Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM 100 MBPS HIZLARA MECBUR BIRAKIYOR FİYATLAR ARTIYOR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
8
Favori
227.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
317 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• benim evde 32mbs internet var. wifi bağlı cihazda netflix açıyorum banwith çöküyor, upload yeterli, download yeterli ancak netflix açıkken diğer cihazlarda ping 500lere dayanıyor. İlla kablo ile bağlamam lazım, evde 3 bilgisayar 2 televizyon var. Hani birini wifiden çıkartıp da kabloya geçireyim.

Özet:

Kendi verdikleri modemler dahi fos.

• Oğuzhan/ kullanıcısına yanıt

Büyük bir ihtimalle modeminizde MU-MIMO özelliği olmadığı için bu sıkıntıyı yaşıyorsunuz. Modeli nedir modemin?

• fakasupi F kullanıcısına yanıt

ZTE ZXHN H298A

Birde yanında Nokia G-010G-Q (GPON Cihazı) denen bir şey var.

Reyiz yeni modem mi almak lazım bir el atsan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oğuzhan/ -- 22 Ocak 2021; 15:24:5 >
  • Oğuzhan/ kullanıcısına yanıt

Özelliklerine baktım da mu-mimo özelliğini göremedim,

Bende Zyxel VMG8623-T50B var

100 mbit kullanıyorum VDSL

Bu özellik sayesinde PC den son hız torrent dosyası indirsem bile

Youtube açtığımda 1080p video rahatlıkla izleyebiliyorum

İnternet siteleri şakır şakır açılıyor

Netfix 4K izlerken zaten hiç bir şekilde hissetmiyorum bile diğer cihazlardan bağlanırken

Yalnız bildiğim kadarıyla sizin operatör başka modem desteklemiyor

Router ile bu sorunu çözme imkanınız olabilir

• Bir keresinde bir issye başvuru yapıp 50mbit istedim oradaki bayan ev kullanımda 50yi ne yapacaksınız diye sormuştu.50 bile hala büyük hızlar gibi görünüyor pek çok kişiye.

• Doğru bir hak arama şekli ama internet sorunlarına gelene kadar bu ülkede daha ciddi sorunlar var bence bu internet ve bilişim altpayısı sorunları bi 5-10 sene daha böyle gider gibime geliyor.

• Runningaway R kullanıcısına yanıt

Valla hocam haklısınız da 35 lik kullanıyorum ben de evde iki kişiyiz 4k video rahat izleyebiliyoruz internetten. Filmlerde dizilerde kopma donma olmuyor yani işimiz internet üzerinden olmadığı için streamer da yapmıyoruz yani yayıncı da değiliz oyun da oynamıyoruz 100 150gb oyunlar felan da indirmiyoruz. Diyeceğim standart halk için 50 hatta 35 lik paket çok yetiyor. Bu 35 lik hızla bile 4k bluray filmler indirip 4k tv de izliyorum yani gayette yetiyor.(upload kullanmıyoruz onun artması gerek ama en azından 10 a çıkarılması şart artık onu destekliyorum.) Onun dışında bana 100 veya 200 lük hız verip 300 400tl fatura öde derse ben gene 35 lik kullanmaya devam ederim halk artık fazla fiyat ödemek istemiyor. Dediğim gibi bu ülkede internete gelene kadar daha halledilmesi gereken çok sorun var.

• and here i'm with my ~13.5 mbps adsl.

türk telekom ankaraya 70 km uzaklıkta 150 bin nufüslü şehre 16mbps üzeri internet vermiyor şu an. hatta çarşının ortasındaki 20 yıldır telefon hattı bulunan binalara altyapı yok yalanıyla internet bile bağlamıyorlar.

• bende 4 mbps internetim kesilmesin diye .. yırtıyorum

• Biz hala adsl kullaniyoz 100mbs gorsek gobek atcaz 6 mbs :)
  • 12 mb sınırsız internete 89 ₺ ödüyorum.

Diyeceklerim bu kadar

• Sonra uydularla starlinke bağlandığımız zaman ne diyecekler çok merak ediyorum.
  • al benden de o kadar. bir de gün içinde kopmalar olması da cabası

• Bu altyapının nerelerde olduğunu sorgulayabiliyor muyuz acaba? Ev arama sürecinde dikkate alacağım bir kriter olurdu

• mow_ kullanıcısına yanıt

Adresini biliyorsanız altyapı sorgulamadan bakabilirsiniz.

Türknet'in gigafiber'i olan yerler kısıtlı istanbul'da.

Türk Telekom , Türksat , SOL'ün daha yaygın.

• Bankalar sağılan ineği iyicene sağma derdinde anlaşıldı btk mal mal bakıyor her zmanki gibi mail attım cimerden yazdım en azından mail atın arkadaşlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Adresini biliyorsanız altyapı sorgulamadan bakabilirsiniz.

Türknet'in gigafiber'i olan yerler kısıtlı istanbul'da.

Türk Telekom , Türksat , SOL'ün daha yaygın.

Adresi bilince sorgulayabiliyorsun tabi ama benim tersten gitmek istiyorum. Altyapı olan yerleri bulup oralarda ev aramayı istiyorum.

• Türk Telekom pişmanlıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fellini -- 22 Ocak 2021; 22:59:29 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.