Şimdi Ara

turbo ötmesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
60
Cevap
1
Favori
15.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Draqonn

quote:

Orijinalden alıntı: AirDream

Bende yaşadım, fakat bahsettiğiniz parça emir alma vs ile alakası yok. Basınç tahliye borusudur o, egzoz manifoldunda yüksek basınç olduğu anda turbonun dışındaki uzun çubuk itilir ve turbonun motora hava bastığı panellerdeki hava dışarı atılır. Eğer hortum yırtıksa bu olay için yüksek basınç gerekmez motora basılan hava kolay yolu seçip dışarı çıkar. Bu durum zaten gaza basıp çektiğimizde sürekli yaşanır.

Bu hortum değiştikten sonra mutlaka performans artışı olur. Sebebi zaten tahmin edileceği gibi sürekli dışarı hava tahliyesinin kesilmesidir.

Şimdi o ıslık sesi için söylediniz değilmi bunları aynı sorun benim araçtada varda.

Alıntıları Göster
    Konuyu ve yorumları baştan sona okudum.Şunu diyebilirim ki bu forumda onlarca sayfa belki yüzlerce konular açıldı özellikle turbo dizeller hakkında.Yer yer genel olarak benzinli turbo motorlar hakkında da konular var.Fakat gördüğüm o ki bu forumda dahi turbo sistemlerinin nasıl çalıştığı konusunda hala büyük çoğunluğun bilgisi sıfıra yakın ve tamamen kulaktan duyma bilgiler.Hal burada böyleyse oto pazarları galeriler vs ikinci eli düşünemiyorum ya çok iyi bilip tanıdığınız birinden turbolu araç alın yada hem kendinize hem cebinize zarar vermeyin

• Pahali falan ama yetkili servisten sasmamak lazim diye bazen dusunuyorum
  • benim getz vgt 2000 bin devire kadar cok uysal 2000 devirden sonrA arac sahlaniyor sanirim normal.
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Size bu konuda katılmıyorum MEKANİK TURBOYA ford focus megan 100 hp ve toyyotamızın turbolarını yaptırdık hiç bir şikayet olmadı aksine bütün arkadaşlarıma tavsiye ettim çok iyi insanlar işlerindede süper bilinçli insanlar bir keresinde kayseride mazda rx8 aracına turbo takmak isteyen bir arkadaşıma turbo sattılar tamirci takamadı diye uçakla kayseri ye gittiler turboyu yerine takıp geldiler ..bu piyasada gidilicek en güzel turbo servisi işlerininde arkasındalar bir şey olduğu zaman asla birdaha ücret talep etmiyorlar bütün kardeşleri bu piyasada 1 numara turbonuzda sesmi var sadece telefonda aracınızın nesi olduğunu anlıyorlar teşekürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadyen

Size bu konuda katılmıyorum MEKANİK TURBOYA ford focus megan 100 hp ve toyyotamızın turbolarını yaptırdık hiç bir şikayet olmadı aksine bütün arkadaşlarıma tavsiye ettim çok iyi insanlar işlerindede süper bilinçli insanlar bir keresinde kayseride mazda rx8 aracına turbo takmak isteyen bir arkadaşıma turbo sattılar tamirci takamadı diye uçakla kayseri ye gittiler turboyu yerine takıp geldiler ..bu piyasada gidilicek en güzel turbo servisi işlerininde arkasındalar bir şey olduğu zaman asla birdaha ücret talep etmiyorlar bütün kardeşleri bu piyasada 1 numara turbonuzda sesmi var sadece telefonda aracınızın nesi olduğunu anlıyorlar teşekürler
    Şu adam gülmek için izlenir ya
    https://www.uzmantv.com/yuksek-hacimli-motorlarin-avantajlari-nelerdir
    Büyük hacimli motorlar 120 km hızda 1000-1500-2000-2500 devir çeviriyormuş. Küçük hacimli motorlar 7000 devri buluyormuş

• quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

https://www.uzmantv.com/yuksek-hacimli-motorlarin-avantajlari-nelerdir
    Büyük hacimli motorlar 120 km hızda 1000-1500-2000-2500 devir çeviriyormuş. Küçük hacimli motorlar 7000 devri buluyormuş

Alıntıları Göster
    "kadyen"

adam olumlu yorum yazmış ama yazdıgı msj sayısı "1" nasıl güvenilir bir yorum olucak ki bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueenvoy -- 24 Ağustos 2013; 11:47:20 >

• Hocam senin yerinde olsaydim turboyu degistirirdim eski cikanida o herifin kafasinda param parca ederdim. Illa usta adam olcakki bunlara isini yaptiraacak yoksa bilgisiz tuketiciyi gordummu hemen dolandiriyolar.
  • quote:

al işte,mekanin sahipleri geldi...

yeni uye belliki firmanin kendisi veya tanidiklari...

adam gibi suraya biz mekanin sahibiyiz yanlisimiz varsa duzeltelim demiyorda yok kyseride suna buna turbo taktik diyor...

komik olmayin..

• quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

quote:

al işte,mekanin sahipleri geldi...

yeni uye belliki firmanin kendisi veya tanidiklari...

adam gibi suraya biz mekanin sahibiyiz yanlisimiz varsa duzeltelim demiyorda yok kyseride suna buna turbo taktik diyor...

komik olmayin..

Alıntıları Göster
    Bende turbocuyum ALLAH forumlara kartvizitimi düşürmesin:D kuzey turbo meslektaşımada sonuna kadar hak veriyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: dallix

Bende turbocuyum ALLAH forumlara kartvizitimi düşürmesin:D kuzey turbo meslektaşımada sonuna kadar hak veriyorum

merhaba.turbocu bulmuşken bir şey sorayım dedim.ben aracımı 8-9 ay önce turbo revizyonuna soktum.tamir takımı değişti.mil balansa alındı ve takıldı.hatta balans yapılırken ben de yanındaydım ve o balans eğrilerinin normal sınırlar içinde olduğunu gözümle de gördüm.Turbocu arkadaş da işini bilen hoş sohbet bir arkadaştı.turbo takılmadan katalizör iptali de yaptık ve öylece taktık.sonuç güzel çekiş güzel.ama gaza basınca 2000 devir civarında bir uğultu var.turbocu arkadaşa göre bu ses katalizörden geliyor.dediği doğru olabilir çünkü bu sesten farkılı olarak gaza bastğımda ayrı bir ses olarak turbonun spool sesi olan fıss sesini de ayriyeten duyabiliyorum.yani uğuldama araç yavaşken geliyor.belki de hız artınca ben duyamıyorum bu da olabilir.sizce bu turboda sorun olabilir mi?teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

quote:

Orijinalden alıntı: dallix

merhaba.turbocu bulmuşken bir şey sorayım dedim.ben aracımı 8-9 ay önce turbo revizyonuna soktum.tamir takımı değişti.mil balansa alındı ve takıldı.hatta balans yapılırken ben de yanındaydım ve o balans eğrilerinin normal sınırlar içinde olduğunu gözümle de gördüm.Turbocu arkadaş da işini bilen hoş sohbet bir arkadaştı.turbo takılmadan katalizör iptali de yaptık ve öylece taktık.sonuç güzel çekiş güzel.ama gaza basınca 2000 devir civarında bir uğultu var.turbocu arkadaşa göre bu ses katalizörden geliyor.dediği doğru olabilir çünkü bu sesten farkılı olarak gaza bastğımda ayrı bir ses olarak turbonun spool sesi olan fıss sesini de ayriyeten duyabiliyorum.yani uğuldama araç yavaşken geliyor.belki de hız artınca ben duyamıyorum bu da olabilir.sizce bu turboda sorun olabilir mi?teşekkürler...

Alıntıları Göster
    insignia aracımdaki çekişten düşme hakkında sıkıntım var. 2.0 cdti 130 beygir. turbo değişmesi gerekiyor dedi ustam. ankarada bana yardımcı olabilecek veya tanıdığı olan varsa bana özelden ulaşabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Anadolu

insignia aracımdaki çekişten düşme hakkında sıkıntım var. 2.0 cdti 130 beygir. turbo değişmesi gerekiyor dedi ustam. ankarada bana yardımcı olabilecek veya tanıdığı olan varsa bana özelden ulaşabilir mi?

Alıntıları Göster
    Turbo tamiri yaptıran bütün arkadaşlardan duyduğum birdaha düzen tutmadığı.

Problem varsa değiştirmek en mantıklısı
  • quote:

Bune ya. Forumdakileri keriz mi? sandınız? HEm müşterinizi mağdur edin. Hemde burda reklam yapın. Yok öle yağma...

• quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

Bune ya. Forumdakileri keriz mi? sandınız? HEm müşterinizi mağdur edin. Hemde burda reklam yapın. Yok öle yağma...

Alıntıları Göster
    benim usta iyi ya
    şirket arabası olduğundan hem sık hem de km yüksekliğinden baya işim olduğu için
    şirketteki diğer arabalarıda pasladığım için sever beni heralde
    işimi görür bi şekilde , bugüne kadar sıkıntı yaşamadım

en son bakım da arabaya ne yaptın da performans uçtu dediğimde
    Allah aşkına sorma para mara istemiyorum
    gider internetten bakıp beynimi yersin .... goyım dedi :)))))

ustalar ayar oluyo bu internet olayına

• quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

benim usta iyi ya
    şirket arabası olduğundan hem sık hem de km yüksekliğinden baya işim olduğu için
    şirketteki diğer arabalarıda pasladığım için sever beni heralde
    işimi görür bi şekilde , bugüne kadar sıkıntı yaşamadım

en son bakım da arabaya ne yaptın da performans uçtu dediğimde
    Allah aşkına sorma para mara istemiyorum
    gider internetten bakıp beynimi yersin .... goyım dedi :)))))

ustalar ayar oluyo bu internet olayına

Alıntıları Göster
    Turbo tamirinde torbonun içindeki milin yatağını ve gerekirse mille pervaneleri degiştiriyorlar aslında bi nevi kaportası durup içini değiştiriyolar ama işi bile biri ve içine toz gibi şeyler kaçırmassa ve ilk takarken yağ basarsa sorun olmaz ama anlamayan biri içinde sadece yatağı değiştirir yine ses yapar mil aşındığı için.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Turbo tamirinde torbonun içindeki milin yatağını ve gerekirse mille pervaneleri degiştiriyorlar aslında bi nevi kaportası durup içini değiştiriyolar ama işi bile biri ve içine toz gibi şeyler kaçırmassa ve ilk takarken yağ basarsa sorun olmaz ama anlamayan biri içinde sadece yatağı değiştirir yine ses yapar mil aşındığı için.

Alıntıları Göster
    KARDESIM BEN TURBOYU KOMPLE DEGISTIM AMA SES GECMEDI BILDIGIM KADARI ILE SORUN TAM OLARAK MOTORDAN TURBO ILE EKSOZA DUMAN VEREN KELEBEK ADI VERILEN PARCADAN GELIYOR MOTORUN UST KISMINDA BULUNUYOR TIKANMA SONUCU ISLIK SEKLINDE BIR OTME YAPAR TURBOYU DEGISTIRSEN BILE UTME DEVAM EDECEKTIR PARCAYI DEGISTIR SENDE MUTLU OL TABI ONCE DENEMEK LAZIM

• Bu firmaya bende corsa 1.7 aracimin turbosunu yaptirmak icin gittim ve hayatimin en kotu 1 haftasini gecirdim , kesinlikle tavsiye etmiyorum .Tehdit bile edildim .
  • Mekanik Turbo sefaköyde aracımızın turbosunun tamir takımı 3 defa değişti, düzen tutmadı verilen sözlere rağmen. En son sıfır turbo takıldı. Ben olayların çok içinde değildim, konuyu görünce babama sordum, pek iyi anmadı..
  • Wesgate accuator vgt vakum hortumu çıkartılırsa veya kesilirse öten turbonun ötme sesi kesilebilir ama alt devirlerdeki basınç düşer aracın çekişi düşer yakıt artar. Hortumdaki vakum ile vnt kanatcıkları hareket ettirilip turbo devri hızlandırılıyor.

Konu sahibinin ustası balansı iyi yapamamış , bu yüzden ses gitsin diye çakallık yapıp wesgate hortumu kesmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 29 Ocak 2018; 23:20:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

http://www.uzmantv.com/yuksek-hacimli-motorlarin-avantajlari-nelerdir

Mesaj ve konu eski ama konu hortlayinca mesajınızı gördüm. Yüksek hacimli motor ile ilgili verilen bu bilgi neden komik anlamadım. Videodaki kişinin söylediği gayet doğru.

ABD de Chrysler Town &Country adında minivan aracı 2 kez kiraladim. Odalarda ekonomik olarak geçen 3.4 veya 3.7 atmosferik benzinli motora sahipti. 50-55 mil hızlarda sanırım 110km / saate denk geliyor seyrederken devir 1200 civarında idi. Adamlar motor sesini böylece aşmış direk. Uzun yolda motor sesi hiç ama hiç duymuyorsunuz.. Ayrıca bu yakıt ekonomisi olarak geri dönüyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.