Şimdi Ara

TURK-NET KOTA (AKN) KALKTI ! [RESMİ KONU] (237. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.785
Cevap
40
Favori
256.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    siz vodafone dan geçiş yaptınız ve şu anda dsl lambanız yanıyor olması lazım. Şu şekilde sorduğumda almıştım ben dsl kullanıcı adı ve şifrem belli oldu mu modeme giriş yapacağım diye ama vodafone sinyali kesti ama port u teslim etmedi mi acaba ? Bir daha arayıp deneyin isterseniz çok cahil bir mh ye denk gelmiş olabilirsiiniz (%95 i zaten cahil de) yine olmaz ise oim den arıza kaydı açın internet lambası yanmıyor şeklinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

o şundan kaynaklanıyor, adresten sorgulama yaptığı zaman saha dolabınızdaki boş vdsl portlarına bakıyor dolu ise adsl gösteriyor o da dolu ise bakır altyapı yok diyor. Şu an vdsl kullanıdığınız için siz eğer ki türknet kullanacağım diyor iseniz sakin kapattırmayın internetinizi taşıyın ki boş vdsl portu yok hatası almayın.

50 mbps yerine 35 mbps yazmasının sebebi ise TT kaynaklı. TürkNet TT den port kiralayıp hizmet veriyor ve aylık kira ödüyor. TT bu port ücretlerine aşırı düzeyde zam yapınca TürkNet de mecburen VAE deki yeni müşterilere 35 den fazla hız veremeyecek duruma geldi

Bilgilendirme için teşekkürler.
  • Hyponsoinage kullanıcısına yanıt
    Merhaba, öncelikle yaşamış olduğunuz sorun nedeni ile üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Size yaşamış olduğunuz sorunu şu şekilde anlatayım; TT altapısını kullanarak hizmet verdiğimiz için ve onlarında sizin bulunduğunu bölgede altyapılarında şebeke sorunu yaşanıldığı için önce TT'nin bu altyapı sorununu çözmesini bekleyeceğiz. Bu sorun TT tarafından çözülünce TurkNet olarak biz devreye girip sizin sorununuzu çözmeye çalışacağız. TT şebeke sorununu ne zaman giderirse, bizde size o zamandan sonra yardım edebiliyoruz.
  • ibra012 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bulunmuş olduğunuz bölgedeki santral dolabınızda boş VDSL portu kalmadığı için sistem sizi otomatik olarak ADSL portuna yönlendiriyor. Bu sebepten hızınızı 16 Mbps'e olarak görüyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, öncelikle yaşamış olduğunuz sorun nedeni ile üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Size yaşamış olduğunuz sorunu şu şekilde anlatayım; TT altapısını kullanarak hizmet verdiğimiz için ve onlarında sizin bulunduğunu bölgede altyapılarında şebeke sorunu yaşanıldığı için önce TT'nin bu altyapı sorununu çözmesini bekleyeceğiz. Bu sorun TT tarafından çözülünce TurkNet olarak biz devreye girip sizin sorununuzu çözmeye çalışacağız. TT şebeke sorununu ne zaman giderirse, bizde size o zamandan sonra yardım edebiliyoruz.

Eğer öyleyse abonelik için başvuru sırasında müşteri hizmetleriniz alt yapınızda bir sıkıntı yok evraklar elimize ulaştıktan sonra 1 hafta içinde internetiniz aktif olacak demeyecek. Her aramamda sordum alt yapıda portlarda veya başka bi hususta sıkıntı yok değil mi diye. Yok beyefendi diye geçiştirdiler. Sonuç ortada. Muhattabımız yok@TurkNetDestek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kütahyalı_ramazan kullanıcısına yanıt
    Türknet yetkilisi ben başvururken adresimi kontrol ettirdi ve "35 Mbit VDSL hizmeti verebiliriz" dedi ve öyle anlaşma yaptık. Şimdi sıfırdan bağlayacaklar ve kurulumu yapınca "16 Mbit verebiliriz en fazla" diyebilirler mi? Superonline 8Mbit kullandım bugüne kadar ve ADSL modemim var. Türknet'e güvenip bir de VDSL modem alacağım, sorun çıkar mı sizce?
  • şimdilik modem almayın isterseniz. Tüm bağlantılar yapıldıktan sonra adsl modemi takın çalışmaz ise birinden ödünç vdsl modem alın kullanıcı adı şifre falan da girmenize gerek yok vdsl i görün hat değerlerinize bakın vdsl geldiğini görünce gidip alırsınız bir tane
  • kütahyalı_ramazan kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Kısaca anlaşmada VDSL deseler de o hizmeti vereceklerinin garantisi yok. En iyisi bekleyeyim...
  • öyle tabi port durumu anlık değişiyor ve ipler de tt elinde olunca eve sinyal gelmeden anlamanın yolu yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah_88

Türknet yetkilisi ben başvururken adresimi kontrol ettirdi ve "35 Mbit VDSL hizmeti verebiliriz" dedi ve öyle anlaşma yaptık. Şimdi sıfırdan bağlayacaklar ve kurulumu yapınca "16 Mbit verebiliriz en fazla" diyebilirler mi? Superonline 8Mbit kullandım bugüne kadar ve ADSL modemim var. Türknet'e güvenip bir de VDSL modem alacağım, sorun çıkar mı sizce?

Almayın hocam. Ben öyle yaptım vdsl modem aldım 230 liraya. 3 haftadır bağlanmasını bekliyorum haber yok. Elimde patladı

• quote:

Orijinalden alıntı: Hyponsoinage

quote:

Orijinalden alıntı: emrah_88

Almayın hocam. Ben öyle yaptım vdsl modem aldım 230 liraya. 3 haftadır bağlanmasını bekliyorum haber yok. Elimde patladı

Ya okuduğum yorumlardan sonra Superonline'da kalsam mı diye kararsızım. ADSL hızı vereceklerse, Superonline'ın 1 yıl taahhütle 16 Mbit hız ve 100 dk her yönet telefonu toplam 54TL'ye teklif etmesini kabul etsem mi diye düşünüyorum. Çok fazla var 1 ay bağlantı bekleyen, üstüne VDSL denilip ADSL sinyali alan okuduğum kadarıyla...

• An itibariyle Turknet hep böyle devam et

TURK-NET KOTA (AKN) KALKTI ! [RESMİ KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyber tech

An itibariyle Turknet hep böyle devam et

Hattınıza kaç mbit tanımlı hocam? Sanırım siz hızlar 35 mbit'e sabitlenmeden önce abone olmuştunuz.

• ottmn kullanıcısına yanıt
    Evet ben eski abonelerdenim, hattıma 75 mbps tanımlı
  • cyber tech C kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam sağolun
  • Arkadaşlar herkese Merhaba. Bir sorum oalcak. Yardımcı olur musunuz?

Şimdi benim(aslında eşimin) 23 ocak 2018 de bitecek ttnet adsl aboneliğim var. 16 mbit ve kotalı.

Ev site olduğu için telefon hattı ankastre yani evin 3 odasında da telefon prizi standart.

1- ayrıca hat çektirmem gerekecek mi?
    2- Mevcut modem tp link 8961N adsl. İlk etapta onu değiştirmeyip sonra değiştirsem sıkıntı olur mu?
    3- zaten adsl alt yapısı olduğu için ekstra başka birşey yapmam gerekir mi?
    4- 35 mb e kadar verilebilir diyor türknette. ortlama ne kadar alabilirim?
    5- ttnetten türknete geçişte hemen geçiş oluyor mu?

Teşekkürler
  • Hyponsoinage kullanıcısına yanıt
    Merhaba, sizin VDSL bağlantınız sağlandı mı? Eğer sağlanmadıysa ben yardımcı olmaya çalışacağım. Hizmetinize ulaşabileceğim GSM numaranızı PM üzerinden iletir misiniz?
  • the_hornet kullanıcısına yanıt
    1- ttnetten turknete mevcut internetinizi taşıtırsınız mevcut hat üzerinden internet hizmeti almaya devam edersiniz
    2- tp link 8961N modeminiz vdsl uyumlu değil bu yüzden vdsl bağlantısı yapılmaz 35 mbps hız alamazsınız, turknet müşteri hizmetleriyle görüştükten sonra hattınız vdsli destekliyorsa ikinci el vdsl destekli bir modem alabilirsiniz.
    3- adsl değil de normal internet bağlantınız olduğu için bir şey yapmanıza gerek yok
    4- altyapınız sağlıklıysa ttnet bağlantınızdan memnunsanız turknetin hattınıza tanımlayacağı 35 mbps'yi, 28 - 30 mbps olarak alırsınız
    5- 3 ile 7 gün içinde geçişler tanımlanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyber tech -- 18 Ekim 2017; 16:22:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyber tech

An itibariyle Turknet hep böyle devam et

Birde ben atayım test

• ThesadisT kullanıcısına yanıt
    Altyapı güzel test sonucu güzel at tabi hocam
  • 
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.