Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM UPLOAD HIZLARININ ARTMASI PLANLANIYOR - 2023 (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.123
Cevap
51
Favori
195.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu ana kadar VDSL hızlarında değişme olmadı. Olanlar hep fiber sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hızlar artıyor diyen zengin Fiber kullanıcıları ne oldu bizim iş TÜRK TELEKOM UPLOAD HIZLARININ ARTMASI PLANLANIYOR - 2023 

VDSL olanın yüzü asla gülmez bunu anlayın, bu ülkede Fiber zengin sitelerine çekilir, Yüksek hızlar zengin sitelerine verilir, Yüksek uploadlar zenginlere verilir.

Biz fakir VDSL kullanıcıları daha 8192 kbit devam

TÜRK TELEKOM UPLOAD HIZLARININ ARTMASI PLANLANIYOR - 2023

• cnSplendidNinja C kullanıcısına yanıt

Fiberde de olmadı. Ümraniye'de oturuyorum FTTH kullanıyorum yükselen kişileri görünce ilk önce MH'yi aradım tabii ki her şey gibi bundan da haberleri yoktu. BTK'dan yazdım oradan gelen cevapta da haberleri yok. Sanırım bölge bölge yapıp sisteme yük durumunu ölçüyorlar.

• mustifb M kullanıcısına yanıt

2017 yılında AKK kalktığı zaman 3MBit olan Downlıoad hızlarımız 24-35 olmuştu ama hiç sorun yaşanmamıştı. Bu 2 Mbitlik artış Turk Telekom altyapısının kılına bile dokunmaz, isterlerse 20 Mbit upload verirler hiçbir şey olmaz.

Vermek istemiyorlar işte anlayın bunu, ne kadar geciktirirsek o kadar iyi diyorlar.

Biz zaten her ay Turk Telekom'a her ay yüzlerce lira veriyor muyuz ? Veriyoruz

Çoğumuzun başka bir altyapıya geçme şansı yok, paşa paşaa Turk Telekom altyapısı kullanacağız.

Adamlar bu yüzden çok rahat, 10 sene bile hızları arttırmasalar kimsenin gıkı çıkamaz.

• miskindvd kullanıcısına yanıt

Ben direk şirketin içinden biliyorum altyapısı yetersiz tonlarca yer var. Türk Telekom'un açık ara en büyük şansı halkın interneti kullanmayı bilmemesi yoksa herkes yüklendiğinde abone başına 1 Mbps bile düşmeyen yerler var. Zaten upload vermek istemediklerini söylüyordum önceden beri adamların uploada alerjisi var. Başka firma altyapısı olsa ne olacak ki onlarda Türk Telekom'dan beter. Bizim mahallede birkaç binada Turkcell'in altyapısı var ama çoğu son dönemde iptal edip Türk Telekom'a ya da onun altyapısını kullanan firmalara geçti. Adam Turkcell'de Viyana'ya 150 ms ping alıyordu, adını ilk kez o adamdan duyduğum Pelicell'de 40 ms alıyormuş.Turkcell mobil hattımdan 360p'den hallice Netflix izliyorum ama hız testinde 200 Mbps görüyorum. Ülkede en fazla altyapısı olan ikinci şirket bile resmen Türk Telekom'a çalışıyor.

Fiberin zenginlere çekildiğine ise katılmıyorum. Bölgemdeki dönüşümde gecekondulara bile FTTH getirdiler. Zaten niye getirmesin sudan ucuz sözde FTTH. Gidip 100 Mbps üstünü almak istesek alamıyoruz 2 aydır cihaz dönüşümü yapılduktan sonra satılacaktır diye oyalıyorlar.

• 2017de AKK kalktığı zaman BTK verilerine göre internet kullanımı neredeyse hiç artmamıştı. İnternetin hızı 5-10 kat artmış olmasına rağmen kullanım artmadığı için altyapıya yük binmiyor. Şu an insanlar ortalama 1 ayda 50GB upload yapıyorsa hızlar artınca da 50GB yapacaklar, sadece bu uploadı yaparken daha kısa sürede yapacaklar.

Apartmanınızda Turkcell olması en azından bir rekabet oluşturuyor, bizde başka altyapılar olmadığı için rekabet şansı yok. Ne verirlerse ona muhtacız

Sizin gecekondu olarak tabir ettiğiniz o mahallelerde muhtemelen sadece ADSL vardıa, Türk Telekom FTTH için şu an önceliği ADSL olan yerlere vermiş durumda. VDSL olan yerlere çekmek istemiyorlar. Hele ki benim gibi 90Mbit VDSL alan yerlere Fiberi asla çekmiyorlar. Benim sokağımda Fiber çekilmiş bir tane yer var, o da büyük bir site, sitelere çekiyorlar ama apartmanlara çekmiyorlar. Yani zengine çalışıyorlar, bir de kırsala doğru ADSL olan yerlere çalışıyorlar.

• En son uploadlar arttı deniyordu. Bana hala gelen giden bir şey yok :)

• Mertcan-39 kullanıcısına yanıt
    Fiberde arttı, zenginler mutlu oldu, VDSL için artmıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Benim fiber. Ben de artmadı. Arkadaşıma sordum onun da hala 8 o da fiber kullanıyor.

• Mertcan-39 kullanıcısına yanıt

1 ekim zamlarından sonra bir güncelleme yapılabilir

• Yanıt için teşekkür ederim

• 1 ekimde sadece zam yapar bunlar 😅

• 2mbit daha fazla upload almak için daha ne kadar bekleyeceğiz acaba?

• LBRTN kullanıcısına yanıt

Hayatımda gördüğüm en kaliteli hat maşallah TÜRK TELEKOM UPLOAD HIZLARININ ARTMASI PLANLANIYOR - 2023 

• LBRTN kullanıcısına yanıt

çook beklersiniz TÜRK TELEKOM UPLOAD HIZLARININ ARTMASI PLANLANIYOR - 2023 gelmeyecek ki

• VDSLin yüzü gülür mü 😅

Tüm fiber kullanıcılarında artsa haklısınız ama FTTH kullananlarında çoğunda artmadı. Artan tek şey ping oldu. Tebrikler Türk Telekom FTTH ile ADSL seviyesinde ping veriyor. Üstelik FTTH'den VDSL'e de geçilmiyor resmen pişman oldum. VDSL'de pingim daha iyiydi.

Tracing route to one.one.one.one [1.1.1.1]

over a maximum of 30 hops:

1 1 ms <1 ms 1 ms 192.168.1.1

2 8 ms 8 ms 7 ms 212.156.201.234.static.turktelekom.com.tr [212.156.201.234]

3 * * 8 ms 81.212.2.163.static.turktelekom.com.tr [81.212.2.163]

4 12 ms 8 ms 7 ms 34-umraniye-xrs-t2-1---34-umraniye-sr12e-t3-5.statik.turktelekom.com.tr [81.212.218.8]

5 9 ms 9 ms 13 ms 34-acibadem-xrs-t2-1---34-umraniye-xrs-t2-1.statik.turktelekom.com.tr [81.212.218.205]

6 * * * Request timed out.

7 9 ms 10 ms 21 ms 86.106.122.133

8 10 ms 9 ms 9 ms 86.106.122.106

9 10 ms 9 ms 10 ms one.one.one.one [1.1.1.1]

• mustifb M kullanıcısına yanıt

O nasıl Fiber ya TÜRK TELEKOM UPLOAD HIZLARININ ARTMASI PLANLANIYOR - 2023 

Benim VDSL'e bakın kral 4ms veriyor

• telekom'da vpn'ler (hizmet sağlayıcılar, protokoller vs) çalışıyor mu?

zam gelmeden 500'lük pakete 2 yıl yuları kaptırsam mı diye düşünmüyor değilim zam gelmeden. cihaz kirası 20 lira, 2 yıl taahhüt varken cihaz kirası artar mı 1 ekim'de zam geldiğinde ?

Benim VDSL'de 5-6 ms veriyordu, fiberde ilk bağlandığında aynı değerleri veriyordu ama Pazartesi gününden beri 8-9 ms'e çıktı. Kayıt bıraktım, bölge müdürlüğüne gittim fiberler ayrılacak o zaman düzelir dedi ama tarih veremiyorlar. Fiberi düzgün çekmeyince işte ADSL'den hallice oluyor.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.