Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
19.104
Cevap
232
Favori
711.332
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Biten Sıcak Fırsatlar >> Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
Giriş
    7456 Mesaj

ttnetin taahhutu bitiyor 80-90tl gibi sacma salak fiyatlardan bahsediyolar sitelerinde, engelli indirim vs. ile turknet cok cazip hale geldigi icin sansimi deneyecegim sanirim. abonelik 35mbps olsun 16mbit gelse o da yeter bana, 45 tl ye hizi hic dusmeyen 16mbit almis olurum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    kanarya_avcisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not

75 mbps almaya başlamışsın kablonun ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. SNR 8 altına Hat Zayıflaması 30 üzeri olmadıkça sorun olmaz.

|
    |
    dimitradon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    862 Mesaj
    İşlemcisi hızlı olan VDSL modem önerebilir misiniz? Birçok cihaz bağlı olduğunda (kablolu, kablosuz toplam 5-7 adet) "ben kaçtım xd bye" demeyen. Bir tane USB yeter başka özelliğe gerek yok.

Asus N17U'dan, Airties 5670'e, TPLink Archer VR400'e kadar baktım ama Asus'un işlemcisi mediatek o yüzden kötü, Tplink'in farklı versiyonları var, 2. versiyonu iyi yalnızca diyorlar. İnternetten alacağım için kutuyu kontrol edemiyorum.

Bir de şu an Türk Telekom'dan Turk.net'e geçiş için belgeleri yolladım da VDSL için. Apartmandaki var olan kutudan gelen kabloda herhangi bir değişiklik olmayacak değil mi, port değişikliği vs?

Orijinalden alıntı: suicide

bulundugum yer sehir merkezine 50km uzaklikta koyden az hallice bir ilce! turknetten bakinca adresimde 35mbit hiz alabilirsiniz diyor. tt den bakinca bilgi bulunamadi yaziyor. hali hazirda 16mbit adsl i sorunsuz kullaniyorum, modemde 19 mbit e kadar adsl alabilir seklinde gozukuyor.

acaba vdsl altyapisi bulundugum yerde var olabilir mi? yoksa turknet sallamasyon bilgi mi veriyor, fikri olan var midir?

Turknet de hiç bir şekilde taahhüt yok dilediğin zaman verim alamazsan kapatabilirsin aboneliğini. Telekom bana 32 mbps derken ben şimdi 75 mbps kullanıyorum. Bunlari deneyimlemeden tam bir sonuç almak zor. Genelde Turknetin değerleri doğrudur. Boş port olduğu sürece sorun olmuyor.

1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: Gluskap

İşlemcisi hızlı olan VDSL modem önerebilir misiniz? Birçok cihaz bağlı olduğunda (kablolu, kablosuz toplam 5-7 adet) "ben kaçtım xd bye" demeyen. Bir tane USB yeter başka özelliğe gerek yok.

Asus N17U'dan, Airties 5670'e, TPLink Archer VR400'e kadar baktım ama Asus'un işlemcisi mediatek o yüzden kötü, Tplink'in farklı versiyonları var, 2. versiyonu iyi yalnızca diyorlar. İnternetten alacağım için kutuyu kontrol edemiyorum.

Bir de şu an Türk Telekom'dan Turk.net'e geçiş için belgeleri yolladım da VDSL için. Apartmandaki var olan kutudan gelen kabloda herhangi bir değişiklik olmayacak değil mi, port değişikliği vs?

Wifiden kullanıcaksan 5 cihaz felan ac destekli dualband birşey bakmalısın. Yada 200 civarı bir modem araya da router koymalısın. Nakil yaptığın için kabloda değişiklik olmayacak yalnızca adsl kullanıcı adını girerek hizmet alacaksın.

• Yüzbaşı
    862 Mesaj

Önceki sayfalarda okudum da var olan kabloyu söküp başka kablo açıkta bıraktılar demiş de biri o yüzden sordum. Bahsettiğim 3 modemden 2'si AC destekliyor ama dediğim gibi işlemcileri yetmezse aynı anda birkaç cihaza, isterse 2000mbps veri aktarabilsin bir şey fark etmeyecek.
    |
    |
    ThesadisT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    Gluskap kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ttnetin taahhutu bitiyor 80-90tl gibi sacma salak fiyatlardan bahsediyolar sitelerinde, engelli indirim vs. ile turknet cok cazip hale geldigi icin sansimi deneyecegim sanirim. abonelik 35mbps olsun 16mbit gelse o da yeter bana, 45 tl ye hizi hic dusmeyen 16mbit almis olurum :)

45 tl nasil hocam ben 60a basvirdum

Orijinalden alıntı: Gluskap

Önceki sayfalarda okudum da var olan kabloyu söküp başka kablo açıkta bıraktılar demiş de biri o yüzden sordum. Bahsettiğim 3 modemden 2'si AC destekliyor ama dediğim gibi işlemcileri yetmezse aynı anda birkaç cihaza, isterse 2000mbps veri aktarabilsin bir şey fark etmeyecek.

5-6 cihaz kaldırmayacaksa ne demeye satılıyor orada bunlar. Benim 4 senelik Hg630a bile kaldırıyor. AC destekli al wifi için gerisi sorun olmaz. Kablo olayı yeni abonelerde oluyor. Nakilde yok.

|
    |
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: pardonya

quote:

45 tl nasil hocam ben 60a basvirdum

45 lira engelli tarifesi arkadaş ondan bahsediyor.

|
    |
    7456 Mesaj

tesekkurler, ilcede vdsl kullanan hic duymadim birde köy gibi bir yer oldugundan pek ihtimal veremiyorum ama sitede gorunce sasirdim bir fikir alayim demistim. biraz surundurme ihtimali olsada sansimi deneyecegim sanirim, olmadi cepten idare ederiz.

|
    |
    ThesadisT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

• Binbaşı
    1170 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: pardonya

quote:

Orijinalden alıntı: omris2013

quote:

Orijinalden alıntı: kanarya_avcisi

quote:

Orijinalden alıntı: sangokuu

quote:

Orijinalden alıntı: kanarya_avcisi

ARKADAŞLAR TÜRKNETE GEÇELİM DEDİK ADAMLAR 40 GÜN OLDU NEREDEYSE BİNADAKİ ANKASTREYE ETİKETLİ UÇ BIRAKACAKLAR HALA DAHA ETİKETLİ KABLO BIRAKAMADILAR...BİRDE UTANMADAN 64 TL FATURA KESMİŞLER DAHA 1kb BİLE NET KULLANAMADIĞIM HALDE..REZİLLİK DİZ BOYU YA...BÖYLE SAÇMA BİR ŞEY HİÇ YAŞAMADIM HAYATIMDA..YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULDUK..

Sana kullanıcı adı ve şifre verdi ve aktivasyon yaptılarsa suç telekomda.Belki port olmayabilir!Arıza kaydı oluşturun turknet müşteri hizmetlerinden.
    Eğer vermedilerse bu fatura nedir bizim de başımıza gelirse kötü bir durum!

Kullanıcı adıda verdiler şifrede ama binadaki ankastreye ne kablo bıraktılar ne birşey..baştan beri arıza kaydı açıyorum çözüldü bakın diyorlar kablo falan yok..10 kere arıza kaydı bıraktım hala tık yok..telekom yapıyorsa bunu dava etsinler telekomu cezai işlem uygulansın..ben kullanıcı olarak madur bırakılıyorum iki firmanın çekişmesi yüzünden...

Aynı durum bende de var 24 gündür falan bekliyoruz Allah askina artık ben pes ettim bu ülkede adalet yok illaki adamın olcak

Hangi il hocam

Kocaeli gebze hocam

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    quote:

tesekkurler, ilcede vdsl kullanan hic duymadim birde köy gibi bir yer oldugundan pek ihtimal veremiyorum ama sitede gorunce sasirdim bir fikir alayim demistim. biraz surundurme ihtimali olsada sansimi deneyecegim sanirim, olmadi cepten idare ederiz.

Mahallendeki telekoma ait telefon kabini üzerindeki model numarasına bakarsan bilgi edinebilirsin. T7A T11 vs.. yazar.

493 Mesaj
    dostlar bende modem alacağım bilgisayar almayı düşünüyorum normalde bi tv bide benim telefon var ama aile ziyareti çok oluyor o yüzden 3-4 cihaz daha bağlanıyor turknet vdsl destekli dedi ama ben fiber ve vdsl bakayım dedim yarın bi gün alacağım kullandığı modemden memnun arkadaşlar ne tavsiye ediyor konuda bi kaç modem gördüm bu 300 400 liraları vermek mi lazım?

Arkadaslar turknet kotalari kaldirali hizlarda anormal bir dusus var.Modemde problem gozukmesede anlik internet kayiplari yasamaya basladim.Turknet altyapisi yok bulundugum yerde.Baglanti tipim Vdsl .Benzer durumlar yasayan var mi acaba .

|
    |

airties Air 5760 alabilirsin.Genelde asus ve diğer modemlere göre donanım daha iyi oluyor.İnternet kesilmesine ve kopmalara karşı daha toleranslıdır.Türkiye şartlarına göre airties modemler bence daha iyi.
    |
    |
    Mustafa.Coskun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Mustafa.Coskun

dostlar bende modem alacağım bilgisayar almayı düşünüyorum normalde bi tv bide benim telefon var ama aile ziyareti çok oluyor o yüzden 3-4 cihaz daha bağlanıyor turknet vdsl destekli dedi ama ben fiber ve vdsl bakayım dedim yarın bi gün alacağım kullandığı modemden memnun arkadaşlar ne tavsiye ediyor konuda bi kaç modem gördüm bu 300 400 liraları vermek mi lazım?

Senin için gereksiz 400 liralik modem 200 liralık modellere bak.

Asus Dsl-N16

Tplink Td-W9970

Zyxel Vmg3312

Bunlardan biri işini görür.

|
    |
    706 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa.Coskun

çol uçuk fiyatlar onlar normal bir ev kullanıcı isen o fiyatlar fazla..

300-500 lira 100 mb ve üstü net alanlar ve prof. kullanım için sen normal bir adsl ev kullanıcı isen gerek yok..

TT verdiği zyxel 3312 b10b kullanıyorum.. 1.5 senedir memnunum.. markayı hiç kullanım alırkende tereddüt etmiştim.. kullanmaya başlayınca memnum kaldım..

letgo ve sahibinden. com da 80-90 tl satılıyor.. adslve vdsl desteği mevcut..

birader ile kullanıyorum neti. 3 telefon, 2 laptop ve 2 tablet ile bağlanılıyor.. ayrıyetten telefon artabiliyor..

sorun yaşatmadı şimdiye kadar..

|
    |

• Binbaşı
    1091 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: K4PTAN

quote:

Orijinalden alıntı: K4PTAN

Beyler bu telekomun bıraktığı kablo (7 numaradaki turuncu beyaz)

Buda benim kendi çektiğim Cat6 kablosu (bıraktıkları kabloyu cıkarıp kendi çektiğim Cat6 yı bagladım.) Direk modeme çektim 65 metre gitti

Buda modem girişi jak

Kablolamada herhangi bir sorun var mı anlayan varsa yardımcı olabilir mi?

Bu gün eniştenin bi arkadaşının turktelekomda calıstıgını öğrenince yardımcı olabilir mi diye sorduk sokaktaki panoyla birinin ilgilendiğini gördüm ama yetişemedim. Enişteme sorduğumda panoda hallolmuş telekomun onayını mı ne bekliyoruz demiş arkadaş daha doğrusu mailde atmış bu gün hallederiz demiş (pek ihtimal vermiyorum)

Beklemedeyiz hala. Belgeler sisteme perşembe günü girilmişti

Edit: An itibari ile turknet aradı ve boşta port olmadığını söyledi... Turktelekoma bildirim göndermişler bekliyorlarmış

Güncelleme : Turktelekomdan bilgi aldım portun olmadığı doğru değil şeklinde. Bu gün sabah turkneti aradım doğruladı. Garip. Önceki gün başka bir görevli port yok demişti. Port tahsisini bekliyorlarmış son aşamaymış bu. Bu port tahsis olayı uzun sürer mi? Neye bağlıdır türktelekom mu veriyor bu portu çalışma saatlerinde ?

Güncelleme : Bu gün türktelekomda biriyle görüştüm. Elinde zaten 2-3 kişinin belgesi vardı biride benimkiydi. Bilgisayarda hattı açmak istediğinde hata çıkıyormuş (sistemsel olarak) söylediğine göre. Bunun için bildirim gönderdik artık beklemekten başka yapacak bişey yok dedi. O an soramadım daha doğrusu aklıma gelmedi acaba santraldenmidir diye ekip gelse çözemezmi diye falan. Tekrar gitsem bu sefer ekip gelse baksa desem olmaz tabi (bi nevi tanıdık oradaki) Gidip tekrar görüşsem mi? 2 dk sonrada olabilir 2 gün sonrada zamanı belli değil dedi. Böyle bi durumla karşılaşan oldu mu hiç?

• Yüzbaşı
    480 Mesaj

Bakalim once hangimizinki acilacak banada bulundugunuz yerde turk telekom arizasi var dedi

|
    |
    K4PTAN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Paykasa
üniversite
Blogio
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,506
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.