Şimdi Ara

Türk insaninin galericilik kafasindan cikamamasi. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
1
Favori
2.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ustad iyi başladın da sonunda 208 diyince olay bitti
    Sonunun bi subaru alfa ile bitmesini beklerdim o zaman alkışlardım seni yine de hayırlı olsun diyelim önemli olan aracınızı beğenip severek binmeniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mand1ra_Hekimi -- 6 Eylül 2015; 12:54:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millet başkasına 1lira daha nasıl taksam diye hesap yapar hale gelmiş yazık sözde müslüman ülkede yaşıyoruz.

• Rallyman kullanıcısına yanıt
    Arac bir nevi hediye gibi oldu. Ve fiyati cok uyguna geldi. Aldigim fiyata clio, fiesta, yaria, c3 vsvs kesinlikle alinmiyordu. Onu yazmamamin amaci, fransiz arabasi dusmanligi. Araca kim binse, kim 208 aldigimi duysa fransiz alinmaz diyor. Arkadasim da c3 var ayni lafi duymaktan o da bikmis. Babam nissan x trail almayi dusunuyor. Yine ayni muhabbet. Nissan alinmazmis. Hyundai kia da alinmazmis. Bunlara sorsan ne alinir diye ? Opel, vw, renault, fiat, honda, toyota diyecekler

Para benden cikmis olsa belki daha kapsamli bir arastirma yapabilirdim b ve c sinifi icin. Cunku bu arabayi sifir alinca farkettim ki temiz bir 2.el ile 0 arasinda hicbir fark yok.

Piyasa ucmus dedigin gibi. Bundan once palio 206 falan bakiyordum. 2000 model vuruklu boyali klimasiz palio'lara 16.000 lira istiyorlar.

350.000 km'deki dizel 206'lara 17-18 istiyorlardi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.B.V. -- 6 Eylül 2015; 13:27:42 >
  • omeri30 O kullanıcısına yanıt
    Guzeldi. Enerjik sportif ve farkliydi ama simdi butun arabalarini oyle yapinca bir anlami kalmadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: drsalmonella

Ustad iyi başladın da sonunda 208 diyince olay bitti
    Sonunun bi subaru alfa ile bitmesini beklerdim o zaman alkışlardım seni yine de hayırlı olsun diyelim önemli olan aracınızı beğenip severek binmeniz

2-3 yila giuiletta ya da mazda 3 alicam hocam. O zaman alkislarsiniz :)

• Katılıyorum. Sırf 2. el piyasası yüzünden insanlar istediği araca binemiyor bunun yerine saçma sapan modellere binmek zorunda kalıyorlar. Ve piyasa saçma sapan modellerle şişiyor.
    Ama benim araç alırken düşüneceğim en son şey olur 2. el piyasası. Hem aracı neden satayım ki hemen? O kadar ihtiyaçlık bir durum olursa çekerim krediyi gene aracıma binerim. Ne bir daha tüm araç alma sürecini( aslında işkence) baştan yaşayayım ki?
  • Benimde en gıcık olduğum şey, insanlara Volvo'yu önerip kendileri almayan forum üyeleri. geçen yıllarda konu açmıştım s60 alıyorum diye ki araç kazalı çıkmasa alacaktım, millet nasıl övüyor nasıl övüyor görseniz. sordum övenlerden birine sen olsan alır mıydın diye o da, ben almam passat dururken volvo alıp zarar etmem dedi. diğer üyelerde onu onaylıyordu. yani sen buranın kafasıyla iş yapmaya kalkarsan yarı yolda kalırsın. diyeceğim kim ne derse desin içine sinen aracı al. yok şuymuş yok buymuş deme. onlar hep konuşur durur ayrıca o volvoyu övüp almayan adamların da ne olduğu belli.
  • Toplum mühendisi kbv den mükemmel aforizmalar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • K.B.V. kullanıcısına yanıt
    VW'de ben Audi mantığı görüyorum tasarım konusunda. Yani aynadan baktığınızda arkadaki araç jetta mı golf mü anlaşılmıyor. Bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi tartışılır ama tasarım konusunda VW'nin hakkını yemem şahsen.

Günümüz şartlarında sizin de bildiğiniz sebeplerden dolayı VW bayiinin önünden geçmedim, geçmem ama tasarım konusunda çoğu markayı siler süpürür.

Şöyle ki; merakla beklediğim en önemli araç Mondeo'ydu Passat'a karşı üstün gelebilecekler arasından. Ama yok, Passat'ın net bir şekilde ağırlığı var bence. Keza Jetta da öyle... Focus'dan da güzel, Corolla'dan da, Civic'ten de...

Golf'e karşı da pek bir rakip göremiyorum. Eskiden Auris kullanırdım. Son 2 kasasını da almıştım. Özellikle son kasa Auris'i çok yakışıklı bulurdum ama Autoshow'da Golf'ü daha çok beğendim. Hatta i30'u da Auris'ten daha yakışıklı görmeye başlamıştım. Bu alanda Golf ile 308 arasında kararsız kalırdım sanırım. 308'in tasarımı çok hoş olmuş gerçekten.

Not: Bunca şey yazdım ama zevkler ve renkler tartışılmaz bilirim. Benim zevklerim bunlardır, sizinkisi ise bundan farklıdır. Dolayısıyla hayır Golf iğrenç ya da hayır Golf çok mükemmeldir diye ikili tartışmalara girmeye gerek yok diye düşünüyorum.

• Konu sahibi güzel bir noktaya değinmiş. Kesinlikle hak veriyorum kendisine.

Cidden artık trafikte beyaz ya da gümüş golf, polo, corolla vs. araç görmekten gına geldi. Şirket aracı olarak kullanılan özellikle beyaz ve sonra da gümüş fluence'a değinmiyorum bile.

Araçlarla ilgilendiğimden beridir dikkatimi çeken iki model var. Birincisi Chevy Cruze, diğeri ise Seat Leon(eski kasa).

Araç alacağım zaman ya onu ya da diğerini alacağım. Inadına farklı renk. Gönlüm Chevy'den yana, ama bana da, "onun piyasası bitti, satamazsın vs." şeklinde yorum yapanlar oldu, oluyor. Araba satmak için değil, binmek için alınır. Ha, "satacağım" mantığı ile bakacaksan o kadar parayı o araca yatırmazsın, olur biter. Ben de bu "düz"lere karşıyım.

Güzel, temiz bir Cruze alıp, abartılı olmaması kaydıyla bir güzel de görsel modifiye yaptıracağım. Oh mis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skydiver132 -- 6 Eylül 2015; 14:04:22 >

• 208 alarak bu psikolojiye girmeniz şaşırtıcı. Sıkılınca karşı komşuya bile satarsınız ne var bunda
    İnşallah en kısa zamanda kavuşursunuz aracınıza

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

kimse parasının çöpe gitmesini istemez, herhalde 2. elini düşünmeli insan

Araba fiyatları malum ama sevmediği arabayı kolay satayım diye alanları anlamıyorum.
    Araba bir kere alınır, 5 günde satacağına 15 günde satarsın.
    Zaten kar etmek için almıyoruz arabayı yıllarca kullanıyoruz, satarken değer kaybı 1 lira olacağına 1,5 lira olsun ne olur?

• Zevk ve tercihlerde seda sayan tavrı takınan kbv den müthiş gaf

• quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Guzeldi. Enerjik sportif ve farkliydi ama simdi butun arabalarini oyle yapinca bir anlami kalmadi.

Aynen ben clio 4 almak isterdim mesela ama olmadi . Telefon actim kredi icin gelmelisini dediler bende opeli aradim kimlik resmi attim whatsaptan hemen kredi cikardilar. Gittim corsa aldm. Hem daha ucuza geldi hemde clio 4 ten cok daha iyi arabaymis kullaninca anladm. Clio 4 bildigin kutu gibi araba . Disinin sekli cok guzel ama artik siradanlasti. Ama i30 almak isterdim zamaninda hatta konu falan var nickim bile ordan geliyo . Simdiyse a180 e sardm corsanin kredisi biter bitmez satip almaya calsiicam

• omeri30 O kullanıcısına yanıt
    Araba hem zevk isi hem sans isi. Arabayi begenirsin, bayi'ye gidersin tavirlari hosuna gitmez gicik olur baska marka alirsin. Ben 3 tane nissan bayisine gittim. 3'u de tırt. Sanirsin ferrari satiyor. Musteriye yukaridan bakmalar, bilgi verirken oflamalar poflamalar. Zaten saabildigin 2 model var neyin artistligi bu.

Corsa da guzel araba hayirli olsun. Clio 4'ten daha iyi bence de.

• quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Araba hem zevk isi hem sans isi. Arabayi begenirsin, bayi'ye gidersin tavirlari hosuna gitmez gicik olur baska marka alirsin. Ben 3 tane nissan bayisine gittim. 3'u de tırt. Sanirsin ferrari satiyor. Musteriye yukaridan bakmalar, bilgi verirken oflamalar poflamalar. Zaten saabildigin 2 model var neyin artistligi bu.

Corsa da guzel araba hayirli olsun. Clio 4'ten daha iyi bence de.

Bayi calisani karsimda oyle oflayip puflasa sen git mudurun gelsin derdim valla . En sevmedigim sey urunu satanin trip atmasi. Bende cafe bar isletiyorm 16 yasinda cocuk bile gelse sizli bizli ve kibarca konusuyorum .
    zamaninda 2012 kasim ayiydi i30 elite model benzinli manuel icin 45 milyar fiyat aldim. Kredi odeme kagidini bile cikardik 35 kredi 10 nakit odiycektim babam kredi almam diye diretince alamadim. Ne marka kaygisi vardi bende ne de ikinci el durumu. Sadece hosuma gitmisti arac. Simdi zaten vazgecme sebebim a180 in i30 a benzemesi ve fiyatlarinin ayni olmasi.

Bence artık Golf ve passatın dizel otomatiklerinin ikinci elleri o kadar iyi olmayacak. Örnek vermek gerekirse dizel otomatik passat 120.000 TL. civarı. İkinci elde kimse bu arabaya 115.000 TL. vermeyecektir. Çünkü golf ve passatta 1.6 dizel otomatik sıfır fiyatları volvo, bmw ve mercedesle başabaş. İkinci elde şahsi görüşüm bmw varken VW alınmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyildiz2

Bence artık Golf ve passatın dizel otomatiklerinin ikinci elleri o kadar iyi olmayacak. Örnek vermek gerekirse dizel otomatik passat 120.000 TL. civarı. İkinci elde kimse bu arabaya 115.000 TL. vermeyecektir. Çünkü golf ve passatta 1.6 dizel otomatik sıfır fiyatları volvo, bmw ve mercedesle başabaş. İkinci elde şahsi görüşüm bmw varken VW alınmaz.

Orası öyle. Paran varsa bmw,mercedes,audi,mazda,volva alırsın zevkine göre. Ben daha, çok zengin olan ama sırf sevdigi için gidip ford'a fiat'a binen adam görmedim. Türk insanında kuraldır bu. Paran varsa audi, mercedes,bmw.

Ha camaro gibi araçlar ayrı şimdi. Ben ford mondeo, renault fluence, peugeot 508 gibi araçlar için kullanıyorum. Bunun yerine parası olan gider bmw 5.20d, audi a4-5-6, range rover, x6, q7 falan alır.

• turbocharger41 kullanıcısına yanıt
    çok haklısınız bende baktım megane 2 ye 35 bin istiyorlar gittim e46 aldım 41 500 e kaç kişi aynısını dedi bmw almakla yanlış yapmışsın sanki parasını onlar verdi veya onlar binecek ben aldım memnunum ya sanane geri zekalı kardeşim öle değilmi yani
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.