Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM 100 MBPS HIZLARA MECBUR BIRAKIYOR FİYATLAR ARTIYOR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
8
Favori
227.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
317 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vallahi sizin durum da sadece Türkiye’de olur gibi ironi içeriyor o beğenmediğin interneti mumla arıyorsun TÜRK TELEKOM 100 MBPS HIZLARA MECBUR BIRAKIYOR FİYATLAR ARTIYOR 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt

Az evvel modeme reset attım bağlantı gitti. Kurulum yaptım internet gelmedi. Şimdi yine TTnet'e geri döndüm....

Hayat işte ne yaparsın.... TÜRK TELEKOM 100 MBPS HIZLARA MECBUR BIRAKIYOR FİYATLAR ARTIYOR 

• Welcome to turkey.

Siz de modeme reset atmayın modeminiz reseti sevmiyor olabilir TÜRK TELEKOM 100 MBPS HIZLARA MECBUR BIRAKIYOR FİYATLAR ARTIYOR 

• quote:

Orijinalden alıntı: Ereninh0

200 gb'yi 4 saatte indirmek gayet makul bir süre.

upload konusunda bende hem fikirim, upload hızı yerlerde.

iğnelemiyorum, gerçekleri konusuyorum :)

Alıntıları Göster

bence hiç makul bir süre değil 200gb yi 4 saatte indirmek.

daha kaşıkla yemek yemeyi öğrenememiş araplar steam den senin 4 saatte indirdiğin oyunu 2 saatte indiriken;

TÜRK TELEKOM 100 MBPS HIZLARA MECBUR BIRAKIYOR FİYATLAR ARTIYOR

veya uyuşturucu üstünden geçinen brezilya devleti senin 4 saatte indirdiğini 1.5 saatte indirirken;

sen ne cüretle bu süreyi makul bulup, "gerçekleri konuşuyorum" diyorsun;

konum olarak hemen üstümüzde ki bulgaristan da burada ki daha iyilerini yalan attığımı düşünürsün falan diye koymadım;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DING DING -- 22 Ocak 2021; 2:0:25 >

• Ereninh0 kullanıcısına yanıt

Mesele 100 mbps yetip yetmemesi değil mesele dünya'ya ayak uydurmamız.

Yüksek hızlı paketler çıktıkça alttaki paketlerin fiyatı ucuzlar ve makul seviyeye gelir.

1 G/bit veya 500 mbps alacak insan sayısı fazla değildir zaten altyapısının kaldırması gerekir.

Mesela Vodafone almanya'da( 50 Mbps fiyatı 30 Euro - 100 Mbps fiyatı 35 Euro - 250 mbps 40 Euro - 500 Mbps 45 Euro - 1 G/bit 50 Euro)

Paket geçişlerinde sadece 5 euro oynuyor.

https://zuhauseplus.vodafone.de/internet-telefon/kabel//

Almanya asgari ücreti 2020 : 1,584.00 EUR çoğu insan asgari ücretle çalışmıyordur ama asgari ücreti ele alırsak 50 mbps internete ödedikleri para kazandığı paranın %2'si bile değil şaka değil eğer ki 24 ay taahhüt verirsen 20 Euro'ya düşüyor.

Türkiye'de asgari ücret 2020 : 2,324,70 TL çoğu insan asgari ücretle çalışıyor.24 ay taahhütle seni bağlıyor 50 mbps internete 120 TL istiyorlar buda asgari ücretin %5 küsür rakama denk geliyor buda taahhütlü fiyatı.

Dünya'da en pahalı ve en yavaş interneti olan ülkeyiz.

16 Mbps alan kişiye 90 lira paket çıkarıyorlar ama fiber altyapısı olsaydı 99 liraya 35 mbps kullanabilecekti alternatif firmaları geçtim ana firmalardan bahsediyorum.

Anlayacağınız 1 G/bit hızlar gelsin internet paketleri ucuzlaşsın ve fiber altyapı yaygınlaşsın burada en kritik görev BTK'ya düşüyor ama BTK'daki personeller bir sürü şikayetime rağmen halen firmaların lehine kararlar alıyor.

• Beğenmediğimiz araplar bile bizden daha iyi konumdalar.

Başka bir söz söylemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DING DING

bence hiç makul bir süre değil 200gb yi 4 saatte indirmek.

daha kaşıkla yemek yemeyi öğrenememiş araplar steam den senin 4 saatte indirdiğin oyunu 2 saatte indiriken;

veya uyuşturucu üstünden geçinen brezilya devleti senin 4 saatte indirdiğini 1.5 saatte indirirken;

sen ne cüretle bu süreyi makul bulup, "gerçekleri konuşuyorum" diyorsun;

konum olarak hemen üstümüzde ki bulgaristan da burada ki daha iyilerini yalan attığımı düşünürsün falan diye koymadım;

Alıntıları Göster

puhahaha hiç üşenmeden aşağıladığı arabistan ve brezilyanın internet hızlarını paylaşıp Bana ne cürretle yazarsın demiş Benmiyim kardeşim tt sahibi gidin ona internet hızımı arttırın diye dilenin TÜRK TELEKOM 100 MBPS HIZLARA MECBUR BIRAKIYOR FİYATLAR ARTIYOR TÜRK TELEKOM 100 MBPS HIZLARA MECBUR BIRAKIYOR FİYATLAR ARTIYOR TÜRK TELEKOM 100 MBPS HIZLARA MECBUR BIRAKIYOR FİYATLAR ARTIYOR 

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Mesele 100 mbps yetip yetmemesi değil mesele dünya'ya ayak uydurmamız.

Yüksek hızlı paketler çıktıkça alttaki paketlerin fiyatı ucuzlar ve makul seviyeye gelir.

1 G/bit veya 500 mbps alacak insan sayısı fazla değildir zaten altyapısının kaldırması gerekir.

Mesela Vodafone almanya'da( 50 Mbps fiyatı 30 Euro - 100 Mbps fiyatı 35 Euro - 250 mbps 40 Euro - 500 Mbps 45 Euro - 1 G/bit 50 Euro)

Paket geçişlerinde sadece 5 euro oynuyor.

https://zuhauseplus.vodafone.de/internet-telefon/kabel//

Almanya asgari ücreti 2020 : 1,584.00 EUR çoğu insan asgari ücretle çalışmıyordur ama asgari ücreti ele alırsak 50 mbps internete ödedikleri para kazandığı paranın %2'si bile değil şaka değil eğer ki 24 ay taahhüt verirsen 20 Euro'ya düşüyor.

Türkiye'de asgari ücret 2020 : 2,324,70 TL çoğu insan asgari ücretle çalışıyor.24 ay taahhütle seni bağlıyor 50 mbps internete 120 TL istiyorlar buda asgari ücretin %5 küsür rakama denk geliyor buda taahhütlü fiyatı.

Dünya'da en pahalı ve en yavaş interneti olan ülkeyiz.

16 Mbps alan kişiye 90 lira paket çıkarıyorlar ama fiber altyapısı olsaydı 99 liraya 35 mbps kullanabilecekti alternatif firmaları geçtim ana firmalardan bahsediyorum.

Anlayacağınız 1 G/bit hızlar gelsin internet paketleri ucuzlaşsın ve fiber altyapı yaygınlaşsın burada en kritik görev BTK'ya düşüyor ama BTK'daki personeller bir sürü şikayetime rağmen halen firmaların lehine kararlar alıyor.

Sana Benden abi tavsiyesi internet ve teknoloji olaylarına çok kafa yoruyon kardeşim boşver vdsl kadar kullanabilecek internetin var mı gerisi hikaye

• Ereninh0 kullanıcısına yanıt

Yazılımcıyım internet benim için çok önemli gerek kariyerim gerek ülkemiz için fayda sağlar bu fahiş ve düşük internete karşı durmam boynumun borcudur.

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Yazılımcıyım internet benim için çok önemli gerek kariyerim gerek ülkemiz için fayda sağlar bu fahiş ve düşük internete karşı durmam boynumun borcudur.

blokla geç bence, adam vdsl varsa gerisi yalan diyen biriTÜRK TELEKOM 100 MBPS HIZLARA MECBUR BIRAKIYOR FİYATLAR ARTIYOR 

• Cimer e başvurmak 2-3 defa türkiye de ki ve dünyada ki örnekleri göstererek başvurmuşluğum var....

Fakat Cimer in başı cumhurbaşkanı internet ile alakalı çıktı dedi ki merak etmeyin fiber altyapıdan tutundan en iyi interneti halkımıza sunacağız :) Sonuç ortada...

Bununla bitirdim mi hayır durmadım Türk telekom ceo larına kadar ulaştım genel müdürlerine kadar... Örnekler göstererek anlattım neden bizlere bu hızlar sunuluyor dedigim de verilen cevap çalışmalarımız var yakın zaman da daha yüksek hızlar verecegiz dediler.

Bu yazdıklarımı bahsedilen mevki makamlar da görevliler okursa eğer hani bu ya dünya küçük internet bilgi büyük denk gelirseler ise tavsiye bir ön görü olarak düşünsünler...

Türkiye nin Jenarasyon u değişti yani şu artık insanlar hizmet bekliyor sorguluyor bu Jenarasyon bu nufus günden güne artıyor bunu nerden bilebilirsin diyebilirsin...

Hayıtımı online olarak kazanıyorum sürekli online ım ve online olurken analizler yapıyorum işim gereği ve bu dönem olsun geçtiğimiz dönemler olsun platformlar açık platformlara dönüşmüş vaziyet de yani herhangi bir platform kullanıcıların isteklerine göre yenilikler yapıyor sürekli upgrade halindeler....

Bunu sağlayan hizmet verdikleri Jenarasyon.... Kullanıcılarının talebine yanıt vermeyen kendini sürekli upgrade etmeyen kuruluşlar kepenk kapatıyor :))

Yani Türkiye kapanıcak mı ? Hayır türkiye kapanmayacak fakat şuan da ki ülkeyi yönetenleri seçmeyecek diyebilirim....

Çağ ayak uyduramazsan gidersin! Bunu nezaman anlarsın seçimler yapılmış sandıklar açılmaya başlanmış gelen ilk sonuçlar sanırım galiba gidiyorum Ah o fiber de 1 gigabit hızı verecektim vay a... Dersin...

Bakın bunun ön izlemesi veya fragmanı da diyebilirsiniz Önce ankara - sonra istanbul belediye seçimlerin de gördük size açık beyan mesaj var kaldıki o dönem ile şuan ki Online sayılarımız da yarı yarıya istatistik var :))

Hatta ben yaptım oldu veya ben nedersem o olur dediler yöneticiler sonuç tekrarın da ise Kat kat artarak daha bir kesin cevap verdi...

Bir düşün ki mesala şikayet var .com bir vatandaş internet den alışveriş yapmadan önce firmanın sitenin adını yazarak firmanın şikayet sayısına bakıyor hmmm iyi hizmet veriyor hmmm hizmet kötü şikayet sayısı fazla cevap vermiyor ozaman burdan alışveriş yapmayalım...

Örnek türk futbol takımları futbolcu transfer edicek isim veriyorlar gazatelere veya gazeticiler ismi sızdırıyor eskiden çayını alıp gazetesini okuyan hamdi abinin oğlu çayını alıp tabletinden youtube a girip baba bu futbolcu da iş yokmuş diye söylenip hmmm ozaman twitter a girip takımın sayfasına yazalım bu futbolcu gelmesin diyen bir jenarasyon var....

Hataya tahammül edemeyen sabırsız jenarasyon var artık....

Misal yanlış doğru demiyorum bir kişi suç işlemiş ama o an internet e düşmemiş haber daha fakat gerekli adli makamlarca işlenen suçun herhangi gözaltı kararı gerektiği görülmüyor... Ve serbest bırakıldı diye 2 ci haber internet de viral olup hoop adli makamlar hemen gözaltı ve hapis cezası veriyor :))

Şimdi bir eleştiriye çıkıp tv den cevap vermiyor kurumlar internet sayfaları ve sosyal medya platformlarından cevap veriyorlar.....

E sen yöneten olarak yüksek internet hızları talebine kaliteli internet talebine cevap vermemeye biraz daha devam edersen... tekrar seçilemezsin...

Yerine gelen çok da yapar , diyenler olucaktır cevaben.. Onlara diyorum ki artık devir değişti e tabi çelik değişti şarkı vardı... Yapan gelene kadar, yapmayanların gidecegi çağlara geldik bu dünyada böyle... Yapmazsan gidersin enbüyük fragmanı abd de ki seçimler mesala trump nasıl gitti...

Bu söylediğim seçim olarak siyaset olarak asla değildir. Hizmet almak ve hizmet alamamak ile alakalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertcanoa -- 22 Ocak 2021; 5:0:40 >

• Mertcanoa kullanıcısına yanıt

Sonuna kadar hak veriyorum en ufak sıkıntıda bile siyaset işin içine giriyor.

Artık insanların tahammülü kalmadı artık.

Görmezden gelinen şikayetler çözülmeyen sorunlar ve pandemiden dolayı insanların internete zorunlu ihtiyacı olması sebebiyle fahiş fiyatlar dayatıp bu kötü günlerde insanların üzerinden para kazanmak.

Tüketiciler olarak bizim bu düzene dur dememiz ve dünya'da olduğu gibi ucuza kaliteli yüksek hızda internet almamız lazım.

Türknet azda olsa nasıl yapabiliyorsa diğer İSS'lerin de yapması gerekiyor ha onlar düşük hızlara fahiş fiyatlar sunduğu için ve insanların buna muhtaç olduğunu bildikleri için bu düzeni devam ettiriyorlar.

Türknet yüksek paket hızlarını uygun fiyatlara verebiliyorsa bunlar neden veremiyor.BTK adlı kurum'un İSS'lere etkisi 0 (SIFIR) sadece İSS'ler teklif hazırlar anca onaylar veya onaylamaz bir iş yapmayan bir kurum.

Dünya'da bir çok ülkedeki firmalar bir bölgeye fiber getirdiği zaman bunu oradaki halka açıklarlar ve en yüksek paketi satmak isterler.Bizimkiler fiber çekiyorlar GPON altyapı getiriyorlar ama 100 mbps yeter bir de fahiş fiyatlara sunuyorlar.

Asgari ücret zamlandı arkadaşlar artık 1-2 ay içinde paket zamlarını görmeye başlarız.

Taahhütsüz kullanan arkadaşlara geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 22 Ocak 2021; 5:15:37 >

• Ben zamanında cimere çok şikayet yazdım. Cimer'in yaptığı tek şey aha bu şahıs seni şikayet etmiş sen buna bi mesaj atabilirsin izin veriyorum demek. Türk telekom benimle dalga geçer gibi bir açıklama yapmıştı zamanında.
  • mecay_54 M kullanıcısına yanıt

Malesef bunlar herkesin başına gelmiştir umarım şu BTK’yı kapatırlar bir işe yaramıyor zaten İSS’ler kafalarına göre takılsınlar.

• Polonyada ortak mutfaklı 50 senelik binada bile simetrik fiber vardı trye döndüm adsl kullanıyorum türk telekom daha dün kesildi arıyorum evet kesilmiş diyorlar başka bir şey yok

başka bir şey demeye gerek var mı fiyatlar yüksek hızlar düşük hizmet berbat

• Hocam, o kadar güzel bir konu açmışsınız ki.

Türkiye'de neden teknolojiyle iç içe olamıyoruz anlayamıyorum, yıl 2021.

Adamlar evimize kadar fiber çekiyor, eyvallah. Ama 100 üstünü vermem diyor. Neden?

Eskiden ADSL, VDSL vs. diyerek yüksek hız vermiyorlardı, insanlar harici şirketlerde yüksek hızı gördü.

Şimdi de böyle bir engel koymak istiyorlar, şaka gibi.

Altyapın var ama 100 üstü alamıyorsun, bir de aylık 10₺'ye modemi de sağ olsunlar kiralatıyorlar.

• 7yıldır ev internetim 16mb gelen 13 alt yapı yetersiz oyun indirmek işkence gibi Online oyun zaten zor oynamıyorum . Avrupa’da ucuz internet yüksek hız var Çek cumhuriyetine gitmiştim bir filme bastım insin diye dedim bende yemeği yemiş olurum 10saniyede inince gözlerime inanamadım:)
  • NitroNos kullanıcısına yanıt

An itibariyle yine TTnet'teym.

TurkNet'i aradığımda ise "Saha ekipleri gelecekmiş."

Yani modem ayarlarını uzaktan halledemiyorlar..... GigaFiberliyim hani...

İşte böyle birşey...

09:56 editi:

Bir daha modeme reset atmak mı? TÖVBEEE.....

Saha ekipleri gelecek dendikten sonra beni arayan TurkNet Müş.Hz.'den Hüseyin bey'e burdan teşekkürler, ondan önce "Saha ekipleri gelecek" diyen bağyanhanımefendi arkadaşa benden bir sade ve koyu bir kahve... TÜRK TELEKOM 100 MBPS HIZLARA MECBUR BIRAKIYOR FİYATLAR ARTIYOR 

GigaFiber olunca karşınızda muhattabınız mutlaka bir şekilde oluyormuş TürkNet'te. İnşallah böyle devam ederler. Bakalım bu akşam da internet gidecek mi? Onu bekliyorum ben... TÜRK TELEKOM 100 MBPS HIZLARA MECBUR BIRAKIYOR FİYATLAR ARTIYOR 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-675C938D1 -- 22 Ocak 2021; 9:59:45 >

• Kırşehir merkezdeyim daha 6 mbps üstü internet görmedim hayatımda.

• Önce bakır hatların fibere taşınması lazım. Sonra da dairene kadar gpon çıkmalı ki yüksek hızlara ulaşabilesin. Gpon alabilirsen hızın 100 mbpsleri geçebilir ancak. Ayrıca Türkiye'de kaç tane müteahhit binasına f/o kablo tesisatı döşüyor ki gpon alabilesin ? Yıllanmış bakır hatların ve evlerdeki bakır tesisatların değişmesi çok zor ve zaman isteyen bir iş. Memleketin altyapısı bozuk. Dağa tepeye ev yapmış adam. Fiber kabloya ek kaynak yapmadan nereye taşıyacaksın ki ? Yine hızın düşecek. Tüm bu hayal ettikleriniz, ettiklerimiz zamanla olacak elbet.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.