Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (626. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.018
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 624625626627628
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Modem değerlerin güzel. Modeli ne modemin vdsl desteği mevcut mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThesadisT

Modem değerlerin güzel. Modeli ne modemin vdsl desteği mevcut mu?

TP-Link TD-864W 300 mbps wireless n adsl 2 modem diyor arayüzde
  • Statist kullanıcısına yanıt
    Vdsl desteği yok sanirim o modemin hocam. Letgodan felan vdsl destekli 2. El bir modem bakın. Yada olduğu gibi kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: sile

aradım 32 mbit kadar gösteriyor dedi,geçiş yapsam kaç mbit alırım ttnet abonesiyim 2 fatura ödememek için ne zaman başvuru yapayım.

Hat değerlerine bakarmisiniz

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

• sile S kullanıcısına yanıt
    Hat değerleriniz normal 32 mbps diyorlar ise verirler. Fatura ile ilgili soruyu cevaplamıştım her halde üst mesajlarda bakabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Neobir75

Merhabalar, superonline da 8mbit 50 GB AKK'ye 64 TL para ödüyordum, daha sonra Turknet'i keşfettim ve taahhütüm bitince buraya geçmeye karar verdim. Ve sonunda superonline ile olan taahhütüm bu pazar günü bitiyor. Turknet'in sitesinden hız sorgulaması yaptığımda, 50mbps+150GB akk alabileceğim yazıyordu. Turk Telekom beni bu sabah aradı ve en fazla 16mbit alabileceğimi söylediler. Şimdi ben çelişkiye düşmüş durumdayım. Aşağıya attığım ekran görüntüsünü yorumlayabilecek bir arkadaş varsa gerçekten çok sevinirim.

http://easycaptures.com/fs/uploaded/1080/8481686133.png

Türknete geçmeye karar kılmadan önce TTnet'in 35 mbit 50 gb veya 100 gb tahahhütlü tarifelerine geçmek istediğimizi müşteri hizmetlerine bildirdik.Bir sorun oldu işlem onaylanmadı 1 gün sonra Teknik servisten aradılar hattınızın maksimum 24 mbit hız alabileceğinizi dilerseniz 24 mbit 100 gb kotalı tarifeye aylık 60 küsür lira ile kullanmaya devam edebileceğinizi belirtmiştiler.
    Ttnet'e de pek güvenmiyorum.Roket kaldırılmadan önce 70-80 mbit speedtest sonucları çıkıyordu hep ne olduda hattım bir anda 24 mbitten fazla kaldırılmayacağı bana söylendi.Yolunacak kaz misali yola yola bitiremediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: FLaMMiS

Aynısı bana da oldu 8 mb alıyordum. TT den gelen görevli senin kutuya 32 mb geliyor bu yüzden kaldırmıyor 24 e al rahatla dedi. Ve temassızlık da olabilir dedi. İnterneti ankastreden yukarı ki kata bağladım yine 16 almaya başladım. Büyük ihtimal sende de temassızlık olabilir.

Telefon kullanmıyorum, modem direk hatta bağlı. vodafon kullanırken böyle sorunum yoktu 6 ay sorunsuz kullandım kablolarda hiç bir işlem yapılmadan direk türknete geçtim bu sorunlarla karşılaştım. Bence sorun Türknet kaynaklı, şu an sorun yok hiç bir işlem yapılmamış, ve kopma yaşamıyorum.

Otoruduğum bina 6 yıllık 6 yıldırda her ttnet olsun superonline olsun uzun yıllar kullandım bir kere bile kopma yaşamadım. Dediğim gibi türknete geçtim 1 hafta int var 3 gün yok, ben şimdi suçu nasıl kabloda hatta bulayım

• ThesadisT kullanıcısına yanıt
    Bende 2 adet vdsl modem var arayan varsa piyasanın çok altında fiyata vereceğim.

• Cihan9999 kullanıcısına yanıt
    Konu içinde arayan arkadaşlar vardı bir bakin mesajlara isterseniz.

• quote:

Doğru açıklamış hocam. Altyapınız türktelekom fiber destekliyor. Ama türktelekom fiber altyapısını diğer internet sağlayıcılara kullandırmıyor. Bu yüzden de hizmet yalnızca türktelekom üzerinden olabilir.

Bende kayit yaptirdim..50 mbit vdsl kaydi yaptilar..bugun telekomdan geldiler..adsl 16 mbit kullanabilirsin dedi..fiber altyapi kurulu ama faaliyete gecirmedi il telekom dedi..fiber aktif olunca vdsl olarak kullanamayacak miyim?

• lindeman kullanıcısına yanıt
    Fiber İnternet yani FTTX hizmeti Tüm Dünyada uygulanmaya başlayan bir fiber teknolojisidir. FTTX genel anlamda adlandırılmasıdır. Türkiye'de uygulanmakta olan 3 çeşit FTTX uygulaması mevcutur.

FTTC - Fiber Optik kablonun Cadde ve Sokaklardaki Saha Dolabına kadar çekildiği, kullanıcıya telefon hizmeti için hazırda daha önceden kullanmış olduğu bakır kablo ve vdsl2 modem ile sunulan en yaygın hizmet türüdür. VDSL2 ve 24,35,50 ve 100 Mbps'e kadar Adil Kullanım Kotalı fiber paketlerin en yaygın şekilde hizmet verildiği internet alt yapısıdır.

FTTB - Fiber Optik kablonun bulunduğunuz binaya (apartmana, iş hanına) kadar çekildiği, kullanıcıya ankastrenizden telefon için kullandığınız bakır kablo ve genellikle vdsl2 modem ile sunulan hizmet türüdür. 16, 24, 32, 35, 50 ve 100 Mbps'e kadar Adil Kullanım Kotalı veya Kotasız fiber paketlerin hizmet verildiği internet alt yapısıdır.

FTTH - Fiber Optik kablonun evinize (işyerinize, masanıza, bilgi işlem odanıza v.s.) kadar çekildiği ve ucuna fiber optik bağlantı destekleyen modem takıldığı (Tilgin hg1522 v.s.) bakır kablo kullanılmadan son noktaya kadar fiber optik kablo ile internet veya ses'in iletildiği hizmet türüdür. 24,35,50,100 ve 1Gbit'e Kadar Adil Kullanım Kotalı veya Kotasız paketlerin hizmet verildiği internet alt yapısıdır.

FTTC ve FTTB olanlar kullanılabilir. FFTH kullanamaz telekom izin vermez. Size hangisi gelcek onu bilmeniz gerek.

• quote:

Fiber İnternet yani FTTX hizmeti Tüm Dünyada uygulanmaya başlayan bir fiber teknolojisidir. FTTX genel anlamda adlandırılmasıdır. Türkiye'de uygulanmakta olan 3 çeşit FTTX uygulaması mevcutur.

FTTC - Fiber Optik kablonun Cadde ve Sokaklardaki Saha Dolabına kadar çekildiği, kullanıcıya telefon hizmeti için hazırda daha önceden kullanmış olduğu bakır kablo ve vdsl2 modem ile sunulan en yaygın hizmet türüdür. VDSL2 ve 24,35,50 ve 100 Mbps'e kadar Adil Kullanım Kotalı fiber paketlerin en yaygın şekilde hizmet verildiği internet alt yapısıdır.

FTTB - Fiber Optik kablonun bulunduğunuz binaya (apartmana, iş hanına) kadar çekildiği, kullanıcıya ankastrenizden telefon için kullandığınız bakır kablo ve genellikle vdsl2 modem ile sunulan hizmet türüdür. 16, 24, 32, 35, 50 ve 100 Mbps'e kadar Adil Kullanım Kotalı veya Kotasız fiber paketlerin hizmet verildiği internet alt yapısıdır.

FTTH - Fiber Optik kablonun evinize (işyerinize, masanıza, bilgi işlem odanıza v.s.) kadar çekildiği ve ucuna fiber optik bağlantı destekleyen modem takıldığı (Tilgin hg1522 v.s.) bakır kablo kullanılmadan son noktaya kadar fiber optik kablo ile internet veya ses'in iletildiği hizmet türüdür. 24,35,50,100 ve 1Gbit'e Kadar Adil Kullanım Kotalı veya Kotasız paketlerin hizmet verildiği internet alt yapısıdır.

FTTC ve FTTB olanlar kullanılabilir. FFTH kullanamaz telekom izin vermez. Size hangisi gelcek onu bilmeniz gerek.

FFTB galiba..telekom gorevlisi bugun gelince birlikte indik hatlarin oldugu yere..hazir kablolanmis bir kabin gosterdi..bu fiber int. ama il telekom aktif etmedi henuz dedi..adsl olan yere gectik kablolar birbirine girmis..mavi beyaz bi uc ayarladi gitti..turknet olunca baglantiyi kendiniz yapiyorsunuz dedi..turkneti aradim 50 mb vdsl kaydi yaptiniz adresten sorgulayip dedim..telekom gorevlisi adsl 16 mb kullanabirsin dedi..talebi degistirelim dedim..hattiniz aktif olsun..nette kopmalar olursa yarim saat icinde adsl e geciririz dedi..vodafonenetten sorgulama yaptim..62 mb fiber var dedi..telekom sorgusunda fibernet kullanabilirsiniz cikti..kim dogru soyluyor simdi :)..fiber kabin aktif degilse nasil fiber var sonucu cikiyor..sistemde fiber var yazdigi icin mi gercekten kablo uzerinden mi olcuyorlar acaba..

Kullanabilirsin büyük ihtimal gelen ekip bilgi sahibi değildir. Bağlatin vdsl olmazsa adsl kullanırsınız zaten yapacak da başka birşey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: lindeman

quote:

FFTB galiba..telekom gorevlisi bugun gelince birlikte indik hatlarin oldugu yere..hazir kablolanmis bir kabin gosterdi..bu fiber int. ama il telekom aktif etmedi henuz dedi..adsl olan yere gectik kablolar birbirine girmis..mavi beyaz bi uc ayarladi gitti..turknet olunca baglantiyi kendiniz yapiyorsunuz dedi..turkneti aradim 50 mb vdsl kaydi yaptiniz adresten sorgulayip dedim..telekom gorevlisi adsl 16 mb kullanabirsin dedi..talebi degistirelim dedim..hattiniz aktif olsun..nette kopmalar olursa yarim saat icinde adsl e geciririz dedi..vodafonenetten sorgulama yaptim..62 mb fiber var dedi..telekom sorgusunda fibernet kullanabilirsiniz cikti..kim dogru soyluyor simdi :)..fiber kabin aktif degilse nasil fiber var sonucu cikiyor..sistemde fiber var yazdigi icin mi gercekten kablo uzerinden mi olcuyorlar acaba..

telekomcular bazen anlamıyor diyebilirim benim evin karşısında dolapda ayar yapıyorlardı gittim hızım düşüyor bazende kopuyor dedım ozaman 16 mb adsl kullanıyordum adam en fazla burda 8 mb kullanırsın dedi
    ben bu konuaşmadan 2 ay sonra vdsl geçtım turknet den 35 mb den 32 mb görüyorum

• ThesadisT kullanıcısına yanıt
    Ben superonline kullaniyorum fiber kablo evime ayagimim altina modeme.kadar geliyor. Turknet bağlatırsam aynı şekilde fiber atabilirler mi eve ? yoksa bina kutusundan eve bakir mi gelicek ?

Birde arkadaşlar her şey iyi hoşta TurkNet te TV yok o kötü

• quote:

Kullanabilirsin büyük ihtimal gelen ekip bilgi sahibi değildir. Bağlatin vdsl olmazsa adsl kullanırsınız zaten yapacak da başka birşey yok.

Fiber kabini ayri bi yerdeydi adsl baglantilari baska yerde..fiberi cekeli 1 sene oldu..ndn hala aktif etmemisler bilmiyorum..yarin birde telekomu arayip sorayim aktif mi degil mi fiber..birde vdsl i fiberden verebiliyorlar degil mi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lindeman -- 30 Haziran 2017; 21:10:46 >
    Vdsl dediginiz şey zaten fiberoptik bağlantının son kullanıcıya bakır kablo ile verilmesi olayı.

• MrT4ngo kullanıcısına yanıt
    Senin altyapıya bağlantı yapamaz Turknet. Fiberi kullandirmaz ttnet yada superonline hangisi çekmiş ise kabloyu. Turknetin siteden adres sorgulaması yap bakalım ne diyor.

• Beyler DIKKAT!!
    Yardima ihtiyacim var :) Bugun taahhutum bitmis ttnet ile.80 lira fatura yazmislar 55 lira oduyodum.Bende kampanyalarina baktim 75gb kota ve 16mb e kadar hiz veren paket verecekler 55 yada 59 lira.

Sonra gittim turknete baktim telefon numarasi ile sorgulama yaptim.Normalde bulundugumuz yer merkez degil altyapinin da kapsamayacagini saniyodum ama kapsiyomus aktif altyapimizdasiniz yazdi.16mb e kadar hiz +aknsiz kotasiz 7/24 sinirsiz internet yaziyor+heryone 1000 dk konusma+taahhut yok 60 lira.Boyle bir teklif geldi.

Simdi yillardir adsl kullananlarin ariza durumunda gecikme problem yasamamasi icin ttnet ile turk telekom baglantisini da goz onunde bulundurarak hem adsl icin ttnet kullanin sonra sorun yasama durumunda oyalarlar falan demistim hatta degmez 5 lira icin kurcalamaya demistim.Lakin bu 7/24 akn olmamasi isi ilginc.Nasilsa bir 60 lira kafadan cepten gidecek.Burda 10 12 arasi bir hiz verilebilirse cok makul olur.Cunku suan 6-7 mb arasi hiz ile kullaniyorum ttnette.Hiz yine telekom altyapisiyla ilgili biliyorum ama belki hizi biraz yukari cekme sansimiz olabilir ben fazla ustune dusmedim.

Burda fikri yardiminiza ihtiyacim var.Alti ustu adsl icin kurcalamaya sizce deger mi ?Sorularim sunlar

1-Turknette taahhut yok tamam ama geri donus yapmak istersek ttnete arada kurulum hizmet bilmem ne adi altinda extra para odemek zorunda kalirmiyim ?
    2-Ariza yasayan oldu mu ? Oyalama gec ilgilenme gibi telekom kaynakli problem yasayan oldu mu ? (1 ay ugrasip farkli iss kullandigi icin vdsl arizasini zor cozenleri biliyoruz forumdan)
    3-Konu basliginda 150gb akk yazmis hani sinirsizdi ?
    4-10 seneden fazla suredir ttnet +avea devredildikten sonra turk telekom hat+10 15 senedir telekom sabit telefon kullaniyorum.Bunlari kullanarak yani belirterek kendime uygun bir tarife hazirlatabilirmiyim kendime ttnet tarafindan?
    5-Kendi onerilerinizi yapabilirsiniz

Tesekkurler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

Beyler DIKKAT!!
    Yardima ihtiyacim var :) Bugun taahhutum bitmis ttnet ile.80 lira fatura yazmislar 55 lira oduyodum.Bende kampanyalarina baktim 75gb kota ve 16mb e kadar hiz veren paket verecekler 55 yada 59 lira.

Sonra gittim turknete baktim telefon numarasi ile sorgulama yaptim.Normalde bulundugumuz yer merkez degil altyapinin da kapsamayacagini saniyodum ama kapsiyomus aktif altyapimizdasiniz yazdi.16mb e kadar hiz +aknsiz kotasiz 7/24 sinirsiz internet yaziyor+heryone 1000 dk konusma+taahhut yok 60 lira.Boyle bir teklif geldi.

Simdi yillardir adsl kullananlarin ariza durumunda gecikme problem yasamamasi icin ttnet ile turk telekom baglantisini da goz onunde bulundurarak hem adsl icin ttnet kullanin sonra sorun yasama durumunda oyalarlar falan demistim hatta degmez 5 lira icin kurcalamaya demistim.Lakin bu 7/24 akn olmamasi isi ilginc.Nasilsa bir 60 lira kafadan cepten gidecek.Burda 10 12 arasi bir hiz verilebilirse cok makul olur.Cunku suan 6-7 mb arasi hiz ile kullaniyorum ttnette.Hiz yine telekom altyapisiyla ilgili biliyorum ama belki hizi biraz yukari cekme sansimiz olabilir ben fazla ustune dusmedim.

Burda fikri yardiminiza ihtiyacim var.Alti ustu adsl icin kurcalamaya sizce deger mi ?Sorularim sunlar

1-Turknette taahhut yok tamam ama geri donus yapmak istersek ttnete arada kurulum hizmet bilmem ne adi altinda extra para odemek zorunda kalirmiyim ?
    2-Ariza yasayan oldu mu ? Oyalama gec ilgilenme gibi telekom kaynakli problem yasayan oldu mu ? (1 ay ugrasip farkli iss kullandigi icin vdsl arizasini zor cozenleri biliyoruz forumdan)
    3-Konu basliginda 150gb akk yazmis hani sinirsizdi ?
    4-10 seneden fazla suredir ttnet +avea devredildikten sonra turk telekom hat+10 15 senedir telekom sabit telefon kullaniyorum.Bunlari kullanarak yani belirterek kendime uygun bir tarife hazirlatabilirmiyim kendime ttnet tarafindan?
    5-Kendi onerilerinizi yapabilirsiniz

Tesekkurler :)

1- Turknet ile ilişiği kestikten sonra telekomun yeni aboneler için olan kampanyalarından yararlanabilirsin buda dediğin ücretlerden seni muaf tutar. En azından taahhüt verdiğin süre boyunca ayrılmazsan.

2- Elbette arıza yaşayanlar oluyor. Bazıları telekom kaynaklı bazıları kullanıcı kaynaklı bazıları ise turknet kaynaklı. Ama sen YAPA da olduğun için müdahale hızlı olur. Sonuçta Turknetin kendi altyapısı.

3- YAPA da (Turknetin kendi altyapısı) olanlar için Akn sınırsız. Telekom altyapısı kullanılan bölgelerde 150 GB + 4 kere 50 GB hediye.

4- Türktelekom sana önerisini zaten yapmış. Doğuştan ttnetli de olsan birşey değişmeyecek.

5- Bence taahhütün bitmişken deneyip tecrübe etmelisin Turkneti. Beğenmediğin taktirde 14 güne kadar cayma hakkından 34 güne kadar da denemesi bedava kampanyasından faydalanarak hiç bir ücret ödemezsin.

6- Ev telefonu için verilen 1000 dakikayı da bence göz önüne almalısın. Zira 1. kademe yurtdışı aramalar da dahildir buna.

Sonuç: Senin ne istediğini yine en iyi sen bilirsin. İhtiyaçlarını karşılayacak en mantıklı tarifeyi sen belirlersin. Bizler ancak nacizane tavsiyede bulunuruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThesadisT -- 1 Temmuz 2017; 4:22:29 >

• 
Sayfa: önceki 624625626627628
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.