Şimdi Ara

turbo dizel motor ilk çalışma mavimsi duman atma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • turboda sorun mu var yağ eksilmiyor 3500km dir takip ediyorum uzun yol ve şehiriçi kullanıyorum. mavimsi duman güneş ışığında belli oluyor gölgede beyazımsı görünmekte. kalkışta duman yok. araba kia 1.5 cerato 2006

• Mavi duman yağma yakmanın göstergesi diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blyss

Mavi duman yağma yakmanın göstergesi diye biliyorum

3500km dir sürekli takip ederim yağ çubuğunda aynı seviyede duruyor yağ. zorladığımda oluyor motoru ama yağ yakmadığına eksiltmediğine inanıyorum.hiç yağ eklenmedi.5 30 yağ kullanmaktayım elf.
  • nuri37781 N kullanıcısına yanıt
    Dostum yetkili servise bir sor hayra alamet değil o duman yanma odasında yabancı bir şey yanıyor ki mavi duman çıkıyor

• Enjektörlerden de yapabilir yada çok az bir yetden yağ sızıyordur o da belli olmuyordur eksiltme olarak.

• Sakin sanayideki ustalarin Sekman atarız düzelir demelerine aldanma.Motorunuda elletme.

Mavi duman 1 den fazla sebeb olabilir. Ya turbonda problem var yada enjektörlerde.

• aldığımda uzun yol bitmiyor basmayınca biliyorsunuz 950km yüksek devir geldim performans son derece mükemmeldi rampalarda basa basa geldim zorladım geldiğimde de yağ kesin eksilmiştir dedim ama eksilmemişti. sonra yeni yağ attım motora yine 3500gibi km yapıldı karışık yine eksilmedi. fakat ilk çalışmada az mavimsi duman atıyor kesiyor. aynı arabadan olana bakıyorum ondada kalkışta mavi duman atma var ilk çalışmada siyah duman var. corolla 1.4 d4d dede yeni turbo var o da mavimsi duman ilk çalışmada ama o 160 binde benim araba 243500km şuan.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.