Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM 100 MBPS HIZLARA MECBUR BIRAKIYOR FİYATLAR ARTIYOR (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
8
Favori
227.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
317 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Taslağı tam okumamışsınız bunların dışında asıl sorun ISS değiştirme işi baya zorlaşıyor. Teklife göre yılda 4 kez churn işlemi yapabileceği belirtilmiş. Ayrıca alternatif ISS'ler SAYE kapsamında DSLAM değiştirme masraflarını ve eğer santral tarafında başka masraf gerekiyorsa onların yatırım bedelini de karşılamak zorunda.

Port fiyatları ise yanlış yorumlanıyor. VAE tarifesinde transmisyon ve port fiyatları ayrı ayrı hesaplanıyor. SAYE modelinde transmisyon ücreti kalkıyor. Yani port transmisyon tarafında ek maliyet yok şu anki modelde de alternatif ISS'nin 100 Mbps verdiği abone için aşağı yukarı 70-80 TL'ye geliyor. Üstelik 20 Mbps fiyatı şu anki modelden çok daha uyguna geliyor. Lakin alternatif firmanın yatırım maliyetlerini üstlenmesi onlar için büyük bir külfet. Bu yüzden SAYE'den birşey beklemediğimi daha önce söylemiştim, çünkü TT'nin yıllardır yaptığı yatırımlar bu şekildeki bir modeli kapsayan birşey değildi. Ülkemizdeki ISS'lerde bir vizyon eksikliği var. Adamların önerdiği OLT'de bile toplam kapasite 2488 Gbps/1288 Gbps. 256 abone başına kaç Mbps düşüyor varın hesaplayın. Tabii daha yüksek OLT seçenekleri sunmuşlar ama onların fiyatları da daha yüksek, hatta kabin değiştirme seçeneği bile sunmuşlar.

• kölemenler doluşmış yine TÜRK TELEKOM 100 MBPS HIZLARA MECBUR BIRAKIYOR FİYATLAR ARTIYOR  ait olduğunuz mok çukurlarında 24mbpsler ile sürünebilirsiniz ama olur da bu emekler meyve verirse kullanırsanız şekersizsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: IsO6

ne varsa turknet'te var. bu interneti kullanabilmek luks olmamalı

Türk net tamamen şans, sanslı olan 100 de kullanıyor 1000 de ama geneli memnun değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8 mbps bile alamıyorum gelsin 100mbps altsınır olsun paşa paşa veririm kaç tlyse

• İndirme hızları bölgeye göre gene belli bir seviyeye ulaştı ama gerçekten gönderme hızları acınası seviyelerde. Pandemide bile 8 mbit upload verilebiliyor ancak. Oysa upload hızları, indirme hızının yarısına eşit olsa en azından, çoğu kişi için sorun olmayacaktır.

• Bu hız profillerinde umarım dow/up olarak ufak tefek de olsa bir esneklik vardır umarım.

Kimse 1000/1000 gibi uçuk kaçık paketler istemiyor ki. Hız profillerine 100/50, 200/100 gibi download hızı upload hızının yarısı olan paketler bile kullanıcıları en az 5 yıl susturur; başka bir şey istemez kullanıcılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuzyirmi -- 23 Ocak 2021; 13:17:54 >
  • dikenlikaktüs D kullanıcısına yanıt

https://netspeed.com.tr/altyapi-sorgula//

Burada hızınız kaç çıkıyor hocam?

• broker3443 kullanıcısına yanıt

Modem hat değerlerinizi paylaşır mısınız kontrol edelim.

• NitroNos kullanıcısına yanıt

Türktelekom zaten bankaların, hariri sağolsun kredi çekmiş olduğu bankalara hiç para ödemeden çekip gitti, Telekom yönetimi bankalara kaldı. Yanlış bilmiyorsam yönetim Akbank, garanti, işbank konsorsiyumu tarafından yönetiliyor.

• Beyler sesimizi duyurmamız lazım etkinlik birşeyler planlamalıyız gündeme oturmalıyız

Ulaştırma bakanlığına yazdım yarın bakşa bakanlığı deniyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekno moomce -- 23 Ocak 2021; 13:50:14 >
  • Ereninh0 kullanıcısına yanıt

Kullanım amaçlarına göre değişiklik göstermekle birlikte, o hız paketine sahip birçok kullanıcı için yetersiz bir hız hocam. Daha üst seviyelerde de olabilir, örneğin fiber kullanıcıları için 200,300,400,500 paketlerinin çıkabileceği gibi veya daha da yükseği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 23 Ocak 2021; 13:38:49 >
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    TÜRK TELEKOM 100 MBPS HIZLARA MECBUR BIRAKIYOR FİYATLAR ARTIYOR

8 üstü verdiklerinde hat felç oluyordu en son. netspeed de kullandım 3 ay sonra kopmalar başladı. şuan superonlinedayım

Çok uzakmışsınız hocam saha dolabına/santrale. tuketici.btk.gov.tr adresinden durumu yazdığınızda ne cevap geliyor?

• 100 mbps Türkiye için iyi hız bence. 16 mbps bile alamayanlar var.

durumu önce cimerden yazdım ondan sonra btknın bir sitesine yazmamı söyleyen bir mail attılar. aynı şekilde btkya da mail attım. isteğiniz alındı çalışma yapılacak falan diye bir mail geldi bana. ondan sonra 2 veya 3 hafta sonra başka bir mail geldi gelen maile hiçbir şey yazmadığım için hizmet sonlandırılmıştır diye. ne yazmam gerekiyordu ki o maile. vallahi trajikomik. ondan sonra tt ye aradım bana en yakın müdürlüğe dilekçe yazmam gerektiğini söylediler. onu da yazdım. 2 hafta sonra 1 ay olacak hala bana bir geri dönüş yapılmadı. yine mail atayım sizin attığınız yere ama bir şey olacağını sanmıyorum. muhtara sordum benim 1km aşağımda 35mbps internet var burada neden yok diye vodafone kendisi geldi bir şeyler yaptı dedi. bu mahalleye fiber falan getirecekler ama belediyeden ötürü gelmiyor dedi. eğer belediye yolları yapmayı kabul ederse fiber gelecekmiş ama belediye yolları yapmıyormuş masraf olarak görüyormuş. :D :D :D :D

Firmalar kazdıkları yerleri kendileri kapatıyor hocam veya parasını belediyelere ödüyorlar. Sizin durumda en iyisi bağlı olunan müdürlüğün erişim planlama birimi ile görüşmek. Onlar size en doğru bilgiyi verirler hocam.

• sunset58 S kullanıcısına yanıt
    Sorma üstadım 3 aydır aynı savaşı veriyorum artık kendimi benzin döküp yakicam adamlara portum bozuk değiştirin diyorum bana misin demiyorlar

o erişim planlama birimini nereden bulacağım?

pazartesi günü giderim artık teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler ve ilginiz için

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.