Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM 100 MBPS HIZLARA MECBUR BIRAKIYOR FİYATLAR ARTIYOR (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
8
Favori
227.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
317 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 200/10 ise normaldir.1000 Mbps almıyorsunuz yani bu fiyata vermeleri çok zor.

• 200mbit downloada 10mbit upload hahah şaka gibi gerçekten

10mbit uploadı sol ilk fiberi çıkardığında veriyordu zaten 10/10 paketlerinde

• Ttkom 16 Mbps hızinda paket kullanıyorum. Bir gün şöyle bir mesaj geldi
    "Degerli musterimiz, ADSL altyapisinda olan evde internet hattinizi, daha iyi bir internet deneyimi yasayabilmeniz icin VDSL altyapiya ucretsiz olarak tasidik. Iyi gunlerde kullanmanizi dileriz. Talep ve onerileriniz icin 4441444'ten bize ulasabilirsiniz"
    Bu mesajdan sonra nette sürekli kopmalar yavaslamalar başladı. Kaç defa aradım müşteri hizmetlerini güç bela arıza kaydı açtılar ve ertesi gün sorunuz düzeldi diye mesaj geldi. Ama sorun aynı şekilde devam ediyordu. Komşulara sordum sizde durum nasıl diye. Sıkıntı yok ama bizimde daha önce böyle bir sorunumuz vardı. 24 mbps den 16 Mbps ye düşürttuk artık daha stabil oldu internetimiz dediler. Sizce sorunu nasıl çözebiliriz. Müşteri hizmetleri dediki sizin netinizi adslden vdslye geçirerek internet altyapınizi 50 Mbps ye yukselttik. Sorun bundan mi kaynaklı acaba. Modem arizasi olabilir dedi müşteri temsilcisi ama modem firması da arıza yok diyor. Kanal değişikliği ve resetleme işlemi yaptı değişen olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • broker3443 kullanıcısına yanıt

tam emin olmamakla birlikte, adsl hizmetini kullandığın modemin vdsl 'i desteklemiyor olabilir. daha tecrübeli arkadaşlar mutlaka vardır, probemin ile ilgili ayrı bir konu açtığın zaman daha yararlı bilgiler alman olası.

• turk telekom ile btk'nin basinda ayni kisi olursa ne olmasini bekliyorsunuz ki :)

• Ben zaten hiç "limitleri şöyle genişletelim, tüketiciye böyle iyi hizmet sunalım." diyen bir firma görmedim ki, hep bir limitleme hep bir kısıtlama.

Cimer ve diğer yollar üzerinden yarın başvurularımı yapacağım, umarım istenilen ve beklenilen pozitif gelişmeler gerçekleşir.

• AKK veya KOTA kocabir YALAN olduğunu görmüş oldu. Her ayın 1'de kota sıfırlanıyor ve değişen birşey yok

• Bu internet çilesi artık bıktırdı. Bir ülke yıllardır hiç mi gelişmez. Hala bakır kabloyla 0.60 hız alıyoruz. Ülkede genelde interneti sosyal medyada gezmek için kullandıklarından kimsenin sesi de çıkmıyor.

• Diğer ıss lere göre şaka değil.. Pandemide 20 yapmıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

200/10 ise normaldir.1000 Mbps almıyorsunuz yani bu fiyata vermeleri çok zor.

400 mbit lere çıkıyor ama 200 altı olmuyor hiç

• quote:

Orijinalden alıntı: Zooe

Tv plus 4k aile paketi ile 169 tl hocam

Ben 50 download 20 upload pakete 150 tl ödüyorum..o switch in olup olmadığını nerden öğrenebiliriz.

• superegoid S kullanıcısına yanıt
    200 mbitlik paket için başvuru yap
    Geçersin yada geçemessin diye Müşteri hizmetleri söyler
  • AKK konusunda olduğu gibi yine bir çok kişi "yapamazsınız" diyecek ama biz bunu da başaracağız.

10 dakikanızı geleceğiniz için ayırın ve şikayetlerinizi iletin.

• Sokağın karşısı fiber iken ben de port yok 10 megabit kablosuz internet kullanıyorum. Millete 100 megabit yetmiyor. İlginç durumlar.

• O pislik içinde yüzüyor diye düşündüğümüz hindistanda bile internet buradakinden hızlıdır eminim. Türk Telekom tefeci bizlerde mağduruz, devlette umursamaz olmuş sesimizi.
  • ne varsa turknet'te var. bu interneti kullanabilmek luks olmamalı

TÜRK TELEKOM 100 MBPS HIZLARA MECBUR BIRAKIYOR FİYATLAR ARTIYOR
  • Yazmayayım dedim ama mecbur kalıyor insan sürekli sinyal gidiyor internet kopuyor 3 aydır süründüyorlar iptal edelim dedim 900 TL cayma bedeli yansıtıyorlar btk ye şikayet ettim. Hiç bir şey değişmedi. Bunların Allah belalarını versin. Her ay para ödüyoruz ne video acabiliyoruz ne de bir şey indirebiliyoruz 500 MB güncelleme için PC de 2 saat bekledim. Tam bir şerefsizlik örneğidir. Bulaşmayın TTNet e.
  • DL: 320 mbps,
    UL: 50 mbps,
    Fiyat: 135₺,

- Bu şekilde olursa 15, 20 sene (tabii ki de teknolojinin gelişimine bağlı) boyunca hız limiti ile alakalı tek bir şikayet bile olmaz.

Hatta müşterilerin altyapısının geliştirilmesi gerekiyorsa ve müşteri onay veriyorsa belli bir ücret dahilinde (300₺ - 800₺ arası) randevu verilsin ve altyapısı geliştirilsin.

Mesela: Benim bulunduğum bölge de fiber kutusu yok, kablolar bakırla geliyor. Türk Telekom'u arayacağım, diyeceğim ki altyapımı geliştirmek istiyorum vs... Müşteri hizmetleri not alacak ve müşterinin bulunduğu bölge için bir maliyet + işçilik ücreti hesaplanacak. Sallıyorum, 800₺ tuttu. Müşteri onay verirse tüm altyapı sağlanacak ve fiyat yansıtılacak.

Konulan fiber kutusu diyelim ki 25 abonelik. Mevcut bölgede fiber'e geçmek isteyen herkesten (800/25)₺ tek seferlik fiber'e geçiş ücreti olarak ekstra ücret istenecek ve 800₺ veren müşterinin 800₺'si para iadesi yapılaraktan (800/25)₺ olana kadar bu şekilde devam edecek. 800₺ veren müşterinin iadeleri aylık indirim olarak da yansıtılabilir mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Benizakura -- 23 Ocak 2021; 10:58:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: broker3443

Ttkom 16 Mbps hızinda paket kullanıyorum. Bir gün şöyle bir mesaj geldi
    "Degerli musterimiz, ADSL altyapisinda olan evde internet hattinizi, daha iyi bir internet deneyimi yasayabilmeniz icin VDSL altyapiya ucretsiz olarak tasidik. Iyi gunlerde kullanmanizi dileriz. Talep ve onerileriniz icin 4441444'ten bize ulasabilirsiniz"
    Bu mesajdan sonra nette sürekli kopmalar yavaslamalar başladı. Kaç defa aradım müşteri hizmetlerini güç bela arıza kaydı açtılar ve ertesi gün sorunuz düzeldi diye mesaj geldi. Ama sorun aynı şekilde devam ediyordu. Komşulara sordum sizde durum nasıl diye. Sıkıntı yok ama bizimde daha önce böyle bir sorunumuz vardı. 24 mbps den 16 Mbps ye düşürttuk artık daha stabil oldu internetimiz dediler. Sizce sorunu nasıl çözebiliriz. Müşteri hizmetleri dediki sizin netinizi adslden vdslye geçirerek internet altyapınizi 50 Mbps ye yukselttik. Sorun bundan mi kaynaklı acaba. Modem arizasi olabilir dedi müşteri temsilcisi ama modem firması da arıza yok diyor. Kanal değişikliği ve resetleme işlemi yaptı değişen olmadı.
    Hocam bende pakette vs bir değişiklik olmadı ama aynı sorun bende de var. 24 Megabit sözde fiber tarife sürekli kopma oluyor sorunu çözemiyorlar kusura bakmasinlar ben bunlara ayda 100 TL fatura ödüyorum buradan bir çok küfür ve hareketi fazlasıyla hak ediyorlar PC ye ekran kartı driveri yükleyemedim inanın 500 MB indiremedim yazık ki ne yazık ilgi alaka sıfır modemde DSL ışığı sabit olması gerekiyormuş benim modem pavyon gibi ışıklar her biri sanki modlu gibi yanıp sönüyor tek sabit ışık power ışığı ne diyelim bilemedim. Şerefsizlik, başka bir şey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

hayır, AAA oyunların boyutu 200GB civarına yaklaştı hatta geçti. Tam 100mbps ile yani 12,4 MB/sn indirme hızıyla 4 saat 28dk sürer ve bu süre boyunca internet kullanılamaz halde oluyor. Bunun bir de iş boyutu var, upload hızları yerlerde projelerdeki ilerlemeleri ya da yedeklemeleri flash bellek/hdd ile kargolamak karşıya yüklemekten daha kısa sürüyor. İğnelemeden önce düşünmeni tavsiye ederim.

mevcut hızları savunuyorum gibi düşünülmesin ama sizler de abartmayın isterseniz. 200gb olan oyun bir elin parmaklarını geçmez geneli 50gb civarında hatta altında. 50-100mbit gibi hızlar ev kullanıcısının günlük kullanımı için fazlasıyla yeterli. ha uyguna 200mbit gibi hızlar gelse ilk geçmeyi düşünen ben olurdum ama yok diye de kafaya takmam. pratikte düşündüğümde bana pek bir faydası olmayacak aslında. fiyatları düşürmeleri daha anlamlı bir hareket olur yüksek hızdan ziyade.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.