Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (673. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
182
Favori
763.724
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 671672673674675
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    No-ip gibi servislerde işe yaramıyor cgn yüzünden. İp ortak havuzdan alınıyor. Statik ip harici kullanamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furcin

Komşuda Türk Telekom var 16 megabit alıyor 50gb akn var hızı düşünce benim hızıma düşüyor ne anladık bu işten.

O sizin altyapınız ile ilgili yapacak birsey yok. 100 mbps alanda var genelimiz 75 mbps alıyoruz bende dahil. Bende ttnet kullandım hiç bir zaman 16 mbps vermediler bana 12 de tuttular. Şimdi 75 alıyorum. Hem bu hizmetin asıl artı tarafı taahhüt olmayışı ve yüksek akn. 550 lira istemişti benden ttnet cayma bedeli şaka gibi. Memnun kalmazsan kapatır dilediğin iss kullanabilirsin hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın kullanıcısına yanıt
    IP kameraların bazılarında hesap oluyor doğrudan IP yazarak bağlanmıyorsunuz, hesap üzerinden bağlanıyordunuz. Bu şekilde olanlarda sorun olmamalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar çilem bitti gibi yardımızı bekliyorum 2 gündür internetim yoktu vdsl 2 sinyal alamıyordum şuan aktif gözüküyor.

Direk Modeme girişte 76mb civari net çıkıyor spliter üzerinden baglantı yaptığımda 50 mb civarina düşüyor

Speed test

Download test

Modem değerleri kötü gibi duruyor bağlantı sorunu yaşarmıyım ?

• nowo kullanıcısına yanıt
    evet aynen öğle

• dimitradon kullanıcısına yanıt
    Olabilir SNR gelen değeri düşük 8 in altına düşerse sıkıntı yaşarsın. Zaten sana gelende 74300 yazıyor ulaşılabilir max hız daha düşük 73400

• 1 haftadır internette hız sorguluyordum 50 Mbps çıkıyordu. Çarşamba günü kablonet taahhüdüm bitti bir haftadır hız sorguladığımda bakır alt yapı Yok uyarısı alıyorum. Artık yarında olmazsa kablonet le devam edeceğim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ThesadisT kullanıcısına yanıt
    Modeme reset attığımda 76400 lere çıktı bağlantı hızı ulaşılabilir hız da 76300 lerdeydi şuan splitter üzerinden bağlantı kurdumda

• Bugun itibariyle ttnetten turknete gecisim tamamlandi modeme kullanici.adi ve sifresini girdim normalde 35mbit akn siz internet alacagim soylendi fakat.hiz testlerinde max 16mbit i gordum. Modemim ttnetin verdigi zyxel vmg3312-b10b. Modeme yapman gereken bir ayar varmi modeme giren hizi nasil goruyorsunuz. Deneyimli arkadaslarin yardimini bekliyorum

• Arkadaşlar bu turk.net sitesindeki hız sorgulama tamamen doğru mudur?Ben sorgulattığımda 75 mbps ,150 gb akk görünüyor.
    Sonradan hattınız desteklemiyormuş derlerse herşey berbat olur!
    Bir de ttnet ürünü modemlerde herhangi bir hız kısıtlaması veya sorun oluyor mu acaba?Torrent önemli değil.9 mb/sn ile download yapan arkadaşlar var.Ben 7 mb/sn'yi görsem şükrederim.
  • K4PTAN kullanıcısına yanıt
    Haziranin 23 den beri net yok bende ve hala ekip gelecek şaka gibi deli ediyorlar nerdeyse bir aydır net yok boş boş oturuyoruz inşallah sonu iyi olur yoksa boşu boşuna beklemis olucaz zamana üzülüyorum pazartesi gelecek dediler bakalım gelmezlerse önlerini kesicem artık 😀😀

• quote:

Orijinalden alıntı: sangokuu

Arkadaşlar bu turk.net sitesindeki hız sorgulama tamamen doğru mudur?Ben sorgulattığımda 75 mbps ,150 gb akk görünüyor.
    Bir de ttnet ürünü modemlerde herhangi bir hız kısıtlaması veya sorun oluyor mu acaba?Torrent önemli değil.9 mb/sn ile download yapan arkadaşlar var.Ben 7 mb/sn'yi görsem şükrederim.

oradan kontrol ettikten sonra vodafon ve turktelekomun sitelerinden de kontrol edin..
    hatta farklı iss müşteri hizmetlerini arayın, alabileceğim en sorunsuz hız kaç diye sorun. hepsi ortak cevap verirse teyid etmiş olursunuz.

tt vdsl modemi kullandım iki tane kısıtlama olmadı. iki modem ayarlarında da farklı bir sağlayıcı için giriş ayarı var.

speedtest te stabil 70 Mbit alıyorum, 8-9 MB/Sn çok rahat download yapıyorum.

Not: Şu sokaklardaki TT beyaz kabinet kutusuna çok yakınım, bina içi tesisat yeni sayılır.
  • Merak edenler için, 02:00 suları yurtdışı ve yurtiçi speedtest sonuçları..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 16 Temmuz 2017; 2:35:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: entropi13

Bugun itibariyle ttnetten turknete gecisim tamamlandi modeme kullanici.adi ve sifresini girdim normalde 35mbit akn siz internet alacagim soylendi fakat.hiz testlerinde max 16mbit i gordum. Modemim ttnetin verdigi zyxel vmg3312-b10b. Modeme yapman gereken bir ayar varmi modeme giren hizi nasil goruyorsunuz. Deneyimli arkadaslarin yardimini bekliyorum

Modem değerlerini paylaşın bu şekil nedir ne değildir bilemeyiz. Modemini kullanmadım ama sistem bilgisi sekmesinde olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThesadisT -- 16 Temmuz 2017; 7:32:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokuu

Arkadaşlar bu turk.net sitesindeki hız sorgulama tamamen doğru mudur?Ben sorgulattığımda 75 mbps ,150 gb akk görünüyor.

Orada dikkat etmen gereken 75 mbps değil 75 mbpse kadar hattının durumuna göre. 50 ile 75 arasında hız alacağın anlamına geliyor. Genelde söylenen hızlar çıkıyor. Hatta altyapı sağlayıcısı telekom 32 derken Turknet de 75 çıkmıştı benim sonucum. Şu an 75 mbps neredeyse köküne kadar kullanıyorum. 72 civari çıkıyor ki çok normal bir durum 2-3 sarkma yapması.

Modem konusunda ilk seri çıkan iss modemleri dışında sorun olmuyor. 7 mb/sn olayıda sorun olmaz. 50 ile 75 arasında kullansan bile görürsün. Nitekim 10.5 11 görüyorum bazen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThesadisT -- 16 Temmuz 2017; 7:22:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canmania

1 haftadır internette hız sorguluyordum 50 Mbps çıkıyordu. Çarşamba günü kablonet taahhüdüm bitti bir haftadır hız sorguladığımda bakır alt yapı Yok uyarısı alıyorum. Artık yarında olmazsa kablonet le devam edeceğim.

Geç kalmışsın demek ki hocam. Bağlı bulunduğun santralde port kalmamıştır. Birgün içinde düzelecek birşey de değil bu durum.

• Benim de son 1 hafta kaldı. Telefondan aradılar yine sordum modem değerleri 53mbps gösteriyor maksimum gelen hızı ama yine ısrarla 75mbps vercez diyorlar. Hızı 40-45mbps arası sabitlerlerse yeter benim için yoksa kopma olacak gibi ama hayırlısı :D belki de ttnet yüzünden öyle gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: claswan

Benim de son 1 hafta kaldı. Telefondan aradılar yine sordum modem değerleri 53mbps gösteriyor maksimum gelen hızı ama yine ısrarla 75mbps vercez diyorlar. Hızı 40-45mbps arası sabitlerlerse yeter benim için yoksa kopma olacak gibi ama hayırlısı :D belki de ttnet yüzünden öyle gözüküyor.

O modem de gördüğünüz değerler ttnet den ayrıldıktan sonra birşey ifade etmiyor. Ttnet size 75 mbps lik bir port üzerinden internet veriyor yada daha yüksek bir porttan verse bile 53e sabitliyor hızınızı.

Turknete geçişinde port değişikliği olacağı için o değerler olduğu gibi değişir. Önemli olan burada Turknetin sana iyi bir port rezerve etmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThesadisT -- 16 Temmuz 2017; 8:43:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThesadisT

quote:

Orijinalden alıntı: claswan

Benim de son 1 hafta kaldı. Telefondan aradılar yine sordum modem değerleri 53mbps gösteriyor maksimum gelen hızı ama yine ısrarla 75mbps vercez diyorlar. Hızı 40-45mbps arası sabitlerlerse yeter benim için yoksa kopma olacak gibi ama hayırlısı :D belki de ttnet yüzünden öyle gözüküyor.

O modem de gördüğünüz değerler ttnet den ayrıldıktan sonra birşey ifade etmiyor. Ttnet size 75 mbps lik bir port üzerinden internet veriyor yada daha yüksek bir porttan verse bile 53e sabitliyor hızınızı.

Turknete geçişinde port değişikliği olacağı için o değerler olduğu gibi değişir. Önemli olan burada Turknetin sana iyi bir port rezerve etmesi.

Bana telefonda dediler ki siz hiç bir şey yapmıycaksiniz, ttnet aboneliğiizi de bi iptal edicez sadece biz söyleyince kullanıcı adı ve şifre giriceksiniz sadece.

Aklıma takılan 2 nokta var

Birincisi ben şuan yalın internetteyim ama telefon numarası verilecek mi bana? Ya da hat çekilecek mi vs hiç bir bilgim yok.

İkincisi de port değişecekse bina girişinde kablo değişmem gerekir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ThesadisT

quote:

Orijinalden alıntı: entropi13

Bugun itibariyle ttnetten turknete gecisim tamamlandi modeme kullanici.adi ve sifresini girdim normalde 35mbit akn siz internet alacagim soylendi fakat.hiz testlerinde max 16mbit i gordum. Modemim ttnetin verdigi zyxel vmg3312-b10b. Modeme yapman gereken bir ayar varmi modeme giren hizi nasil goruyorsunuz. Deneyimli arkadaslarin yardimini bekliyorum

Modem değerlerini paylaşın bu şekil nedir ne değildir bilemeyiz. Modemini kullanmadım ama sistem bilgisi sekmesinde olması lazım.

============================================================================

VDSL Training Status: Showtime

Mode: VDSL2 Annex B

VDSL Profile: Profile 17a

Traffic Type: PTM Mode

Link Uptime: 0 day: 17 hours: 51 minutes

VDSL Port Details Upstream Downstream

Line Rate: 4.125 Mbps 18.306 Mbps

Actual Net Data Rate: 4.095 Mbps 18.260 Mbps

Trellis Coding: ON ON

SNR Margin: 10.0 dB 8.8 dB

Actual Delay: 0 ms 0 ms

Transmit Power: 6.0 dBm 13.1 dBm

Receive Power: -12.5 dBm -7.4 dBm

Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols

Total Attenuation: 18.6 dB 20.7 dB

Attainable Net Data Rate: 5.159 Mbps 18.700 Mbps

VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3

Line Attenuation(dB): 8.6 50.1 N/A N/A 20.3 65.2 89.4

Signal Attenuation(dB): 8.6 49.0 N/A N/A 20.3 65.1 N/A

SNR Margin(dB): 10.6 10.0 N/A N/A 8.8 8.6 N/A

Transmit Power(dBm):- 4.0 5.6 N/A N/A 12.8 2.9 N/A

VDSL Counters

Downstream Upstream

Since Link time = 51 min 19 sec

FEC: 7200 0

CRC: 1405 0

ES: 805 0

SES: 1 0

UAS: 0 0

LOS: 0 0

LOF: 0 0

LOM: 0 0

Latest 15 minutes time = 6 min 47 sec

FEC: 4 0

CRC: 3 0

ES: 3 0

SES: 0 0

Previous 15 minutes time = 15 min 0 sec

FEC: 12 0

CRC: 20 0

ES: 18 0

SES: 0 0

Latest 1 day time = 17 hours 51 min 47 sec

FEC: 7200 0

CRC: 1405 0

ES: 805 0

SES: 1 0

UAS: 27 27

Burasimidir hocam

• 
Sayfa: önceki 671672673674675
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.