Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
19.103
Cevap
232
Favori
711.060
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Biten Sıcak Fırsatlar >> Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
Giriş
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: Statist

bugün bende turk nete geçmiş bulunuyorum modem ayarlarını yapıp internete bağlandım hız testi yaptığımda 13 mb ortalama alıyorum ethernette ama paketim 50 mb hız olarak ayarlı geçmeden öncede üstüne basrak sordum bu hıza yakın hız verebilirmisinz diye evet dediler, sanırım vdsl değil adsl aktif şuan hızımı yükseltmek için ne yapabilirim. Bir diğer konu eelfon hattını bağlamadım siteden numara kısmı 00000 şeklinde gözüküyor numarayı nasıl alacağım.

Modeminiz vdsl desteklimi modem değerlerinizi yollayın bakalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    32 Mesaj
    Arkadaşlar bende superonline kullanıyorum ve maksimum 8 mbit alabileceğimi söylüyorlar. Hat değerlerim normal mi sizce?
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not

Turknet sayfası üzerinden sorgulama yapar mısınız ne kadar çıkacak. Port varsa 50 mbps alabilir bu değerler.

|
    |
    SigmaTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    310 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ThesadisT

quote:

Orijinalden alıntı: Statist

bugün bende turk nete geçmiş bulunuyorum modem ayarlarını yapıp internete bağlandım hız testi yaptığımda 13 mb ortalama alıyorum ethernette ama paketim 50 mb hız olarak ayarlı geçmeden öncede üstüne basrak sordum bu hıza yakın hız verebilirmisinz diye evet dediler, sanırım vdsl değil adsl aktif şuan hızımı yükseltmek için ne yapabilirim. Bir diğer konu eelfon hattını bağlamadım siteden numara kısmı 00000 şeklinde gözüküyor numarayı nasıl alacağım.

Modeminiz vdsl desteklimi modem değerlerinizi yollayın bakalım.

• Yarbay
    7248 Mesaj
    Bu konuya yöneticiler artık el atmalı. Burası Sıcak Fırsatlar, "mevcutta Superonline aboneliğim var buna nasıl geçerim?" tarzında sorular kısmen alakalı ama bağlantım koptu, kaç mbps geldi gibi sorular teknik şeyler ve forumdaki diğer İSS'lerin olduğu başlıkta sorulmalı.

Elbet tavsiye edenler ve etmeyenler yazabilirler ama abartıldı bence artık burası. Mümkünse bu teknik sorulara ya özel mesajla cevap verin ya da hiç cevap vermeyin ki konuya diğer kişiler de yazmaya cesaret etmesin artık.

|
    |

quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

Orijinalden alıntı: cyber tech

quote:

Orijinalden alıntı: spookytr

Yazlığa bağlattırıp 3 ay sonra iptal etmenin bir sakıncası olur mu? Seneye zorluk çıkarırlar mı tekrar bağlatmak istediğimizde ?

İptal ettirmek istemiyorsanız her sene tekrar başvuru tekrar bağlantıyla uğraşmak istemiyorsanız ücretsiz dondurma işlemi de yaptırabilirsiniz.

İnternetimi bir süreliğine kullanmayacağım ne yapmalıyım?

İnternet hizmetinizi kullanmadığınız süre boyunca aboneliğiniz kapanmadan dilerseniz ücretsiz dondurma servisimizi kullanabilirsiniz.

Dilediğiniz zaman 0850 288 80 80 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak size özel müşteri temsilcinizden internet hizmetinizin dondurulmasını isteyebilirsiniz.

İnternet hizmetini dondurma sınırı varmı?

Bir yılda en fazla 180 gün ve yılda en fazla 2 kez internet hizmetinizi dondurma hakkınız bulunmaktadır.

1)Bir yılda 180 gün nasıl hesaplanıyor? Abonelik başlangıç tarihi mi, yoksa 1 Ocak mı baz alınıyor?

2017 Haziranda abone olduk. 2017 Ekimden yıl sonuna kadar dondurduk diyelim. (3 ay) 2018 geldiğinde 180 gün sıfırlanıp, 6 ay daha dondurabiliyor muyuz, yoksa abonelik başlangıç tarihi baz alınıp en fazla 3 ay daha mı dondurma hakkımız kalıyor?

2) Dondurmanın ücretsiz olduğundan emin misiniz? özgür iletişim sayfasında ücretsiz yazmıyor.https://turk.net/sik-sorulan-sorular/ozgur-iletisim/

google'dan aratınca da 29 tl gibi bir ücret alındığını yazmışlar.

Dondurma işleminde abonelik tarihinizi baz alacaksınız 1 ocak değil sizin için yılın başı abone olduğunuz gün oluyor ayrıca o 180 gün sadece bir seferde talep edeceğiniz toplam gün süresidir yani toplamda 6 ay yani 180 gün süreyle dondurma servisini kullanıyorsunuz zorunluluk yok siz ben 120 gün(4 ay) yada 150 gün(5 ay) dondurmak istiyorum derseniz bu şekilde dondurulmasını da talep edebilirsiniz

Dondurma işlemi ücretsizdir Turknet diğer iss'ler gibi bu hizmetten ücret almıyor ayrıca sizin de eklediğiniz linkte ücret konusu yazmıyor o linkte aşağıdaki açıklama mevcut, google aramasına ya da diğer forum ve paylaşım alanlarındaki yazılanlara itibar etmeyin.

İnternetimi bir süre kullanmayacağım. Ne yapmalıyım?

İnternet hizmetinizi kullanmadığınız süre boyunca aboneliğiniz kapanmadan dilerseniz dondurma servisimizi kullanabilirsiniz. Bu süre içerisinde size internet ve ses hizmeti için herhangi bir fatura üretilmez. Dilediğiniz zaman 0850 288 80 80 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak size özel müşteri temsilcinizden internet hizmetinizin dondurulmasını isteyebilirsiniz.

İnternet hizmetimi dondurma sınırım var mı?

Bir yılda en fazla 180 gün ve yılda en fazla 2 kez internet hizmetinizi dondurma hakkınız bulunmaktadır.

Not: Benim bildiklerim bir turknet kullanıcısı olarak bu şekildedir, yanlış bir bilgilendirme yapmışsam forumda üye olan Turknet Destek Personeli forum arkadaşımız TurkNetDestek gerekli bilgilendirmeyi ve düzeltmeyi yapacak ve bizleri bilgilendirecektir.
    |
    |
    Bahsedilenler: TurkNetDestek

1 Not

Modem değerlerin güzel. Modeli ne modemin vdsl desteği mevcut mu?

|
    |
    Statist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    310 Mesaj
    quote:

Modem değerlerin güzel. Modeli ne modemin vdsl desteği mevcut mu?

TP-Link TD-864W 300 mbps wireless n adsl 2 modem diyor arayüzde

Vdsl desteği yok sanirim o modemin hocam. Letgodan felan vdsl destekli 2. El bir modem bakın. Yada olduğu gibi kullanın.

|
    |
    Statist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    631 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sile

aradım 32 mbit kadar gösteriyor dedi,geçiş yapsam kaç mbit alırım ttnet abonesiyim 2 fatura ödememek için ne zaman başvuru yapayım.

Hat değerlerine bakarmisiniz

1 Not

Hat değerleriniz normal 32 mbps diyorlar ise verirler. Fatura ile ilgili soruyu cevaplamıştım her halde üst mesajlarda bakabilirsiniz.

|
    |
    sile kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    807 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Neobir75

Merhabalar, superonline da 8mbit 50 GB AKK'ye 64 TL para ödüyordum, daha sonra Turknet'i keşfettim ve taahhütüm bitince buraya geçmeye karar verdim. Ve sonunda superonline ile olan taahhütüm bu pazar günü bitiyor. Turknet'in sitesinden hız sorgulaması yaptığımda, 50mbps+150GB akk alabileceğim yazıyordu. Turk Telekom beni bu sabah aradı ve en fazla 16mbit alabileceğimi söylediler. Şimdi ben çelişkiye düşmüş durumdayım. Aşağıya attığım ekran görüntüsünü yorumlayabilecek bir arkadaş varsa gerçekten çok sevinirim.

http://easycaptures.com/fs/uploaded/1080/8481686133.png

Türknete geçmeye karar kılmadan önce TTnet'in 35 mbit 50 gb veya 100 gb tahahhütlü tarifelerine geçmek istediğimizi müşteri hizmetlerine bildirdik.Bir sorun oldu işlem onaylanmadı 1 gün sonra Teknik servisten aradılar hattınızın maksimum 24 mbit hız alabileceğinizi dilerseniz 24 mbit 100 gb kotalı tarifeye aylık 60 küsür lira ile kullanmaya devam edebileceğinizi belirtmiştiler.
    Ttnet'e de pek güvenmiyorum.Roket kaldırılmadan önce 70-80 mbit speedtest sonucları çıkıyordu hep ne olduda hattım bir anda 24 mbitten fazla kaldırılmayacağı bana söylendi.Yolunacak kaz misali yola yola bitiremediler.
    |
    |

• Yarbay
    3016 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: FLaMMiS

Aynısı bana da oldu 8 mb alıyordum. TT den gelen görevli senin kutuya 32 mb geliyor bu yüzden kaldırmıyor 24 e al rahatla dedi. Ve temassızlık da olabilir dedi. İnterneti ankastreden yukarı ki kata bağladım yine 16 almaya başladım. Büyük ihtimal sende de temassızlık olabilir.

Telefon kullanmıyorum, modem direk hatta bağlı. vodafon kullanırken böyle sorunum yoktu 6 ay sorunsuz kullandım kablolarda hiç bir işlem yapılmadan direk türknete geçtim bu sorunlarla karşılaştım. Bence sorun Türknet kaynaklı, şu an sorun yok hiç bir işlem yapılmamış, ve kopma yaşamıyorum.

Otoruduğum bina 6 yıllık 6 yıldırda her ttnet olsun superonline olsun uzun yıllar kullandım bir kere bile kopma yaşamadım. Dediğim gibi türknete geçtim 1 hafta int var 3 gün yok, ben şimdi suçu nasıl kabloda hatta bulayım
    |
    |

• Yüzbaşı
    304 Mesaj

Bende 2 adet vdsl modem var arayan varsa piyasanın çok altında fiyata vereceğim.

|
    |
    ThesadisT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Konu içinde arayan arkadaşlar vardı bir bakin mesajlara isterseniz.

|
    |
    Cihan9999 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    123 Mesaj
    quote:

Doğru açıklamış hocam. Altyapınız türktelekom fiber destekliyor. Ama türktelekom fiber altyapısını diğer internet sağlayıcılara kullandırmıyor. Bu yüzden de hizmet yalnızca türktelekom üzerinden olabilir.

Bende kayit yaptirdim..50 mbit vdsl kaydi yaptilar..bugun telekomdan geldiler..adsl 16 mbit kullanabilirsin dedi..fiber altyapi kurulu ama faaliyete gecirmedi il telekom dedi..fiber aktif olunca vdsl olarak kullanamayacak miyim?

Fiber İnternet yani FTTX hizmeti Tüm Dünyada uygulanmaya başlayan bir fiber teknolojisidir. FTTX genel anlamda adlandırılmasıdır. Türkiye'de uygulanmakta olan 3 çeşit FTTX uygulaması mevcutur.

FTTC - Fiber Optik kablonun Cadde ve Sokaklardaki Saha Dolabına kadar çekildiği, kullanıcıya telefon hizmeti için hazırda daha önceden kullanmış olduğu bakır kablo ve vdsl2 modem ile sunulan en yaygın hizmet türüdür. VDSL2 ve 24,35,50 ve 100 Mbps'e kadar Adil Kullanım Kotalı fiber paketlerin en yaygın şekilde hizmet verildiği internet alt yapısıdır.

FTTB - Fiber Optik kablonun bulunduğunuz binaya (apartmana, iş hanına) kadar çekildiği, kullanıcıya ankastrenizden telefon için kullandığınız bakır kablo ve genellikle vdsl2 modem ile sunulan hizmet türüdür. 16, 24, 32, 35, 50 ve 100 Mbps'e kadar Adil Kullanım Kotalı veya Kotasız fiber paketlerin hizmet verildiği internet alt yapısıdır.

FTTH - Fiber Optik kablonun evinize (işyerinize, masanıza, bilgi işlem odanıza v.s.) kadar çekildiği ve ucuna fiber optik bağlantı destekleyen modem takıldığı (Tilgin hg1522 v.s.) bakır kablo kullanılmadan son noktaya kadar fiber optik kablo ile internet veya ses'in iletildiği hizmet türüdür. 24,35,50,100 ve 1Gbit'e Kadar Adil Kullanım Kotalı veya Kotasız paketlerin hizmet verildiği internet alt yapısıdır.

FTTC ve FTTB olanlar kullanılabilir. FFTH kullanamaz telekom izin vermez. Size hangisi gelcek onu bilmeniz gerek.

|
    |
    lindeman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    123 Mesaj
    quote:

Fiber İnternet yani FTTX hizmeti Tüm Dünyada uygulanmaya başlayan bir fiber teknolojisidir. FTTX genel anlamda adlandırılmasıdır. Türkiye'de uygulanmakta olan 3 çeşit FTTX uygulaması mevcutur.

FTTC - Fiber Optik kablonun Cadde ve Sokaklardaki Saha Dolabına kadar çekildiği, kullanıcıya telefon hizmeti için hazırda daha önceden kullanmış olduğu bakır kablo ve vdsl2 modem ile sunulan en yaygın hizmet türüdür. VDSL2 ve 24,35,50 ve 100 Mbps'e kadar Adil Kullanım Kotalı fiber paketlerin en yaygın şekilde hizmet verildiği internet alt yapısıdır.

FTTB - Fiber Optik kablonun bulunduğunuz binaya (apartmana, iş hanına) kadar çekildiği, kullanıcıya ankastrenizden telefon için kullandığınız bakır kablo ve genellikle vdsl2 modem ile sunulan hizmet türüdür. 16, 24, 32, 35, 50 ve 100 Mbps'e kadar Adil Kullanım Kotalı veya Kotasız fiber paketlerin hizmet verildiği internet alt yapısıdır.

FTTH - Fiber Optik kablonun evinize (işyerinize, masanıza, bilgi işlem odanıza v.s.) kadar çekildiği ve ucuna fiber optik bağlantı destekleyen modem takıldığı (Tilgin hg1522 v.s.) bakır kablo kullanılmadan son noktaya kadar fiber optik kablo ile internet veya ses'in iletildiği hizmet türüdür. 24,35,50,100 ve 1Gbit'e Kadar Adil Kullanım Kotalı veya Kotasız paketlerin hizmet verildiği internet alt yapısıdır.

FTTC ve FTTB olanlar kullanılabilir. FFTH kullanamaz telekom izin vermez. Size hangisi gelcek onu bilmeniz gerek.

FFTB galiba..telekom gorevlisi bugun gelince birlikte indik hatlarin oldugu yere..hazir kablolanmis bir kabin gosterdi..bu fiber int. ama il telekom aktif etmedi henuz dedi..adsl olan yere gectik kablolar birbirine girmis..mavi beyaz bi uc ayarladi gitti..turknet olunca baglantiyi kendiniz yapiyorsunuz dedi..turkneti aradim 50 mb vdsl kaydi yaptiniz adresten sorgulayip dedim..telekom gorevlisi adsl 16 mb kullanabirsin dedi..talebi degistirelim dedim..hattiniz aktif olsun..nette kopmalar olursa yarim saat icinde adsl e geciririz dedi..vodafonenetten sorgulama yaptim..62 mb fiber var dedi..telekom sorgusunda fibernet kullanabilirsiniz cikti..kim dogru soyluyor simdi :)..fiber kabin aktif degilse nasil fiber var sonucu cikiyor..sistemde fiber var yazdigi icin mi gercekten kablo uzerinden mi olcuyorlar acaba..

1 Not

Kullanabilirsin büyük ihtimal gelen ekip bilgi sahibi değildir. Bağlatin vdsl olmazsa adsl kullanırsınız zaten yapacak da başka birşey yok.

|
    |
    lindeman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    89 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lindeman

quote:

FFTB galiba..telekom gorevlisi bugun gelince birlikte indik hatlarin oldugu yere..hazir kablolanmis bir kabin gosterdi..bu fiber int. ama il telekom aktif etmedi henuz dedi..adsl olan yere gectik kablolar birbirine girmis..mavi beyaz bi uc ayarladi gitti..turknet olunca baglantiyi kendiniz yapiyorsunuz dedi..turkneti aradim 50 mb vdsl kaydi yaptiniz adresten sorgulayip dedim..telekom gorevlisi adsl 16 mb kullanabirsin dedi..talebi degistirelim dedim..hattiniz aktif olsun..nette kopmalar olursa yarim saat icinde adsl e geciririz dedi..vodafonenetten sorgulama yaptim..62 mb fiber var dedi..telekom sorgusunda fibernet kullanabilirsiniz cikti..kim dogru soyluyor simdi :)..fiber kabin aktif degilse nasil fiber var sonucu cikiyor..sistemde fiber var yazdigi icin mi gercekten kablo uzerinden mi olcuyorlar acaba..

telekomcular bazen anlamıyor diyebilirim benim evin karşısında dolapda ayar yapıyorlardı gittim hızım düşüyor bazende kopuyor dedım ozaman 16 mb adsl kullanıyordum adam en fazla burda 8 mb kullanırsın dedi
    ben bu konuaşmadan 2 ay sonra vdsl geçtım turknet den 35 mb den 32 mb görüyorum
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
sohbet
e-ticaret
Blogio
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Lastik Fiyatları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.