Şimdi Ara

Türk insanının duyarlılığı!!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Duyduğumda çok şaşırdım , hayrete düştüm , üzüldüm ve bunlarla birlikte bilimum duyguların karmaşası içine girdim.
    2006 istatistiklerine göre 779.452 km² ve üzerinde 70 milyon insan yaşadığı muhtemel sevgili ülkemdeki organ bağış yapan insan sayısı 143.....

Bizde buna duyarsız kalamadık ve bir kampanya başlattık.
    Şimdiye kadar 21 kişi olduk.Hedefte 100 kişi.(Bence 70 milyon için devede kulak bile değil )
    Bunun için aşağıda adresini verdiğim siteyi hazırladık. Siteyi inceleyip ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
    Eğer sizde bu kampanya sayesinde organ bağışında bulunduysanız veya bulunacaksanız biz bir mail kadar yakınınızdayız.
    İsminizi siteye ekleyelim ve hedefe ulaşalım.

http://sendeorganbagisla.tr.gg/

Bu maili sizde çevrenizdekilere ulaştırın, belli mi olur belki bir hayatın kurtulmasına vesile olursunuz!!!!!!

• Neden hedef 100 kişi hedef bu konu için sınırsız olmalı ve organ bağışını kabul edenleri nasıl siteye ekliyorsunuzki nerden biliyorsunuz kabul ettiğini
  • huseyin16 dayı sen diyarbakırdanmısın öle bişi duymuştum???
  • Evet gökhan kardeş ne olduki dövmeye filanmı geliceksin
  • çok haklısın neden 100 kişi olduğu sorusu ile ve sınırsızlığı konusunda ..

ama hiç bir sebebi yok 100 sayısının sadece bir senede 143 kişi olmuşsa eğer biz 100 kişiye ulaşırsak herhalde önemli bir sayıya ulaşmış oluruz diye düşündük.

ayrıca böyle bir olayda insanların sadece ben bu oluşum sayesinde organ bağışlamaya karar verdim demesi yeterli.. insanların samimiyetine inanamak lazım her bazen..

kimsenin kimseyi kandırmaması gerekir özellikle bu konuda..

ama en azından olayı sorguladığın için teşekkürler..
  • Birşey değil kardeş ama bu olayı ücretli hosta filan taşırsan pek gerekli değil aslında ve bu organ bağışlamak isteyen kişilerin hangi organlarını bağışlamak istediklerini filan yazarlarsa iyi olur daha açıklayıcı bilgiler verirseniz belki ani birşey olduğunda o organ bağışlamak isteyene ulaşılır ve sorulur
  • siteyi biraz daha ayrıntılı incelemeni tavsiye ederim..

insanların hangi organını bağışlayacağı kendine kalmalı. ve her hangi bir ihtiyaç durumunda bana organ lazım sizde varmı diye bir durum olmuyor.. siz bireysel olarak bu bilgileri örenemiyorsunuz. Bu bilgiler bir veri bankasında tutuluyor. eğerki "allah göstermesin" başınıza bir durum geldi organlarınız başkalırına uyupuymadığı o veri bankasındaki bilgilere göre oluyor..

ve ben kimsenin hangi organını bağışladığını adres telefon vb gibi kişsel bilgilerini hiç bir zaman elekronik ortamda paylaşımını istemem..

malum insanların hala internette dolaşan organ mafyası gibi durumlardan tedirgin olmamaları için..
  • Orası öyle de aslında o şekilde bir sistem uygulansa daha iyi olur ama organ bağışında daha çok insan katılırsa ve bu işler güvenli olursa
  • bu konuda tüm türk duyarlılığını forum olarak gösterdik her halde ??????
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.