Şimdi Ara

Turbo Marka Akü Kullanan Var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
16.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 12v 72 amper civarları bir aküye ihtiyacım var internetten ve bulunduğum yerden fiyat almaya çalıştım yerli aküler 200 civarı varta ise 250 civarı istendi.
    http://www.n11.com/turbo-aku-12v-72ah-uretim-2014-P50453099 n11 de 150 liraya ( çek vs ile 125-130 civarlarına alınabilir ) Turbo aküyü gördüm. Sitede petlas üretimidir yazılmış ama net bilgi bulamadım. Aküyle ilgili yorum da yok. Var mı aramızda kullanan Turbo'ya da 200 denmişti Turbo neymiş ? Diye büyük konuşmuştum yine başıma gelecek sanırım

• İlk kez duydum
  • 150 ye esan , eas , çelik akü gibi markalardan alabilirsin , sanayideki akücülere sor. Metro markette inci akü kampanyası vardı .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y.S.E

İlk kez duydum

Ben de dün duymuştum :) Topin marka diye de geçiyormuş
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    benim de acil akü ihtiyacım var araç kımıldamıyor ankara etlikteki metroya baktım 12v 60 ah inci akü 129 tl kampanyasına kalmamış

energy akü var nasıldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JuzDirty -- 18 Şubat 2015; 15:54:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

150 ye esan , eas , çelik akü gibi markalardan alabilirsin , sanayideki akücülere sor. Metro markette inci akü kampanyası vardı .

Metro markette ne kadardı fiyat hocam. Metro market yok Bizim burada. Sanayiye baktık Varta satmaya uğraşan bir yer yerli aküler 180 olması lazım filan dedi. Mutlu inci yiğit hepsini aynı kefeye koydu biz de varta bakıyoduk çok üstelemedik yarın gitsem yan cizecek kesin. Mutlu'yu 180 e verirse alırım ama 200 ve üzeri bir fiyata çıkarsa Turbo da mantıklı geldi parasına göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingofthejuba

benim de acil akü ihtiyacım var araç kımıldamıyor ankara etlikteki metroya baktım 12v 60 ah inci akü 129 tl kampanyasına kalmamış

energy akü var nasıldır?

Markayı bilmiyorum birşey diyemem, sanayideki akücülerde ucuz satıyor, yalnız o fiyatlar eski aküyü verince geçerli haberiniz olsun.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    evet metro ücretsiz değişim yapıyordu da kalmamış inci. araca son 2 ayda 3 takviye atıldı.aküm bitik son saatlerini yaşıyor.acil bulmak lazım.ankarada var mı önereceğiniz akü bayisi ?
  • Ilk kez duydum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

energy akü var nasıldır?

Markayı bilmiyorum birşey diyemem, sanayideki akücülerde ucuz satıyor, yalnız o fiyatlar eski aküyü verince geçerli haberiniz olsun.

Evet sanayidekiler eskiyi alır da n11 de öyle bir ibare göremedim. Benim takıldığım nokta şu 250 liralık varta ile 130 liralık turbo aradaki iki kat fiyat farkını hak edecek kadar farklı mı. Sonuçta ilk marş için kullanılacak bir şey. 72 amperin de marka modeli çok önemli olmadan bu işin hakkını vereceğini düşünüyorum. Bu sebeple 250 lira abartılı geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kml_77

quote:

150 ye esan , eas , çelik akü gibi markalardan alabilirsin , sanayideki akücülere sor. Metro markette inci akü kampanyası vardı .

Metro markette ne kadardı fiyat hocam. Metro market yok Bizim burada. Sanayiye baktık Varta satmaya uğraşan bir yer yerli aküler 180 olması lazım filan dedi. Mutlu inci yiğit hepsini aynı kefeye koydu biz de varta bakıyoduk çok üstelemedik yarın gitsem yan cizecek kesin. Mutlu'yu 180 e verirse alırım ama 200 ve üzeri bir fiyata çıkarsa Turbo da mantıklı geldi parasına göre.

Kalite sırası sizin yazdığınız gibi ,uzun yıllar kullanacaksanız varta en iyisi .
    Ben kendi arabama eas aldım 60 amper 100 tl ye, ucuz olsun diyorsanız turbo alınabilir 2 yıl garantili ise.
    Bence riske girmektense mutlu alınabilir sanayiden ,internetle uğrasıp bayat akü almaktan iyidir bence.

• quote:

quote:

quote:

Kalite sırası sizin yazdığınız gibi ,uzun yıllar kullanacaksanız varta en iyisi .
    Ben kendi arabama eas aldım 60 amper 100 tl ye, ucuz olsun diyorsanız turbo alınabilir 2 yıl garantili ise.
    Bence riske girmektense mutlu alınabilir sanayiden ,internetle uğrasıp bayat akü almaktan iyidir bence.

2014 üretimi diyo bayat sayılmaz heralde. Sanayiden filan aldıklarım da daha yeni tarihli olacağını sanmıyorum. Şu an için en az 3 yıl daha nasip olursa kullanırım. Varta internet fiyatlara uygundu ama hepsinde bir kelime oyunu var. Kimisi yerinde montaj diyo kimisi İstanbul için diyo.

• quote:

quote:

quote:

energy akü var nasıldır?

Evet sanayidekiler eskiyi alır da n11 de öyle bir ibare göremedim. Benim takıldığım nokta şu 250 liralık varta ile 130 liralık turbo aradaki iki kat fiyat farkını hak edecek kadar farklı mı. Sonuçta ilk marş için kullanılacak bir şey. 72 amperin de marka modeli çok önemli olmadan bu işin hakkını vereceğini düşünüyorum. Bu sebeple 250 lira abartılı geliyor.

Arkadaşım her akü aynı değil kesinlikle, ben 1 yıl olmadan bozulan akü kullanmıştım, fiyatın pahalı olması kalite farkından ,mutlu ve inci akü orta kalite aküdür tavsiyem ikisinden biri olabilir başka secenek yok çünki orada.

• quote:

quote:

quote:

quote:

energy akü var nasıldır?

Arkadaşım her akü aynı değil kesinlikle, ben 1 yıl olmadan bozulan akü kullanmıştım, fiyatın pahalı olması kalite farkından ,mutlu ve inci akü orta kalite aküdür tavsiyem ikisinden biri olabilir başka secenek yok çünki orada.

Haklısın hocam beni de turbodan uzaklaştıran şey bu aslında. En azından sanayiden alırsam muhatabı daha kolay bulurum bakalım eğer Turboyu kullanıp da öneren varsa ciddi anlamda düşünürüm yoksa Mutlu aküyü tercih edeceğim.

• Beyler iyi saglam uzun ömurlu aku alin adi duyulmamis akulere bulasmayin dandik akuler asit kacirip araciniza zarar veriyor hemde 1 2 yil icinde oluyorlar tabiki birazda şans işi Babam araba tamircisi onun önerisi en iyi akulerde
    1:Mutlu
    2:inci
    3:varta
    4:acdelco
    5:bosch

Varta neden 3 diye sorabilirsiniz yurt disindan gelen akuler gumrukte uzun sure bekletilip sonra TÜRKİYE de raflarda bekliyor omru kisaliyor bu nedenle yerli aku alin ulkemizdeki ekonamiye katkida bulunun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkenesap -- 19 Şubat 2015; 3:47:49 >
  • http://www.n11.com/turbo-aku-12v-72ah-ucretsiz-kargo-24-ay-garanti-P60956333

Ben de bu aküyü almayı düşünüyorum. 139 liraya geliyor bana.

Abdülkadir Özcan'a aitmiş şirket. Petlas ile aynı kişinin yani. Sanırım orta seviye bir akü.

Bir de bu var, değişim kampanyası ile 149 liraya geliyor.

https://www.tekzen.com.tr/aku_exide_70ah_classic_12v__ec700_/188020

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EPICA -- 1 Temmuz 2015; 11:02:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

http://www.n11.com/turbo-aku-12v-72ah-ucretsiz-kargo-24-ay-garanti-P60956333

Ben de bu aküyü almayı düşünüyorum. 139 liraya geliyor bana.

Abdülkadir Özcan'a aitmiş şirket. Petlas ile aynı kişinin yani. Sanırım orta seviye bir akü.

Bir de bu var, değişim kampanyası ile 149 liraya geliyor.

https://www.tekzen.com.tr/aku_exide_70ah_classic_12v__ec700_/188020

Hocam akuyu forumdan arkadaslardan biri aldi memnun oldugunu belirtmisti. Ben mutlu aku aldim internetten almadim...

• quote:

Merhaba arkadaşlar 12v 72 amper civarları bir aküye ihtiyacım var internetten ve bulunduğum yerden fiyat almaya çalıştım yerli aküler 200 civarı varta ise 250 civarı istendi.
    http://www.n11.com/turbo-aku-12v-72ah-uretim-2014-P50453099 n11 de 150 liraya ( çek vs ile 125-130 civarlarına alınabilir ) Turbo aküyü gördüm. Sitede petlas üretimidir yazılmış ama net bilgi bulamadım. Aküyle ilgili yorum da yok. Var mı aramızda kullanan Turbo'ya da 200 denmişti Turbo neymiş ? Diye büyük konuşmuştum yine başıma gelecek sanırım

Merhaba arkadaşım, Benim 2007 C1'in bu kış aküsü aniden bitti, bir sabah çalışmadı. Babam da arkadaşına gitmiş, en ucuz aküyü almış :) aküyü 5-6 aydır kullanıyoruz herhangi bir sıkıntısı olmadı
    ama zamanla nasıl bir performans verecek bilemiyorum.

• Ako veya turbo... imalat türkiye de olmadığına göre... Sadece marka nin Turk olmasi inemli değil imalatı da Türkiye de yapan inci, mutlu gibi markaları tercih edelim.

Petlas ın kış lastiği iyidir ama firma olarak ako problemli firmadır. Google da Abdülkadir özcan öldü yazıp firma sahibi hakkında birseyler okuyabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhamnet -- 20 Aralık 2015; 19:44:14 >
  • Turbo Akü petlasın ürettiği bir akü. Ben de yeni aldım ve sorunsuz kullanıyorum. Ankara nın o soğuk gecelerinde - 20 leri gördüğümüz dönemde anında çalıştırdı aracımı. Daha ne beklerim ben bir aküdenFabrikası ÇANKIRI da imiş. Yerli bir ürün. Paramız neden yurtdışına gitsin değil mi ama :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.