Şimdi Ara

Türk Edebiyatı Romanları Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba roman sever arkadaşlar, hem üniversite sınavına önde başlamak ve Türk Edebiyatı yazarlarının usullerini ve yazım tarzlarını öğrenmek adına ve üniversite sınavına çalışırken hoş vakit geçirme adına Türk Edebiyatı romanları okumaya karar verdim, sizlerin okuyup sevdiği roman ve yazar önerileri bekliyorum. Özellikle bir yazarın yazdığı romanları sıradan okumayı hedeflemekte ve böylece o yazarın yazım tarzı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum, yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu liste çoook uzun olur Hangi dönemden okumak istediginizi de belirtseydiniz keşke.

Sabahattin Ali

Yaşar Kemal!!!

Yusuf Atılgan

Peyami Safa

Yaşar Nuri Güntekin

Y.K. Karaosmanoğlu

A.H. Tanpınar

Oğuz Atay

Tarık Buğra

Sait Faik Abasıyanık

Hasan Ali Toptaş

Tezer Özlü

Murat Menteş

Asli Erdoğan

Emrah Serbes

Barış Bıçakçı

Hakan Günday

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi London_ -- 28 Şubat 2017; 3:52:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende kendime tavsiyeler dogrultusunda bir liste cikardim.Kitaplari daha okumaya baslamadim bu yuzden şunu oku bunu oku diye tavsiye veremem ama listem şu sekilde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cCc Yavru Kurt cCc

Bende kendime tavsiyeler dogrultusunda bir liste cikardim.Kitaplari daha okumaya baslamadim bu yuzden şunu oku bunu oku diye tavsiye veremem ama listem şu sekilde

Araba Sevdası ve Eylül sadece edebiyatımızda ki ilkler olduğu için okunabilir. Onun dışında pek bir özellikleri yok. İkisini de okudum. Sinekli Bakkal'ın ise günümüz Türkçesi ile yeniden düzenlenmiş halini okumanızı tavsiye ederim. Diğer türlü sürekli sözlüğe bakmak zorunda kalabilirsiniz.

İnce Memed ise listenizdeki belki de en iyi eser.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.