Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Türk dil kurumunda dil bayramı kutlaması

8
Cevap
0
Favori
189
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Türk dil kurumunda dil bayramı kutlaması
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    974 Mesaj
    Türk dil kurumunda

dil bayramı kutlaması

cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer'in açış konuşmasını yapacağı 73. dil bayramı 26 eylül pazartesi günü türk dil kurumunda kutlanacak.

türkçe sözlük'ün 10. baskısı da dil bayramı'nda tanıtılacak.

törende 1 numaralı sözlük sezer'e sunulacak.

Atatürk'ün öncülüğünde Dolmabahçe Sarayı'nda 1932'de toplanan Birinci Türk Dili Kurultayı'nın açılış günü olan 26 Eylül'ü Dil Bayramı olarak kutlayan Türk Dil Kurumu, bu yıl 73. Dil Bayramı ile ilgili tüm hazırlıkları tamamladı.

Törenler 26 Eylül 2005 Pazartesi günü saat 9.30'da Anıtkabir ziyareti, çelenk sunma, saygı duruşu ve özel defterin imzalanmasıyla başlayacak. Türk Dil Kurumu konferans salonunda saat 10.30'daki açılış töreninde Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet SEZER, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla KOÇ, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Sadık TURAL, Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Halûk AKALIN açış konuşmalarını yapacaklar.

Tören sırasında Türkçe Sözlük'ün yeni baskısı tanıtılacak ve 1 numaralı sözlük TDK Başkanı Akalın tarafından Cumhurbaşkanı SEZER'e sunulacak. Programları nedeniyle törene katılamayacak olan TBMM Başkanı Bülent ARINÇ'a 2 numaralı sözlük, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN'a 3 numaralı sözlük, Genelkurmay Başkanı Org. Hilmi ÖZKÖK'e ise 4 numaralı sözlük daha sonra sunulacak. Türkçe Sözlük'ün 10. baskısıyla aynı içerikte olmak üzere yeniden güncellenen Güncel Türkçe Sözlük de aynı gün TDK'nin ağ sayfasında yeniden kullanıma açılacak.

Açış konuşmalarından sonra RTÜK Başkanı A. Zahit AKMAN'ın konuşmacı olarak katılacağı ve yöneticiliğini yapacağı birinci oturumun konusu Kitle İletişim Araçlarında ve Günlük Hayatta Türkçe. Bu oturuma ATO Başkanı Sinan AYGÜN, TRT ana haber sunucusu Fulin ERLER, TRT spikeri Mesut ERTUGAY ve Prof. Dr. Hamza ZÜLFİKAR konuşmacı olarak katılıyor. İkinci oturumda ise Eğitim, Bilim, Sanat ve Edebiyatta Türkçe konusu ele alınacak. Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Necat BİRİNCİ'nin yöneteceği ve eğitimde Türkçe konusunda yapacağı konuşmayla başlayacak oturuma Milletvekili Recep GARİP, yazar Feyza HEPÇİLİNGİRLER, Türkcan Başkanı Deniz YİĞİT ve Prof. Dr. Abdurrahman GÜZEL konuşmacı olarak katılıyor.

Dil Bayramı töreni TDK'ninhttp://tdk.org.tr adresindeki ağ sayfasından canlı olarak da yayımlanacak.

Türk Dil Kurumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eárendil -- 25 Eylül 2005, 15:48:29 >

|
    |

• Yarbay
    2756 Mesaj
    eárendil hocam sağol bilgilendirme için
    |
    |
    "Kafam cam kırıklarıyla dolu doktor. Bu nedenle beynimin her hareketinde düşüncelerim acıyor anlıyor musun? Bütün hayatım boyunca bu cam kırıklarını beyin zarımın üzerinde taşımak ve onları oynatmadan son derece hesaplı düşünmek zorundayım..."
    "Kelimeler, albayım... Bazı anlamlara gelmiyor!" (Tehlikeli Oyunlar~Oğuz ATAY)

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    eyvallah
    |
    |
    siz sağolun

geç oldu feyk dhdaydık da
    |
    |
    Yarın gideceğim.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    524 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: eárendil

siz sağolun

kankijim, fake dh seni kötü etkiliyor biras da buralara
    gel
    bu arada tdk nın canlı yayınını bağlantım kaldıramas, çok
    yavaş kalır
    |
    |

• Yüzbaşı
    974 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: gerekmez

quote:

siz sağolun

kankijim, fake dh seni kötü etkiliyor biras da buralara
    gel
    bu arada tdk nın canlı yayınını bağlantım kaldıramas, çok
    yavaş kalır

sen bağlantaların en hızlısına layıksın
    |
    |

• Yüzbaşı
    524 Mesaj
    quote:

sen bağlantaların en hızlısına layıksın

teşekkür ederim
    |
    |
  • Yüzbaşı
    852 Mesaj
    hani kelkime gönderiyodu tdk. mail attım ortada bişey yok.
    |
    |

here I am on the road again
    there I am up on the stage
    here I go playin' star again
    there I go turn the page

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
sohbet
e-ticaret
üniversite
Blogio
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.