Şimdi Ara

Türk insaninin galericilik kafasindan cikamamasi. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
1
Favori
2.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sonunda aynı fikirde olduğumuza sevindim. '' kim ne alırsa alsın sanane ''

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: o.lut03

herkez istediği arabayı alır sanane arkadaşım sen git alfa romeo al

Herkes mi demek istedin

• alfa romeo 416 nın iyi piyasası var ha
  • Birde boyatınca arabasını satamayacağını düşünen versiyonlar var. Adamlar boya diye diye güneş yanıklı, çizik içinde kalmış arabalara biniyorlar.
  • rica ediyorum. ben alana kadar subaru alipta subaru piyasasini yukseltmeyin. ben aldiktan sonra ister fiyatlari asiri yukselsin ya da batsin onemli degil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chuckb

Birde boyatınca arabasını satamayacağını düşünen versiyonlar var. Adamlar boya diye diye güneş yanıklı, çizik içinde kalmış arabalara biniyorlar.

Bence onun formulu boyanmadan bir guzelce fotografla boyandıktan sonra eskiyi göstermek

Piyasası yok ise almazsa kimse piyasıı yok diye gercekten olmaz

bir arac ne kadar cok satılırsa o kadar yedek parca v.s gelir

Ama Türkiyede en buyuk eksiklik aslında girişimcilik yok

İngilterede büyük parcacılar fabrika gibi 1970 model bile arac parcaları icinde mevcut

gidiyorsun adam ne istersen çıkartıyor

Bizde ise parcacılık daha farklı

Türk insaninin galericilik kafasindan cikamamasi. Türk insaninin galericilik kafasindan cikamamasi.

• Yine kbv ve boş bi konu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Birde boyatınca arabasını satamayacağını düşünen versiyonlar var. Adamlar boya diye diye güneş yanıklı, çizik içinde kalmış arabalara biniyorlar.

Bizim ülkenin alıcı kitlesi boya konusunu paranoya düzeyinde takıntı haline getirmekten vazgeçmeyeceği için o kişiler o şekilde o arabalara binmekte haklılar.

Fotoğraf çözüm değil bu arada. 40 takla atsanda anlatamazsın, bahane üretir en azından fiyatı kırmak için bunlar.

• Sıfır araç konusunda herkesin öncelikleri farklıdır. Şahsen ben 50 bin lirayı tek avantajı dizel ve az yakan bir araca vermektense orta yaşlı temiz bir lüks arabaya vermeyi tercih ederdim. Yalnız konu ikinci ele uzanırsa bahsi geçen kafayı hiç sevmediğimi söylemeliyim. Avrupa'da yeni boyalı araçlar bir adım öndeyken ülkemizde bunun tam tersi olması da bu kafanın ürünüdür. Sonuç olarak bu kafanın birçok anlamsız ürünü var saymakla bitmeyecek... Ama o çok özendiğimiz muasır medeniyetlerin seviyesini bu kafalarla geçemeyeceğimiz de bir gerçek malesef...
  • Türkiye day dayla ayakta duran bir ülke olduğu için herkes satın aldığı nesneyi yarın müşkül duruma düştüğü zaman hızlı şekilde değerlendirebilicek şekilde alışveriş yapar. Esasen doğrudur. Ekonomi bilimi bilmeyense mahvolmaya mahkumdur. Türk insanı bu analizide kısmende olsa yapıyor bunu yapıyor diyede galericilik kafası olmaz. Takdir edilmesi gereken bir zihniyettir bence. Ayrıca 208 de kullandım genel hatlarıylada beğenmedim 5 ay sonra max 2 senelik polo alacağım.
  • Mitsubishi'nin gerçekten ikinci eli yok 12 saatte bir araba satılır mı?
  • harfi harfine katılıyorum biri de yazmış ki kimse arabasının çöp olmasını istemez. babam 30 adet araç değiştirmiştir şimdiye kadar. hiç biri de çöp olmadı.

mazda 626,deawo esperanto honda integra çoğunuz bu arabaların adını bile bilmezsiniz. yok öyle bişey. her taraf beyaz beyaz şirket aracı gibi araçlarla doldu. iğrenç ötesi ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Philae -- 6 Eylül 2015; 1:55:48 >
  • civizilation C kullanıcısına yanıt
    Fake hesabinla gelip artistlik yapma. Bossa girme provokator herif. 14 yasindaki cocuga bunu da mi biz ogretelim babasi dururken.

• quote:

Boya takintisi olanlar ayri bir kitap konusu resmen.

Adam gider saci boyali bir kadinla evlenir, her ay dip boyasi gelen kadina sacini boyatmasi icin para verir. Ama boyali bir araba almaz. Garip. Madem boya takintin var kadini niye aldin diye sorarlar adama.

• quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Belki hepimiz bu tespiti yillar oncesinden yaptiniz ama artik benim sinirime dokundugu icin yazmak istedim.

Bizim insanimiz arabayi, sevdigi, binmek istedigi icin almiyor. Bildigin satmak icin aliyor. Bir insanin araba alirken baktigi ilk sey ''bunu kaca satarim, kar eder miyim?'' Olabilir mi ya! Bizim insanimiz bildigin duz insan. Galerici mantigindan cikamamis.

Mazda alinmaz. Alfa romeo alinmaz. Volvo alinmaz. Neden ? Cunku piyasasi yokmus. E guzel kardesim, madem kar etmek istiyorsun git altin al dolar al, ne diye araba aliyorsun ?

Sirf su kahve kulturu muhabbetiniz yuzunden nice yigitleri, mazda, alfa almaktan alikoyup o sekilsiz dikdortgen alman arabalarina, tasarim dusmani renault'lara fiat'lara yonlendirdiniz.

Sirket yoneticisi kafasindan cikamadiginiz icin, kirmizi alfa begenip, gidip piyasasi var diye gri fluence, megane, golf aldiniz. Beyaz polo aldiniz.

30 gunde satamazsin, 60 gunde satarsin. Ne farkeder ? O arabaya cidden severek bindiysen, duz bir adam degilsen onemsemezsin aradaki 30 gunu, 5000 lirayi. En azindan ''dsg sanziman elimde kaldi :( dogus otoya goturuyoruz biz hep uhuhu'' diye aglamazsiniz.

Pejo 208 aldim. Sifir aldim. 46.000'e aldim. Aldigim gunden beri herkes '' Onu alacagina 2.el golf alsaydin ya piyasasi var'' diyip durdu. Bak bak araba bakaninin aciklamasina bak. Piyasasi varmis. Fransiz arabasi alinmazmis.

Bizim insanımızın arabaya verecek parası yok aslında. Sırf hava atmak için 50.000 liralık bir arabayı bile insanlar 5 yıllık 10 yıllık kredilerle alabiliyorlar. Arabanın sorunsuz olması, konforlu olması, performanslı olması, dayanıklı olması, az yakması hiç önemli değil önemli olan şey arabam var diye havasını atabilmesi ve satarken değerini kaybetmemesi. Kolay alınmıyor çünkü.

• 2012 mayısta 21500 TL ye 2008 Mitsubishi COLT 1.3 İnvite AMT araç aldım. Eski aracım 2004 Civic ti.
    Ben aldığımda 2008 model fiesta,polo,fabia,corsa vs. aaçlar 25000 ve üstüydü hatta 27000 isteyen bile vardı. Alırken dünyanın lafını ettiler mitsubishi alınırmı diye. Neymiş piyasası yokmuş. Aldığımda 49000 de olan aracım şu an 113000de ve yaklaşık 60000km dir LPG ile kullanılıyor. 15000 km de bir rutin bakımları haricinde 1 defa orjinal aküsünü birde ön balataları değiştirdim. Üstelik aracı çoğunlukla eşim kullanıyor.

45 gün önce 99 Nissan Primera 1.6 Special Edition aldım LPGli 17250 Tl ye. Çok ta memnunum.Ufak tefek masrafları elbet olacak sonuçta 16 yıllık araba. Bunu alırkende aynı muhabbet döndü Nissan alınmazmış, honda toyota alınırmış vs. diye. 99 Civic keza 99 corolla yı ben 20000 den aşağı görmedim hatta 24000 isteyen gördüm 99 civic için. iyiki nissan almışım memnunum aracımdan. varsın piyasası olmasın tutulmasın.

Neticede ben galerici değilim al satcı hiç değilim. Mitsubishiyi alalı 3 seneyi geçti eşim kullanmaya devam ediyor. Nissanı da en az 3 yıl kullanırım. Varsın piyasası olmasın tutulmasın daha uygun fiyata yüksek model araca biniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgzgn -- 6 Eylül 2015; 10:08:00 >

• Hükümet yanlısı olan peşkeş çekilen grup harici "Her an her şey olabilir" modunda millet, doğal olarak ikinci el insanlar için önemli. Diken üstünde yaşıyor insanlar, gelecekten olumlu beklentisi olan insan sayısı çok az.
  • Konuyu çok güzel şekilde yazmış derken 208 alman benide şaşırttı. 208 almakla hata yapmamışssın güzel araç almışsın ancak arkadaşların dediği gibi b sınıfı değil c snıfı ikinci el araç alabilirdin ama yine söylüyorum tercihin kötü değil.

Şu aralar piyasa o kadar berbat ki haşatı çıkmış megane 2 lere 30 35 arası para istiyolar. 6 7 bin daha fazlasına ikinci el piyasası olmayan sunrooflu deri koltuklu c-d sınıf arası olan s40 var focus ne yakıyosa oda onu yakıyo aynı motor var üzerinde. O çöp 97 98 civiclere 30 milyar istiyenler var onun yerine 2002 audi a3 binerim hemde en temizi 27 28 milyar.

İnsanların kafasına oturmuş belirli araçlar onun dışında araç alırsam zarar ederim satamam olarak algılanıyo.
  • quote:

quote:

Boya takintisi olanlar ayri bir kitap konusu resmen.

Adam gider saci boyali bir kadinla evlenir, her ay dip boyasi gelen kadina sacini boyatmasi icin para verir. Ama boyali bir araba almaz. Garip. Madem boya takintin var kadini niye aldin diye sorarlar adama.

Aynen hocam ama belki kadın kazalıdır keyfi boyatmıştır

Benim bineceğim araba hatasız olacak, çiziktir taş atığıdır ya da güneş yanığıdır olmayacak. Giderim komple boyatırım rahat rahat binerim. Sonuçta her malın bir alıcısı var arkadaşlar. Millet 3 günde satarsa siz 30 günde satarsınız ama sonuçta satarsınız.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: birrr

kime, neye göre zevksiz oluyor golf focus alan ? sen beğeniyorsun diye herkes alfamı volvomu alsın ?

Ben daha hic gormedim.

''Abi golf'un tipini cok seviyorum, ic tasarimi guzel, arabam benim her seyimdir, cok severek'' aldim diyen. Alan galerici gibi piyasasi var diye aliyor la. Ben bu tiplere kilim. Ha bir de beyaz aliyorlar ki daha cabuk satilsin diye. Bak lafim beyaz renk sevenlere degil, daha cabuk satilir kafasinda olanlara.

Bu olay turk insaninin ne kadar duz oldugunun kantidir. Uzerine konusmaya gerek yok. Elalemin dusuncelerine cok onem veriyoruz. Ve sirf bu yuzden istemedigimiz arabalari aliyoruz.

Gecen arkadas dedi ''punto'yu satip uzerine ekleyip 2.el golf alicam''. Niye golf dedim. ''E abi golf sonucta'' dedi. Boyle cevap mi olur. Golf sonucta ne ? Seviyorum de, az yakiyor de. Alan prestij icin aliyor. Almanyanin halk arabasi, turkiyede dogus oto yuzunden premium saniliyor ya. O da ayri bir dalga.

Vw, renault, fiat arabalari tasarim yonunden berbat. Bu benim gorusum.

Bisey sorabilir miyim ?
    Clio 4 un tipi sizce nasil?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.