Şimdi Ara

Türk Siyasal Hayatı kitapları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
63
Favori
11.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Değerli vaktinizi ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim.
  • Tanıl Bora-Cereyanlar(Türkiye' de Siyasi İdeolojiler)

Biraz pahalı biraz okuması zor ama cumhuriyetten bu yana, hatta 1914 den buyana bu topraklarda bir şekilde kabul görmüş siyasi ideolojileri çok güzel açıklamış bir kitap. Özellikle merkez sağ ve sağ eğilimli ideolojilere hakimiyeti çok iyi bir yazar Tanıl Bora. Eğer gerçekten tarafsız bir kalem arıyorsanız -ki bu konularda böyle bir özelliğe sahip bir yazar bulmak epey zor- kitabı şiddetle öneririm.

Tüm bunlara ek olarak nacizane tavsiyem şudur; ben bu kitabı kendisini sağ kanatta tanımlayan yada enazından öyle düşünen insanlardan ziyade kendini solda veya solun fraksiyonlarından birinin içinde tanımlayan insanlara öneriyorum. Sebebi ise bu kitapta sol görüş için karşı tarafın(sağın) fikir ve görüşlerini objektif olarak okumak ve değerlendirmek daha kolay.

Herkese iyi okumalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizlere sürekli ikinci dünya savaşına kadar olan tarihi bilgiler aktarıldı.
    Her zaman merak etmişimdir yakın tarihimizi özellikle 1960-80 darbeleri perde arkası, Atatürkten sonra ki Türkiye durumu, Türkiyedeki kapitalist sistem vs... uzayıp gider bu
    Bu gibi konular için bu liste nasıl olmuş arkadaşlar, başlamaya değer mi?
  • monarch25 M kullanıcısına yanıt
    Türkiye'nin kapitalistleşme sürecini 1950 yılından itibaren incelemek gerekir. Geçenlerde Hikmet Kıvılcımlı'nın Türkiye'de Kapitalizmin Gelişimi kitabını aldım fakat henüz okumadım. Demokrat Parti döneminden itibaren iyice araştırılması gereken konu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antocio

Türkiye'nin kapitalistleşme sürecini 1950 yılından itibaren incelemek gerekir. Geçenlerde Hikmet Kıvılcımlı'nın Türkiye'de Kapitalizmin Gelişimi kitabını aldım fakat henüz okumadım. Demokrat Parti döneminden itibaren iyice araştırılması gereken konu.

Bu arkadsin listesine ne diyorsunuz

• monarch25 M kullanıcısına yanıt
    Büyük kısmını duydum ve farklı kişilerden okumam için önerisini aldım. Başlangıç ve ileri seviyeye doğru yol almak için doğru seçimler gibi görünmekte. Tabi benimsediğiniz ideoloji varsa ona yakın kitapların yanında karşıt ideolojileri de okumalısınız gelişimi doğru anlamak için.
  • Arkadaşlar merhaba. Reklam diye düşünmeyin sakın. Ben önerdiğim için söylüyorum.www.ucuzkitapal.com Kitap arıyorsanız en yeni ve yayın evleri çok olan kitaplar burada. Adrese teslim tavsiye ederim. Bilginize. İyi günler...
  • Arkadaşlar merhaba. YGS sınavlarına hazırlanabilmek için en doğru yayınları buradan temin ettim. Çok memnun kaldım. Sizlere de kesinlikle tavsiye ederim. Başarılar dilerim şimdiden başlamak çok önemlidir. Allaha emanet olunuz.

http://www.ucuzkitapal.com/ygs-hazirlik-kitaplari.html

Türk Siyasal Hayatı kitapları

• Mesjaım bulunsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu konu ile beraberhttps://forum.donanimhaber.com/tarih-kitabi-tavsiyeleri--80464029-4#86049730

bu konu cok güzeldi sessiz kalmamalı
  • unutturmamak lazım bu konuyu
  • Uldız U kullanıcısına yanıt

Soner Yalçın'ın eserleri uydurma.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan1840

Soner Yalçın'ın eserleri uydurma.

Çoğu değil ama bazı eserleri kaynaksız olduğu için güvenilir değil.

• Celal Şengör'ün Dahi Diktatör kitabındaki dil gibi rahatsız edici, söylemeye çekinilen şeyleri yüze vuran yazar var mı?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.