayfalar açılmazdi. Sonra birden otomatik olarak 900mhze geçerdi. Sabitledim daha rahat kullanıyorum interneti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sssss5 -- 21 Ocak 2016; 0:40:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sssss5

quote:

Bu 900mhz sabitlemenin bi avantaji yada dezavantaji var mi beyler? Yararli olacaksa yapalim ama zararida varsa gecmeyelim. Anladigim kadariyla o kadar elzem bisey degil

Ben 900sabitledim Bursada 2defa çekmediği yere denk geldim. Zaten çekmediği yerde de 2g nede 2100mhz3g hiçbiri çekmiyordu. Ben şuan gayet memnunum. Sarj daha uzun gidiyor gibi hissettim. Sinyal seviyesi çok tatmin etti beni. Normalde 3gde 1dişe düşer sayfalar açılmazdi. Sonra birden otomatik olarak 900mhze geçerdi. Sabitledim daha rahat kullanıyorum interneti

Sadece Samsung telefonlarda mı sabitleme var ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

quote:

Orijinalden alıntı: sssss5

quote:

Sadece Samsung telefonlarda mı sabitleme var ?

Samsung s3mini kullanıyorum. Diğer telefonları bilmiyorum

• Note 5 ile yapabilen var mı servis Mode menüsünde daha fazla sekmesinde back basıyorum herhangi birşey olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: KuzeyRüzğarı

Note 5 ile yapabilen var mı servis Mode menüsünde daha fazla sekmesinde back basıyorum herhangi birşey olmuyor

S5 kullanıyorum bendede durum aynı, back yazısına tıklayınca herhangi bir menü açılmıyor

• crazy0067 C kullanıcısına yanıt
    Simdi *#0011# yap service mode acildiginda bi kere back yap sonra key input kismina Q yaz sonra tekrar backe bas yine key input kismina 0000 (4 tane sifir yaz) sonra bi 15 saniye bekle. Menu acilacak. Ordan debug screen sec. Ordan phone control. Ordan network kontrol. Ordan wcdma ordan bant sadece 900/1900/2100 secenekleri var. Istedigini sec.

• Arkadaşlar anladigim kadariyla 2100mhz öncelikli.Hatta az önce otomatik moda aldım 3g 3diş çekiyor frekans2100gizukuyor bir dişe düşünce 900mhze geçiyor. 900mhz sabit gezmeye devam hep full. Çünkü 900mhzde hiç yoğunluk yok hız daha yüksek ve sayfalar daha seri açılıyor. Eğer öncelik olmasa 900mhz sinyal daha güçlü olduğu için tüm telefonlar 900mhze geçer ver bant genişliği daha az olduğu için aşırı bir yoğunluk olurdu. Tam hatırlamıyorum ama aveanin 2100mhz da 30mhz bandi vardı toplam kapasite 130mbps yapar bir baz istasyonunda tabi farklı teknolojiler ile bu artar. Anten başına 43mbps falan düşüyor diyebiliriz. Ama 900mhzde 11mhz bandimiz var toplam kapasite 50mbps falan. 3anten olsa 16mbps falan hız alırız. Cift Taşıyıcıli telefonda avea ile 60mbps hız almak mümkün. Tabi şebeke boş ise Rakamlar tahminidir. Not: çoğu 3gli telefonda üst sınır 43mbps.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sssss5 -- 21 Ocak 2016; 9:33:31 >
  • iphone'da bunu ogrenemiyoruz sanirim? Cihazim jailbreakli

• vlkn216 kullanıcısına yanıt
    *3001#12345#* ile bir seyler cikiyor ama pek ise yaramiyor.

• trtunski T kullanıcısına yanıt
    Reis dediğin olay arkadaşın cihazında denedik olmadı cihaz galaxy core prime.Başka bir yol var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: köfteciŞakir

Reis dediğin olay arkadaşın cihazında denedik olmadı cihaz galaxy core prime.Başka bir yol var mı?

O verdigim yontem note 3 icin

• quote:

Orijinalden alıntı: trtunski

Simdi *#0011# yap service mode acildiginda bi kere back yap sonra key input kismina Q yaz sonra tekrar backe bas yine key input kismina 0000 (4 tane sifir yaz) sonra bi 15 saniye bekle. Menu acilacak. Ordan debug screen sec. Ordan phone control. Ordan network kontrol. Ordan wcdma ordan bant sadece 900/1900/2100 secenekleri var. Istedigini sec.

S5 Dede işe yaramadı malesef

• trtunski T kullanıcısına yanıt
    Note 3 de debug control diyorum ama phone control ve network control çıkmıyor

• 4 farklı samsung telefonda yapamadım yav sinir oldum

• Ankara'da şehir merkezinde hemen hemen her yer 900MHz'de
  • quote:

Orijinalden alıntı: pusat1249

Note 3 de debug control diyorum ama phone control ve network control çıkmıyor

Debug screen ---> phone control ---> network control ---> baseband selection ---> wcdma ---> only 900 mhz

• Bugün arkadaşla oturuyoruz ikimizde avea benim tel full çekiyor onun ki 1 diş öyle yarım saat falan takıldı. İnternette gezerken telefon 900mhze geçti. Sonra tekrar 2100e düştü 1dis çekmeye devam etti. Tahmin ettiğim gibi 900mhzde yoğunluk artmamasi için 2100mhz öncelikli. Forumu takip eden arkadaslara batarya tasarrufu ve daha iyi internet deneyimi için 900mhze sabitlemeyi tavsiye ederim. Önceliklendirmeden dolayı herkes 2100mhz kullanirken boş bir frekansı bizler kullanmış olacağız. Şunu da ekleyeyim mahalle meydanında 900mhz 2diş çekerken 2100mhz full çekiyordu. Hatta iddiaya dahi varım avea 3gde vodafone ve Turkcelli geçti. Hatta avea kullananlar sehir içinde birdaha 2gye hiç düşmeyecek. Büyük şehirde 2gye düşen varsa ekran resimleri bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sssss5 -- 22 Ocak 2016; 21:40:46 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.