Şimdi Ara

Türk Şereftir. ℂ⋆TÜRK ℂ⋆

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türk’ler, at üstündeyken attığı oku yüzük deliğinden geçirecek kadar nişancıyken, diğer milletler çapulculuk ve yağmacılıkla yetiniyordu. Heredot’un yazdığı tarihte, Yunanlılara medeniyeti öğretenler Turanlılardır. Asırlar önce yazdığı Divan-ı Lügatit Türk’te, Türklerin bin yıl önce de ceplerinde mendil taşıdığı, kızgın suyla demir ısıtıp “ütüg” (ütü) yaptığı, bunun Rusça’ya “Ütüyüg” olarak geçtiği bilgisini veren KaşgarlıMahmut’un eserinin önsözü: ” Tengri, onlara Türk adını verdi; onları yeryüzüne hâkim kıldı. Cihan imparatorları Türk ırkından çıktı. Dünya milletlerinin yuları Türklerin eline verildi. Türkler, Tengri tarafından bütün kavimlere üstün kılındı.” Kanuni devrinde Osmanlı’da dünya da ilk çizgi film tekniğinin temeli atılırken, Fransa kralı ülkesini oturaktan yönetmekteydi. Türkler, keşfettikleri gezegenlere Türkçe adlar verirken, Avrupalılar “Dünya tepsidir-tepsi değildir” savaşı veriyordu. Türkler, akıl hastaları için dünyanın en iyi hastanelerini inşa ederken, Avrupalılar “Şeytan” diyerek yakmaktaydılar.
    Şimdi inşallahla, maşallahla ve arap masallarıyla uyutulup, milli his ve heyecanları uyuşturulmuş bu millete türlü gizli oyunlar ile Türklüğünden utandırmaya, geçmişini unutturmaya çalışılıyor.
    "Başka uluslar, çağdaş uygarlığa girmek için, geçmişlerinden uzaklaşmak zorundadır. Oysa Türklerin çağdaş uygarlığa girmeleri için, yalnız eski geçmişlerine dönüp bakmaları yeterlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birumut -- 7 Ağustos 2014; 11:19:46 >

• Ülkenin çoğu cahil ALLAH'a Tanrı desem ne olur , oruçluyken sakız çiğnesem ne olur , sıcak suyla yıkanmak haram mıdır tartışması yapıyor.

Türklük falan kalmadı artık bizde tek amacımız yaşamak , bize dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığıyla geçiyor günlerimiz.
  • Tamam geçişimiz falan süper de, hep geçmişimizle övünüp geleceğimiz için hiç bir şey yapmıyoruz maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Ülkenin çoğu cahil ALLAH'a Tanrı desem ne olur , oruçluyken sakız çiğnesem ne olur , sıcak suyla yıkanmak haram mıdır tartışması yapıyor.

Türklük falan kalmadı artık bizde tek amacımız yaşamak , bize dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığıyla geçiyor günlerimiz.

ooo millete cahil diyen cahiller gelmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReeTMiC

quote:

Ülkenin çoğu cahil ALLAH'a Tanrı desem ne olur , oruçluyken sakız çiğnesem ne olur , sıcak suyla yıkanmak haram mıdır tartışması yapıyor.

Alıntıları Göster
    Tamam bende Türk'üm gurur duyuyorum atalarımızla olsun, geçmişimizle olsun ama bu yazında İslam'a küfür etmemizi mi bekliyorsun? Ben inanıyorum ki Türkler, İslam ile bütünleştiklerinde de başarılı işler yapmışlardır. Bunu kimse reddedemez. Yani günümüzdeki olaylarla İslam'ın bir alakası yoktur bu zayıflığın, parçalanmanın. Sadece kötü insanlar vardır beceriksiz insanlar vardır o kadar. Lütfen yazılarınıza dikkat ediniz.

• Savaşçılık yeteneği et yemekle olur. Ağırlıklı sebze yiyoruz artık savaşçılık yeteneği filan kalmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: AUZEF

Savaşçılık yeteneği et yemekle olur. Ağırlıklı sebze yiyoruz artık savaşçılık yeteneği filan kalmadı
    Kürtlerden sonra evet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eddrick -- 7 Ağustos 2014; 11:57:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurcankorkmaz

Tamam bende Türk'üm gurur duyuyorum atalarımızla olsun, geçmişimizle olsun ama bu yazında İslam'a küfür etmemizi mi bekliyorsun? Ben inanıyorum ki Türkler, İslam ile bütünleştiklerinde de başarılı işler yapmışlardır. Bunu kimse reddedemez. Yani günümüzdeki olaylarla İslam'ın bir alakası yoktur bu zayıflığın, parçalanmanın. Sadece kötü insanlar vardır beceriksiz insanlar vardır o kadar. Lütfen yazılarınıza dikkat ediniz.

Alıntıları Göster
    Türkler en asil millettir!!

• Bi ben sevmiyorum heralde.
  • Muhtaç oolduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
  • quote:

Ben reddederim.Osmanlı olmasaydı İslam coğrafyasının yarısı Hristiyan olurdu.Çünkü misyonerlik faaliyetlerinin tavan yaptığı dönemde bu topraklar Osmanlı'nın elindeydi.Zayıf veya parça parça ülkelerin elinde olsaydı emin ol buralar kaybedilirdi.Şöyle düşün Emeviler veya Abbasiler buraları 15.yy'dan itibaren elinde tutabilir miydi?

Sonuç olarak Türkler'in İslam ile birleştiğinde başarılı işler yapmasından çok,İslam'ın Türkler'i kendi safına çektikten sonra başarılı işler yapması daha doğru yorum olur.Avrupa'ya bugünkü şeklini verenler Türkler'dir.Bunu da İslamiyet'ten çok önce yapmışlardır.

• Vay vay vayy güzel muhteşem inanılmazz
  • FlameSplasher kullanıcısına yanıt
    İkimizin çıktığı yolda aynı sonunda. Türk ve İslam uyumluluğu. Şuanda İslam aleminin en büyük temsilcisiyiz.

@FlameSplasher
  • Oooo Irkçılık mi alırım bi dal

Türkleri tarih kitaplarında okurken hayran olan bir insanım. Osmanlı ya hele ki.
    Ama irkciligin lüzumu yok.
    Kendimi de Türk hisseden biriyim ama dediklerini doğru bilmiyorum.
  • Avrupa neden bu şekilde bize karşı. Düşünün
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisinasyon

Oooo Irkçılık mi alırım bi dal

Türkleri tarih kitaplarında okurken hayran olan bir insanım. Osmanlı ya hele ki.
    arkadaşlar ırkçılığa gerek yok . ben normalde kürdüm ama hiç bir zaman kendimi kürt gibi hissetmedim hep sanki ben Türktüm. Türklerin tarihini okudum ve kendimi orada gördüm. Birde bize baktım hep dağlarda gezen , örgüt kuran , uyuşturucu vs ticareti falan yapan aman tiksindim ya yok yok ben Türk 'üm.
  • quote:

Islamda sıkıntı yok zaten sorun arap kulturunu almammız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rwenq

quote:

Islamda sıkıntı yok zaten sorun arap kulturunu almammız

Alıntıları Göster
    o eskidendi günümüzde türklerin neyi var ? büyük bi kitlesi hazırcı bi toplumdan başka birşey değil. dengeler kaydı artık. buda gösteriyorki keramet etnik kökende değilmiş. ha bende türküm ama bunda övünülecek birşey bulamıyorum. diğerleri gibi sıradan bi insanız işte abartmayın artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alisinasyon

Oooo Irkçılık mi alırım bi dal

Her ulusun yükseliş ve çöküş dönemleri olacaktır Türk milleti yükselme dönemini Osmanlı'da yaşadı dünya'nın en güçlü milletiyken, atamızın önderliğinde yedi düvele haddini bildiren bütün dünyanın saygısını kazanmış bir devletken aradan yüzyıl geçti kimsenin iplemediği bir ülke olduk bunu anlamamız lazım şu an büyük bir ülke değiliz gelişmekte olan bir ülke bile değiliz 3. dünya ülkesiyiz dipte oldugumuzu anlamamız lazım. rüşvetin yolsuzluğun önüne geçmek lazım millet çeşmeyi açık bulmuş bi sürahi de ben doldurayım diyor dinle insanları kandırarak ülkeyi dibe çekiyolar. 75 milyonu Allah'la aldatıp 75 milyon kul hakkı yiyip cepleri dolduranlar ülkeden kaçıp gitmeden önce halkın gözünü açması lazım. çok cahiliz.
    "Yüksel Türk, senin için yüksekliğin hududu yoktur!"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Romen Diyojen -- 7 Ağustos 2014; 12:49:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ReeTMiC

quote:

bunlara tarih desen kahramanlıklarımızdan başka şeyler söylemezler.
    Kültürümüz desen, batı özentiliğinin dışına çıkamazlar
    Dedelerimizi çağırsan bunların yüzüne tükürür.
    Türklük artık şeref değildir, çünkü bunlar övünmeyi bırakıp, icraata geçemez. Anca türklüğün şerefini kirletir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.