Şimdi Ara

İspanyol Dili ve Edebiyatı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
3
Favori
24.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Üniversite hayatım boyunca kararsız kaldım bölüm bıraktım değiştirdim derken İspanyolca merakım başladı. Aslında yabancı dillere merakım hep vardı ve başlarda Fransızca idi ama sonradan nedense İspanyolca oldu. Neyse konumuz şu ki ben şu sıralar sınava hazırlanıyorum ve beklentim yüksek. Üniversite araştırmamı da yaptım. İstanbul'da ve Ankara'da İspanyolca eğitimi veriliyor. Ama sorun şu. Ben İstanbul'da ikamet etmekteyim ve burayı istiyorum, gurbetten çok çektim. Sorun şu ki İstanbul Üniversitesi'nde hazırlık verilmeden başlanıyor eğitime, Ankara'da ise hazırlık var. Ayrıca DTCF bölümü hakkında biraz okudum ki gayet iyi ve kaliteli eğitim veriyorlarmış. Yani giden çok memnun. Ama İstanbul'da direkt olarak edebiyat başlanıyor diyen var 2 sene boyunca karışık gidiyor diyen var yani her kafadan bir ses çıkıyor. Eğer sizin de fikirleriniz varsa paylaşabilir misiniz? Sonradan pişman olmak istemiyorum ki zaten yaş geçiyor bile..

Teşekkürler.

• İstediğin yeri seç. Diğer kişiler senden iyi olacak değil. Gerekirse takviye yaparsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Kuşçu

İstediğin yeri seç. Diğer kişiler senden iyi olacak değil. Gerekirse takviye yaparsın.
    Seçim konusunda kafam karışık işte.. İÜ de yada DTCF de okuyan varsa buradan fikirlerini belirtir tavsiye verir demiştim ama sanırım çok kıt bi bölümmüş isp dili ve edeb. :))
  • iü ıngiliz dili okuyorum.ıngilizce ile sınava girmemize rağmen bizde bile hazırlık sınıfı var tabi.hemen herkes muaf oluyor.rusçadada hazırlık var ıspanyolcada da vardır bence hazırlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetgirgin

iü ıngiliz dili okuyorum.ıngilizce ile sınava girmemize rağmen bizde bile hazırlık sınıfı var tabi.hemen herkes muaf oluyor.rusçadada hazırlık var ıspanyolcada da vardır bence hazırlık.
    Dostum merhaba;

Ben Ankara Üni. DTCF İspanyol Dili ve Edebiyatı mezunuyum ve şu an İzmirde özel bir üniversitede İSpanyolca Okutmanı olarak çalışıyorum.

Eğitim olarak baktığında DTCF'deki İspanyolca hocalarını başka hiç bir okulda bulamazsın. Hem ispanyolca tecrübeleri ve bilileri olsun hem de mezuniyet sonrası iş imkanı sağlamaları açısından baktığında hepsi müthiş insanlar. Okul yaşamın sırasınad sana bazen zorluklar çıkarabiliyolar ama 4. sınıfa geldiğin zaman hepsi melek

İstanbul Üniversitesi hakkında hiç bir bilgim yok tek artısı onların bazı hocalarının yabancı olması. DTCfde hiçbir hocamız yabancı değildir.

Okul üniversite ortamı hakkında yorum istersen olay şu; olay çıkma olasılığı çok yüksek bir fakülte (İstanbul Üni. de aynı konudan müzdarip tabi). Vize final döenmlerine okul içinde hep polis olur hatta Ç.Kuvvet olur ama oradaki muhabbetin tadından yenmez küçücük bi yer bu kadar mı eğlenceli güzel olur arkadaş...

Ankara-İstanbul kıyaslmasına girmek istemiyorum herkesin kendi tercihidir. Ama DTCF şehrin göbeğinde İÜ Beyazıt'ta bunu da akılda bulundurmak lazım ;)

Hazırlık konusuna gelecek olursak; emin değilim İÜde hazırlık olup olmadığına ama olmalı, yoksa edebiyattan kim ney nasıl anlayabilir imkanı yok öle bir şeyin. Çok ağırdır edebiyat mevzusu sadece edebiyat değil Latin Amerika ve İspanyol Edebiyatı ve Tarihini de inceleyeceksin sonuçta.

Bunların dışında çok güzel bir seçim yapmışsın umarım devamı da gelir. Talebi gittikçe artan bir dil sana şöyle örnek verebilriim, çalıştığım üniversitede İspanyolca seçmeli ikinci yabancı dil olmasına rağmen biz 20 hocayız!!! Düşnebiliyor musun? Koca DTCFde bölümde 5 hoca vardı :) Eğer aklına takılan bir soru olursa ilerleyen zamanlarda da yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince vakit buldukça.

• quote:

Orijinalden alıntı: Locoville

Dostum merhaba;

Ben Ankara Üni. DTCF İspanyol Dili ve Edebiyatı mezunuyum ve şu an İzmirde özel bir üniversitede İSpanyolca Okutmanı olarak çalışıyorum.

Eğitim olarak baktığında DTCF'deki İspanyolca hocalarını başka hiç bir okulda bulamazsın. Hem ispanyolca tecrübeleri ve bilileri olsun hem de mezuniyet sonrası iş imkanı sağlamaları açısından baktığında hepsi müthiş insanlar. Okul yaşamın sırasınad sana bazen zorluklar çıkarabiliyolar ama 4. sınıfa geldiğin zaman hepsi melek

İstanbul Üniversitesi hakkında hiç bir bilgim yok tek artısı onların bazı hocalarının yabancı olması. DTCfde hiçbir hocamız yabancı değildir.

Okul üniversite ortamı hakkında yorum istersen olay şu; olay çıkma olasılığı çok yüksek bir fakülte (İstanbul Üni. de aynı konudan müzdarip tabi). Vize final döenmlerine okul içinde hep polis olur hatta Ç.Kuvvet olur ama oradaki muhabbetin tadından yenmez küçücük bi yer bu kadar mı eğlenceli güzel olur arkadaş...

Ankara-İstanbul kıyaslmasına girmek istemiyorum herkesin kendi tercihidir. Ama DTCF şehrin göbeğinde İÜ Beyazıt'ta bunu da akılda bulundurmak lazım ;)

Hazırlık konusuna gelecek olursak; emin değilim İÜde hazırlık olup olmadığına ama olmalı, yoksa edebiyattan kim ney nasıl anlayabilir imkanı yok öle bir şeyin. Çok ağırdır edebiyat mevzusu sadece edebiyat değil Latin Amerika ve İspanyol Edebiyatı ve Tarihini de inceleyeceksin sonuçta.

Bunların dışında çok güzel bir seçim yapmışsın umarım devamı da gelir. Talebi gittikçe artan bir dil sana şöyle örnek verebilriim, çalıştığım üniversitede İspanyolca seçmeli ikinci yabancı dil olmasına rağmen biz 20 hocayız!!! Düşnebiliyor musun? Koca DTCFde bölümde 5 hoca vardı :) Eğer aklına takılan bir soru olursa ilerleyen zamanlarda da yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince vakit buldukça.

Alıntıları Göster
    @Locoville merhabalar,

İspanyolca gerçekten çok güzel bir dil kullanım alanıda oldukça geniş ve zamanla daha da genişliyor. Acaba kaç yaşındasınız ? Ben tercihlerime Amerikan Kültürünü yazacağım oda olmazsa İngiliz Edebiyatı açıkçası diğer dillere çok önyargılı bakıyorum. İş olanağı açısından kıt bir dili 4 sene okumak istemem. Dolayısıyla Amerikan veya İngiliz gelmezse sınava tekrar hazırlanacağım. Bizi biraz aydınlatırsanız çok memnun olurum

• quote:

Orijinalden alıntı: Se®can

@Locoville merhabalar,

İspanyolca gerçekten çok güzel bir dil kullanım alanıda oldukça geniş ve zamanla daha da genişliyor. Acaba kaç yaşındasınız ? Ben tercihlerime Amerikan Kültürünü yazacağım oda olmazsa İngiliz Edebiyatı açıkçası diğer dillere çok önyargılı bakıyorum. İş olanağı açısından kıt bir dili 4 sene okumak istemem. Dolayısıyla Amerikan veya İngiliz gelmezse sınava tekrar hazırlanacağım. Bizi biraz aydınlatırsanız çok memnun olurum

Alıntıları Göster
    Se®can merhaba;

Benim yaşım 29, ben açıkcası İspanyol dili ve edebiyatı bölümünü Türkiye'de İspanyola ile ilgili başka bir bölüm olmadığı için okudum. Ben aslında edebiyat ve tarihle uğraşmak istemiyordum hiç :) Ama işte el mecbur okuduk. Tamamen kendi fikrim olmakla birlikte söyleyeceğim şudur ki; İngilizce bir bölüm okumak bana çok mantıklı gelmiyor. Hem dünyanın en kolay dili hem de aynı alanda okullar senede çok büyük rakamlarla mezun veriyor.

Kültür edebiyat ya da dil edebiyat yerine ya ikinci bir yabancı dile yönelmek ya da illa ki ingilizce deniyorsa Mütercim Tercümanlık bölümünü şiddetle öneririm. Hatta yerinizde olsam bu bölümleri hiç Türkiye'de okumaz direk yurtdışına giderdim Şimdi olmasa da umarım günün birinde olur ve olmak da zorunda. Yabancı dil öğreniyorsanız ve bu dilin bölümünü okuyarsanız her fırsatta yurtdışına çıkmanız gerekli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Locoville

Se®can merhaba;

Benim yaşım 29, ben açıkcası İspanyol dili ve edebiyatı bölümünü Türkiye'de İspanyola ile ilgili başka bir bölüm olmadığı için okudum. Ben aslında edebiyat ve tarihle uğraşmak istemiyordum hiç :) Ama işte el mecbur okuduk. Tamamen kendi fikrim olmakla birlikte söyleyeceğim şudur ki; İngilizce bir bölüm okumak bana çok mantıklı gelmiyor. Hem dünyanın en kolay dili hem de aynı alanda okullar senede çok büyük rakamlarla mezun veriyor.

Kültür edebiyat ya da dil edebiyat yerine ya ikinci bir yabancı dile yönelmek ya da illa ki ingilizce deniyorsa Mütercim Tercümanlık bölümünü şiddetle öneririm. Hatta yerinizde olsam bu bölümleri hiç Türkiye'de okumaz direk yurtdışına giderdim Şimdi olmasa da umarım günün birinde olur ve olmak da zorunda. Yabancı dil öğreniyorsanız ve bu dilin bölümünü okuyarsanız her fırsatta yurtdışına çıkmanız gerekli.

Alıntıları Göster
    Hocam tecrübelerinizi , bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim..

Belki şu aşama da değil , bir sonraki sınavda bu bölümü yazacağım.. ( Yaş : 23 - İngilizce seviyesi : pre intermediate )

• Dil ve Tarih Cografya fakultesinde gecme notu 70dir. Eger ortalaman 2'nin uzerinde ise 60la gecebiliyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ewci

Dil ve Tarih Cografya fakultesinde gecme notu 70dir. Eger ortalaman 2'nin uzerinde ise 60la gecebiliyorsun.
    Hocam İ.Ü İspanyol Dili ve Edebiyatı 1. sınıftayım. Öncelikle ilk sene edebiyatla başlama olayı yok. Bu sene sadece gramer görüyoruz, bir nevi hazırlık sayılır. Bir de cidden çalışmak gerek, çünkü ilk vizeler nasılsa kolay diye biraz boşverdiğim için finalde fena batırmıştım. İspanyolca öğrenme hevesin varsa bulaşma bence, çünkü hevesi geçip de okulu bırakanlar oldu daha şimdiden. Ankara Üniversitesi'ndeki bölüme de iyi diyenler var, oraya gidip gitmemekle kararsız kalmıştım. Orayı da dikkate al bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: nieve

Hocam İ.Ü İspanyol Dili ve Edebiyatı 1. sınıftayım. Öncelikle ilk sene edebiyatla başlama olayı yok. Bu sene sadece gramer görüyoruz, bir nevi hazırlık sayılır. Bir de cidden çalışmak gerek, çünkü ilk vizeler nasılsa kolay diye biraz boşverdiğim için finalde fena batırmıştım. İspanyolca öğrenme hevesin varsa bulaşma bence, çünkü hevesi geçip de okulu bırakanlar oldu daha şimdiden. Ankara Üniversitesi'ndeki bölüme de iyi diyenler var, oraya gidip gitmemekle kararsız kalmıştım. Orayı da dikkate al bence.

Alıntıları Göster
    DTCF İspanyol dili ve edebiyatı haırlık öğrencisiyim sorusu olan varsa burdan ya da pm yolu ile konusabiliriz.

• DTCF İspanyol Dili ve Edebiyatı 4.sınıf öğrencisiyim. Güncel bilgiler vermek için konuyu gördüm ve daldım içeri:) Öncelikle yabancı hoca DTCF'de de var. Hocamız genç birisi ve oldukça bölümle ilgili. Umuyoruz ki Türk bir bayanla evlenir de bu bölümde uzun yıllar kalır. Kendisi daha bölüme yeni geldi ve hemen hemen her sınıfta bir derse giriyor. Bunun haricinde hazırlık sınıfı Gölbaşı'na taşındı. Önceden hazırlıklara bölümün profesörleri giriyordu ve bu durum öğrenci için baya sıkıntılıydı. Şimdi ise daha genç, bölümden mezun hocalar giriyor. Bu sayede gramer daha rahat bir ortamda öğreniliyor. Bu sene rektör seçimleri var eğer rektörümüz yine seçilirse DTCF yıkılıp altına otopark yapılacak ve inşaat bittikten sonra tekrar yıkılan bu iç kısımdaki kütüphane binası ve ek bina inşa edilecekmiş. Bu süreçte bir bina kiralanıp eğitime orada devam edilemesi düşünülüyormuş. Bizim bölüm kısır döngü gibi. Mezun olan tüm kişiler illaki bir yerde karşılaşıyorlar. İş hayatında sık sık karşılaşıldığından bahsediliyor. 3. ve 4. sınıfta Portekizce native hocadan ders alma imkanınız var. Bölümün hocaları @locoville hocamın da dediği gibi 4.sınıfa gelindiğinde melek oluyorlar. MEB'in liselere 2. yabancı dil olarak koymayı düşündüğünü söylüyorlar. Galiba bu yüzden olsa gerek formasyon verilmeye başlandı. Bence Latin kültürünü sevenler ve gerçekten dillerle haşır neşir olanların severek okuyacağı bir bölüm. Son düzenlemelerle de Erasmus ve Erasmus stajı kontejyanı çoğu bölümden yüksek hale geldi. Dil Tarih her zaman olaylıdır mesela dün yine olaylar oldu bugün için vizeler iptal :))

• quote:

Orijinalden alıntı: isosem19

DTCF İspanyol Dili ve Edebiyatı 4.sınıf öğrencisiyim. Güncel bilgiler vermek için konuyu gördüm ve daldım içeri:) Öncelikle yabancı hoca DTCF'de de var. Hocamız genç birisi ve oldukça bölümle ilgili. Umuyoruz ki Türk bir bayanla evlenir de bu bölümde uzun yıllar kalır. Kendisi daha bölüme yeni geldi ve hemen hemen her sınıfta bir derse giriyor. Bunun haricinde hazırlık sınıfı Gölbaşı'na taşındı. Önceden hazırlıklara bölümün profesörleri giriyordu ve bu durum öğrenci için baya sıkıntılıydı. Şimdi ise daha genç, bölümden mezun hocalar giriyor. Bu sayede gramer daha rahat bir ortamda öğreniliyor. Bu sene rektör seçimleri var eğer rektörümüz yine seçilirse DTCF yıkılıp altına otopark yapılacak ve inşaat bittikten sonra tekrar yıkılan bu iç kısımdaki kütüphane binası ve ek bina inşa edilecekmiş. Bu süreçte bir bina kiralanıp eğitime orada devam edilemesi düşünülüyormuş. Bizim bölüm kısır döngü gibi. Mezun olan tüm kişiler illaki bir yerde karşılaşıyorlar. İş hayatında sık sık karşılaşıldığından bahsediliyor. 3. ve 4. sınıfta Portekizce native hocadan ders alma imkanınız var. Bölümün hocaları @locoville hocamın da dediği gibi 4.sınıfa gelindiğinde melek oluyorlar. MEB'in liselere 2. yabancı dil olarak koymayı düşündüğünü söylüyorlar. Galiba bu yüzden olsa gerek formasyon verilmeye başlandı. Bence Latin kültürünü sevenler ve gerçekten dillerle haşır neşir olanların severek okuyacağı bir bölüm. Son düzenlemelerle de Erasmus ve Erasmus stajı kontejyanı çoğu bölümden yüksek hale geldi. Dil Tarih her zaman olaylıdır mesela dün yine olaylar oldu bugün için vizeler iptal :))
    Şuan özel bir meslek yüksek okulunda 2 yıllık İngilizce Çevirmenlik okumaktayım. İngilizcem upper intermediate seviyesinde. Hatta biraz daha yüksek, ve daha 1. sınıftayım. Mezun olduktan sonra yani önümüzdeki yıl üniversite sınavlarına girip hazırlıkla birlikte 5 yıllık bir bölümde okumak istiyorum ancak dile bir türlü karar veremiyorum. İspanyolca da pek istemiyorum açıkcası.

- Sizler girerken neden İspanyolca seçtiniz?
    - Ayrıca okulunuzu önerir misiniz?
    - Yaşam standartı nasıl Ankara'da? Daha önce 1 defa gittim Ankara'ya, günü birlikti, pek beğenmedim, havası çok kuru ve soğuktu.
    - Sizce ne yapmalıyım, nasıl bir yol izlemeliyim??
    - Ayrıca okulunuzdaki ÇAP olanakları nasıl? Puanınızı yüksek tutup ÇAP yapma olanağınız oluyor mu yoksa hocalar çok kasıp da ÇAP yapmakta sizleri zorluyorlar mı?
    - İngilizcesi ileri seviyede olan biri için hangi dilleri önerirsiniz? İspanyolca'yı kolay kavrayabilir miyim İngilizce'den sonra?
    - Ayrıca o bölümde okurken bir yandan da çalışmayı düşünüyorum part time olarak, sizce part time çalışmaya zaman ayırabileceğim kadar kolay mıdır dersler yoksa çok mu zorluyorlar??

• quote:

@Locoville merhabalar,

Hocam ben İstanbul Üniversitesi AKE'deyim istersen özel mesaj atarsın bilgi verebilirim bölüm hakkında.Şunu da söylemek istiyorum asıl iş olanağı diğer dillerde diye düşünüyorum ben,tabi hakkıyla öğrenirsen,çünkü sadece ingilizce seni bir yerlere getirmiyor artık gördüğün gibi çoğunlukla ide ve ake mezunları öğretmen olmaya uğraşıyor.Ben ispanyolca kursuna gidiyorum bu yıl başladım zaten okulda da ilk yılım bu yıl,benim üniversite hayatımda öncelikli amacım ilk önce ispanyolca ve daha sonra portekizce öğrenmek eğer bunları yapabilirsem çok iyi bir konuma geleceğimi düşünüyorum,okul derslerini pek sallamıyorum çünkü akademik bilginin bana katacağı birşey yok geçsem yeter akademik kariyer de düşünmediğim için ortalama da pek önemli değil bu yüzden.Kısacası kendimi ispanyolca ve portekizceye adamayı düşünüyorum getirileri açısından,1-2 yıl sonra ispanyaya dil kursuna gitmeyi de düşünüyorum,elimden geleni yapacağım bu dillerde kendimi geliştirmek için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Piece de Resistance

quote:

@Locoville merhabalar,

Hocam ben İstanbul Üniversitesi AKE'deyim istersen özel mesaj atarsın bilgi verebilirim bölüm hakkında.Şunu da söylemek istiyorum asıl iş olanağı diğer dillerde diye düşünüyorum ben,tabi hakkıyla öğrenirsen,çünkü sadece ingilizce seni bir yerlere getirmiyor artık gördüğün gibi çoğunlukla ide ve ake mezunları öğretmen olmaya uğraşıyor.Ben ispanyolca kursuna gidiyorum bu yıl başladım zaten okulda da ilk yılım bu yıl,benim üniversite hayatımda öncelikli amacım ilk önce ispanyolca ve daha sonra portekizce öğrenmek eğer bunları yapabilirsem çok iyi bir konuma geleceğimi düşünüyorum,okul derslerini pek sallamıyorum çünkü akademik bilginin bana katacağı birşey yok geçsem yeter akademik kariyer de düşünmediğim için ortalama da pek önemli değil bu yüzden.Kısacası kendimi ispanyolca ve portekizceye adamayı düşünüyorum getirileri açısından,1-2 yıl sonra ispanyaya dil kursuna gitmeyi de düşünüyorum,elimden geleni yapacağım bu dillerde kendimi geliştirmek için.

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar. Konu hakkında daha fazla bilgi verdiğiniz için çok çok teşekkür ederim.
    Bendeki ispanyolca aşkı bitmez bu gidişle ama sanırım bir sorunum var. Ben geçen sene Zonguldak'ta hazırlık okuyordum. 2 yıllık Turizm bölümü. (Not:Lise'de Teknik Elektrik-Elektronik okudum) Öğrenim hayatım çok karışıktı yani. Geçen sene hazırlık okurken sınavlarım o kadar kolaydı ki bütün sene boyunca en kötü notum 94'tü. (Allah'tan çan eğrisi yoktu yoksa öldürürlerdi beni, çünkü bana yaklaşabilen en fazla 3 kişi vardı bölümde) Neyse kendimi övmek istemiyorum nefret ederim böyle şeylerden. Konu dağılmasın, neyse ilk sınavları falan verdim falan ilk dönem ortasına doğru hocamın biri ki Allah ondan binlerce kez razı olsun bana ve diğer 3 arkadaşıma kurs teklif etti ücretsiz olarak. Herşeyiyle yardımcı oldu okul çıkışlarında falan ders anlattı fotokopidir dergidir falan testler çok yardımcı oldu. Ben de pek çalışamadım tembelliğimden yds'de fazla bişey yapamadım. Ama baktığım puanlara göre Karabük ingilizce tutuyordu en yakın. (Not:İstanbul'da oturuyorum.) Ama gitmek istemedim bu sene de hazırlandım ayrıca işe falan da girdim derken sınav geldi işte. Aslında çok iyi geçti kelime bilgim falan artmıştı soruların neredeyse tamamını anlayarak yaptım ama sonuçtan umutsuzum ve halen daha açıklanmadığı için çok kötü durumdayım. İspanyolcanın tutacağını sanmıyorum pek. Acaba kaç puandır ki yani diyordum ama tavan resmen. Sanırım 1 sene daha hazırlanacağım ya da ingilizce okuyacağım. Zaman çok çabuk geçiyor. Ben bu kadar şeyi niye anlattım pek bilmiyorum aslında. Okuduysanız ben buyum yani. Bay kararsız...

• Gecen sene isp diline dtcf de başladım o yaz yatay geçişle istanbula geçtim. Dtcf güzeldir hocaları iyidir ve kalitelidir neredeyse hepsi proftur. Yeni bi İspanyol hocalarida var Adrian diye onda neşeli keyifli birisiymis oradaki arkadaslarım diyor. İstanbulun güzelliği nedir dersen söyle derim okul hayatın boyunca çalışabilirsin İspanyolca islerde ve geliştirirsin kendini. Hocalarında 4 tanesi İspanyol ve kaliteliler ve geçme notu 45 dtcf gibi 70 değil bu da bı avantaj ve 4. Sınıfta tez yok istanbulda. İsin özü eğer edebi bı kariyer hedefliyosan tercümanlik yada okulda kalmak gibi Ankara'ya git ama eğer okulu bitirip başka isler yapacaksan ve okul sırasında çalışıp kendimi geliştiririm diyosan istanbulu seç.
    Ayrıca biraz İspanyolca bilgin varsa ve su kalan 2ayda deli gibi İspanyolca kasarsan Ankara'daki hazırlık sınıfını geçersin benim gecen sene yaptıgım gibi
  • Merhabalar, ben ingilizce ogretmeniyim. ikinci universitemi okumaya karar verdim ve bu sene yeniden sinava girdim. istededigim bolume yeterli puani da aldim ve istanbul universites ispanyol dili ve edebiyati girmeyi planliyorum bu yil. Buyk bir ihtimalle de yerlesirim gibi geliyor bana. Is. Un. Isp. Dilinde okuyan birileri varsa bana haftalik ders saati ve derslerin genellikle ne zaman olduguna dair bilgi verebilir m? Sabah mi oglen mi? Kac ders var? Siniflar kac kisilik vs? Benim cogunlukla sabah ve aksamlari ozel derslerim oluyor hergangi bir kurumda calismadigim icin ders saatlerimi ayarlayabilirim diye dusunuyorum. Oglen saatlerindeki dersler benim icin mukemmel olur.
    Simdiden tesekkurler

Aysun
  • Merhaba arkadaşlar, sitede tam da benim konumun konusuldugunu gorunce cok sevindim ! Ben bu yıl Ankara uni ispanyol dilini yazdim, sanırım kazandim gibi, puanım iyi geldi cunku, onu da ilk tercihime yazdim. Yalniz, calistigim icin ayni zamanda hazirlik sinifini nasil halledecegim tam bilmiyorum. Dersler cok yogun mu? Gunde kac saat oluyor? Bu bölumde Ankara universitesinde okuyan arkadaslar bana yardimci olabilirse cok sevinirm.
    Hocalarla konussam biraz tolere ederler mi? ortam nasil? Calismak zorundayim malesef para kazanmak icin. Cevaplar icin simdiden tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuzeyb

Merhaba arkadaşlar, sitede tam da benim konumun konusuldugunu gorunce cok sevindim ! Ben bu yıl Ankara uni ispanyol dilini yazdim, sanırım kazandim gibi, puanım iyi geldi cunku, onu da ilk tercihime yazdim. Yalniz, calistigim icin ayni zamanda hazirlik sinifini nasil halledecegim tam bilmiyorum. Dersler cok yogun mu? Gunde kac saat oluyor? Bu bölumde Ankara universitesinde okuyan arkadaslar bana yardimci olabilirse cok sevinirm.
    Hocalarla konussam biraz tolere ederler mi? ortam nasil? Calismak zorundayim malesef para kazanmak icin. Cevaplar icin simdiden tesekkurler.

Dostum ben oradan mezunum. Öncelikle hayırlı olsun üniversiten. Bizim hazırlık gölbaşında ve oradaki hocalar bizim okuldan mezun arkadaşlar. Yani öğretmenler ortalama 26-29 yaş grubunda. Benim dönemimde hazırlık dersleri pek yoğun değildi daha doğrusu devam zorunluluğu yoktu biz o yüzden pek gitmezdik ama az kalsın benim kalmama neden oluyordu. O yüzden gitmekte fayda var. Hangi şehirden geliyorsun bilmiyorum ona istinaden şöyle söyleyeyim gölbaşı şehir merkezine uzak ve sen merkezden iş bulursan hem iş hem de yol derken derslere pek fırsat bulamazsın. Ben sana özelden bizim bölümün facebook grubunu göndereyim hazırlık hocalarından biri gruba üye. Sen yazarsın aklındakileri en net cevabı oradan alırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: isosem19

quote:

Orijinalden alıntı: Kuzeyb

Merhaba arkadaşlar, sitede tam da benim konumun konusuldugunu gorunce cok sevindim ! Ben bu yıl Ankara uni ispanyol dilini yazdim, sanırım kazandim gibi, puanım iyi geldi cunku, onu da ilk tercihime yazdim. Yalniz, calistigim icin ayni zamanda hazirlik sinifini nasil halledecegim tam bilmiyorum. Dersler cok yogun mu? Gunde kac saat oluyor? Bu bölumde Ankara universitesinde okuyan arkadaslar bana yardimci olabilirse cok sevinirm.

Dostum ben oradan mezunum. Öncelikle hayırlı olsun üniversiten. Bizim hazırlık gölbaşında ve oradaki hocalar bizim okuldan mezun arkadaşlar. Yani öğretmenler ortalama 26-29 yaş grubunda. Benim dönemimde hazırlık dersleri pek yoğun değildi daha doğrusu devam zorunluluğu yoktu biz o yüzden pek gitmezdik ama az kalsın benim kalmama neden oluyordu. O yüzden gitmekte fayda var. Hangi şehirden geliyorsun bilmiyorum ona istinaden şöyle söyleyeyim gölbaşı şehir merkezine uzak ve sen merkezden iş bulursan hem iş hem de yol derken derslere pek fırsat bulamazsın. Ben sana özelden bizim bölümün facebook grubunu göndereyim hazırlık hocalarından biri gruba üye. Sen yazarsın aklındakileri en net cevabı oradan alırsın

Alıntıları Göster
    İspanyol dili kadar güzel birşey var mı hocam ? Kesinlikle okumalısın o bölümü dünyada en gerekli dil 1 ingilizce 2 ispanyolca.Tell me more ispanyolca seti edin gerekirse şahane bir program

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.